Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

και το δικό μας θαυματάκι στη ΜΕΝΝ.....


Recommended Posts

Η μικρούλα μας ήρθε λίγο βιαστικά στον κόσμο το Σάββατο, 35 εβδομάδων,

ευτυχώς είναι μεγάλη κοπέλα...όμως τα πνευμονάκια της δεν είναι ακόμα έτοιμα κι έτσι η μικρούλα μας μεταφέρθηκε αμέσως μόλις γεννήθηκε , πριν την αγκαλιάσουμε στη ΜΕΝΝ του Ιπποκρατείου...

Χθες βγήκα από την κλινική, παρόλο που στην καισαρική συνήθως η νοσηλεία κρατάει τουλάχιστον τρία 24ωρα γιατί δεν άντεχα να μην πάω κοντά της...να καταλάβει ότι η μαμά της είναι εκεί μαζί της....

με άφησαν να της χαϊδέψω την πλάτη για 5 μαγικά λεπτά...κι αυτή μου έσφιξε το δάκτυλο του χεριού μου με όλη τη δύναμή της....

Μια ευχή κάντε και για τη δική μας μικρούλα, να δυναμώσει , να βγάλει όλα αυτά τα σωληνάκια, να πιεί γαλατάκι και να έρθει σύντομα στο σπίτι που την περιμένουμε οι γονείς και τα αδέρφια της....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ταχύπνοια ?

 

Είναι λίγο ευαισθητούλα, γιατί βιάστηκε λίγο να ξεμπουκάρει αλλά μην ανησυχείς. Ο πιτσιρίκος μου παρότι γεννήθηκε στην 38 εβδομάδα, έκανε ταχύπνοια και μπήκε στην ΜΕΝΝ. Σε καταλαβαίνω απόλυτα.

 

Θα συνέλθει, όλα θα πάνε καλά.

 

Οι γιατροί τι σας λένε ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ταχύπνοια ?

 

Είναι λίγο ευαισθητούλα, γιατί βιάστηκε λίγο να ξεμπουκάρει αλλά μην ανησυχείς. Ο πιτσιρίκος μου παρότι γεννήθηκε στην 38 εβδομάδα, έκανε ταχύπνοια και μπήκε στην ΜΕΝΝ. Σε καταλαβαίνω απόλυτα.

 

Θα συνέλθει, όλα θα πάνε καλά.

 

Οι γιατροί τι σας λένε ?

 

 

Άπνοιες τα πρώτα λεπτά και μετά σύνδρομο ταχύπνοιας ναι...

Οι γιατροί μας είπαν χθες ότι έχει κάποια βελτίωση από το Σάββατο που την παρέλαβαν , αν και περίμεναν ακόμα περισσότερη ανταπόκριση καθώς το βάρος της είναι αρκετά καλό (2700)...

Θα συνέλθει είμαστε σίγουροι, κάνουμε μόνο θετικές σκέψεις...αλλά είναι πολύ δύσκολο να το βιώνεις αυτό ως γονιός.....

Link to comment
Share on other sites

Na sας ζησει!!!!!! Να δεις πολυ συντομα θα ειναι κοντα σας!!!! Καλη λοχεια Πολυ γρηγορα στην αγκαλια σου!!!!

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άπνοιες τα πρώτα λεπτά και μετά σύνδρομο ταχύπνοιας ναι...

Οι γιατροί μας είπαν χθες ότι έχει κάποια βελτίωση από το Σάββατο που την παρέλαβαν , αν και περίμεναν ακόμα περισσότερη ανταπόκριση καθώς το βάρος της είναι αρκετά καλό (2700)...

Θα συνέλθει είμαστε σίγουροι, κάνουμε μόνο θετικές σκέψεις...αλλά είναι πολύ δύσκολο να το βιώνεις αυτό ως γονιός.....

Το βάρος της δεν είναι απλά καλό, είναι ΠΑΡΑ πολύ καλό !!!!

 

Σε καμιά εβδομάδα νομίζω, θα αναπνέει χωρίς βοήθεια.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Το βάρος της δεν είναι απλά καλό, είναι ΠΑΡΑ πολύ καλό !!!!

 

Σε καμιά εβδομάδα νομίζω, θα αναπνέει χωρίς βοήθεια.

 

 

Mακάρι !!!

είναι δυνατό το κοριτσάκι μου...

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι δοκιμασία περνάς, όμως είμαι σίγουρη ότι σε λίγες μερούλες θα πάρεις το κοριτσάκι σου στο σπίτι σας. Σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα απ' την καρδιά μου:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια ευχή κάντε και για τη δική μας μικρούλα, να δυναμώσει , να βγάλει όλα αυτά τα σωληνάκια, να πιεί γαλατάκι και να έρθει σύντομα στο σπίτι που την περιμένουμε οι γονείς και τα αδέρφια της....

 

Όχι μόνο μία ευχή, 10000000000000000000000000000000000001 και άλλες τόσες, μέσα από την καρδιά μου!

Εύχομαι να την έχετε σύντομα στην αγκαλιά σας.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει η μπουμπούκα σας! Σύντομα θα την πάρετε αγκαλίτσα και θα πάτε σπίτι σας. Όλες οι ευχές μας και οι θετικές μας σκέψεις, μαζί σας.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχομαι μέσα απο την ψυχή μου να σας ζήσει και ολα αυτά θα περάσουν σύντομα και θα τα ξεχάσετε οταν θα την έχετε στην αγκαλιά σας στο σπίτι σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το βαρος της ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!!!! Να εισαι σιγουρη οτι παρα πολυ συντομα θα αναπνεει κανονικα και θα την παρετε σπιτι σας....Απειρες ευχες και απο μενα αλλα και την "ομοιοπαθουσα" Ειρηνουλα μου για το κοριτσακι σου!!!!!!!!!!!!!!!! Να τη γεμισεις φιλια και αγκαλιες μολις την παρετε...και ενα και απο μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αμετρητες ευχες και ολη τη θετικη μας ενεργεια για το κοριτσακι σας!!

Να την υποδεχτειτε συντομα στην οικογένεια σας και να χαίρεστε τα παιδακια σας!!

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να δυναμώσει η μικρούλα σας

κ να επιστρέψει στους γονείς κ τα αδέρφια της...!!!

 

Όλα είναι θετικά.. Κουράγιο κ θα πάνε ΌΛΑ ΤΈΛΕΙΑ!!!!!!!!

Να σας ζήσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να πάρετε το ζουζούνι σας σπιτάκι σας !!!!Είναι πραγματικά δύσκολο για την μαμα να μην έχει αμέσως το μωράκι της . Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι γρήγορα όλα καλά .

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές σας !!

Διαβάζω και συγκινούμαι..... πραγματικά μας δίνετε δύναμη

 

Σήμερα μας είπαν πως η μικρή έχει σταθεροποιηθεί με τάσεις βελτίωσης και είμαστε χαρούμενοι πολύ !!

Αύριο θα έχουμε ακόμα καλύτερα νέα !!!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έχετε καλύτερα νέα!Θέλει μόνο υπομονή και σε μερικές μέρες το μωρό θα είναι στο σπίτι σας!!!Σας σκεφτόμαστε και σας ευχόμαστε όλα να πάνε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

εμεις οι γυναικες εχουμε γερη κραση...ειμαι βεβαιη οτι σε λιγο καιρο θα σε "βασανιζει" απο κοντα...ευχομαι γρηγορα η παναγιτσα να δυναμωσει τα πνευμονακια της και το επομενο θεμα που θα ανοιξεις να ειναι "η κορη μου η φωνακλου" ετσι λιγο να χαμογελασεις.....περιμενουμε νεα σας

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει η μικρούλα σας, και με το καλό να την πάρετε γρήγορα στο σπίτι σας. Υπομονή και γρήγορα θα την έχετε στην αγκαλιά σας! Πάντως η ΜΕΝΝ του Ιπποκρατείου απαρτίζεται από άριστους γιατρούς ο μικρός μου νοσηλεύτηκε 2 μήνες εκεί, τα προσέχουν πολύ τα βρεφάκια μας όπως και οι νοσηλεύτριες που τα αγαπάνε πολύ! Την αγάπη μας έχετε και τις καλύτερες ευχές!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...