Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βραχνάδα στην φωνή


Recommended Posts

Είμαι λίγο ανήσυχη και θέλω την γνώμη σας.. Ο μικρός μου 18 μηνων εχει εδώ και 3 εβδομάδες που έχει βραχνάδα στην φωνή του, κλείνει η φωνή του και έχει αλλάξει και το κλάμα του. Δεν έχει κάνει πυρετό, ούτε βήχα, ούτε κρυωμένος. Τρώει κανονικά και είναι ευδιάθετος. Πριν βραχνιασει έτσι τσιρίζε πολύ δυνατά αλλά πλέον έχει ηρεμήσει και δεν τσιρίζει αλλά η βραχνάδα δεν λέει να φύγει. Είχατε τίποτα παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είμαι λίγο ανήσυχη και θέλω την γνώμη σας.. Ο μικρός μου 18 μηνων εχει εδώ και 3 εβδομάδες που έχει βραχνάδα στην φωνή του, κλείνει η φωνή του και έχει αλλάξει και το κλάμα του. Δεν έχει κάνει πυρετό, ούτε βήχα, ούτε κρυωμένος. Τρώει κανονικά και είναι ευδιάθετος. Πριν βραχνιασει έτσι τσιρίζε πολύ δυνατά αλλά πλέον έχει ηρεμήσει και δεν τσιρίζει αλλά η βραχνάδα δεν λέει να φύγει. Είχατε τίποτα παρόμοιο?

 

Ισως εχει καποια φαρυγγιτιδα-λαρυγγιτιδα. Καλο θα ηταν να παρεις τον παιδιατρο σου ομως μηπως χρειαζεται καμια αντιβιωση. Επισης θελει,φανταζομαι,αρκετη υγρασια και καθαρο αερα.

Link to comment
Share on other sites

Θα τον πάω παιδιατρο σε δύο μέρες να τον δει που έχουμε και εμβόλιο. Τον είχα πάρει τηλέφωνο και μου είπε για λαρυγγιτιδα μάλλον. Και δεν χρειάζεται να του δώσω κάποιο φάρμακο, μόνο αν θα έχει βήχα. Στεναχωριέμαι που τον ακούω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Θα τον πάω παιδιατρο σε δύο μέρες να τον δει που έχουμε και εμβόλιο. Τον είχα πάρει τηλέφωνο και μου είπε για λαρυγγιτιδα μάλλον. Και δεν χρειάζεται να του δώσω κάποιο φάρμακο, μόνο αν θα έχει βήχα. Στεναχωριέμαι που τον ακούω έτσι.

 

Σε καταλαβαινω απολυτα! Εγω λιγη μυξουλα να δω αρχιζω τις πλυσεις με λιτρα ορου!!!!! Περαστικα σας!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά! Εύχομαι να περάσει γρήγορα. Υπάρχει πιστεύεις περίπτωση από τις τσίριδες να ερεθίστηκε ο λαιμός του και να έκανε λαρυγγιτιδα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά! Εύχομαι να περάσει γρήγορα. Υπάρχει πιστεύεις περίπτωση από τις τσίριδες να ερεθίστηκε ο λαιμός του και να έκανε λαρυγγιτιδα?

 

Εγω το παθαινω αυτο που λες αν μιλησω εντονα. Δεν ξερω για τα μωρα αν ισχυει..φανταζομαι πως ναι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...