Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αντισυλληπτικά και καθυστέρηση


Recommended Posts

Γεια σας! Είμαι νέα στο φόρουμ και θέλησα να γράψω κι εγώ τον προβληματισμό μου. Είμαι 19 ετών και έχω σταθερή σχέση με ένα παιδί. Όντας και οι 2 καθαροί από ασθένειες κι επειδή κι εγώ έχω προβλήματα με την περίοδό μου λόγω πολυκυστικών αποφάσισα να ξεκινήσω τη χρήση αντισυλληπτικών (yasmine) τα οποια μου ειχε συστησει και η γιατρος μου λόγω των προβλημάτων της περιόδου μου. Πήρα λοιπόν το πρώτο κουτί αλλά δεν πήρα το τελευταίο χάπι με αποτέλεσμα εκείνη τη μέρα να τη θεωρήσω ως κενή μερα κι ετσι να ξεκινήσω να μετράω τις 7 μέρες μέχρι το επόμενο κουτί. Μετά το πέρασμα των 7 ημερών ξεκίνησα το 2ο κουτί. Δεν ξέχασα κανένα χάπι και τα επαιρνα καθε πρωι μια συγκεκριμενη ωρα εκτος απο καποιες μερες που μπορει να αργησα λιγο. Με το συντροφο μου ειχαμε κανονικα ελευθερες επαφες στις γονιμες μερες αλλα και αργοτερα. Τωρα περιμενα χθες περιοδο αλλα δεν φανηκε. Δεν ειχα ουτε εντερικα προβληματα ουτε εμετους που να δικαιολογουν μια μη δραση του χαπιου. Γενικα απο τη φυση μου ειμαι πολυ αγχωτικος ανθρωπος και εχω τρελαθει! Υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι εγκυος? Καπου το πιστευω και μετα συνερχομαι και λεω δεν μπορει με τοσο προσεκτικη χρηση των χαπιων και να ειμαι εγκυος? Σας παρακαλω πειτε μου εγκαιρως τη γνωμη σας... :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν θα έπρεπε να είχε έρθει αφου παίρνεις αντισυλληπτικά και ειναι προγραμματισμένο ότι θα έρθει;

Το τελευταίο χάπι γιατι δεν το πήρες; Τον ρωτήσες τον γιατρό σου για αυτο;

Κανε ενα τεστ σε 2-3 μέρες καλού κακού!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να είχε έρθει αφου παίρνεις αντισυλληπτικά και ειναι προγραμματισμένο ότι θα έρθει;

Το τελευταίο χάπι γιατι δεν το πήρες; Τον ρωτήσες τον γιατρό σου για αυτο;

Κανε ενα τεστ σε 2-3 μέρες καλού κακού!

 

βασικα εκεινη τη μερα μου ετυχε κατι επειγον και με τα πολλα το ξεχασα οταν το καταλαβα ηταν ηδη αργα...αλλα δεν νομιζω πως αυτο προκαλεσε κατι απο την αποψη οτι εκεινη την περιοδο ειχα περιοδο ενα μηνα συνεχομενα και ουσιαστικα επαιρνα τα χαπια για να ερθει κανονικα και να σταματησει και ηρθε και σταματησε κανονικοτατα...

θα επρεπε οπως λες να ειχε ερθει...χτες ειχα μερικα συμπτωματα της περιοδου μου πονακια στις ωοθηκες και την αισθηση ενος βαρους στην ηβικη περιοχη αυτα τα εχω συνεχεια οταν περιμενω περιοδο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...