Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μου ζήτησε 250 ευρώ για μια απονεύρωση


Recommended Posts

Και φιλική τιμή για μένα (επειδή είναι γνωστή της μητέρας μου), 220 ευρώ. Στην αρχή νόμιζα ότι τόσο είναι οι τιμές, μετά όμως όταν ρώτησα δύο φίλες μου, μου είπαν ότι οι δικοί τους οδοντίατροι πήραν 140 ο ένας και 150 ο άλλος και λέω τι γίνεται? Με έπιασε κότσο?? Μου την τελείωσε σε 3 επισκέψεις και εγώ της έδωσα μέχρι στιγμής 70 ευρώ. Να της πώ τι χρεώνουν οι άλλοι μήπως προσγειωθεί λίγο? Μιλάμε για ένα δόντι που είχε 2 ρίζες, δεν ήταν κάτι τρελό. Ποιά η γνώμη σας? Πόσο χρεώνουν οι δικοί σας οδοντίατροι? Και αν έχετε να μου συστήσετε κάποιον πολύ καλό και οικονομικό στα νότια προάστια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eχω κάνει απονευρωση και εχω πληρωσει 300 ευρω και εχω κανει απονευρωση και με 150...ο καθένας αποτιμά την δουλειά του με διαφορετικό τρόπο...και ενδεχεται να μην είναι και ίδιο το αποτέλεσμα...μια φίλη μου έκανε απονευρωση με 140 ευρω και δυο χρονια μετα κατέληξε να δωσει 500 ευρω για να σωσει τελικα το "απονευρωμενο" δόντι που λίγο ακόμη και θα της έκανε μεγάλη ζημιά και στο διπλανό δόντι...

Κοινώς αν δε σου αρέσει η τιμή μην ξαναπάς στην συγκεκριμένη οδοντίατρο. Αν αξίζει τα λεφτά δεν μπορώ να στο απαντήσω. Όταν σου είπε την τιμή δεν προβληματίστηκες? Και αν σου φάνηκε υπερβολική γιατί προχώρησες στην απονευρωση?? Δυστυχως δεν ζω αθηνα για να σου συστησω καποιον άλλον γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Η απονεύρωση δεν μπορεί να γίνει σε μία επίσκεψη. Εχει στάδια. Πρέπει να μεσολαβήσουν κάποιες μέρες μεταξυ των σταδίων. Υπάρχουν γιατροί που κάνουν μόνον απονευρώσεις. Είναι εξειδικευμένοι, έχουν καλυτερα ποσοστά επιτυχίας και φυσικά πληρώνονται ανάλογα. Για μένα η διαπραγμάτευση της τιμής γίνεται στην αρχή και όχι στο τέλος. Και στα Σκόπια κάνουν απονευρωση με 50 ευρω...σημαίνει κάτι αυτό????

Link to comment
Share on other sites

Μα το έγραψα ήδη, ότι μου είπε την τιμή στην αρχή και νόμιζα ότι ήταν οκ, δεν είχα ιδέα από απονευρώσεις. Μετά έμαθα ότι οι άλλοι οδοντίατροι χρεώνουν πολύ λιγότερα. Και θέλω να μάθω αν όντως υπάρχουν και άλλοι που χρεώνουν τόσο πολύ την σήμερον εποχή μια απονεύρωση. Γιατί και σε έναν κορυφαίο κιόλας που ρώτησα τηλεφωνικώς, είπε 150 ευρώ για πίσω δόντι και 100 για μπροστινό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξερω τις χρεωσεις στην Αθηνα. Εγω πάντως σε καθηγητη πανεπιστημιου που κανει ΜΟΝΟΝ απονευρώσεις και τιποτα άλλο στο ιατρειο του εχω πληρωσει 300 ευρω. Ηταν και ζορικο δόντι και με ειχε στειλει συγγενης μου οδοντίατρος εκει που μου ειχε κανει απονευρώσεις στο παρελθον αλλα στο συγκεκριμενο δοντι δεν επιχειρησε να το απονευρωσει. Εγινε όντως καλη δουλεια και δεν τα μετανιωσα τα λεφτα που εδωσα. Τωρα αν η δικη σου οδοντίατρος είναι τοσο εξειδικευμενη δεν το ξερω. Ειχα παει παλια σε μια οδοντιατρο που χρεωνε υπερβολικα το καθαρισμο και δεν ξαναπηγα. Δεν θεωρησα ότι αξιζε τοσα λεφτα ο καθαρισμος που εκανε ή ότι έκανε κάτι ιδιαιτερο. σε σχεση με άλλους γιατρους... Πληρωσα τον καθαρισμο και μετα δεν με ξαναειδε ποτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...