Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΕΤΑΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ


Recommended Posts

Το αναφέρει η ΕΕΤΑΑ στην πρόσκληση..

"Από τις ενστάσεις που θα υποβληθούν θα ληφθούν υπόψη μόνον αυτές που έχουν παραληφθεί και πρωτοκολληθεί μέχρι την 11/07/2012 και ώρα 14:30 μ.μ."

 

Όσο για το λάθος εκκαθαριστικό (εννοώ αν δώσει κάποιος άλλης χρονιάς), η αίτηση ακυρώνεται. Το σημειώνουνε πολύ συγκεκριμένα.

 

Για τυχόν ελλείψεις ή παρανόηση στα χαρτιά, αν τα κατέθεσες εσύ, λογικά τα τσεκάρανε εκείνη τη στιγμή. Αν πάλι τα έστειλες ταχυδρομικά, ας ελπίσουμε ότι έκανες καλό καλό τσεκάρισμα..

 

 

συγνωμη αλλα εχεις κανει λαθος,,,,το 11/07 που λες αφορα τις ενστασεις για τις δομες και οχι για τις μητερες ,,,,:rolleyes:ειναι δυνατον να κανουμε ενσταση 11-07 ενω τις αιτησεις ξεκινησαμε να τις κανουμε 13-07??

 

αυτο που λεει για τις μητερες ειναι αυτο

 

Η ημερομηνία ανάρτησης των εν λόγω Πινάκων θα ανακοινωθεί μέσω της ιστοσελίδας της Ε.Ε.Τ.Α.Α.

2.6.2 Διαδικασία ενστάσεων

Ενστάσειςκατά των αποτελεσμάτων των ανωτέρω Πινάκων μπορούν να υποβληθούνενώπιον τηςΕ.Ε.Τ.Α.Α Α.Ε. (Αθήνα, Λάρισα, Θεσσαλονίκη), εγγράφως, εντός τριών (3) εργάσιμων ημερών από την επομένη της ημερομηνίας ανακοίνωσής τους και σύμφωνα με το Υπόδειγμα «Έντυπο υποβολής ένστασης μητέρων», που παρουσιάζεται στο Παράρτημα 2.

Από τις ενστάσεις που θα υποβληθούν θα ληφθούν υπόψη μόνον αυτές που έχουν παραληφθεί και πρωτοκολληθεί εμπροθέσμως και μέχρι τις16:30μ.μ. της τελευταίας εργάσιμης ημέρας της σχετικής προθεσμίας.

Στο έντυπο της ένστασης θα πρέπει να αναφέρεται ρητά ο λόγος για τον οποίο υποβάλλεται η ένσταση και φυσικά θα συνοδεύεται από το απαιτούμενο δικαιολογητικό. Ενστάσεις ασαφείς ή δικαιολογητικά χωρίς έντυπο ένστασης, δεν θα γίνονται αποδεκτά.

Προσοχή: Στη διαδικασία των ενστάσεων δεν θα γίνεται αποδεκτή ουδεμία αλλαγή στις επιλεγείσες από τις μητέρες δομές.

Ενστάσεις που θα υποβληθούν με οποιονδήποτε τρόπο μετά την παραπάνω ημερομηνία και ώρα απορρίπτονται ως εκπρόθεσμες. Προσοχή η έγκαιρη υποβολή θα αποδεικνύεται μόνο από τον αριθμό πρωτοκόλλου. Η ημερομηνία σφραγίδας του ταχυδρομείου δεν λαμβάνεται υπόψη.

Ενστάσεις μπορούν να υποβληθούν με φαξ στους αριθμούς που αναφέρονται στον πίνακα της παραγράφου 2.3.β της παρούσας. Σε περίπτωση υποβολής ταχυδρομικώς ή με υπηρεσία ταχυμεταφοράς (courier), η ένσταση υποβάλλεται σε σφραγισμένο φάκελο, στον οποίο εξωτερικά θα πρέπει υποχρεωτικά να αναγράφεται η ένδειξη «ΥΠΟΒΟΛΗ ΕΝΣΤΑΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ» και το όνομα της αιτούσας, όπως αυτό αναγράφεται στην ταυτότητά της.

 

 

 

 

 

ΟΠΟΤΕ με λιγα λογια σημερα αυριο θα ανακοινωσουν στο σαϊτ ποτε θα βγουνε τα προσωρινα και τις υπολοιπες ημερομηνιες

 

 

 

 

 

 

ΕΠΙΣΗΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ητανε απο το 2007 μεχρι 2013

 

 

οποτε τελος για του χρονου,,,5ετες ητανε,,,αν βγαλουνε κατι του χρονου δε ξερω,,,,,απο αλλου,,,που δε το κοβω,,,απλα φετος το μαθανε μεχρι και η κουτση μαρια γιατι απλα οι δημοσιοι την εκαναν την πατατα

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

επειδή είναι πρόγραμμα ΕΣΠΑ είναι πιθανό να πάρει παράταση όπως συμβαίνει με τα περισσότερα προγράμματα ΕΣΠΑ..μακάρι να συμβεί και να επωφεληθούν όσο περισσότεροι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Μια οικογενεια με 2 πιαδια και εισοδημα 15000 και μητερα πυ εργαζεται εχειπεριπου 60 μορια.

Μια ανεργη με 2 παιδια και εισοδημα 15000 εχει 25.

η 70 και 35 αντιστοιχα αν παιρνει το επιδομα

Αρα οι εργαζομενες ειναι ευνοημενες και οχι οι ανεργες!

Βεβαια μεγαλο ρολο παιζει το εκαθαριστικο!

Κάνεις λάθος. Είμαι μητέρα με 2 παιδιά, εργαζόμενη και βγάζω 46 μόρια. Θα μείνω εκτός.....

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ! το εχω ξαναπει συγγενικό μου προσωπο με 72,000€ οικ. εισόδημα να εχει παιδί σε παιδικό με ΕΣΠΑ και το μεγαλό της παιδί σε ΚΔΑ, διαβασμένο και με απογευματινές δραστηριότητες (αυτό έκανε ενόργανη) και το παιδάκι γυρνούσε στις 5,00μμ στο σπίτι του ΕΤΟΙΜΟ για την άλλη μέρα! Μια χαρα ΤΣΑΜΠΑ, να εχεις το παιδί σου σε όλα αυτα.......

Γι' αυτό λέω ότι το πρόγραμμα είναι άδικο. Αλλά κάποιοι κοιτάνε μόνο το συμφέρον τους εδώ μέσα και δεν θέλουν αν δουν το άδικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

yasemi από την ίδια πρόσκληση τα πήρα και τα δύο, γιατί στη συνέχεια ανάρτησα και αυτό για τις 3 εργάσιμες. Σε ευχαριστώ που το διευκρίνισες, μην μπερδέψω τον κόσμο.. :cool:

 

Εγώ θέλω να πιστεύω σε μία ανανέωση. Με αδικίες ή χωρίς, με ελλείψεις ή άψογη οργάνωση, δεν παύει να εξυπηρετεί μία τεράστια μερίδα ανθρώπων, που είναι με τα χέρια "δεμένα".

 

Πάντα κάποιοι θα είναι αδικημένοι.. ας μην το μαυρίσουμε ως δράση όμως.

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου θα πρέπει αν πετάξουν έξω τις αυτοαποασχολούμενες, διότι είναι οι μόνες που δεν κάνουν ειλικρινή δήλωση. Εμείς δεν μπορούμε να κρύψουμε το εισόδημά μας, κάνουμε ειλικρινή δήλωση και μας πετάει έξω το σύστημα. Το πιό σωστό είναι να παίρνει ένα ποσοστό ανέργων και ευπαθών κοιωνιικών ομάδων (με αναπηρία, μονογονεϊκές κλπ) και τα υπόλοιπα υπαλλήλων ιδ. τομέα με εισοδηματικά κριτήρια. Οι υπόλοιπες να κάνουν κατευθείαν αιτήσεις στους δημοτικούς, πληρώνοντας κάποια τροφεία, ανάλογα με το εισόδημα.

Link to comment
Share on other sites

Και η άνεργη δεν μπορεί να έχει εισόδημα 15.000?.

 

Φυσικά και μπορεί αν εργάζεται ο σύζυγος της!

Δεν έχει η άνεργη που και ο σύζυγος είναι άνεργος ή είναι ελεύθερος επαγγελματίας..

Και στη τελική είναι το μόνο πρόγραμμα που μπορεί να βάλει το παιδί της αφού σε δημοτικούς σταθμούς δε την αφήνουν να κάνει καν αίτηση ενώ η εργαζόμενη έχει και αυτή τη δυνατότητα..

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι αυτοαπασχολούμενη σε δημ. υπηρεσία με μπλοκάκι..

 

καλό??

δεν κλέβω τίποτα και να ήθελα δεν θα μπορούσα..

δουλεύω 8ωρο στην καλύτερη, πληρώνω τεβε, έχω υποχρεώσεις στην εφορία ως ελ. επαγγελματίας (που δεν είμαι κιόλας), ο μισθός μου μειώνεται χρόνο με το χρόνο (αυξάνεται το τεβε βλέπετε), σταμάτησα τη δουλειά μόλις γέννησα και επέστρεψα στις σαράντα μέρες. Άδεια δεν δικαιούμε ποτέ και για κανένα λόγο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατά την άποψή μου θα πρέπει αν πετάξουν έξω τις αυτοαποασχολούμενες, διότι είναι οι μόνες που δεν κάνουν ειλικρινή δήλωση..

 

αυτό πως το ξέρεις? και είσαι σίγουρη?

εγώ γνωρίζω και δημ. υπαλλ. που πέρνουν χρήματα ονομαζοντας τα "μετακινήσεις" και δεν δηλώνονται πουθενά φυσικά. Αυτό τι σημαίνει? Ότι όλοι κλέβουν???

Link to comment
Share on other sites

αυτό πως το ξέρεις? και είσαι σίγουρη?

εγώ γνωρίζω και δημ. υπαλλ. που πέρνουν χρήματα ονομαζοντας τα "μετακινήσεις" και δεν δηλώνονται πουθενά φυσικά. Αυτό τι σημαίνει? Ότι όλοι κλέβουν???

Εσύ κόβεις. Η γιατρός, η δικηγόρος και η έμπορος κόβει απόδειξη; Ξέρεις δικηγόρο με 15 ή 20χιλ δήλωση; Θεωρείς ότι θα πρέπει να παιδί της (με τόσα λεφτά που βγάζουν) να είναι εντός και το δικό σου εκτός; Εσύ είσαι με μπλοκάκι, αλλά έχεις μια νορφή εξαρτημένης εργασίας. Μπορεί με κάποια τροποποίηση και βεβαίωση από τον εργοδότη σου (γιατί έχεις εργοδότη) να δικαιούσαι. Η κυρία που εξετάζει όμως το παιδί σου στο ιατρείο και παίρνει τα 50? που της δίνεις τα δηλώνει; Εσύ τα δηλώνεις.

Link to comment
Share on other sites

αυτό πως το ξέρεις? και είσαι σίγουρη?

εγώ γνωρίζω και δημ. υπαλλ. που πέρνουν χρήματα ονομαζοντας τα "μετακινήσεις" και δεν δηλώνονται πουθενά φυσικά. Αυτό τι σημαίνει? Ότι όλοι κλέβουν???

Οι καθαρά δημόσιοι υπάλληλοι είναι εκτός προγράμματος, ενώ του ευρύτερου Δημόσιου τομέα (βλέπε ΔΕΚΟ) έχουν δικούς τους παιδικούς σταθμούς ή τους δίνουν επιδότηση για ιδιωτικό. Υπάρχουν και οι εργαζόμενοι στο Δημόσιο με Σύμβαση Ιδιωτικού Δικαίου, όπου εκεί είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία....

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορεί αν εργάζεται ο σύζυγος της!

Δεν έχει η άνεργη που και ο σύζυγος είναι άνεργος ή είναι ελεύθερος επαγγελματίας..

Και στη τελική είναι το μόνο πρόγραμμα που μπορεί να βάλει το παιδί της αφού σε δημοτικούς σταθμούς δε την αφήνουν να κάνει καν αίτηση ενώ η εργαζόμενη έχει και αυτή τη δυνατότητα..

Καταρχήν οι εγγραφές κατευθείαν στους δημοτικούς παιδικούς σταθμούς έχουν τελειώσει, άρα μιλάμε για ιδιωτικούς. Οι Δημόσιες υπάλληλοι έκαναν εγγραφές στους δημοτικούς παιδικούς σταθμούς και περιμένουν τα αποτελάσματα. Όπως έχω ξαναπει το συγκεκριμένο πρόγραμαμ είαναι κατά βάση για τις εργαζόμενες, οπότε είναι πέρα για πέρα άδικο το σύστημα. Όποιος θέλει το καταλαβαίνει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή το Πρόγραμμα είναι για εργαζόμενες κακώς εντάσουν άνεργες. Οι ένεργες θα έπρεπε να μπουν ΔΩΡΕΑΝ κατευθείαν σε δημοτικούς σταθμούς με κοινωνικά κριτήρια. Με αυτό το σήστημα μπαίνουν των ανέργων και των αυτοαπασολούμενων και μένουν έξω των εργαζομένων με ΙΚΑ. Οι αυτοαπασχολούμενες μητέρες (δηλαδή ΤΕΒΕ κλπ) δεν δηλώνουν τα εισοδήματά τους (Μαύρα), ενώ εγώ που δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα δεν μπορώ να τα κρύψω. Κατάλαβες τι εννοώ; Και για τις Δημόσιες Υπαλλήλους υπάρχουν Παιδικοί σταθμοί δικοί τους, δαφορετικά τους πληρώνει των παιδικό η υπηρεσία τους βάσει ΣΣΕ.

 

 

ως δημ. υπάλληλος σου υπογράφω ότι ούτε το ένα ισχύει ούτε το άλλο.

1ον - στην υπηρεσία μου - ούτε και σε άλλες υπηρεσίες - υπάρχουν παιδικοί σταθμοί που δέχονται τα παιδιά μας και όταν υπάρχουν τέτοιοι σταθμοί ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!!! γιο τα 2 παιδιά μου θέλουν 300 ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ!!

2ον ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΕΙ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ, αυτό ισχύει μόνο στα ΝΠΙΔ - περίπτωση γνωστής που και έβαλε τον παιδί της μέσω ΕΣΠΑ δωρεάν (έχει το δικαίωμα ως αορίστου χρόνου σε ΝΠΙΔ ενώ εγώ σε ΝΠΔΔ δεν το έχω) ΚΑΙ πληρωνόταν το 80% των τροφείων ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΤΈΙΛΕΙ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟ!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!! και φυσικά στις γνωστές ΔΕΚΟ τις οποίες όμως μην τις συγχέουμε με το ΔΗΜΟΣΙΟ - ΈΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ (βλέπε 17 μισθούς το χρόνο, επιδόματα για την έναρξη της σχολικής χρονιάς για κάθε παιδι κ.λ.π.)!!!

και ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ !!!!! Η ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΕΙ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν οι εγγραφές κατευθείαν στους δημοτικούς παιδικούς σταθμούς έχουν τελειώσει, άρα μιλάμε για ιδιωτικούς. Οι Δημόσιες υπάλληλοι έκαναν εγγραφές στους δημοτικούς παιδικούς σταθμούς και περιμένουν τα αποτελάσματα. Όπως έχω ξαναπει το συγκεκριμένο πρόγραμαμ είαναι κατά βάση για τις εργαζόμενες, οπότε είναι πέρα για πέρα άδικο το σύστημα. Όποιος θέλει το καταλαβαίνει...

 

Καταρχήν μην υποτιμάς την νοημοσύνη μου!!!Εννοείται οτι οι αιτήσεις έχουν τελειώσει στους δημοτικούς σταθμούς και θα έπρεπε μια εργαζόμενη σαν εσένα να έχει προνοήσει και να έχει κάνει και εκεί αίτηση..μια δυνατότητα που δε δίνεται στην άνεργη.

Οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοι δεν είναι για δημοσίους υπαλλήλους αλλα για εργαζομένους κάθε ασφάλισης..

Και τέλος το πρόγραμμα δεν είναι κατά βάση για εργαζόμενες!!Είναι για εργαζόμενες ΚΑΙ άνεργες!!!!

Link to comment
Share on other sites

[/u]

 

 

ως δημ. υπάλληλος σου υπογράφω ότι ούτε το ένα ισχύει ούτε το άλλο.

1ον - στην υπηρεσία μου - ούτε και σε άλλες υπηρεσίες - υπάρχουν παιδικοί σταθμοί που δέχονται τα παιδιά μας και όταν υπάρχουν τέτοιοι σταθμοί ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!!! γιο τα 2 παιδιά μου θέλουν 300 ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ!!

2ον ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΕΙ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ, αυτό ισχύει μόνο στα ΝΠΙΔ - περίπτωση γνωστής που και έβαλε τον παιδί της μέσω ΕΣΠΑ δωρεάν (έχει το δικαίωμα ως αορίστου χρόνου σε ΝΠΙΔ ενώ εγώ σε ΝΠΔΔ δεν το έχω) ΚΑΙ πληρωνόταν το 80% των τροφείων ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΤΈΙΛΕΙ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟ!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!! και φυσικά στις γνωστές ΔΕΚΟ τις οποίες όμως μην τις συγχέουμε με το ΔΗΜΟΣΙΟ - ΈΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ (βλέπε 17 μισθούς το χρόνο, επιδόματα για την έναρξη της σχολικής χρονιάς για κάθε παιδι κ.λ.π.)!!!

και ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ !!!!! Η ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΕΙ!!!!!!!

Τότε γιατί σας πετάνε έξω από το πρόγραμμα; Έχουν προηγούμενα μαζί σας;

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος. Είμαι μητέρα με 2 παιδιά, εργαζόμενη και βγάζω 46 μόρια. Θα μείνω εκτός.....

Εργαζόμενες

35

Εργαζόμενες με συμβάσεις μερικής απασχόλησης

45

Εργαζόμενες με συμβάσεις ορισμένου χρόνου

40

αν προσθεσεις και τα 14.44 μορια απο το 15000 εκαθαριστικο ειναι 49,4 εως 59,4 μορια

Γιατι μενεις εκτος?ειδεα τις περσυνες λιστες και με αυτα τα μορια περσυ τουλαχιστον ηταν μεσα?Δεν εχω καταλαβει κατι?εδω τα ειδα

http://www.eetaa.gr/enarmonisi/paidikoi_stathmoi_2011/2011-07-29_oristika-gynaikwn/index.html

 

Και η άνεργη δεν μπορεί να έχει εισόδημα 15.000?.

Το εκαθαριστικο ειναι του ζευγαριου;)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μην υποτιμάς την νοημοσύνη μου!!!Εννοείται οτι οι αιτήσεις έχουν τελειώσει στους δημοτικούς σταθμούς και θα έπρεπε μια εργαζόμενη σαν εσένα να έχει προνοήσει και να έχει κάνει και εκεί αίτηση..μια δυνατότητα που δε δίνεται στην άνεργη.

Οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοι δεν είναι για δημοσίους υπαλλήλους αλλα για εργαζομένους κάθε ασφάλισης..

Και τέλος το πρόγραμμα δεν είναι κατά βάση για εργαζόμενες!!Είναι για εργαζόμενες ΚΑΙ άνεργες!!!!

Όταν απευθήνθηκα σε δημοτικό παιδικό σταθμό μου είπαν ότι δεν μπορώ να κάνω αίτηση κατευθείαν, γιατί έχω τις πρόυποθέσεις μέσω ΕΣΠΑ. Θα πρέπει αν περιμένω τα τελικά του ΕΣΠΑ κι αν υπάρχουν θέσεις στον παιδικό σταθμό μετά το ΕΣΠΑ τις αιτήσεις των δημοσίων υπαλλήλων κι όσων άλλων έκαναν αίτηση, ίσως το πάρουν και μάλιστα μας χρέωση. Αυτό όμως θα το μάθω τον Σεπτέμβρη. Οπότε σε εξωθούν σε ιδιωτικό...

Link to comment
Share on other sites

Εργαζόμενες

35

Εργαζόμενες με συμβάσεις μερικής απασχόλησης

45

Εργαζόμενες με συμβάσεις ορισμένου χρόνου

40

αν προσθεσεις και τα 14.44 μορια απο το 15000 εκαθαριστικο ειναι 49,4 εως 59,4 μορια

Γιατι μενεις εκτος?ειδεα τις περσυνες λιστες και με αυτα τα μορια περσυ τουλαχιστον ηταν μεσα?Δεν εχω καταλαβει κατι?εδω τα ειδα

http://www.eetaa.gr/enarmonisi/paidikoi_stathmoi_2011/2011-07-29_oristika-gynaikwn/index.html

 

 

Το εκαθαριστικο ειναι του ζευγαριου;)

Πέρυσι η τελευταία στον βρεφικό είχε 48 μόρια. Φαντάσου φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Όταν απευθήνθηκα σε δημοτικό παιδικό σταθμό μου είπαν ότι δεν μπορώ να κάνω αίτηση κατευθείαν, γιατί έχω τις πρόυποθέσεις μέσω ΕΣΠΑ. Θα πρέπει αν περιμένω τα τελικά του ΕΣΠΑ κι αν υπάρχουν θέσεις στον παιδικό σταθμό μετά το ΕΣΠΑ τις αιτήσεις των δημοσίων υπαλλήλων κι όσων άλλων έκαναν αίτηση, ίσως το πάρουν και μάλιστα μας χρέωση. Αυτό όμως θα το μάθω τον Σεπτέμβρη. Οπότε σε εξωθούν σε ιδιωτικό...

 

 

Λυπάμαι αλλά δεν είσαι σωστά πληροφορημένη..Θα μπορούσες να κάνεις και αίτηση εκτός προγράμματος σε περίπτωση που δε περάσεις με το πρόγραμμα..Δεν ισχύει αυτό με δημόσιους υπαλλήλους σε δημοτικό σταθμό.Ο μόνος λόγος που δε θα μπορούσες να κάνεις αίτηση θα ήταν αν όλες οι θέσεις τους ήταν μεσω έσπα..

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά δεν είσαι σωστά πληροφορημένη..Θα μπορούσες να κάνεις και αίτηση εκτός προγράμματος σε περίπτωση που δε περάσεις με το πρόγραμμα..Δεν ισχύει αυτό με δημόσιους υπαλλήλους σε δημοτικό σταθμό.Ο μόνος λόγος που δε θα μπορούσες να κάνεις αίτηση θα ήταν αν όλες οι θέσεις τους ήταν μεσω έσπα..

Έχω την αίτηση από τον 4ο βρεφικό αγίας βαρβάρας, όπου στα δικαιολογητικά ζητάει τα μηχανογραφημένα ένσημα για δημοσίους υπαλλήλους. Πήρα τηλέφωνο και το διασταύρωσα. Εάν θες πάρε κι εσύ.... Δεν έχω λόγο ν ασου πω ψέματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίτηση από τον 4ο βρεφικό αγίας βαρβάρας, όπου στα δικαιολογητικά ζητάει τα μηχανογραφημένα ένσημα για δημοσίους υπαλλήλους. Πήρα τηλέφωνο και το διασταύρωσα. Εάν θες πάρε κι εσύ.... Δεν έχω λόγο ν ασου πω ψέματα.

Και δεν είπα ότι οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί είναι για τους δημόσιους υπαλλήλους. Είπα ότι αυτοί έχουν κάνει ήδη αίτηση εκεί, ενώ εμένα δεν μου επέτρεψαν, γιατί προτιμούν τα χρήματα μέσω ΕΣΠΑ (3.700? είναι αυτά). Από μένα πόσα να ζητήσουν; Γι' αυτό με παρέπεμψαν στο πρόγραμμα. Κατανοητό;

Link to comment
Share on other sites

Και δεν είπα ότι οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί είναι για τους δημόσιους υπαλλήλους. Είπα ότι αυτοί έχουν κάνει ήδη αίτηση εκεί, ενώ εμένα δεν μου επέτρεψαν, γιατί προτιμούν τα χρήματα μέσω ΕΣΠΑ (3.700? είναι αυτά). Από μένα πόσα να ζητήσουν; Γι' αυτό με παρέπεμψαν στο πρόγραμμα. Κατανοητό;

 

Εγώ όσες φίλες έχω που δουλεύουν στον ιδιωτικό τομέα όλες έχουν κάνει αίτηση δε δημοτικούς σταθμούς..

Πρόπερσι που δούλευα σε δημοτικό σταθμό είχα τη κόρη μου άσχετα αν θα μπορούσα να μπώ και στο έσπα!

Δε το έχω ξανακούσει αυτό που μου λές και προφανώς είναι παράνομο!Θα μπορούσες να επιμείνεις νομίζω και να τους εξηγήσεις ότι μπορεί να μη στο πάρουν μέσω έσπα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...