Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σας εχει συμβει?Βοηθεια!!


Recommended Posts

Καλησπερα και απο μενα!

Το σαββατο 20/12/2013 πηγαμε για αυχενικη διαφανεια...

Ξεκινησε ο γιατρος την εξεταση και Το μωρο μια χαρα,ολα καλα,ποδαρακια,χερακια,εγκεφαλος,καρδουλα,ροη του αιματος ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ.

Μεχρι που στο τελος λιγο πριν τελειωσουμε,μετραει την αυχενικη διαφανεια και την βγαζει 2,9 και μας λεει και ελλειψη ρινικου οστου :shock:

Εγω ετοιμη να πεθανω,βλεπετε ειμαι 21 χρονων και δεν περιμενα τετοια αποτελεσματα.Μας εξηγησε ο γιατρος οτι πρεπει να κανουμε μια εξεταση αιματος την γνωστη papp-a και αναλογως τα αποτελσματα θα πραξουμε,εντομεταξυ μου ειπε οτι πρεπει να κανουμε εξεταση τροφοβλαστη.

Καναμε και την εξεταση αιματος και βγηκε πιθανοτητα 1/90

Την παρασκευη 27-12-2013 εχουμε ραντεβου για τροφοβλαστη.

Εχω διαβασει αρκετες ιστοριες στο ιντερνετ απο εκεινη την μερα απο γυναικες που ειχαν τα ιδια ακριβως συμπτωματα και τελικα ηταν ολα καλα και επισης εχω διαβασει οτι αν το μωρο ειναι πιο μικρο απο οτι πρεπει για αυχενικη διαφανεια ισως το ρινικο οστο δεν φαινεται...Εγω εχω της εξης απορια.Λογω του οτι ειχα αστατο κυκλο το μωρο ηταν μια ευδομαδα περιπου πιο μικρο απο οτι επρεπε να ειναι (βαση περιοδου) το ξεραμε απο την αρχη.Μηπως εφταιγε αυτο και εχω τετοια αποτελεσματα?Αχ κοριτσια εχω σκεφτει καθε ενδεχομενο γιατι δεν αντεχω πραγματικα θα τρελαθω :cry: καθε μερα προσευχομαι και παρακαλαω να ειναι το παιδακι μου καλα...τιποτα αλλο δεν θελω πραγματικα...Αν γνωριζει καποια κοπελα κατι ή εχει παρομοια εμπειρια ας απαντησει.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στη δική μου περίπτωση τα βρήκε όλα καλά στον υπέρηχο, αλλά το Papp-a έδειξε 1 στις 43, εγώ ήμουν 22 τότε. Έπεσα απ'τα σύννεφα. Μέχρι να πάρω τα αποτελέσματα ήμουν σε άθλια κατάσταση. Έκανα αμνιοπαρακέντηση που τελικά έδειξε πως όλα ήταν φυσιολογικά. Δε θυμάμαι να ρώτησα που οφειλόταν αυτή η αυτή η αυξημένη πιθανότητα, από τη λαχτάρα που είχα πάρει δε θυμάμαι τίποτα.

Αυτό που θέλω να σου πω ειναι πως παρόλες τις αυξημένες πιθανότητες έχω ένα υγιέστατο αγοράκι.

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση τα βρήκε όλα καλά στον υπέρηχο, αλλά το Papp-a έδειξε 1 στις 43, εγώ ήμουν 22 τότε. Έπεσα απ'τα σύννεφα. Μέχρι να πάρω τα αποτελέσματα ήμουν σε άθλια κατάσταση. Έκανα αμνιοπαρακέντηση που τελικά έδειξε πως όλα ήταν φυσιολογικά. Δε θυμάμαι να ρώτησα που οφειλόταν αυτή η αυτή η αυξημένη πιθανότητα, από τη λαχτάρα που είχα πάρει δε θυμάμαι τίποτα.

Αυτό που θέλω να σου πω ειναι πως παρόλες τις αυξημένες πιθανότητες έχω ένα υγιέστατο αγοράκι.

 

Μακαρι αγαπη γλυκια να πανε ολα καλα και να κραταω και εγω σε 6 μηνες την κορουλα μου....Παρακαλαω τον θεο..Μακαρι...Να χαιρεσαι το παιδακια σου και την καθε στιγμη μαζι του...Σ'ευχαριστω για την απαντηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου πριν 2 μηνες περασα περιπου τα ιδια! Ειμαι 26 , η αυχενικη 3,4 :shock: ,πιθανοτητες 1/40!! Η εξεταση αιματος δεν θα εκανε θαυματα κ προχωρησαμε σε ληψη τροφοβλαστης οπου εδειξε οτι περιμενουμε ενα υγειεστατο κοριτσακι!

Καλη επιτυχια κ σε σενα κ να εχεις πιστη στο μωρακι σου! Εμενα αυτο με κρατησε μεχρι να εχουμε την διαβεβαιωση οτι ειμαστε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου πριν 2 μηνες περασα περιπου τα ιδια! Ειμαι 26 , η αυχενικη 3,4 :shock: ,πιθανοτητες 1/40!! Η εξεταση αιματος δεν θα εκανε θαυματα κ προχωρησαμε σε ληψη τροφοβλαστης οπου εδειξε οτι περιμενουμε ενα υγειεστατο κοριτσακι!

Καλη επιτυχια κ σε σενα κ να εχεις πιστη στο μωρακι σου! Εμενα αυτο με κρατησε μεχρι να εχουμε την διαβεβαιωση οτι ειμαστε καλα!

 

Μακαρι γλυκια μου να πανε ολα καλα...Μακαρι...Και εγω κοριτσακι περιμενω...Μακαρι να μας βοηθησει ο θεος να ειναι γερο.!!!Σ'ευχαριστω για την απαντηση σου...Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα υγιεστατο μωρο <3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πριν τέσσερα χρόνια έκανα αυχενικη και ηταν ολα καλα αλλά δεν φαινόταν τορινικο οστό.μου είπαν να πάω μια εβδομάδα μετά να το ξαναδούμε με υπέρηχο γιατί μπορεί να μην φαίνεται τωρα.και όντως μια εβδομάδα μετά το είδανε.η γιατρός που μου έκανε την αυχενικής ειναι από τις καλύτερες και γνωστή στον κύκλο της.εγώ θα σου πρότεινα ναα επαναλάβεις την εξέταση και σε κάποιον άλλο εξειδικευμενο γιατρό με πιστοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

Πριν τέσσερα χρόνια έκανα αυχενικη και ηταν ολα καλα αλλά δεν φαινόταν τορινικο οστό.μου είπαν να πάω μια εβδομάδα μετά να το ξαναδούμε με υπέρηχο γιατί μπορεί να μην φαίνεται τωρα.και όντως μια εβδομάδα μετά το είδανε.η γιατρός που μου έκανε την αυχενικής ειναι από τις καλύτερες και γνωστή στον κύκλο της.εγώ θα σου πρότεινα ναα επαναλάβεις την εξέταση και σε κάποιον άλλο εξειδικευμενο γιατρό με πιστοποιηση.

 

Σε ποια εβδομαδα ησουν κοριτσακι μου αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

και εγω θα σου προτεινα να επαναλαβεις την εξεταση καπου αλλου και βεβαια να κανεις και τροφοβλαστη...παντως οπως ακους τετοιες ιστοριες με αλλα αποτελεσματα δεν ειναι καθολου σπανιες! προσπαθησε να ηρεμησεις λιγο!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι κορίτσια να είναι όλα καλά...Τροφοβλάστη θα κάνω όπως και να έχει για να είμαστε σίγουροι!Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!Ότι νεότερο θα σας ειδοποιήσω! :-*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα! Χρονια πολλα! Εγω εκανα τη β επιπεδου με την Αθηνα Σουκα! Πιστοποιημενη γιατρος για τετοιου ειδους εξετασεις. Ελαχιστοι γιατροι εχουν πιστοποιηση στην Ελλαδα. Ψαχτο λιγο στο ιντερνετ κ θα δεις! Ολα θα πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Χρονια πολλα! Εγω εκανα τη β επιπεδου με την Αθηνα Σουκα! Πιστοποιημενη γιατρος για τετοιου ειδους εξετασεις. Ελαχιστοι γιατροι εχουν πιστοποιηση στην Ελλαδα. Ψαχτο λιγο στο ιντερνετ κ θα δεις! Ολα θα πανε καλα!

 

Εγώ έκανα την Αυχενική διαφάνεια σε ιδιωτική κλινική!Με γιατρό ο οποίος λένε ότι είνα πιστοποιημένος!Τώρα ότι και να είναι αύριο θα πάω να κάνω την εξέταση τροφοβλάστη στον ίδιο και θα μάθουμε!Μακάρι Παναγία μου,μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακι αυριο περιμενουμε τα νεα σου! Ολα θα πανε καλα! Και σε μια γνωστη μου ειχε συμβει κατι παρομοιο αλλα τελικα ολα εδειξαν καλα στην τροφοβλαστη.

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακι αυριο περιμενουμε τα νεα σου! Ολα θα πανε καλα! Και σε μια γνωστη μου ειχε συμβει κατι παρομοιο αλλα τελικα ολα εδειξαν καλα στην τροφοβλαστη.

 

Μακαρι κοριτσακι μου,μακαρι...Θα σας πω τα νεα...Ευχαριστω για την υποστήριξη σας,παρα πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα...Εκανα την εξεταση την παρασκευη.Δεν μπορω να πω οτι πονεσα,ενοχληση οντως.Πιο πολυ τρομαγμενη ημουν και με επιασαν τα κλαματα εκεινη την ωρα..Ευτηχως η εξεταση πηγε καλα.Σημερα περιμενω και τα αποτελεσματα το απογευμα και ειμαι αφηστε τα να πανε...Εχω ξυπνησει απο τησ 6 η ωρα το πρωι και περιμενω να περασουν η ωρες...Μακαρι παναγια μου να πανε ολα καλα!!Μακαρι....Για οτι νεοτερο θα σας ενημερωσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερααααααααααα....Πηρα εχθες τα αποτελεσματα...ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ.ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΑ οπως μας ειπε και ο γιατρος...Ειμαι πολυ ευτυχισμένη.Παρα πολυ <3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααααα....Πηρα εχθες τα αποτελεσματα...ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ.ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΑ οπως μας ειπε και ο γιατρος...Ειμαι πολυ ευτυχισμένη.Παρα πολυ <3

 

Συγχαρητηριαααα!!!! Τωρα μπορεις να ηρεμησεις και να χαλαρωσεις γιατι το εχει αναγκη και το μωρακι σου! Το νιωθει οτι εισαι ευτυχισμενη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααααα....Πηρα εχθες τα αποτελεσματα...ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ.ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΑ οπως μας ειπε και ο γιατρος...Ειμαι πολυ ευτυχισμένη.Παρα πολυ <3

 

 

:) Μπραβο σας!!Καλη συνεχεια και καλη λευτερια!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααααα....Πηρα εχθες τα αποτελεσματα...ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ.ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΑ οπως μας ειπε και ο γιατρος...Ειμαι πολυ ευτυχισμένη.Παρα πολυ <3

 

Τελεια!!! Αφησε τα ολα πισω κ απο εδω κ περα μονο τα καλυτερα ερχονται!! Χαρηκα παρα πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...