Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

gilli diet ή taste and diet ???


pasxalitsa v

Recommended Posts

καλησπερα,

ελπιζω να ανοιξα το θεμα στο σωστο σημειο...

 

θελω γνωμες και εμπειριες απο τις συγκεκριμενες εταιρειες...

 

αξιζει ή τσάμπα τα λεφτα?

 

ευχαριστω

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλε τζαμπα αναρωτιεσαι...του ιδιου επιχειρηματια ειναι και τα δυο οπως και αρκετα άλλα...ναι, ναι του ιδιου ..δουλευα για πολλα χρονια στον ομιλο αυτο.

Απλα αν θυμαμαι καλα το ενα απο τα δυο εχει και πρωινο.Δε ξερω αν εχει αλλαξει κατι ως προς αυτο.Διαλεξε οτι σε συμφερει οικονομικα.:wink:

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει παλαιότερα gilli diet και έμεινα ευχαριστημένη.Δεν σπας το κεφάλι σου με το θέμα <τι θα φάω σήμερα> και μπαίνεις σιγά σιγά σε ένα πρόγραμμα ,ειδικά όταν δεν ξέρεις από που να αρχίσεις και πως να αρχίσεις.¨επειτα βλέπεις τα κιλά να φεύγουνε από την πρώτη εβδομάδα και σε ανεβάζει ψυχολογικά αυτό.ΜΠορείς να ξεκινήσεις λοιπόν έτσι ,για όσο σε παίρνει οικονομικά και μετά συνεχίζεις μόνη σου.Έτσι έκανα εγώ.Τα φαγητά ήτανε νόστιμα ,δεν έβλεπα την ώρα να φάω το γλυκό...

Έπειτα μου άρεσε που μπορούσες να τους πεις τι δεν τρώς από φαγητά ,πχ εγώ δεν τρώω αρνί και από ψάρια μόνο ορισμένα...

Καλή τύχη σου έυχομαι

Link to comment
Share on other sites

από προσωπική πειρα δεν ξέρω αλλά μια ξαδέρφη μου η οποια πάντα ήταν παχουλή μονο με αυτη την μέθοδο αδυνατησε....πλεον ειναι 40 χρονων και ειναι πιο αδύνατη απο τότε που ήταν 25.....δεν ξέρω αν έκανε και παθητική γυμναστική αλλά κάποια στιγμη που την είδα με μαγιο έτριβα τα μάτια μου....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάντως έκανα κάποτε γκίλι ντάιετ και δεν μπορούσα να τα φάω τα περισσότερα! Συμβουλή μου πριν κλείσεις κανένα μεγάλο πρόγραμμα, να ζητήσεις μια βδομάδα δοκιμή και να επιμείνεις σε αυτό (πλήρωσέ την). ΄

 

Να σου πω κάτι να γελάσεις... Έκανα ιδιαίτερα τότε. Λοιπόν, τα μεσημεριανά μπιφτέκια ήτανε, σουτζουκάκια, δεν θυμάμαι, δεν μπορούσα να τα φάω με τίποτα. Το απόγευμα είχα το πρώτο μάθημα σε ένα σπίτι που τριγυρνούσαν απ΄έξω δυο αδέσποτα πεινασμένα. Συναντάω στην πιλοτή τους μαθητές μου- αδέλφια (εκείνη την ώρα γύριζαν από κάπου) και με είδαν που τάισα τα σκυλιά με το φαγητό της γκίλι και έκαναν πλάκα... Από την άλλη μέρα τα σκυλιά ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ και εκεί να δεις καζούρα που μου έκαναν και γέλια... "ΧΑΧΑ, τα ξαπόστειλε η κυρία τα σκυλάκια, πάνε τα άμοιρα και άλλα τέτοια!!!":lol::lol: :lol:

 

Είχα κάνει πρόγραμμα όμως και με μια άλλη εταιρία, που δεν είχε καμια σχέση η ποιότητα με της γκίλι. Δεν μπορώ να θυμηθώ όνομα γμτ!!! Πάντως σέρβιρε σε πιάτα το φαγητό, το θυμάμαι γιατί κάθε μέρε έδινα πίσω τα πιάτα της προηγούμενης! Αν θυμηθώ θα σου πω, πάντως αυτή άξιζε...

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει και τα δυο και δεν εχασα κιλα (τηρουσα κατα γραμμα και οταν παραπονεθηκα οτι δεν χανω κιλα μου ειπαν να κοψω το γλυκο και αμεσως επεφτα στις 500 600 θερμιδες ημερησιως. Αν μπορει να ζησει ενας ανθρωπος με τοσες λιγες θερμιδες ελατε να μου πειτε).

Αντιθετα εμεινα ευχαριστημενη απο κεντρο αδυνατισματος οπου εχασα 14 κιλα σε 3 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Έχω κάνει taste & diet στο παρελθόν δεν έμεινα ευχαριστημένη, έχασα πολύ λίγα και στο τέλος η διαιτολόγος κατάφερε να χάσω βάρος με κανονική δίαιτα. Προσωπικά δεν θα ξαναπλήρωνα για να κάνω. Επίσης να ξέρεις ότι μεταφέρονται με μηχανάκια και κάποια στιγμή μου ήρθε το γεύμα στραπατσαρισμένο. Περιέργως όμως χόρταινα .....ειλικρινά αναρωτιόμουν πως αφού οι μερίδες ήταν πολύ μικρές. Από νοστιμιά, για διαιτητικό φαί είναι καλά. Πάντως συγνώμη αν παραγγέλνεις κοτόπουλο καλαμάκια στην σχάρα και σαλάτα ντομάτα αγγούρι από το σουβλατζίδικο της γειτονιάς.....θα σου έρθει και πιο οικονομικό και πάλι θα χάσεις.

 

Να υποθέσω ότι έχεις πρόβλημα χρόνου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

beba ειναι θεμα οργανωσης βασικα....

ειναι και 10 κιλα...δεν τα λες λιγα...

κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...