Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παλμοί εμβρύου


Recommended Posts

Νικολ είμαστε ίδια περίπτωση... τελευταία περίοδος 31/8, αιμοραγία και αποκόλληση στις 18/10 όπου ο γιατρός είναι σίγουρος ότι θα αποβάλλω άμεσα... 19/10 υπέρηχος όπου προς μεγάλη του έκπληξη βλέπει καρδιακή λειτουργία... 21/10 υπέρηχος ξανά, ακουγεται η καρδιά!!! αλλά με χαμηλούς παλμούς 70-80 μου είπε... όλα αυτά στο δημόσιο νοσοκομείο που πήγα... βγαίνω και πηγαίνω στον ιδιώτη γιατρό στις 24/10, μου κάνει κοιλιακό υπέρηχο χωρίς να ασχοληθεί με τον αριθμό των παλμών και μου λέει υπομονή δύο εβδομάδες και αν "τη σκαπουλαρεις" σε αυτό το διάστημα όλα καλά... περνάω φάσεις αισιοδοξίας και απαισιοδοξίας και περιμένω να περάσουν οι μέρες.... εύχομαι και πιστεύω τα καλύτερα για όλες μας...!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια μου καλησπέρα

 

πήγα στον γιατρό μου ..τώρα το απόγευμα , τα νέα δεν είναι ευχάριστα ... το μικρούλι δεν μεγάλωσε καθόλου από 0,6 χιλιοστά που ήταν την περασμένη εβδομάδα παρέμεινε τόσα .. και παλμό δε βρήκαμε....παλίνδομη κύηση ..είπε .. :cry:

είμαι στεναχωρημένη...πολύ!! αν και προσπάθησα την εβδομάδα που πέρασε και το δούλεψα .. και είπα ότι είναι να γίνει θα γίνει..

ευχόμουν, μέχρι και το τελευταίο λεπτό πριν περάσω μέσα για εξέταση, να πάνε όλα καλά !! δε τα κατάφερε το μικρούλι μου όμως .. έτσι είπε ο Θεός .. έτσι έγινε ..

ο γιατρός μ από την προηγούμενη εβδομάδα το ψιλιαστικε .. δε το είπε να μην μ κόψει τα φτερά βέβαια ..και περίμενα μια εβδομάδα.. στο διάστημα αυτό μίλησα και με μία ξαδέλφη μου που είναι γυναικολόγος.. δεν την είδα και αυτή τόσο θετική όσο θα ήθελα ...

Greatful...σου εύχομαι το καλύτερο μέσα από τη ψυχή μου, όπως και σε όλες μέσα στο forum ..

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πω Νικολ είναι λίγο και περιττό... λυπάμαι πάρα πολύ, όπως όμως έχουν πει πολλές κοπέλες η επόμενη εγκυμοσύνη έρχεται εύκολα και συνήθως έχει καλή εξέλιξη... υπομονή....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Greatful, μακάρι .. μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά αισιόδοξη για το μέλλον .. εδώ θα είμαι να μοιραστώ εμπειρίες & συναισθήματα .. εύχομαι και για σένα τα καλύτερα .. θα περιμένω νέα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Νικολ, ότι και να σου πούμε είναι όντως περιττό... Δεν ξέρω φυσικά αν έχει επιστημονική βάση αυτό που λέει η Grateful σχετικά με την επόμενη εγκυμοσύνη, αλλά το έχω ακούσει πολλές φορές και εγώ, και μάλιστα έχω και μια φίλη η οποία πράγματι μετά από παλλινδρόμηση έμεινε πολύ γρήγορα έγκυος και τώρα πλέον χαίρεται τη μπεμπάρα της... Μη χάνεις την αισιοδοξία σου, σου εύχομαι σύντομα να ξαναμείνεις έγκυος και να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά.

KUISp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

×
×
  • Δημιουργία νέου...