Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εργαστηρι Δημιουργικης Απασχολησης Παιδιων - Πως Τι κλπ


Recommended Posts

Γεια σας παιδακια,

θελω παρα πολυ να φτιαξω ενα Εργαστηρι αφου η περιοχη μας και οι γυρω περιοχες πασχουν απο τετοια πραγματα.

Εχω κολλησει ομως και δεν μπορω με τιποτα να βρω τα σχετικα εγγραφα... ΦΕΚ, προυποθεσεις κλπ κλπ

Μπορειτε να βοηθησετε ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε Μαριλένα μου δεν έχω βρει τίποτα ακόμα. Δε ρωτάς σε ΟΑΕΔ μήπως ξέρουν και δίνουν και καμμιά επιχορήγηση ή στον Δήμο? Δε χάνεις τίποτα...

Θα το έχω στο νου μου να δω αν μπορώ να βρω κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Μαρακι μου... τι καλη που εισαι ...

Ευχαριστω και μονο που ασχοληθηκες...

Κατσε να στρωσουμε λιγο εδω μεσα και θα το ψαξω εγω πιο ησυχα μωρε...

Να σαι καλα παντως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για το 2007 ο ΟΑΕΔ επιχορηγούσε τους νέους ελεύθερους επαγγελματίες, φαντάζομαι θα ισχύσει και για το 2008.

Διάβασε εδώ περισσότερα:

http://www.oaed.gr/Pages/SN_660.pg

 

Μπορείς εκτός του ΟΑΕΔ να περάσεις από το ΚΕΠ (στα Σπάτα είναι ανοιχτο κάθε μέρα μέχρι τις 14:00 και νομίζω Πέμπτη και το απόγευμα, δεν ξέρω αν έχει στη Λούτσα), θα σου πουν για τις επιχορηγήσεις πολύ πιθανό και για τη διαδικασία αδειοδότησης

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα κοριτσάκι, θα το κάνω κάποια στιγμή, αν και στο ΚΕΠ της Λούτσας που πήρα.... νομίζανε οτι είμαι εξωγήινος !!! χαχα

Θα το ψάξω σιγά σιγά...

 

Να στε καλα !!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλοί τρόποι να φτιάξης αυτό που θέλεις.

Θα σου πρότεινα να κάνεις μια μη κερδοσκοπική εταίρεία με αντικείμενο αυτό ακριβώς που θέλεις να κάνεις και με αυτόν τον τρόπο θα μπορούσες να πάρεις αρκετά χρημετα επιδότηση απο την ΕΟΚ η το κράτος προκείμενου να δώσεις στα παιδιά την δυνατότητα να μάθουν να πειραματιστούν αλλά και να διασκεδάσουν μέσα απο την μάθηση.Σημαντικό φυσικά είναι να βρείς και τον κατάλληλο χώρο,με ότι σημαίνει αυτό.Οτι χρειάζεσαι θα μπορουσα να σε βοηθήσω ...

ΤΑΣΟΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...