Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αυχενική διαφάνεια


Recommended Posts

Πού λέτε να πάω να την κάνω? ( Καθώς και το PAP A)

Ελεγα για βιοιατρική, αλλά σκέφτομαι μήπως πρέπει να είναι κάποιος πολύ αξιόπιστος γιατρός.

Είναι τελείως τυποποιημένη εξέταση ή έγκειται και στον γιατρό να ανιχνεύσει κάποιο μικρό προβλημα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και γω θα σου ελεγα να το αποφύγεις για βιοιατρικη.

εμενα ο γυναικολογος μου με εστειλε σε εξειδικευμενο γιατρό

(προγεννετιστη).

Ο γιατρος σου τι λεει?

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites

Ουτε για αστειο σε βιοιατρικη και αλλα τετοια παρομοια. Απο προσωπικη (πικρη) πειρα θα σου πω, οχι απλα να πας σε μαιευτηριο, αλλα ακομα καλυτερα σε εξειδικευμενο εμβρυολογο που παμε για το β επιπεδου. Αν θελεις εχω να σου προτεινω με δεδομενο οτι ο συγκεκριμενος εσωσε κι εμενα κι αλλες που ξερω απο πολλες κακοτοπιες. Η εξεταση δεν ειναι τυποποιημενη. Βλεπει πολλα και θελει πειρα, εξειδικευση και μεγαλη προσοχη. Εξαλλου δυο ειναι οι υπερηχοι που αξιζει να κανεις καπου εξειδικευμενα και να τους πληρωσεις. Η αυχενικη και το β επιπεδου.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια πείτε μου καμία συγκεκριμένη πρόταση. Ονόματα και τιμές σας παρακαλώ! Εστω με πμ!

Η γυναικολόγος όταν της είπα να πάω βιοιατρική, δεν μου πε να το αποφύγω, για αυτό κατέληξα εκεί, επειδή είναι κοντά και με βολεύει.

 

Νά στε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

filoudaki η ανεπιφυλακτη προταση μου ειναι ο Παπαπαναγιωτου στο ΕΜΒΡΥΟ. Η τιμη νομιζω ειναι 130 ευρω και τα τηλεφωνα 210 7258080.

Δεν ξερω ανα θεωρειται διαφημιση, αλλωστε υπαρχει και θεμα που γραφουμε τους γιατρους μας, αλλα αυτος ο ανθρωπος μου εχει κανει τοσο καλο, μια φιλη μου δε με τριδυμα την εσωσε αυτη και τα παιδια της, που θα του κανω και διαφημιση.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από το Μητέρα όπου έκανα την αυχενική.

Τιμή αυχενικής: 85 ευρώ

PAPP-A: 53 ευρώ.

Δεν γνωρίζω τι γίνεται στη Βιοιατρική, πάντως δεν θα πήγαινα εκεί αν ήμουν στη θέση σου. Θα προτιμούσα ένα μαιευτήριο ή ένα εξειδικευμένο εμβρυολόγο. Φαντάζομαι στη Βιοιατρική δεν έχουν την ίδια εμπειρία

 

edit

ο γιατρός μου με έστειλε στο Μητέρα και τον υπέρηχο τον έκανε ο Τζώρτζης. Ο γιατρός μου ήταν μαζί μου την ώρα της εξέτασης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας! Σίγουρα δεν θα πάω όπου νά ναι. Την βιοιατρική την αποκλείω λοιπόν!

Θα διαλέξω κάποιο απο αυτά που μου προτείνετε!

Link to comment
Share on other sites

filoudaki η ανεπιφυλακτη προταση μου ειναι ο Παπαπαναγιωτου στο ΕΜΒΡΥΟ. Η τιμη νομιζω ειναι 130 ευρω και τα τηλεφωνα 210 7258080.

Δεν ξερω ανα θεωρειται διαφημιση, αλλωστε υπαρχει και θεμα που γραφουμε τους γιατρους μας, αλλα αυτος ο ανθρωπος μου εχει κανει τοσο καλο, μια φιλη μου δε με τριδυμα την εσωσε αυτη και τα παιδια της, που θα του κανω και διαφημιση.

 

Για τον Παπαπαναγιώτου γράφετε πολλές κοπέλες καλά λόγια οπότε είναι καλή πρόταση. Επίσης καλός είναι και ο Μαλλιγιάννης που πήγα εγώ, είναι στο ίδιο κέντρο με τον Παπαπαναγιώτου, στο ΕΜΒΡΥΟ.

UmGGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ πηγαίνω στο Προγενεσις στον Πειραιά (210 4171979), κι αυτό είναι εξειδικευμένο κέντρο εμβρυομητρικής ιατρικής.

Στην αυχενική αν θυμάμαι καλά είχα δώσει 130 ευρώ (μαζί με το papA), στη β' επιπέδου 110 και στο ντόπλερ που έκανα τη 34η εβδομάδα έδωσα 100 ευρώ. Σε όλα πήρα και dvd.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σούπερ ακούγεται να παίρνεις και το DVD του μικρού!

Τελικά θα κινηθώ μάλλον προς ΕΜΒΡΥΟ ή το κέντρο στον Πειραιά!

Νά στε καλά κοριτσάκια μου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...