Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ζαγοροχωρια


matri

Recommended Posts

Σκεφτομαστε να παμε εκεί για το τριήμερο της πρωτομαγιας.

 

Επειδη βρηκα πολλαααααα καταλύματα. Εχετε να προτεινετε κατι δοκιμασμένο και φιλικό προς παιδια? Θα εχουμε μαζι τη διχρονη μικρουλα μας

 

Ολα στο ιντερνετ φαινονται ωραια, αλλα μπερδευτηκα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς πήγαμε πέρισυ στα Ζαγοροχώρια και συγκεκριμένα στο χωριό Αρίστη.

Μέιναμε στο Aristi Mountain Resort το οποίο ήταν καταπληκτικό!!!

Έχει site για να το δεις....

Βέβαια δεν είχαμε τότε το τσουρέκι μας αλλά πιστέυω ότι είναι μια χαρά και με παιδάκια, πόσο χρονών έίναι τα δικά σου?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τι μου θυμισες τωρα...Πηγαμε το καλοκαιρι στο Aristi mountain resort και περασαμε ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!!Ολα ηταν τελεια!!Τα δωματια,η θεα,η πισινα,το πρωινο και παω απ ολα η εξυπηρετηση!!Εξαιρετικα ολα!!Και ειναι φιλικο στα παιδια!!Μαλιστα ηταν και οικογενειες εκει..Σκεφτομαστε να ξαναπαμε του χρονου εκει με τον μικρο μας αυτη τη φορα!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Εμεις πηγαμε στο Παπιγκο την εβδομαδα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος στον γιο μου, ειναι απ τα ταξιδια που θυμαμαι με χαρα, και τα ξενοδοχεια που θα πληρωνα ξανα για να ξαναπαω τελειο ηταν και επισης πολοι φιλικοι και πολυ βολικο το θεμα της ταβερνας τους , για να μην πω το τι φαγητα υπηρχαν... απλα τελειο

http://www.tsoumanisnikos.gr

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

ακομα δεν εχουμε αποφασισει 100% αλλά μας βλεπω στο Aristi Mountain Resort γιατι ωραια αληθεια τα αρχοντικα και οι ανακαινισμενοι ξενωνες αλλα για μικρο παιδακι 2 ετων δεν ξερω. Φαινεται πολυ ωραιο και αφου εχετε και καλες εντυπώσεις....

 

http://www.machalas.gr/index.php βρηκα και αυτό στους κήπους που ειναι με μικρα σπιτακια και προβληματιζομαι.

 

Το ξέρετε καθόλου??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγω προσωπικα δεν το ξερω...Το ειδα στο site και νομιζω πως το Aristi mountain resort ειναι καλυτερο..Ισως εχω φαει και κολλημα με το συγκεκριμενο ξενοδοχειο και δεν θα εμενα καπου αλλου..Ειναι τοσο ομορφο..Αχ ζηλευω,αν αποφασισετε να μεινετε εκει! :)

Link to comment
Share on other sites

Eγω προσωπικα δεν το ξερω...Το ειδα στο site και νομιζω πως το Aristi mountain resort ειναι καλυτερο..Ισως εχω φαει και κολλημα με το συγκεκριμενο ξενοδοχειο και δεν θα εμενα καπου αλλου..Ειναι τοσο ομορφο..Αχ ζηλευω,αν αποφασισετε να μεινετε εκει! :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ψηφιζω aristi mountain resort και το συστηνω σε ολους τους γνωστους μου. Ειχαμε παει Πασχα μεγαλη εβδομαδα σε μια πολυ δυσκολη περιοδο που ηταν αρρωστος ο πεθερος μου και ο αντρας μου ειχε φρικαρει γενικως και ευτυχως πηγαμε εκει και ηρεμησαμε και τα ξαναβρηκαμε σα ζευγαρι γιατι ειχα αρχισει να τρελαινομαι και εγω με αυτα που τραβουσα. Το πρωτο πραγμα που ειχα κανει μολις εφτασα ηταν χαμαμ και μετα βουτια στην πισινα και να κολυμπαω στο ομιχλωδες τοπιο με θεα τα βουνα. ΤΟ χαλαρωμα :wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΣΧΕΔΙΑΖΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΣΕΠΤΕΒΡΙΟ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

ΔΙΑΜΟΝΗ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΤΕ ΚΑΙ ΜΕΙΝΑΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Τα ζαγοροχώρια είναι πολλά 48! και χωρίζονται σε δυτικό ζαγόρι, κεντρικό και ανατολικό. Τα πιο τουριστικά είναι το δυτικό και κεντρικό. Εξαρτάται που θέλεις να πας. Πάντως εκτός από την διαμονή σου σε κάποιο χωριό μπορείς να μείνεις και γιάννενα και να πηγαινοέρχεσαι βλέποντας ταυτόχρονα και την πόλη, που είναι όμορφη ειδικά το βράδυ.

Πού ενδιαφέρεσαι να πας?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαφωνω!

Να μεινεις Ζαγορι και να κατεβαινεις το βραδυ στα Γιαννενα

Εμεις λατρευουμε Διλοφο, Βιτσα, Βικο.

Τελεια και στο Παπιγκο Αριστη αλλα να τα ξεχασεις τα Γιαννενα . Ειναι αρκετα μακρια.

Τετοια εποχη ειχαμε παει γαμηλιο ταξιδι στο Παπιγκο. Ηταν τελεια αλλα μας ευνοησε ο καιρος. Ειχαμε μεινει στα "Σπιτια του Σαξωνη"

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ διαφωνώ να μείνετε στα Γιάννενα όταν έχετε μόλις 3 ημέρες στη διάθεσή σας και όρεξη για Ζαγοροχώρια! Μπορείτε να πάτε Ζαγοροχώρια και το τελευταίο βράδυ σας να μείνετε Γιάννενα.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμείς μείναμε στο Δίλοφο. Γραφικό, πολύ όμορφο, ήσυχο και πολύ κοντά στα περισσότερα. Η Αρίστη έχει την πιο όμορφη θέα και είναι πέρασμα. Το μικρό Πάπιγκο είναι πολύ γραφικό και το μεγάλο Πάπιγκο έχει περισσότερο κόσμο και όμορφα στέκια, αλλά έχει πολλές στροφές για να επισκέπτεσαι τα υπόλοιπα. Στο Μονοδένδρι υπάρχουν τα δύο ωραιότερα σημεία (Αγ. Παρασκευή και Οξυά) για να απολαύσεις το φαράγγι. Ανάμεσα στο Δίλοφο και στους Κήπους βρίσκονται τα όμορφα πέτρινα γεφύρια. Όμορφο και μεγάλο είναι και το Τσεπέλοβο. Ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχει και το Μουσείο στο Καλπάκι. Μην αμελήσετε να κάνετε ιππασία και rafting! Η επιλογή του χωριού εξαρτάται από την ηλικία των παιδιών σας και τη διάθεσή σας να δείτε ομορφιές ή να ηρεμήσετε στον ξενώνα.:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς πήγαμε φέτος την Πρωτοχρονία για 5 ημέρες και τρελαθήκαμε. Κι εγώ είμαι της γνώμης να μείνετε στα Ζαγοροχώρια και όχι στα Γιάννενα. Εμείς μείναμε στο Μεγάλο Πάπιγκο, στο Αυραγόνιο και σίγουρα θα ξαναπάμε κάποια στιγμή - ίσως και φέτος τα Χριστούγεννα καλά να είμαστε. Όμως έχει αρκετές στροφές οπότε αν τα παιδιά ζαλίζονται ίσως είναι καλύτερα να μείνεται στην Αρίστη. Στο Μονοδένδρι αξίζει να πάτε στην Αγία Παρασκευή που έχει την καλύτερη θέα στο φαράγγι. Επίσης, το Δίλοφο είναι πολύ ωραίο κι έχει μια πολύ ωραία ταβέρνα μόλις μπαίνεις (αλλά δε θυμάμαι αυτή τη στιγμή το όνομα).

Link to comment
Share on other sites

Eμείς μείναμε στην Αρίστη, στο Aristi Mountain Resort....απλά τέλειο με φανταστική θέα σε μικρό και μεγαλο Πάπιγκο!!!

Συμφωνώ κι εγώ να μεινετε Ζαγοροχώρια γαιτί τα Γιάννενα είναι αρκετά μακριά!!!

 

Θα περάσετε τέλεια, με το καλό να πάτε!!!

 

Σου βάζω Link για να μην ψάχνεις:

http://www.aristi.eu/main/homepage

Link to comment
Share on other sites

Δές αυτό: www.papigo.info

"Δεν ξέρω κάτι άλλο, για το οποίο κάθε άνθρωπος θα έπρεπε να νοιάζεται τόσο πολύ, όσο για το πώς θα γίνουν τα παιδιά του καλύτερα απ' αυτόν και τους όμοιούς του"

Πλάτωνας

chmod 777 world

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μείναμε 2 βραδιές στο μικρό Πάπιγκο. Η απόλυτη ησυχία! Ο ξενώνας είχε πολύ ωραία δωμάτια με τζάκι, ωραίο χωριάτικο πρωινό και πολύ ωραία γεύματα, στο συστήνω. http://www.diaspapigo.gr/templates/greek/rooms.html (2006 ή 2007 καλοκαίρι 50 ευρώ το δίκλινο με πρωινό)

 

--

You came and changed the way I feel, no one could love you more

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Eμείς μείναμε στην Αρίστη, στο Aristi Mountain Resort....απλά τέλειο με φανταστική θέα σε μικρό και μεγαλο Πάπιγκο!!!

Συμφωνώ κι εγώ να μεινετε Ζαγοροχώρια γαιτί τα Γιάννενα είναι αρκετά μακριά!!!

 

Θα περάσετε τέλεια, με το καλό να πάτε!!!

 

Σου βάζω Link για να μην ψάχνεις:

http://www.aristi.eu/main/homepage

 

Συμφωνω απολυτα!!!Ειναι φανταστικο ξενοδοχειο!Πηγαμε περσι αρχες Σεπτεμβρη,θα παμε και φετος αρχες Οκτωβρη!!!

Link to comment
Share on other sites

Aν μπεις στο site εχει τιμες.Ενταξει,δεν ειναι και φθηνο,και για προσφορες δεν ξερω να σου πω,ξερω ομως οτι αναλογα ποτε θα πας π.χ αν θα ειναι καθημερινη η καποια εποχη που δεν ειναι high season ειναι λιγο καλυτερες οι τιμες.Πιστεψε με ομως αξιζει με το παραπανω τα λεφτα του!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...