Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

εχει κανει καποια/ος απο εσας ελευθερο καμπινγκ με μωρο 10-11 μηνων..και αν ναι..πως ηταν η εμπειρια και ποια τα απαραιτητα να εχω μαζι μου?

 

τοτε που θα παμε η μικρη θα ειναι 11 μηνων..αλλα ηδη με απσχολει και θελω να προετοιμαστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 174
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φασολακι μου εμεις ειμαστε τρελοι με το καμπινγκ!

Περσι πηγαμε μονοημερη γιατι η Τωνια ηταν νεογεννητη.

Φετος θα παμε τουλαχιστον 15 μερες κ ανυπομονουμε!

Ειμαι σιγουρη πως δεν υπαρχει κανενα προβλημα...

Για να καταλαβεις εμεις θα την παρουμε κ σε μην οργανωμενο για λιγες μερες.

Σκεφτομαστε να ξεκινησουμε απο τις 2/03 ενα τριημερακι αν ειναι καλος ο καιρος βεβαια! :wink:

Αλλα μιλαμε οτι τα εχουμε ολα, ειμαστε φουλ εξοπλισμενοι εδω κ χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Α! για να καταλαβεις ποσο φανατικοι ειμαστε προσφατα αγορασαμε αυτοκινητο 7θεσεο για να πεφτουν καθισματα κλπ κ να εχουμε χωρο για ολα κ 2ο κ 3ο μωρο, αν χρειαστει! :wink::lol:

Link to comment
Share on other sites

Είχα μπλέξει με έναν γκόμενο κάποτε και κάναμε τουλάχιστον 2 μήνες τον χρόνο συνολικά ελεύθερο κάμπινγκ (φυσικά δεν είχαμε μωρό!), σε δύσκολες τοποθεσίες όπου οδηγούσαν μονοπάτια (φορτωμένοι με πολλά λίτρα νερό, συμπράγκαλα και προμήθειες). Δεν είμαι τόσο φαν, το αντέχω λίγες μέρες μόνο.

 

Τώρα με το μωρό... στα είπαν πιο πάνω, θα χρειαστείς πολλά πράγματα, φαρμακείο και τηλ. του κοντινοτερου γιατρού. Χωρίς αμφιβολία η φάση αυτή μόνο θετικά θα μπορούσε να συντελέσει σ' ενα παιδί (ελευθερία - ήλιος - θάλασσα - ανεμελιά - επαφή με τη φύση). Μήπως όμως να το σκεφτόσουν από του χρόνου? ...

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχουμε κάνει κάμπιγκ (εγώ 8 μηνών έκγυος) ,με το μωρό 10 μηνών...τώρα έχουμε και μικρές (παιδικές) σκηνές και τα παιδιά ξετρελαίνονται.

Φασολάκι αν είναι κάτι που σας αρέσει, μια χαρά θα τα πάτε. :D:D

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάνει κάμπιγκ (εγώ 8 μηνών έκγυος) ,με το μωρό 10 μηνών...τώρα έχουμε και μικρές (παιδικές) σκηνές και τα παιδιά ξετρελαίνονται.

Φασολάκι αν είναι κάτι που σας αρέσει, μια χαρά θα τα πάτε. :D:D

 

Μπραβο παιδι μου! Κ συ δικια μας??? :lol:

Link to comment
Share on other sites

:wink: βεβαίως, και να σκεφτείς ότι ο gerkon δεν ήτανε του σπόρ.Αλλά άντε να τα βγάλει πέρα με την τρελή :lol::lol:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

αχ πολυ χαιρομαι που υπαρχουν κι αλλοι τρελλοι :lol::lol::lol:

παντως αν σας πω πως το μονο που με προβληματιζει ειναι το φαι?δεν ξερω 11 μηνων τρωνε ακομα αλεσμενα?και αν ναι..υπαρχει μουλτι με μπαταριες? :lol::lol::lol::lol:

και ο γιατρος εννοειται..αλλα υπαρχει κ.υγειας σε αποσταση 5 λεπτων(με τη βαρκα)

 

απο πραγματα παιχνιδια ρουχα μονο τα απαραιτητα(εγω παιρνω μαγιο παρεο και ενα μακρυμανικο για το βραδυ)

πιστευω πως θα της αρεσει..λετε να μην της αρεσει?λετε το παιδι μου να θελει διακοπες σε 5αστερα ξενοδοχεια?δεν θα το αντεξω:lol::lol:

 

το καμπινγκ το θεωρω τις απολυτες διακοπες και επειδη δεν πηγα περσι (γιατι εκει που παμε να φανταστειτε..παμε με βαρκα)θελω οπωσδηποτε να παω φετος μαζι με το παιδακι μας..

Link to comment
Share on other sites

Να πατε βρε μην το σκεφτεσαι!

 

Για το φαι μπορεις να παρεις μαζι σου για καμια δυο μερες ετοιμα αλεσμενα σε ψυγειο κ μετα αναγκαστικα κρεμουλες, βαζακια κ φυσικα οτι τρωτε κ εσεις, οτι ψηνεται κλπ...

Εμας ηδη τρωει οτι κ εμεις, της δινω τα παντα.

Οποτε θα την βγαλει κ τοτε με ψητη πατατουλα στην φωτια κλπ :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φλασια!στο απεναντι νησι ειναι το πατρικο του αντρα μου..θα πηγαινουμε ανα δυο μερες θα ετοιμαζω προμηθειες και μια χαρα θα τη βγαλουμε :wink:

 

ατακα ξαδερφου του αντρα μου:

ο μπαμπας του απο κικρα τα πηγαινε σε καμπινγκ και λεει μια μερα στη μαμα του

"μαμα πολυ τον αγαπαω τον μπαμπα γιατι με παει στα καμπια" :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλα... δεν υπαρχει περιπτωση... δεν παιζει.... δε μπορω να διανοηθω οτι θα παω διακοπες και θα κανω τσισα και θα με χαιδευουν τα χορταρακια... οτι θα κοιμαμαι παρεα με μαμουνια, οτι θα πλενομαι με μπουκαλια νερο... αντε στη καλυτερη σε ντουζιερες της καταστροφης...

 

που να παρω και μωρο μαζι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε οργανωμένο κάμπινγκ, έχω πάει πολλές φορές αλλά σε ελεύθερο θα φοβόμουν και κυρίως θα είχα πρόβλημα με το θέμα της υγιεινής (αν δεν κάνω ντουζάκι με γλυκό ζεστό νερό δεν λέει!).

Φασολάκι αυτό που περιγράφεις είναι κάπου στα Δωδεκάνησα? Για εμένα οι τέλειες διακοπές είναι στους Λειψούς, αλλά με το μωρό θα φοβόμουν (ο γιατρός είναι στη Λέρο!)

Φέτος, με βλέπω πάλι σε κάποιο μέρος που θα είναι κατάλληλο για γέρους και μωρά!

Μπράβο σας πάντως που το τολμάτε :D

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

κι εγω θελω πολυ φετος να παμε σε καμπινγκ!εχω να κανω διακοπες 2 χρονια!!!η μικρη μου βεβαια θα ειναι 13-14 μηνων μεχρι τοτε!ειμαι υπερ το παιδι να ειναι κοντα στην φυση και σε τετοιου ειδους διακοπες..και σκεφτομαι...ναι μεν θα ειναι κουραστικο αλλα...στο δωματιο??καταλαβαινεις διακοπες?η θα ειναι πιο ξεκουραστα?τερμα οι διακοπες της αιωρας παιδια απο δω και περα τρεχουμεεεεεεεεε :lol: τουλαχιστον στο καμπινγκ θα τρεχεις μεσα στην φυση οχι στο ξενοδοχειο γυρω γυρω..λεω εγω τωρα ετσι? :lol:

Link to comment
Share on other sites

αν είσαι οργανωμένος τότε είναι οι καλύτερες διακοπές κι ας έχεις και μωράκι!!!!!!!!!

 

κι εγώ σε καμπινκ βέβαια έχουμε τροχο αλλά το ξαναλέω οργάνωση και τα μωράκια μας τότε θα είναι με περπατουρες , για να μην σου πώ οτι θα κάνουν και τα πρώτα βηματάκια εκεί :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μικρές κυκλάδες;;;;;;Ρε φασολάκι, γιατί το κάνεις αυτό χειμωνιάτικα;;;;;

 

Τώρα για το ελεύθερο, τι να σου πω, αφού έχεις κάνει χρόνια ελεύθερο θα ξέρεις πως θα οργανωθείς...Το προβλημα για μένα είναι ότι είσαι πολύ μακριά από γιατρό...Το καλοκαίρι ήμουν στα Κύθηρα που δεν είναι και Μικρές Κυκλάδες, αλλά δεν έχει παιδίατρο και η μικρή αρρώστησε...ε, κάπως τα χρειαστηκα...Θα μου πεις ''στις Μικρές Κυκλάδες δε μεγαλώνουν παιδιά;'', ε, φυσικά και μεγαλώνουν, το θέμα είναι αν θα αισθάνεσαι εσύ ασφαλής....

 

 

Αυτά! Πάω να ονειρευτώ μικροκυκλαδίτικες παραλίες!!!

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

τερμα οι διακοπες της αιωρας παιδια απο δω και περα τρεχουμεεεεεεεεε :lol: :lol:

 

γιατι καλη μου?εγω το σκεφτομαι να εχουμε διπλα στις δικες μας και μια μινι!!

 

ssttaa μικρες κυκλαδες...ονειρο...

 

αργει το καλοκαιρι παπαστρουμφ? :wink::wink:

 

Μικρές Κυκλάδες που? Παλιά είχα κάνει ελεύθερο στην Δονούσα και ήταν από τις καλύτερες εμπειρίες ζωής!! :D Συγκλονιστικό μέρος αλλά τα τελευταία χρόνια απαγορεύτηκε το ελεύθερο σε εκείνη την παραλία που είχαμε πάει...:(

 

Φυσικά τώρα με νεογέννητο η αλήθεια είναι ότι κωλώνω ακόμη και σε οργανωμένο που παλιά τα οργανωμένα τα είχαμε και για κυριλέ διακοπές!...για δωμάτιο μας βλέπω το καλοκαιράκι...

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πώπω κορίτσια με ξεσηκώσατε!! Είμαι πολύ φαν του καμπινγκ και ενώ σκεφτόμουν σε 2-3 χρόνια γιατί περιμένω να γεννήσω, τώρα αρχίζω και το σκέφτομαι για Αύγουστο...

Οι καλύτερες διακοπές μακράν!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

φασολάκι και εμείς είμαστε τρελοί για κάμπινγκ αν και δεν έχουμε κάνει με τη μικρή ακόμη..το σκεφτόμαστε όμως για φέτος.. για ενα 2ημεράκι..δε νομίζω οτι θα άντεχα περισσότερο με το παιδί σε αυτές τις συνθήκες..αλλά και πάλι αυτό που με προβληματίζει είναι που λές οτι μόνο με βάρκα μπορείτε να φτάσετε στο κέντρο υγείας..αυτό είναι πολύ αστάθμητος παράγοντας..πολύ μεγάλο το ρίσκο ρε παιδί μου..δεν παίζει να πάτε κάπου που να μεταφέρεστε οδικώς;;;για την ασφάλεια το λέω..

Link to comment
Share on other sites

τερμα οι διακοπες της αιωρας παιδια απο δω και περα τρεχουμεεεεεεεεε :lol: :lol:

 

γιατι καλη μου?εγω το σκεφτομαι να εχουμε διπλα στις δικες μας και μια μινι!!

 

ssttaa μικρες κυκλαδες...ονειρο...

 

αργει το καλοκαιρι παπαστρουμφ? :wink::wink:

 

δεν ξερω ρε φασολακι μπορει και να εχω αδικο αλλα νιωθω πως και στις διακοπες μου θα τρεχω!! :lol: γιαυτο το λεω αιωρες εχουμε 2 τεραστιες και το καλοκαιρι τις βαζουμε στο δεντρο μας στην αυλη και ειναι σουπερ.απλα σκεφτομαι οτι δεν θα εχω χρονο να αραζω στην αιωρα.επισης εχει σκεφτει καμια για αυτοκινουμενο?νομιζω βεβαια πως τα νοικιαζουν ακριβα αλλα γενικα ειναι ωραια!εχει κανει καμια τετοιο ταξιδι?

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε σκεφτει το τροχοκινουμενο σαν ονειρο ζωης.

Οταν βγουμε στην συνταξη θα νοικιασουμε ενα απο Ελλαδα κ θα κανουμε τον γυρο της οπως κ τον γυρο της Ευρωπης.

Για το καλοκαιρι αυτο σκεφτομαστε να ερθουμε Αθηνα με το πλοιο για να φορτωσουμε το 7θεσεο μαζι με τα συμπραγκαλα μας κ να μεινουμε 15 μερες σε διαφορα καμπινγκ της Ευβοιας.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε σκεφτει το τροχοκινουμενο σαν ονειρο ζωης.

Οταν βγουμε στην συνταξη θα νοικιασουμε ενα απο Ελλαδα κ θα κανουμε τον γυρο της οπως κ τον γυρο της Ευρωπης.

Για το καλοκαιρι αυτο σκεφτομαστε να ερθουμε Αθηνα με το πλοιο για να φορτωσουμε το 7θεσεο μαζι με τα συμπραγκαλα μας κ να μεινουμε 15 μερες σε διαφορα καμπινγκ της Ευβοιας.

 

 

:lol: !!!!!

 

Έχεις να προτείνεις στην Έυβοια κανένα καμπινγκ?

 

Εμείς σκεφτόμαστε και Λευκάδα, πρέπει να είναι όνειρο, πάντως στην Κρήτη είχαμε περάσει Φ Α Ν Τ Α Σ Τ Ι Κ Α !!!

 

Να είστε καλά κορίτσια απο το πρωί ακούω Ριφιφί και ταξιδεύω.......

Link to comment
Share on other sites

ειδικα στο πυλι εχει μια παραλια ονειρο!!!βεβαια πας δυσκολα η με σκαφος η διαδρομη στα κατσαβραχα!!η παραλια ειναι σαν της χιλιαδους χωρις τον κοσμο!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...