Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χαμηλος πλακουντας


Recommended Posts

Στην Β επιπεδου που εκανα την 24η εβδομαδα ο γιατρος μου ειπε οτι ο πλακουντας ειναι χαμηλα αλλα ισως ανεβει μεχρι την 26η διαφορετικα θα το δουμε τοτε.Με εχει φοβησει πολυ γιατι μου τα μασαγε,οτι μπορει να σημανει προωρο τοκετο,αιμορραγιες.Εχει καποια αλλη κοπελα το ιδιο προβλημα?:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στα διδυμα ...ο ενας πλακουντας ηταν χαμηλα...μου ειπε οτι συμβαινει και οτι συνηθως μετα αρχιζει ν ανεβαινει...οντως στον 6 μηνα ειχε ανεβει και γεννησα και φυσιλογικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειχα κι εγω χαμηλο πλακουντα μεχρι τελους.Προσεχα λιγο κ ουτε αιμοραγιες ειχα ουτε τιποτε!!Γεννησα βεβαια με καισαρικη αλλα μπροστα στην υγεια του μωρου μου αυτο ηταν το τελευταιο που με ενδιεφερε.Ειναι πιθανο να ανεβει αλλα κ να μην ανεβει με λιγη προσοχη ολα θα πανε τελεια!!!Μην ανησυχεις

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ MEGEVE. ΕΙΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ 26 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟ Β΄ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΙΣ 23 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ ΤΟΝ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΟΠΙΣΘΙΟ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΟ.ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ 99 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ. Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΡΟΩΡΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΛΟΓΩ ΧΑΜΗΛΟΥ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ 1 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΌΠΟΥ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΟΠΟΤΕ ΤΟΤΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΟΔΡΟΜΟ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ. ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΔΡΟΜΟ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΠΡΟΩΡΑ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ. ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ. ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ. ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ

Link to comment
Share on other sites

megeve,

μην ανησυχεις δεν ειναι κατι κακο,και εγω ειχα οπισθιο χαμηλο πλακουντα σχεδον μεχρι το τελος τις εγκυμοσυνης μου.

Γεννησα πριν ενα μηνα φυσιολογικα , ο πλακουντας ειχε ανεβει και ολα πηγαν μια χαρα.

Σου ευχομαι με το καλο να ερθει το μωρακι σου.

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όπως σου λένε και οι άλλες κοπέλες δεν είναι και κάτι παααρα πολύ κακό. Κι εμένα στην 24η εβδομάδα στον υπέρχηχο Β επιπέδου αυτό μου είπαν, απλώς πρόσεχα λίγο (μην νομίζεις πολύ) και μετά από κάποιες εβδομάδες είχε ανεβεί και όλα ήταν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κι εμένα μου είπε ο γιατρός του Β΄επιπέδου ότι ο πλακούντας ήταν χαμηλός. Ο γυναικολόγος μου όμως μου εξήγησε ότι μπορεί να σημαινει είτε ότι θα γεννήσω πολύ ευκολα είτε ότι θα χρειαστώ καισαρική. Δεν μου είπε τίποτα για αιμορραγίες.

ISGLp2.pngilpPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...