Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φλέβα στο στήθος_


Recommended Posts

Καλησπέρα!!!

 

Αν μπορεί κάποιος ας μου απάντηση πληζ...

εχθές έπιασα στο κάτω μέρος του στήθους μου μια έντονη φλέβα; κατι σαν καλώδιο να φανταστείτε:shock:

εξωτερικα δεν φαίνεται τίποτα...

 

Δευτέρα θα παω στο γιατρό,μέχρι τότε θα με φάει το άγχος...και στο ίντερνετ διαβάζω τρομακτικα πράγματα,

 

Έχει τύχει σε κάποια;;;Ξέρετε τίποτα γι'αυτο;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επίσης,να προσθέσω πως φτάνει εως το στομάχι,δεν είναι μόνο στο στήθος, κάπου εκεί χάνεται...

 

Εχω δύο μήνες που έχω γεννήσει,στο διάστημα των οποίων εχω νοσηλευτεί δυο φορές με μαστιτιδα,την δευτερη μάλιστα δημιουργηθηκε απόστημα και έγινε χειρουργείο για να αφαιρεθεί,αυτό πριν 3 βδομάδες...

Link to comment
Share on other sites

daisy1 σε ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον...ο γιατρός λέει πως δεν είναι κάτι ανησυχητικό,ούτε ο υπέρηχος έδειξε κάτι,είναι απο την εγκυμοσύνη και το θηλασμό λέει και σε κανα δυο μήνες θα φύγει λογικά...

τι να πω...;ελπίζω να είναι έτσι!

 

Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε φιλενάδα , τώρα είδα το θέμα σου!

 

Εγώ έχω μια τεράστια φλέβα στο δεξί στήθος απο την πάνω πλευρά όμως.

Πετάγεται όταν θηλάζω ή όταν έχω πολλές ώρες να θηλάσω.Πάντως , γενικά , με το θηλασμό οι φλέβες μου μερικές φορές φαίνονται σαν κολιέ:shock:.Απο το στήθος μέχρι πάνω στο λαιμό.Όχι σαν να πετάγονται.Το χρώμα τους φαίνεται.

Βασικά , έτσι είναι οι φλέβες σε όλο μου το σώμα και να φανταστείς δεν έχω λευκή επιδερμίδα.Μάλλον είμαι λεπτόπετση:lol:.

 

Δε νομίζω να είναι τίποτα , αφού στο είπε και ο ντόκτωρ!

Περαστικά , να μου φιλήσεις τα ζουζούνια σου!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ χαρούλα μου...ελπίζω να έχει δίκιο ο ντοκ..(αν και για να πω την αλήθεια,δεν τον εμπιστεύομαι και πολύ..σύντομα θα αλλάξω)..

 

Δεν είναι φλέβα τελικά...κάποιος αδένας πρέπει να είναι...

Την πρώτη φορά που το έπιασα έμεινα!!!λέω σίγουρα κατι ξεχασανε μέσα όταν κάνανε την επέμβαση!

 

Θα πάρω κι άλλη γνώμη όμως...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ χαρούλα μου...ελπίζω να έχει δίκιο ο ντοκ..(αν και για να πω την αλήθεια,δεν τον εμπιστεύομαι και πολύ..σύντομα θα αλλάξω)..

 

Δεν είναι φλέβα τελικά...κάποιος αδένας πρέπει να είναι...

Την πρώτη φορά που το έπιασα έμεινα!!!λέω σίγουρα κατι ξεχασανε μέσα όταν κάνανε την επέμβαση!

 

Θα πάρω κι άλλη γνώμη όμως...

 

Απαπα , μη λες τέτοια βρε!Τί να ξεχάσανε μέσα;

Όταν το πιάνεις πονάει;Όταν το πιέζεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πονάει καθόλου,πολύ κουλό πράγμα σου λέω,είναι σαν να υπάρχει ένα καλώδιο στο στήθος:confused:

πως να μην παει το μυαλό μου εκεί;

 

Ή αγγείο ή αδένας νομίζω είπε,μάλλον αγγείο... δεν ξέρω τι να πω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

 

Στην περιοχή αυτή που λες, δεν υπάρχουν αδένες. Από την περιγραφή, ταιριάζει απόλυτα σε αγγείο. Τα αγγεία είναι οι αρτηρίες, οι φλέβες και τα λεμφαγγεία.

 

Μήπως έχασες πολύ βάρος, απότομα, μετά τη γέννα; Τις περισσότερες φορές, αυτά τα αγγεία προϋπάρχουν, αλλά γίνονται αντιληπτά μόλις φύγει το...στρώμα λίπους , που τα κάλυπτε.

 

Σε κάθε περίπτωση, είναι αθώο. Έχεις και τη βούλα του υπερηχογραφήματος...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Scratee και BabyCute τώρα είδα τα μηνύματα σας!!!

 

Σας ευχαριστώ που μου απαντήσατε,όντως για αγγείο πρόκειται,το οποίο με χαρά σας ανακοινώνω πως δεν το πιάνω πια!!!

 

Μέσα σε ένα μήνα έπαθα 2 φορές μαστιτιδα!!!

 

Βρε κορίτσια να κάνω μια ερώτηση σχετικά με κάτι που άκουσα και κουφαθηκα!

 

Την δεύτερη φορά όπως προανέφερα το στήθος μου μάζεψε απόστημα και έγινε χειρουργείο για να αφαιρεθεί,

έμαθα λοιπόν πως ακριβώς το ίδιο συνέβη και στη προγιαγιά μου η οποία συνέχισε να θηλάζει το μωρό και μετά το χειρουργείο με αποτέλεσμα το μωρό να πεθάνει.

 

Δεν έδωσα και πολύ βάση,αλλά καμιά φορά το σκέφτομαι...

Είναι δυνατόν να ισχύει τέτοιο πράγμα;;;

Link to comment
Share on other sites

Scratee και BabyCute τώρα είδα τα μηνύματα σας!!!

 

Σας ευχαριστώ που μου απαντήσατε,όντως για αγγείο πρόκειται,το οποίο με χαρά σας ανακοινώνω πως δεν το πιάνω πια!!!

 

Μέσα σε ένα μήνα έπαθα 2 φορές μαστιτιδα!!!

 

Βρε κορίτσια να κάνω μια ερώτηση σχετικά με κάτι που άκουσα και κουφαθηκα!

 

Την δεύτερη φορά όπως προανέφερα το στήθος μου μάζεψε απόστημα και έγινε χειρουργείο για να αφαιρεθεί,

έμαθα λοιπόν πως ακριβώς το ίδιο συνέβη και στη προγιαγιά μου η οποία συνέχισε να θηλάζει το μωρό και μετά το χειρουργείο με αποτέλεσμα το μωρό να πεθάνει.

 

Δεν έδωσα και πολύ βάση,αλλά καμιά φορά το σκέφτομαι...

Είναι δυνατόν να ισχύει τέτοιο πράγμα;;;

 

Πιστεύω πως ,λόγω της ανυπαρξίας των μέσων για τη διάγνωση των χ ψ προβλημάτων (που ενδεχομένως να είχε το μωράκι) ,αποδόθηκε η αιτία θανάτου στο θηλασμό.Εκτός κι αν χορηγήθηκαν στη γιαγιά φάρμακα μη συμβατά με το θηλασμό.

Στην εποχή μας έχουμε τα μέσα να βρίσκουμε και να αντιμετωπίζουμε τα περισσότερα προβλήματα.

Πώπω , πάντως είναι σοκ να το ακους αυτό!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιστεύω πως ,λόγω της ανυπαρξίας των μέσων για τη διάγνωση των χ ψ προβλημάτων (που ενδεχομένως να είχε το μωράκι) ,αποδόθηκε η αιτία θανάτου στο θηλασμό.Εκτός κι αν χορηγήθηκαν στη γιαγιά φάρμακα μη συμβατά με το θηλασμό.

Στην εποχή μας έχουμε τα μέσα να βρίσκουμε και να αντιμετωπίζουμε τα περισσότερα προβλήματα.

Πώπω , πάντως είναι σοκ να το ακους αυτό!!

 

Κι εγώ ακριβώς αυτό πιστεύω,γι'αυτο όπως είπα δεν έδωσα σημασία,πάνε και τουλάχιστον 60 χρόνια απο το συμβάν...

 

Αλλά είναι όντως σοκαριστικό να σου λένε οτι πέθανε επειδή συνέχισε να θηλάζει,εμένα πάντως μου είπαν οτι μπορώ να θηλασω χωρίς πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...