Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλοκαιρινές διακοπές πάνω στη θάλασσα με τρια παιδιά


radpilot

Recommended Posts

κανένα καλό μέρος για παιδιά στη Νάξο???

 

έχω βρει ένα καταπληκτικό στον Αγιο Προκόπιο, με πολύ ωραία μεγάλα δωμάτια, μέγάλο χωρο με γκαζόν, κούνιες, αλλά θέλει αμάξι για να πας παραλία και είναι κάτι που βαριέμαι ελεεινά.

 

Από την άλλη βέβαια, στην παραλία κουβαλάμε πρωί - απόγευμα, μπρατσάκια, κουβαδάκια, φουσκωτή βάρκα, εννοείται πετσέτες κτλ οπότε το αμάξι βολέυει

ουφ!

για πείτε καμιά ιδέα βρε κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Η ξαδέρφη μου πέρισυ με 2 μικρα παιδάκια είχε επισκεφθεί κάποια ενοικιαζόμενα δωμάτια (δίκλινα ή τρίκλινα.. και για 4-5μελή οικογένεια που απαιτούνται 2 ξεχωριστά δωμάτια σαφώς γίνετε πολύ καλύτερη τιμή) στην Πάρο στο Δρύο (Μπουτάρι)... Είναι 50 μέτρα απο την παραλία, πολύ ήσυχα, άκρως οικογενειακά κ πολύ καλες τιμές.

Το site όπου μπορείτε να δείτε περισσότερες λεπτομέρειες είναι το www.aegeanstyle.com. Μπαίνοντας σε αυτό το site κάνετε κλικ στη περιοχή Μπουτάρι ... έπειτα κλικ πάνω-πάνω στο Hotel & Apartments.. κ έπειτα κλικ στο Nikoletas Studios όπου μπορείτε να δείτε περισσότερες λεπτομέρειες

 

Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε στο σταθερό τηλέφωνο (210 23.......) που αναγράφετε στο site γιατι νομίζω πως οι ιδιοκτήτες των δωματίων μένουν Αθήνα τον χειμώνα.:?:

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινω θασο !!! εγω παω με τα μικρα σε ενα συγκροτημα διπλα στο κυμα με μεγαλη αυλη αλλα πρεπει δεν προσφερει φαγητο :(εχει ομως κουζινα !!! ανοιγεις το παραθυρο και βλεπεις θαλασσα !!εγω εβαζα τα μικρα για υπνο και κατεβαινα στην παραλια και αν γινοταν κατι με φωναζε ο αντρας μου απο το μπαλκονι για να καταλαβεις ποσο διπλα ειναι η θαλασσα οταν λεμε πανω στο κυμα πανω τελειως!!!:P:pκαι η θασος εχει καταπληκτικες παραλιες για παιδια:P:p

 

 

Mπορείς να μου δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες..Φωτογραφίες,site. Θάσος είναι πολύ όμορφο μέρος...Α! και τι τιμές περίπου παίζουν,,,

Link to comment
Share on other sites

Εμεις πριν απο 3 περίπου χρόνια είχαμε πάει εδω

Edit>Πάργα το μέρος..

 

http://www.booking.com/hotel/gr/lichnos-beach.html?selected_currency=hotel_currency&aid=311076&label=lichnos-beach-5tWWYhXkqgHusfHJD2hqLgS5080066500&sid=786422634ca233ad7d20da4759ff0b55&dva=0〈=el

 

Τέλειο μέρος, καθαρή θάλασσα μπροστά στα πόδια σου...

Απλά εμας φέτος με την μικρή μας πεφτει λίγο μακριά....:cry:

 

Έχει να προτείνει κανείς κάτι παρόμοιο σε Χαλκιδική πλευρά....:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ismeni έχεις site για να δούμε???

 

http://www.thalassaspahotel.gr/

 

εμαθα, χθες, οτι ακομη ενα ξενοδοχειο, στην παλαιρο, εχει 38 ευρω το δικληνο για ολη τη σεζον

http://www.palairosresorts.gr/

 

 

να κανονίσουμε να ειμαστε κι εμεις εκει, ομως...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις περσι ειχαμε παει στο Ηλιοβασιλεμα στο Μυτικα Πρεβεζης καινουργιο συγκροτημα πανω στη θαλασσα,πεντακαθαρο,με γκαζον για τα παιδια και οι ιδιοκτητες πολυ φιλικοι.Η θαλασσα δεν ητανε και παρα πολυ καλη,αμμωδης βεβαια αλλα οχι τελεια.Ειχε ομως τοσες ωραιες παραλιες τριγυρω και τοσα πραγματα να δεις που πραγματικα περασαμε τελεια και ιδιαιτερα τα παιδια μας.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Ωραίο αλλα πολύ ακριβο βρε Χαρα - Μαρία.. ΤΖΙΖ η τιμή!!!

Για Χαλκιδική κανείς καμιά πληροφορία??

 

 

Eπαναφέρω το θέμα μιας και προορισμό ακόμα δεν βρήκα...!!!

Ας βάλω και τα γυαλάκια μου με τόσο ήλιο8-)8-):cool:!

 

Περιμένω προτάσεις κορίτσια μου το καλοκαιράκι πλησιάζει:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περισυ πηγαμε στο Πευκοχωρι στο Atrium. Ηταν απιστευτα βολικο και να φανταστεις οτι το μωρο μου ηταν 3 μηνων. κατα καιρους βγαζει καλες προσφορες για πολυημερες διακοπες

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ωραίο αλλα πολύ ακριβο βρε Χαρα - Μαρία.. ΤΖΙΖ η τιμή!!!

Για Χαλκιδική κανείς καμιά πληροφορία??

 

XAXAXAXA mono τζιζ?

μα καλα ποιος τα δινει αυτα τα λεφτα ρε παιδια?

κ δεν παω Porto carras?xaxaxaxaxxaxa

καμια αλλη περιοχη ετσι κοντα στην θαλασσα κ χωρο για παιδακια?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

:cool: Καλησπέρα μανούλες, θα ήθελα να επαναφέρω το θέμα.

Έχετε κάποια πρόταση δοκιμασμένη για κοντά στην Αθήνα (μέχρι δύο ή τρις ώρες και με καλό δρόμο....) και να είναι πραγματικά πάνω στην θάλασσα;; λόγω της όλης κατάστασης με την οικονομική κρίση θα ήθελα να είναι και οικονομικό ….:cool::cool::cool:

xoH6p3.png

 

 

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Εγώ πήγαινα για χρόνια στην Παραλία Λεχαίου Κορινθίας! Είναι μία ώρα από την Αθήνα, πολύ οικονομικό, κυριολεκτικά πάνω στη θάλασσα και είναι γεμάτο οικογένειες, γιατί βολεύει όσους δουλεύουν για ν αφήνουν την οικογένειά τους εκεί και να πηγαίνουν τα Σαββατοκύριακα! Η παραλία δεν είναι και η πιο όμορφη που έχεις δει, αλλά είναι καθαρή! Εκεί γύρω έχει κι άλλα παραθαλάσσια χωριουδάκια, όπως το Περιγιάλι, ο Άσσος που είναι στα ίδια επίπεδα οικονομικά!

Link to comment
Share on other sites

Μία ακόμα πρόταση είναι η Τζια που είναι πολύ κοντά στην Αθήνα και δεν είναι και ακριβή! Για όποιον πάει προτείνω την παραλία Κούνδουρο!! Είναι μακράν η ωραιότερη του νησιού και υπάρχουν αρκετά ενοικιαζόμενα εκεί! Το μόνο θεματάκι είναι ότι για σούπερ μάρκετ θα πρέπει να πάτε λίγο μακριά (δηλαδή όχι με πόδια)! Καλές διακοπούλες και προσοχή στον ήλιο κορίτσια, ειδικά αν έχετε παιδιά!!

Link to comment
Share on other sites

ε όχι και η Τζιά δεν είναι ακριβό νησί. Ακριβώς επειδή είναι κοντα στην Αθήνα, hi προορισμός celebrities, είναι ακριβή και στο φαγητό και στη διαμονή. Εχω πάει. Μήπως θες να πεις Κύθνο που είναι όντως πιο φθηνή?

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιλογή είναι και το Τολό, δίπλα στο Ναύπλιο. Η θάλασσα είναι πολύ ζεστή, η παραλία είναι με άμμο για κουβαδο-μπουλντοζο-παιχνίδι και το βράδυ ο παραλιακός δρόμος με τα μαγαζάκια και τους τουρίστες μοιάζει σαν από κυκλαδίτικο νησί!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Αρχίζουμε να σχεδιάζουμε τις καλοκαιρινές διακοπές μας και χρειαζόμαστε όλες σας τις ιδέες και εμπειρίες.

Αυτό που θα θέλαμε είναι να μείνουμε σχεδόν πάνω στη θάλασσα. Να ανοίγουμε το παράθυρο και να είναι η θάλασσα σε απόσταση πενήντα μέτρων :)

Δε μας ενδιαφέρουν μεγάλα ξενοδοχεία αλλά μικρές οικογενειακές μονάδες που να μπορούν να παρέχουν φαγητό και να έχουν χώρους για παιχνίδι για τα τρία μικρά μας παιδιά (3 έως 8 χρονών).

Τις προηγούμενες δύο χρονιές περάσαμε πάρα πολύ καλά στο Χόρτο του Πηλίου και στην Ερμιόνη και εάν η Θάλασσα στην Ερμιόνη ήταν όπως αυτή του Πηλίου σίγουρα θα ξαναπηγαίναμε αφού μας παρείχε όλα τα παραπάνω.

Για τις δέκα με δεκαπέντε μέρες που θα μπορούμε να φύγουμε από την Αθήνα ζητάμε ίσως πολλά :) αλλά μπορεί κάποιος σας να έχει ήδη ανακαλύψει κάτι...

 

Καλησπέρα radpilot. Πού μένατε στο Χόρτο? Γιατί και εμείς για Πήλιο ψάχνουμε δωμάτια πάνω στη θάλασσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλημέρα,

Έχω δύο κοριτσάκια που τον Αύγουστο θα είναι 1,5 χρονών και είμαι και έγκυος, τότε 7 μηνών. Παρ'όλα αυτά δε πτοούμαι και θέλω να πάω διακοπές!!

Έχετε τίποτα υπόψη σας, δίπλα στη θάλασσα ή με πισίνα αλλά με λίγο κόσμο, με κήπο, χωρίς σκαλιά, κοντά στην Αθήνα.. 2 ώρες πάνω κάτω.

Ο χρόνος μου με τα δίδυμα είναι περιορισμένος και ούτε να ψάξω δε προλαβαίνω. Αν κάποια έχει πάει σε κάτι περόμοιο με αυτό που ζητάω , πείτε μου please, θα με βοηθήσετε πολύ.

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

 

Ami0p3.png?4eaPCWdo

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...