Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ


Recommended Posts

Λέω, τώρα στις εκπτώσεις να βάλω κουρτίνες... Πήγα στο aslanis home & είδα κάτι τέλεια υφάσματα & όχι εξωφρενικά ακριβά, αλλά η ραφή & οι μηχανισμοί ήταν πανάκριβοι! Πιο ακριβοί απο τα υφάσματα. Και χρεώνουν & 140Ε για τοποθέτηση... Και μόνο 10% έκπτωση στα υφάσματα...

Σκέφτομαι να επιχειρήσω μια απο τις επόμενες μέρες να κατέβω Αθήνα στον Χυτήρογλου γιατί διαφημίζουν μεγάλες εκπτώσεις. Έχει ψωνίσει καμία σας απο εκεί?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άν πάς στο κέντρο τριγύρω απο τον Χυτύρογλου υπάρχουν και άλλα μαγαζιά με πολύ ωραία πράγματα,άν και λιγότερο γνωστά βέβαια.

Και εγ'ω για Χυτύρογλου πήγαινα πέρσι τον Χειμώνα αλλά βρήκα αλλού στην οδό Κολοκοτρώνη στο ύψος της Αγίου Μάρκου.Δεν γνωρίζω επωνυμία αλλά κοίτα μία και εσύ...

Ελπίζω να βγείς κερδισμένη.

 

Υ.Γ. Ωραία εποχή για τέτοιες αγορές.

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα τις δικες μου ολες απο το χυτηρογλου αλλα το μετανοιωσα...μια χαρα ειναι αλλα θα μπορουσα να βρω πιο τυπαδικες στα γυρω μαγαζια.οι κουρτινες του χυτηρογλου ειναι λιγο κλασικουρια.τωρα την κουρτινα της μπεμπας την πηρα απο ενα μαγαζακι κοντα στο σπιτι μου και ειναι τελεια!τοποθετηση 15 ευρω και ραψιμο με περιεργη τρεσσα 50.μου πηγε συνολο με κουρτινοξυλο 230 αλλα την πηρα πολυ πλουσια να πεφτει.καλυτερα στη γειτονια σου σε κανενα ωραιο μαγαζι η γυρω γυρω στο κεντρο.αυτα τα μαγαζακια που ειναι τρυπες.

tt7up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν... Κουρτίνες σε μεγάλη ποικιλία υφασμάτων και άψογη εξυπηρέτηση έχει ο Σαρλάς στην Αθηναΐδος (στο ύψος της Μ.Καπνικαρέα). Κάνει καλές εκπτώσεις, δεν γδέρνει στη ραφή (και φυσικά κάνει εξαιρετική δουλειά) και οι πωλήτριες που έχει μέσα είναι πολύ καλά ενημερωμένες και σε βοηθάνε αφάνταστα αν τους πεις τι έχεις στο μυαλό σου περίπου αλλά ακόμα έχουν να σου προτείνουν και πολλές άλλες λύσεις...! Τις κουρτίνες του σπιτιού μου και της μικρής τώρα, εκεί τις έφτιαξα κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Επιπλέον έχει και μια μεγάλη ποικιλία από τραπεζομάντιλα, μαξιλάρια κοκ. Θα τρελαθείς από σχέδια και χρώματα αλλά και πρωτοτυπία! Όσο για τον Χυτήρογλου... Ψάχνοντας για κουρτίνες πέρασα κι από κει... Μπορεί να έχει και αυτός ωραία υφάσματα αλλά από εξυπηρέτηση.... Τι να σου πω.... Σέρνονται οι πωλητές με το ζόρι... Είχα πάει με τη μαμά μου και είχα κάτι πολύ συγκεκριμένο στο μυαλό μου, παρόλαυτά μας έδειξαν 3-4 δείγματα κι όταν ζητήσαμε να δούμε και άλλα εκτός του ότι στραβομουτσούνιασε η πωλήτρια (λες και κατεβάσαμε όλο το μαγαζί...! ) μας την είπε κιόλας... "Ε, πόσοι συνδιασμοί σε καρό νομίζετε ότι υπάρχουν πια...!". Συγγνώμη που σας κουράσαμε... Τεσπα, σηκώθηκα κι έφυγα και πήγα κατευθείαν στον Σαρλά (αφού το ήξερα το μαγαζί ότι είναι καλό, τι μ'έπιασε κι έψαχνα αλλού;; ) και εξυπηρετήθηκα αμέσως και άψογα...! Στο συστήνω ανεπιφύλακτα το μαγαζί!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει ότι μπορείς να φανταστείς! Κι αν δεν έχει ακριβώς αυτό που θες σε ριχτάρι ας πούμε, μπορεί να στο φτιάξει (έχει και υφάσματα επιπλώσεων οπότε φαντάζομαι ότι γίνεται κάτι τέτοιο).

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα τις δικες μου ολες απο το χυτηρογλου αλλα το μετανοιωσα...μια χαρα ειναι αλλα θα μπορουσα να βρω πιο τυπαδικες στα γυρω μαγαζια.οι κουρτινες του χυτηρογλου ειναι λιγο κλασικουρια.τωρα την κουρτινα της μπεμπας την πηρα απο ενα μαγαζακι κοντα στο σπιτι μου και ειναι τελεια!τοποθετηση 15 ευρω και ραψιμο με περιεργη τρεσσα 50.μου πηγε συνολο με κουρτινοξυλο 230 αλλα την πηρα πολυ πλουσια να πεφτει.καλυτερα στη γειτονια σου σε κανενα ωραιο μαγαζι η γυρω γυρω στο κεντρο.αυτα τα μαγαζακια που ειναι τρυπες.

Συμφωνω απολυτα μαζι σου και με την livinath!!!!Ο Χυτηρογλου μπορεις να εχει ενα ονομα μεγαλο τοσα χρονια στην αγορα αλλα δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που μου το είπατε γιατί θα τραβιόμουν αύριο με το παιδί μες στη ζέστη. Είδα ένα στη γειτονιά μου στη Βάρη, και ήταν πολύ εξυπηρετικοί οι άνθρωποι, αλλά απο σχέδια χάλια... Έκανα 1 ώρα για να καταλήξω σε κάτι που και πάλι δεν μου άρεσε... Έχετε στο νου σας τίποτα γύρω απο τη Γλυφάδα (εκτός απο το Ράγκο γιατί είναι πανάκριβος)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι κουμπάροι μας πήραν έτοιμες από τα MADURA (έχει και site) και για 3 μέτρα άνοιγμα μπαλκονόπορτας, διπλές κουρτίνες σαλονιού τους κόστισαν περίπου 650 ευρώ. Τώρα που έχουν εκπτώσεις σίγουρα θα πάει πιο χαμηλά. Αρνητικό είναι επίσης ότι δεν έχουν παιδικές.

Εμείς πάλι του σαλονιού αλλά και του υπνοδωματίου μας τις πήραμε από συνοικιακό (μένουμε Αμπελόκηπους) και μας κόστισαν πολύ οικονομικά (και δεν συμβιβαστήκαμε, ήταν του γούστου μας). Του σαλονιού διπλή (η μια πιο χοντρή από την άλλη) 250 ευρώ αλλά όχι 3 μέτρα (χωρίς κουρτινόξυλο) και του υπνοδωματίου μας κάπου εκεί αλλά μαζί με κουρτινόξυλο.

glitterfy-flpbk29013718620134.gif
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ, όντως στο Χυτήρογλου η εξυπηρέτηση είναι άθλια και κάνουν και πάρα πολλά λάθη στις παραγγελίες ραψίματος....

 

Για ρίξε και μια ματιά στα μαγαζιά της Καλαμιώτου....έχει μεγάλη ποικιλία....

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Μια παρένθεση: Ο Σαρλάς νομίζω πως θα κλείσει τον Αύγουστο για διακοπές αλλά δεν ξέρω για πόσες μέρες! Θα γράψω το τηλ. για να ρωτήσετε όσες θέλετε να πάτε (μην τρέχετε άδικα...! ) 2103233300

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ωραιο θεμα ανοιξατε!

φτιαχνω σιγα σιγα το παιδικο δωματιο με θεμα baby mickey.

ξερετε εαν και που θα βρω τετοιες κουρτινες?

εχω βρει μια στην καλλιθεα, αλλα ειναι απο χοντρο υφασμα και θα προτιμουσα κατι πιο αναλαφρο.

εαν εχει δει καποια κοπελα κατα τυχη τιποτα θα με βοηθουσε παρα πολυ!

ευχαριστω εκ των προτερων.

LKcZp2.png 3bjwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, είμαι πολύ τυχερή!!! Πήγα σε ένα μαγαζί εδώ στη γειτονιά μου & βρήκα ΑΚΡΙΒΩΣ τις ίδιες κουρίνες που είχα δει στο aslanis home, αλλά ακριβώς, και για το σαλόνι & για το παιδικό! Και το καλύτερο, μου έκαναν προσφορά (για τα ίδια υφάσματα & την ίδια ραφή) κατά 200Ε φθηνότερα του σαλονιού & 250Ε φθηνότερα το παιδικό! Ακόμα και απο την τοποθέτηση γλιτώνω 50-60Ε! Τέλεια! Θα κλείσω απο εκεί!

Καλά λέγατε να δω στη γειτονιά μου, εγω νόμιζα θα είναι πιο ακριβά! Συνολικά μου έρχεται κοντά στα 500Ε πιο φθηνά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...