Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τιμοκατάλογος Διαβαλκανικό/Γέννεσις


nnm004

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους παιδακια ,

μια ερωτηση εχω αμα γνωριζετε , γεννησα το πρωτο νινι μας στο διαβαλκανικο αλλα επειδη δεν κρατησα τιμοκαταλογο και ενδιαφερομαι και το δευτερο οταν με το καλο ερθει να παμε εκει , μηπως γνωρηζει κανενας η καμια τις τιμες εκτος μονοκλινου ??? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας παιδιά,

είμαι καινούργια εδώ στο Φόρουμ και ήθελα να ρωτήσω αν κάποια/ος έχει ιδέα απο τιμές σε κλινικές της Θεσσαλονίκης.

Αν πάλι όχι μπορώ να τις ζητήσω απ΄ευθείας απο τις κλινικές;;;

Έχω συζητήσει βέβαια και με τον γιατρό μου, που μου είπε για το ελάχιστο που είναι 2.500ευρώ, αλλά θέλω και η ίδια μου να ενημερωθώ!

 

Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε;;;

Σας ευχαριστώ πολύ, προκαταβολικά :lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να ζητήσεις από τις κλινικές.

 

Εμείς είχαμε πάει μια επίσκεψη και στις δύο, γιατί σε μία από τις δύο θα γεννούσα, όπου μας έδειξαν τα δωμάτια και μας είπαν τις τιμές τους.

 

Αυτό το ελάχιστο που λές σε τι αναφέρεται?? Πάντως όχι στα δωμάτια, γιατί δεν ισχύει κάτι τέτοιο!

 

Εμείς δώσαμε στο γέννεσις περίπου 2850 συνολικά, για φυσιολογικό τοκετό και μονόκλινο Α' δωμάτιο. Αλλά τα δίκλινα, τρίκλινα κ.λ.π. είχαν κάτω από 2.000

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα sardelaki και με το καλο να υποδεχθεις το μωρακι σου.

 

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο απευθειας στις κλινικές και να ζητήσεις τιμοκατάλογο (σου τα λένε εκείνη την στιγμή). Εγώ είχα ζητήσει απο το Γέννεσις και ξενάγηση για να δω τα δωμάτια, κάτι που το έκαναν ευχαρίστως οι μαίες (το ζητάνε πολλές κοπέλες ).

 

Ενδεικτικά:

Γέννησα στο Γεννεσις πριν απο 6 εβδομάδες και μου κόστισε φυσιολογικός τοκετός + επισκληρήδιος 1800 ευρώ σε δίκλινο β θέσης. Extra 200 ευρώ πήρε ο αναισθησιολόγος. Για κάθε θέση που ανεβαίνεις στο Γέννεσις έχει επιπλέον 150 ευρώ (δηλαδή δίκλινο α θεσης 1950 και δίκλινο λουξ 2100 περίπου). Για καισαρική έχει επιπλέον 400 ευρώ.

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να ζητήσεις από τις κλινικές.

 

Εμείς είχαμε πάει μια επίσκεψη και στις δύο, γιατί σε μία από τις δύο θα γεννούσα, όπου μας έδειξαν τα δωμάτια και μας είπαν τις τιμές τους.

 

Αυτό το ελάχιστο που λές σε τι αναφέρεται?? Πάντως όχι στα δωμάτια, γιατί δεν ισχύει κάτι τέτοιο!

 

Εμείς δώσαμε στο γέννεσις περίπου 2850 συνολικά, για φυσιολογικό τοκετό και μονόκλινο Α' δωμάτιο. Αλλά τα δίκλινα, τρίκλινα κ.λ.π. είχαν κάτω από 2.000

 

Τα 2.500? που ανέφερα katrin μου τα είπε ο γιατρός σαν συνολικό κόστος. Αμοιβή γιατρού 1000? και τα υπόλοιπα η κλινική. Στα 2850 που αναφέρεις εσύ είναι καθαρά η κλινική έτσι; Ή συμπεριλαμβάνει και την αμοιβή του γιατρού.

Αααααααααααααχ θεέ μου τί συστήματα είναι αυτά; Εγώ έχω μεγαλώσει στην Γερμανία κι είμαι διαφορετικά συνηθισμένη γιαυτό ακόμη δεν έχω και ιδέα πως γίνονται εδώ όλα!

Πάντως σ΄ευχαριστώ και για τις υπόλοιπες απαντήσεις που θα μου δώσεις :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα sardelaki και με το καλο να υποδεχθεις το μωρακι σου.

 

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο απευθειας στις κλινικές και να ζητήσεις τιμοκατάλογο (σου τα λένε εκείνη την στιγμή). Εγώ είχα ζητήσει απο το Γέννεσις και ξενάγηση για να δω τα δωμάτια, κάτι που το έκαναν ευχαρίστως οι μαίες (το ζητάνε πολλές κοπέλες ).

 

Ενδεικτικά:

Γέννησα στο Γεννεσις πριν απο 6 εβδομάδες και μου κόστισε φυσιολογικός τοκετός + επισκληρήδιος 1800 ευρώ σε δίκλινο β θέσης. Extra 200 ευρώ πήρε ο αναισθησιολόγος. Για κάθε θέση που ανεβαίνεις στο Γέννεσις έχει επιπλέον 150 ευρώ (δηλαδή δίκλινο α θεσης 1950 και δίκλινο λουξ 2100 περίπου). Για καισαρική έχει επιπλέον 400 ευρώ.

bizoudaki πρώτα απ΄όλα θέλω να σου ευχηθώ να σου ζήσει το μωράκι σου. Πάντα γερό να είναι και να το χαίρεσται. Κοριτσάκι ή αγοράκι;

 

Σ΄ευχαριστώ για την πολύ ωραία ενημέρωση που μου έκανες και θα σε ρωτήσω όπως ρώτησα και την katrin: στα 1800? είναι καθαρά το δωμάτιο έτσι; Η αμοιβή γιατρού είναι ανάλογα το τι θα σου ζητήσει ο κάθε γιατρός; Δεν βγάζω άκρη το καημένο το κορίτσι χαχαχα!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

sardelaki

 

Πήγα στο Γέννεσις την περασμένη Κυριακή. Οι τιμές είναι οι εξής:

 

1175 τρίκλινο, 1350 ? δίκλινο β΄

 

Αναισθησιολόγος: 140 ? σε Φυσιολογικό τοκετό, 160 ? σε καισαρική

Επισκληρίδιος: 90 ? η δόση, μπορεί να χρειαστείς 2-3

Παιδίατρος: 130 ?

 

Επειδή είμαι στην δουλειά αυτή την στιγμή και δεν θυμάμαι τα υπόλοιπα απ' έξω θα σου τα στείλω να σου πω το απόγευμα

 

Πάντως η διαφορά τουλάχιστον για το δίκλινο γιατί υπάρχουν 2 κατηγορίες είναι ότι στην μια περίπτωση έχεις τηλεόραση προσωπική ενώ στην άλλη είναι κοινή. Διαφορά στην τιμή που προσωπικά πιστεύω οτι δεν αξίζει

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

sardelaki η τιμη που σου είπα ειναι μονο για την κλινική. Με τον γιατρό μου είχαμε κάνει συμφωνία 1200 ευρώ για τοκετό + την παρακολούθηση όλης της εγκυμοσύνης (δηλ δεν πληρωνα επισκεψη)

 

ευχαριστώ για τις ευχές σου, κοριτσάκι γέννησα :P

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sardelaki ego gennisa prin 3,5 ebdomades sto diabalkaniko.

gia to triklino edosa 1450 gia to diabalkaniko, 150 anaisthisiologo kai xoria plirosa ton giatro mou 900 euro. Auta gia fusiologiko toketo.

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ Sophia D, τώρα έχω και μία εικόνα για το πόσο πάει το μαλλί στο διαβαλκανικό. Οι περισσότερες πληροφορίες που είχα και πρίν συνδεθώ με το Φόρουμ ήταν από κοπέλες που γέννησαν στο γέννεσις.

Δεν έχω καταλήξει που θα γεννήσω...θα πάω να δώ και τις δύο κλινικές κι όπου αισθανθώ πιο καλά εκεί θα καταλήξω.

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

sardelaki

 

Πήγα στο Γέννεσις την περασμένη Κυριακή. Οι τιμές είναι οι εξής:

 

1175 τρίκλινο, 1350 ? δίκλινο β΄

 

Αναισθησιολόγος: 140 ? σε Φυσιολογικό τοκετό, 160 ? σε καισαρική

Επισκληρίδιος: 90 ? η δόση, μπορεί να χρειαστείς 2-3

Παιδίατρος: 130 ?

 

Επειδή είμαι στην δουλειά αυτή την στιγμή και δεν θυμάμαι τα υπόλοιπα απ' έξω θα σου τα στείλω να σου πω το απόγευμα

 

Πάντως η διαφορά τουλάχιστον για το δίκλινο γιατί υπάρχουν 2 κατηγορίες είναι ότι στην μια περίπτωση έχεις τηλεόραση προσωπική ενώ στην άλλη είναι κοινή. Διαφορά στην τιμή που προσωπικά πιστεύω οτι δεν αξίζει

 

Mammyblue σ΄ευχαριστώ θερμά και μπορώ να πω πως με κατατόπισες πλήρες. Και στα τρίκλινα υπάρχουν δηλαδή α΄και β΄κατηγορία; Νομίζω πως 1175 για τρίκλινο είναι ΟΚ κι όσο για την τηλεόραση δεν είμαι σε θέση να πληρώσω παραπάνω για να έχω ατομική. Ούτε που με ενδιαφέρει :lol:

Πότε γεννάς με το καλό;;;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

sardelaki η τιμη που σου είπα ειναι μονο για την κλινική. Με τον γιατρό μου είχαμε κάνει συμφωνία 1200 ευρώ για τοκετό + την παρακολούθηση όλης της εγκυμοσύνης (δηλ δεν πληρωνα επισκεψη)

 

ευχαριστώ για τις ευχές σου, κοριτσάκι γέννησα :P

 

Μπράβο βρε bizoudaki 1200? συμφωνία με το γιατρό νομίζω πως είναι ΟΚ. Ο δικός μου θέλει 1000ευρόπουλα και πληρώνω και 30? κάθε επίσκεψη αλλά τί να κάνουμε; Κάθε γιατρός έχει άλλες ταρίφες! :?

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

sardelaki

 

Η ΠΗΤ μου είναι 8/6, αλλά από οτι μου λέει η γυναικολόγος μου, ο κύριος μάλλον θα μας έρθει νωρίτερα.Εσύ πότε με το καλό; Στο τρίκλινο δεν υπάρχει α και β. Μόνο σε δίκλινο(α-β-Lux) και μονόκλινο(α-β και σουίτα που κοστίζει 3500 ?). 1175 ? είναι η τιμή του τρίκλινου σε φυσιολογικό τοκετό και 1250 ? σε καισαρική. Θα σου στείλω πμ με τα πάντα αναλυτικά

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πλήρωσα 1200 στο γιατρό (έξτρα από αυτά που γράφω πάνω για την κλινική) για τον τοκετό και όλες τις επισκέψεις παρακολούθησης κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mammyblue σ΄ευχαριστώ για άλλη μιά φορά.

Τα πμ που τα διαβάζω; Με συγχωρείς, αλλά είμαι καινούργια εδώ και δεν ξέρω.

Εγώ θα γεννήσω στις 19.06 έτσι υπολόγισε ο γιατρός, αλλά φυσικά ο πασάκος μου θα έρθει όποτε θέλει αυτός χα χα.

 

Γιατί υπολογίζει να γεννήσεις νωρίτερα;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Για να διαβάσεις τα πμ θα συνδεθείς στον λογαριασμό σου. Το νωρίς το αναφέρει γιατί είναι μεγαλύτερος σε ανάπτυξη σε σχέση με την εβδομάδα στην οποία βρίσκομαι.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπράβο στο μωράκι σου...ας έρθει όποτε θέλει...σημασία έχει να είναι γερός! :D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εγω γενησα στο διαβαλκανικο στις 26/10/2007 με καισαρικη και πληρωσα 1600€ στην κλινικη 200€ στον αναισθησιολογο στον χερι (μαυρα) αν θελεις αποδειξη ειναι μεγαλυτερο το ποσο και 1200€ στον γυναικολογο.

iz6mqfx4psjhl3bk.png

cf7d8aac48.png

Link to comment
Share on other sites

ααα ευχαριστω πολυ κοριτσια γιατι και εγω τρικλινο σκεφτηκα να παρω , τωρα ξερω πανω κατω που θα ειμαστε , να χαιρεσται τα ζουζουνια

Link to comment
Share on other sites

ααα ευχαριστω πολυ κοριτσια γιατι και εγω τρικλινο σκεφτηκα να παρω , τωρα ξερω πανω κατω που θα ειμαστε , να χαιρεσται τα ζουζουνια

 

ελπιζω να πανε ολα καλα εμενα με βοηθησε παρα πολυ μια μαια που την λεγανε Γεωργια.φιλακια στο μωρο σου οταν γεννησεις

iz6mqfx4psjhl3bk.png

cf7d8aac48.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...