Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κέντρα εξωσωματικής γονιμοποίησης


Recommended Posts

Gia se olous!

Eimai kenouria sto forum sas, kai xriazoume voitia! Eimai apo ti Boulgaria, 32 xronon kai zo 11 xronia sti omorfi santorini. Ekana dio eksomitries engimosines kai prin ena mina mu aferesan kai i dio salpiges...ta mou einai poli xrisimo na mou sistisete kentra eksosomatikis kai giatrous se opies pigate kai minate euxaristimeni, den exo idea apo pou na arxiso kai pou na pao:confused: kai thelo toso poli ena pedaki...euxaristo!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


καλησπερα κοχιλι.λυπαμαι πολυ γι αυτο,ειναι μονοδρομοσ η εξωσωματικη οταν δεν εχεισ σαλπιγγεσ.μην αγχωνεσαι ομωσ.αν ο συζυγοσ ειναι οκ και τα ωαρια καλα θα τα καταφερεισ με ενα καλο γιατρο και πιστη σ αυτο που θεσ στην αποκτηση ενοσ μωρου.εγω εχω παει σε ενα κορυφαιο ο οποιοσ κατα την δικη μου αποψη σ=δεν ηταν και τοσο κορυφαιοσ και σε εναν αλλο που δεν ειναι και τοσο ξακουστοσ.δεν μπορω λοιπον να σου συστησω κανενα γιατρο απο αυτουσ που πηγα διοτι δεν εχω πετυχει καμια φορα απλα θα σε συμβουλευα να το ψαξεισ παρα πολυ πριν πασ οπουδηποτε...εγω στραβωθηκα και πηγα με κλειστα ματια τωρα ομωσ το μετανιωνω πικρα

:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Gia se olous!

Eimai kenouria sto forum sas, kai xriazoume voitia! Eimai apo ti Boulgaria, 32 xronon kai zo 11 xronia sti omorfi santorini. Ekana dio eksomitries engimosines kai prin ena mina mu aferesan kai i dio salpiges...ta mou einai poli xrisimo na mou sistisete kentra eksosomatikis kai giatrous se opies pigate kai minate euxaristimeni, den exo idea apo pou na arxiso kai pou na pao:confused: kai thelo toso poli ena pedaki...euxaristo!

 

κι εγω ψαχνομαι για ενα καλο κεντρο στην αθηνα και απο δικους μου ανθρωπους εχω 2 υπόψιν.... Το΄" Μητερα" με τον Δημητροπουλο ή το "Ιακεντρο" με τον Πραπα... το genesis είναι επισης πολυ καλο αλλα νονιζω οτι ειναι ακριβοτερο....:?:Καλη μας επιτυχια!!

:D

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ψαχνομαι για ενα καλο κεντρο στην αθηνα και απο δικους μου ανθρωπους εχω 2 υπόψιν.... Το΄" Μητερα" με τον Δημητροπουλο ή το "Ιακεντρο" με τον Πραπα... το genesis είναι επισης πολυ καλο αλλα νονιζω οτι ειναι ακριβοτερο....:?:Καλη μας επιτυχια!!

:D

amaliap καλησπερα.καλη επιτυχια και σε σενα.το γεννεσισ εχει πολυ κοσμο και πιστευω οτι ειναι απροσωπο λεω τη γνωμη μου γιατι πηγα και εκανα μια επσκεψη σε ενα γιατρο μπαθρελλο και ουτε καν μπηκε στον κοπο να μου κανει εναν υπερυχω και να δει αν τα πραγματα ειναι καλι.το μονο που εκανε ηταν να γραψει τα φαρμακα και να αρχισουμε διαδικασια εξωσωματικησ.α και το πιο κορυφαιο?μου λεει αν υπαρχει κατι την ημερα τησ ωοληψιασ θα το αφαιρεσουμε.αιναι λογικα αυτα τα πραγματα?ελεοσ..............
Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου ελεγα για τον Παντο στην Αθηνα δεν εχω εμπειρια απλα καθε φορα που θα βγει στην τηλεοραση αναφερει δυσκολα περιστατικα.ο Παρασχος τον βλεπω πως κανει βολτα απο πρωιναδικα να δαιφημιστει/

επειδη ειμαι εξω απο αυτη τη διαδικασια εχω 2 παιδακια και τωρα ειμαι στο τριτο μου φαινεται πιο επιστημονας ο Παντος ισως κανω λαθος στγγνωμη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θετικά σχόλια έχω για το Ebryo Art (Λ. Αλεξάνδρας). Αν δεις στο forum υπάρχουν επίσης αρκετές θετικές απόψεις από αρκετές κοπέλες. Εγώ επειδή ήθελα και δεύτερη γνώμη, πήγα και σε άλλο γιατρό ο οποίος ήταν βέβαια καλός, αλλά επειδή ήμουν λίγο δύσκολη περίπτωση, μας πρότεινε μία λύση που ουσιαστικά είναι η τελευταία που επιλέγει κάποιος και μετά από πολλές προσπάθεις (εμείς ήμασταν ακόμα στην αρχή). Και ήταν και αρκετά ακριβός. Έτσι λοιπόν κάναμε εξωσωματική σε φυσικό κύκλο, με γιατρό τον κο Μουστακαρία ο οποίος είναι εξαιρετικός επιστήμονας και δίνει την απαραίτητη σημασία σε όλες τις περιπτώσεις ("εύκολες ή δύσκολες"). Το κέντρο είναι επίσης πολύ καλό, με πολύ καλούς εμβρυολόγους και επίσης νομίζω ότι είναι από τα πιο οικονομικά που υπάρχουν αυτή τη στιγμή.

Σε ότι κι αν αποφασίσεις, σου εύχομαι καλή επιτυχία και να έχεις ένα ευτυχές αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

kiss 75 καλησπερα.καλη επιτυχια σε οτι κανεισ.οταν εννοεισ οτι ειναι το τελευταιο που μπορει να κανμεισ τι εννοεισ?και γω εχω κανει 5 χωρισ αποτελεσμα.

 

Λόγω το ότι έχω ΠΩΑ και δεν ανταποκρίθηκα στην πρώτη θεραπεία διέργερσης, ο γιατρός που πήγαμε για δεύτερη γνώμη σχετικά με τη μη ανταπόκριση στα φάρμακα, μας είπε ότι είναι χάσιμο χρόνου να προσπαθούμε με αύξηση των δόσεων, αλλά να πάμε κατευθείαν σε δωρεά ωαρίων. Όταν τον ρωτήσαμε για την εξωσωματική σε φυσικό κύκλο, μας είπε ότι θα μπορούσαμε να το κάνουμε, μόνο και μόνο για ψυχολογικούς λόγους, ώστε να μην σκεφτούμε αργότερα ότι δεν το προσπαθήσαμε. Αυτά έγιναν αρχές Μαρτίου. Με τον άνδρα μου, και πάντα έχοντας πίστη ότι ο Θεός θα είναι δίπλα μας, αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική σε φυσικό κύκλο με ένα ωάριο. Έτσι λοιπόν απευθυνθήκαμε στον κο Μουστακαρία ο οποίος μας στήριξε απόλυτα, χωρίς βέβαια να μας δώσει ψεύτικες ελπίδες αλλά ούτε και να μας απογοητεύσει. Σήμερα είμαι στην 4η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και ακόμα δεν το έχω πιστέψει.

Για μένα ήταν άπιαστο όνειρο να προχωρήσω σε εξωσωματική με 2 ή 3 ωάρια, οπότε φαντάζεσαι πόσο απίστευτο μου φαίνεται το ότι έμεινα έγκυος μόνο με ένα (και φυσικά δεν είμαι η μόνη, αρκετές κοπέλες τα έχουν καταφέρει με ένα εμβρυάκι).

Σου εύχομαι να είσαι γερή, δυνατή και στην επόμενη προσπάθειά σου να έχεις το ευτυχές αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι σε 8 μηνεσ να κρατασ το μωρακι που τοσο κοπιασεσ για να κανεισ και να σαι παντα ευτυχισμενη.να εισαι γερη και να σκεφτεσαι παντα το καλυτερο.να που το ονειρο σου εγινε πραγματικοτητα....θα μιλαμε για να μαθαινουμε νεα σου.φιλια πολλα σε σενα και το μικρο σπορακι στην κοιλιτσα σου!:-D:grin::-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Gia sas koritsia, euxaristo se olous pou mou apandisan!toniagr, amaliap, eimai siguri kai emis ta ta kataferoume kapia stigmi, aplos den prepi na to vazoume kato!!!Ego ta prospatiso to noemvpi, to kalokeri den kani na lipo apo ti doulia mou. mexri tote elpizo na mazepso kai ta xartia gia ti epitropi tou IKA...Diavasa pola sto forum kai arxizo kai skeftoume oti ola einai poli prosopika, na dialeksis kentro, giatro, an ta eisai euxaristimeni i oxi...Ego ta itela na vro giatros se opios na empisteuto, na mporo na sizitao mazi tou! Ta itela na ksanapao se auton kai meta apo ti min petiximeni prospatia!

kiss75, anatrixiasa otan diavasa i istoria sou! me 1 oario kai me fisiko kiklo! Euxoume na exis mia eukoli kai xaroumeni engimosini!christine83 se sena euxome to idio!

kiss75 Mustakaria einai giatros sto embrioart?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα.Γνωριζει καμια σας το κεντρο medimall και τον Γιατρο Ιωαννη Βασιλοπουλο? Αν γνωριζεται κατι ή για το γιατρο ή για το κεντρο σας παρακαλω ενημερωστεμε ,θα παω για 3η εξωσωματικη εκει.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Gia sas koritsia, euxaristo se olous pou mou apandisan!toniagr, amaliap, eimai siguri kai emis ta ta kataferoume kapia stigmi, aplos den prepi na to vazoume kato!!!Ego ta prospatiso to noemvpi, to kalokeri den kani na lipo apo ti doulia mou. mexri tote elpizo na mazepso kai ta xartia gia ti epitropi tou IKA...Diavasa pola sto forum kai arxizo kai skeftoume oti ola einai poli prosopika, na dialeksis kentro, giatro, an ta eisai euxaristimeni i oxi...Ego ta itela na vro giatros se opios na empisteuto, na mporo na sizitao mazi tou! Ta itela na ksanapao se auton kai meta apo ti min petiximeni prospatia!

kiss75, anatrixiasa otan diavasa i istoria sou! me 1 oario kai me fisiko kiklo! Euxoume na exis mia eukoli kai xaroumeni engimosini!christine83 se sena euxome to idio!

kiss75 Mustakaria einai giatros sto embrioart?

 

Ναι, ο κος Μουστακαρίας είναι στο Embryo Art (Λ. Αλεξάνδρας), και στο ίδιο κτίριο έχει και το προσωπικό του ιατρείο. Είναι συνεργάτης του κου Χασιάκου (αν τον έχεις ακουστά). Εγώ γυναικολόγο έχω τον Χασιάκο, αλλά στον Μουστακαρία πήγα μόνο για την εξωσωματική. Θα με παρακολουθεί για ένα μικρό διάστημα, και μετά θα είμαι στον Χασιάκο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...
κορίτσια να ρωτήσω μήπως έχετε ακούσει και τον Γουγουλάκη που ειναι στο" IVF κέντρο υποβοηθουμενης υπογονιμοτητας"στο Χαλάνδρι?

 

Για τον γιατρό δεν έχω ακούσει κάτι αλλά για την εμβρυολογο του κέντρου λένε τα καλύτερα ! Που ειναι σημαντικός και δικός της ρόλος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για τον γιατρό δεν έχω ακούσει κάτι αλλά για την εμβρυολογο του κέντρου λένε τα καλύτερα ! Που ειναι σημαντικός και δικός της ρόλος.

 

Ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!ΕΙΜΑΣΤΕ 6 ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΠΕΤΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΑΣ!!!!ΟΙ ΜΙΣΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ!!!!ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ????ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΘΑΥΜΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΚΑΝΑΚΑ!!!!ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΟΥΜΕ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!!!!:P:p

 

Hooorayy..........

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!ΕΙΜΑΣΤΕ 6 ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΠΕΤΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΑΣ!!!!ΟΙ ΜΙΣΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ!!!!ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ????ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΘΑΥΜΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΚΑΝΑΚΑ!!!!ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΟΥΜΕ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!!!!:P:p

 

WOOOOW:shock::roll:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!ΕΙΜΑΣΤΕ 6 ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΠΕΤΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΑΣ!!!!ΟΙ ΜΙΣΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ!!!!ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ????ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΘΑΥΜΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΚΑΝΑΚΑ!!!!ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΟΥΜΕ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!!!!:P:p

 

Αν υπάρξουν κι άλλα μηνύματα από την φίλη με περιεχόμενο άσχετο προς τον συγκεκριμένο γιατρό... ε, τότε θα τις συγχαρώ και τις έξι!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...