Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΠΙΔΑ ΜΕ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ


Recommended Posts

Οχι σε γονιμες μερες δεν ηρθα σε επαφη απλα ειχα επαφη χωρις προφυλακτικο ομως ο συντροφος μου δεν εκσπερματωσε μεσα μου..Ειπα να περιμενω λιγο για να κανω τεστ απλα ρωτησα..Λετε να φταιει και το υπερβολικο αγχος μου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οχι σε γονιμες μερες δεν ηρθα σε επαφη απλα ειχα επαφη χωρις προφυλακτικο ομως ο συντροφος μου δεν εκσπερματωσε μεσα μου..Ειπα να περιμενω λιγο για να κανω τεστ απλα ρωτησα..Λετε να φταιει και το υπερβολικο αγχος μου?

 

Το άγχος επηρεάζει ΄σίγουρα. Αν δεις ότι καθυστερεί κι άλλο κάνε τεστ.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απλα επειδη διαβασα κατι στο ιντερνετ και ηθελα να παρω γνωμες..Και ας ειναι 5 ημερες υπαρχει περιπτωση να μην ειμαι εγκυος και να φταιω το αγχος η η αλλαγη καιρου?Ειμαι αρκετα αγχωμενη δεν μπορω το σκεφτομαι συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σταθερό κύκλο και δεν σου καθυστερεί συνήθως τότε υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης. Το άγχος βέβαια είναι συχνά λόγος καθυστέρησης. Περιμένε έως την Δευτέρα. Αν δεν σου έχει έρθει θα σου έλεγα να κάνεις καλύτερα μια χοριακή για να είσαι σίγουρη και να μην πετάς τα λεφτά σου σε τεστ, τα οποία πολλές φορές είναι αναξιόπιστα. Σου εύχομαι το καλύτερο για σένα.

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

kalimera sas kai apo mena.an kai den ksero pos tha ekselixthei/loipon na min sas kourazo.eimai 29 xronon kai itan na exo periodo apo tis 16 maiou.periodos den irthe.piga sto nosokomeio me eksetase mia gunaika guaikologos kai mou eipe pos den blepei tpt mesa sti mitra.oti to mono pou blepei einai mia kusti kai pos tha spasei se 2 mines peripou.feygo.periodos tipota.ksanapao meta apo mia ebdomada akribos.mou eixan systisei antra gynaikologo.pao mou kanei iperixo kai mou briskei mesa sti mitra sakoulaki kai sporaki.kai mou leri ela se 10 meres n akousoume kardoula.ayrio simplironontai 10 meres alla.....simera piga toualeta kai eixa ligo aima.anisixo :(

Link to comment
Share on other sites

DEMOYLI ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΑΜΕΣΑ. αν δεν έχεις το τηλ του πήγαινε απο εκει. Αν δε μπορεις να τον βρεις πήγαινε σε άλλον. Κάτσε στο μεταξύ ξάπλα κ μην πολυκουνιέσαι. μην περιμένεις πάντως μέχρι αυριο. Μπορεί να μην είναι κ τίποτα, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!

I M NEVER WRONG.. ONCE I THOUGHT I WAS..

BUT I WAS WRONG..!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Κορίτσια εγώ θα σας πω τη δική μου ιστορία. Προσπαθούσα για την πολυπόθητη σύλληψη κανα 6μηνο με κανένα αποτέλεσμα και απογοητευση. Τον εβδομο μήνα προσπαθειών λόγω και κάποιας μηκυτίασης αποφάσισα να επισκεφτώ έναν γυναικολόγο ειδικό στην υπογονιμότητα. Τελικά μετά από παρακολούθηση της ωορρηξίας μου τον ίδιο μήνα έμεινα έγκυος. Δεν το περίμενα...αρχικά ένιωθα ******* για τα λεφτά που έδωσα στον γυναικολόγο, πίστευα ότι θέλει να εκμεταλλευτεί την κατάσταση της αγωνίας μου, γιατί γενικά δεν ήταν και τόσο ενθαρρυντικός. Ήταν ο μήνας που σταμάτησα να μπαίνω στο forum να γεμίζω ελπίδες και μετά απογοήτευση...το μόνο που μπορώ να αναφέρω ως σύμπτωμα ήταν το προεμμηνορησιακό σύνδρομο...δηλαδή η αίσθηση ότι πρηζομαι και είμαι χοντρή και θα σκάσω σταμάτησε...αλλά και αυτό μπορεί να συνέβη γιατί είχα αρχίσει δίαιτα 15 μέρες πριν για να το αποφύγω...κατά τάλλα από συμπτώματα, τα νεύρα που είχα θύμιζαν γιναίκα που πρόκειται να αδιαθετήσει...γιαυτό και είχα αποκλείσει την πιθανότητα, το θεωρούσα τρελά δύσκολο να συμβεί, και ο γυναικολόγος συνέβαλλε σε αυτό...Και κορίτσια μην τρελαίνεστε με το άγχος!! Νομίζω υπό κατάσταση άγχους έγινε η σύλληψη άρα δεν επηρεάζει. Απαξ και γίνεται ωορρηξία κανονικά η σύλληψη είναι πιθανή. Όταν λένε για άγχος εννοούνε μάλλον ότι μπορεί να επηρεάσει την ωορρηξία και φυσικά έτσι δύσκολο να μείνεις έγκυος. Κορίτσια πιστέψτε ότι μπορείτε να τα καταφέρετε κι εσείς!!!Απλά ξεχάστε το για να αποφύγετε τις απογοητεύσεις και να χαλάτε την καθημερινότητα σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

κοριτσια καλησπερα!!! ειμαι καινουρια στο υπεροχο αυτο forum και να ευχηθω σε οσες εχουν μωρακια να σας ζησουν να'ναι γερα και καλοτυχα και σε οσες προσπαθουν σαν κι εμενα με το καλο!!! ολα να πανε καλα!!! προσπαθουμε εδω και δυο χρονια για το πολυποθητο μωρακι και παντα οι προσπαθειες ειναι ακαρπες!!! τελευταια περιοδος ξεκινησε στις 5/11 και τωρα ειμαι στο σταδιο της ωορηξιας(???). εχω εδω και τρεις ημερες κοιλια τουμπανο, 37,5 η θερμοκρασια μου, συχνοουρια καθε 20 λεπτα τρεις φορες και πολους χαμηλα!!! ο κυκλος μου ειναι 24 με 27 ημερες! αναμενομενη περιοδος ή 28/11 ή 1/12! κοντευω να τρελαθω!!! η ορεξη μου εχει χτυπησει κοκκινο τρωω τα παντα και πειναω καθε ωρα και στιγμη!!! βοηθηστε με!!!

edit.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας...με λένε Μαρία και είμαι 26 χρονών.προσπαθούμε για παιδάκι με τον συντροφό μου εδώ και 4 μήνες αλλα τίποτα.αυτο τον μήνα λοιπον,ενω ο κύκλος μου ειναι 32 μερες σημερα ειναι η δευτερη μέρα καθυστέρησης.Πονάω όμως πολύ η κοιλια μου και ιδιαίτερα αριστερά χαμηλά,πρησμένο στήθος,και με εχει πεθάνει η μεση μου.Ολοι την ώρα πάω τουαλέτα μπας και,αλλα τιποτα.....!!!!!!υπαρχει περιπτωση το fillicine που πέρνω να εχει πειράξει τον κύκλο μου??Να παω για χοριακή το πρωί???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...με λένε Μαρία και είμαι 26 χρονών.προσπαθούμε για παιδάκι με τον συντροφό μου εδώ και 4 μήνες αλλα τίποτα.αυτο τον μήνα λοιπον,ενω ο κύκλος μου ειναι 32 μερες σημερα ειναι η δευτερη μέρα καθυστέρησης.Πονάω όμως πολύ η κοιλια μου και ιδιαίτερα αριστερά χαμηλά,πρησμένο στήθος,και με εχει πεθάνει η μεση μου.Ολοι την ώρα πάω τουαλέτα μπας και,αλλα τιποτα.....!!!!!!υπαρχει περιπτωση το fillicine που πέρνω να εχει πειράξει τον κύκλο μου??Να παω για χοριακή το πρωί???

 

Μπα, δε νομίζω το fillicine να προκάλεσε κάτι τέτοιο. Αύριο λογικά θα είσαι στην τρίτη μέρα της καθυστέρησης, οπότε μια χαρά είναι να πας! Κι εγώ είχα τα συμπτώματα που περιγράφεις και όλο έτρεχα τουαλέτα γιατί περίμενα ότι από στιγμή σε στιγμή θα αδιαθετούσα! Δεν κρατήθηκα για πολύ, δεύτερη μέρα καθυστέρησης πήγα στο μικροβιολογικό. Μια υψηλή χοριακή σου εύχομαι!

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.....Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάρα πολύ άγχος και έμεινα έγκυος με την πρώτη φορά.... Τώρα 3 μήνες προσπαθούμε για δεύτερο μωράκι χωρίς άγχος

αλλά τίποτα. Περιμένω να αδιαθετήσω στις 25/12 από εχθές έχω συμπτώματα περιόδου και νιώθω χάλια ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια..!!!!Παναγίτσα μου,μολις γύρισα απο το μικροβιολογικό.Μου είπαν οτι 6 με 7 ωρα το απόγευμα θα ειναι έτοιμες οι εξετάσεις.Τώρα εχω κάτσει σε μία καφετέρια του χωριού,πίνω καφέ,και δεν βλέπω να σηκώνομαι απο εδώ μεχρι να μάθω..εχω τόση αγωνίααααα...Μακάρι να πανε ολα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια..!!!!Παναγίτσα μου,μολις γύρισα απο το μικροβιολογικό.Μου είπαν οτι 6 με 7 ωρα το απόγευμα θα ειναι έτοιμες οι εξετάσεις.Τώρα εχω κάτσει σε μία καφετέρια του χωριού,πίνω καφέ,και δεν βλέπω να σηκώνομαι απο εδώ μεχρι να μάθω..εχω τόση αγωνίααααα...Μακάρι να πανε ολα καλά...

 

Αχ, την ξέρω αυτή την αγωνία!! Ψυχραιμία, βρες κάτι να κάνεις μέχρι το απόγευμα να απασχολήσεις το μυαλό σου! Εγώ είχα πάει και είχα σηκώσει όλο το σούπερ μάρκετ και την έβγαλα στην κουζίνα μαγειρεύοντας! 3 φαγητά μαζεμένα είχα φτιάξει! Γυρνάει ο άντρας μου, μου λέει "Περιμένουμε κάποιον;" :lol:

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχ..Λες??ειναι μια καλη λύση για να περάσει η ώρα.μακαρι να είμαι,αν και αυτοί οι εντονοι πόνοι λές και με σφάζουν κατα διαστήματα,και ο πόνος στο στήθος,με φοβιζουν πολύ..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μουυυυυυυυυυυυυυυυυ....!βγηκαν τα αποτελεσματα και η τιμη ειναι 57..βγηκε θετικοοοοοο!!!!!!!η τιμη ειναι καλή?ωχ παναγια μουυυυυ 3 εβδομαδων μου ειπε η γιατρος..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μουυυυυυυυυυυυυυυυυ....!βγηκαν τα αποτελεσματα και η τιμη ειναι 57..βγηκε θετικοοοοοο!!!!!!!η τιμη ειναι καλή?ωχ παναγια μουυυυυ 3 εβδομαδων μου ειπε η γιατρος..

 

Συγχαρητήρια!!! Δεν έχει σημασία η τιμή, η ουσία είναι να ανεβαίνει όπως πρέπει! Μπράβοοοο!!! Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, πάρε τηλ το γιατρό σου για να σου πει πότε να πας για τον πρώτο υπέρηχο! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Γειά σας!

 

Έχω κ εγώ τα ερωτηματικά μου όσο αφορά τον κύκλο μου και το αν είμαι ή δεν είμαι κ ήθελα να ρωτήσω εάν έχει συμβεί σε καμία αυτό που μου συμβαινει..

Λοιπόν, γενικά έχουμε ελεύθερες επαφές αλλά από εδώ και από εκεί γιατί δεν βαζιόμαστε. Δεν θυμάμαι άρα άμα κάναμε σεξ τις γόνιμες μέρες ακριβώς.. Ο κύκλος μου είναι 28 μέρες(max). Τώρα είμαι στην ημέρα 30 και το μόνο που έχω δει είναι κάτι καφέ υγρά από την μέρα 28 ενώ παραλληλα είχα ψιλοπόνους χαμηλά. Σήμερα το πρωί που σηκώθηκα είχα λίγο αίμα (όχι ανοιχτόχρωμο, κανονικό) αλλά μετά πάλι κανα καφέ κανα δυο φορές. Το στήθος μου που κανονικά πριν την περίοδο πρήζεται τρελά, δεν έχει πρηστεί. Από την άλλη εδώ και μέρες κάθε φορά που τρώω μετά με πιάνει το στομάχι μου (βαρυστομαχιάζω).

Είναι δυνατόν να είμαι έγκυος; Και αν όχι, τι συμβαίνει; Σας έχει συμβεί ποτέ;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε άποψη!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ. ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΠΩΣ ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΣΑΣ ΧΑΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ. ΑΠΛΑ ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΒΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΖΗΣΤΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ. ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΑΝΤΑΜΟΙΨΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ. ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα κοριτσια! Να αφησω και εγω το ερωτημα μου. Τελευταια περιοδος 15/10. Στης 24/10 υγρα ωορρηξιας με λιγα ροζ! 30/10 επισκεψη στο γυναικολογο, κανενα ωαριο και τριφασικο αλλα λεπτο ενδομητριο κοντα στα 6χιλ! 2/11 λιγο αιμα στο σκουπισμα για μια ημερα! Απο τοτε εχω 17 μερες καθυστερηση αλλα εχω καθε μερα αφθονα υγρα, μερικες φορες με λιγο αιμα και μερικες φορες ροζ! Ελπιδες για φυσιολογικη συλληψη δεν εχω γιατι δεν εινα ποτε μεχρι τωρα εκτως απο 2 φορες μετα απο υποβοηθουμενη μεθοδο! Παιρνω θυρορμονη και γλουκοφειτζ! Καμια παρομοια εμπειρια;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπερα σε όλες,είαι ολοκαίνουργια εδω και θα ήθελα τις γνσεις σας γιατι έχω καταμπερδευτεί.

 

με τον αντρα μου ξεκινησαμε τις προσπαθειες για παιδακι απο τον προηγουμενο μηνα δυο μερες πριν αδιαθετησω(φυσικα δεν ημουν σε γονιμες μερες)

 

μετα την περιοδο(εδω να σας πω οτι ξεκινησα να παιρνω και φιλισιν) ηρθαμε σε επαφη την τεταρτη μερα (τελευταια της περιοδου μου) και 2 μερες πριν την ωορρηξια απο εκει και μετα ενα ταξιδι του συζυγου σταματησε για λιγες μερες την προσπαθεια και χασαμε στην ουσια την ωορηξια.

Το προβλημα μου ειναι οτι εδω και ενα 20 μερες περιπου εχω συνεχως συμπτωματα εγκυμοσυνης ζαλαδες και ταση για εμετο.το στηθος μου δεν ξεπρηστηκε καθολου απο την προηγουμενη παριοδο και μετα και στο στηθος μου οι φλεβες ειναι πολυ πιο εμφανεις.

 

παρολα αυτα εχω σπυρακια και πονους χαμηλα

 

περιμενω να αδιαθετησω το σαββατο αλλα δεν κρατηθηκα και εκανα τεστ εγκυμοσυνης iq που δειχνει μεχρι και 9 ημερες πριν την περιοδο και βγηκε αρνητικο....

 

αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν γνωριζετε να εχει τετοιου εισους παρενεργειες το φιλισιν.....γιατι αν δεν ειμαι εγγυος οπως εδειξε το τεστ σκεφτομαι πως ισως το φολικο οξυ μου δημιουργησε προβληματα. σε αυτο το σηειο βεβαια θα θελα να σας πω οτι το διεκοψα 3 μερες αλλα οι αναγουλες ειναι παλι εδω.

 

εκανα εξεταση αιματος (οχι χοριακη) και ολα ειναι φυσιολογικα.

 

για πειτε εχει τυχει κατι παρομοιο σε εσας?απογοητευτηκα πολυ με το τεστακι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλες,είαι ολοκαίνουργια εδω και θα ήθελα τις γνσεις σας γιατι έχω καταμπερδευτεί.

 

με τον αντρα μου ξεκινησαμε τις προσπαθειες για παιδακι απο τον προηγουμενο μηνα δυο μερες πριν αδιαθετησω(φυσικα δεν ημουν σε γονιμες μερες)

 

μετα την περιοδο(εδω να σας πω οτι ξεκινησα να παιρνω και φιλισιν) ηρθαμε σε επαφη την τεταρτη μερα (τελευταια της περιοδου μου) και 2 μερες πριν την ωορρηξια απο εκει και μετα ενα ταξιδι του συζυγου σταματησε για λιγες μερες την προσπαθεια και χασαμε στην ουσια την ωορηξια.

Το προβλημα μου ειναι οτι εδω και ενα 20 μερες περιπου εχω συνεχως συμπτωματα εγκυμοσυνης ζαλαδες και ταση για εμετο.το στηθος μου δεν ξεπρηστηκε καθολου απο την προηγουμενη παριοδο και μετα και στο στηθος μου οι φλεβες ειναι πολυ πιο εμφανεις.

 

παρολα αυτα εχω σπυρακια και πονους χαμηλα

 

περιμενω να αδιαθετησω το σαββατο αλλα δεν κρατηθηκα και εκανα τεστ εγκυμοσυνης iq που δειχνει μεχρι και 9 ημερες πριν την περιοδο και βγηκε αρνητικο....

 

αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν γνωριζετε να εχει τετοιου εισους παρενεργειες το φιλισιν.....γιατι αν δεν ειμαι εγγυος οπως εδειξε το τεστ σκεφτομαι πως ισως το φολικο οξυ μου δημιουργησε προβληματα. σε αυτο το σηειο βεβαια θα θελα να σας πω οτι το διεκοψα 3 μερες αλλα οι αναγουλες ειναι παλι εδω.

 

εκανα εξεταση αιματος (οχι χοριακη) και ολα ειναι φυσιολογικα.

 

για πειτε εχει τυχει κατι παρομοιο σε εσας?απογοητευτηκα πολυ με το τεστακι

Ποτε εκανες το τεστ;εγω με κυκλο 28,εκανα 3 μερες πριν και εδειξε θετικο(κλιαρ μπλου και πρεντικτορ),εκανα κ iq αλλα δεν εδειχνε κατι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...