Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σουτιέν θηλασμού!


Recommended Posts

Κορίτσια μήπως ξέρετε πού μπορώ να βρω σουτιέν θηλασμού που να μην κοστίζουν μία περιουσία?

Διαδικτυακά είχα παραγγείλει της Redoute που είναι σχετικά φτηνά αλλά μου σπάσανε τα νεύρα και αυτοί διότι αντί για το σετ των 2 που παρήγγειλα εγώ - στείλανε (μετά από 1 μήνα) ένα!!!! Θα τους το επιστρέψω μεν, αλλά χρονικά θα μου έρθουν πια αφού θα έχω γεννήσει. Που σημαίνει πως για να ολοκληρώσω τη βαλίτσα μαιευτηρίου πρέπει τώρα να τρέχω ν' αγοράζω κι άλλα (δεν θέλω τουλάχιστον 2??) κι είδα σήμερα κάτι τιμές 40άρι το ένα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν έχεις κοντά σου h&m που να έχει παιδικά ρούχα και ρούχα εγκυμοσύνης, θα βρεις εκεί και σουτιέν θηλασμού (αυτά δεν τα έχω φορέσει) κάτι φαντάστικά φανελάκια θηλασμού που προσφέρουν και αρκετή στήριξη, καθώς και μπλούζες θηλασμού (τα οποία τα έχω ρημάξει αμφότερα και είναι και οργανικό βαμβάκι).

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

αμα τα βρηκες στα 40 μια χαρα ειναι νομιζω...σ'ενα σαιτ που ειδα προσφατα ειχε πολυ ωραια σουτιεν εγκυμοσυνης και θηλασμου αλλα ηταν περιπου στα 70 ευρω το ενα με εκπτωση.

τωρα εξαρταται και τι ζητας...λογικα στα καταστηματα με βρεφικα ειδη και ειδη εγκυμοσυνης δεν θα εχει?

ριξε μια ματια κι εδω μηπως σε βοηθησει αλλα διαδικτυακα δεν ξερω ποσο γρηγοροι θα ειναι...με το καλο το μωρακι σου!

http://www.skroutz.gr/c/763/pregnancy-clothes/f/5283/%CE%A3%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%AD%CE%BD-%CE%98%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D.html

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Πάρε δύο για αρχή και βλέπεις. Γιατί μπορεί αυτό που θα διαλέξεις να μην σου ταιριάζει τελικά. Ρίξε μια ματιά και στο mothercare. Φρόντισε να μην έχουν ραφές επάνω στη θηλή (έτσι την πάτησα εγώ με του prenatal και μου προκαλούσαν απίστευτη φαγούρα).

 

Επίσης έχει νομίζω και η triumph.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ασχετα αν δεν καταφερα να θυλασω τα φορουσα απο τον πεμπτο περιπου μηνα ειχα παρει της triumph και στοιχιζε 30 ευρω δεν ειχε ραφες μπροστα και τα επλενα στο πλυντηριο και δεν επαθαν τιποτα.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα από τα mothercare και σουτιέν εγκυμοσύνης και θηλασμού...Αν θυμάμαι καλά ήταν σετ των δυο το καθένα και είχε 25 ευρώ...

...είχε και μεγάλα μεγέθη....γιατί σε άλλα μαγαζιά δεν έβρισκα :oops:

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα από τα mothercare και σουτιέν εγκυμοσύνης και θηλασμού...Αν θυμάμαι καλά ήταν σετ των δυο το καθένα και είχε 25 ευρώ...

τετοια εχω παρει κ εγω ,2 νομιζω ειναι καλα αν δεις στην πορεια οτι χρειαζεσαι παιρνεις κ αλλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εκει που εισαι υπαρχει αλυσιδα "καπετανιος" ειναι μαγαζι με καλτσες καλτσον εσωρουχα και πιτζαμες,εγω απο εκει ειχα παρει για το πρωτο μου παιδακι απο εκει 12 ευρω το ενα,πηρα 2 αθανατα πλυνε βαλε στεγνωτηρια τιποτα δε παθανε αφου τωρα κ στο δευτερο ακομη αυτα εχω:rolleyes:

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρήγγειλα 2 σουτιέν θηλασμού από την αγγλία (του mothercare δεν μου αρέσουν καθόλου):

 

http://www.nursingbra.co.uk/

 

Δεν έχω παραλάβει ακόμη για να πω εντυπώσεις, απλά μου έστειλαν mail ότι έφυγαν από αγγλία προχθές.

Link to comment
Share on other sites

Να μην αγχωθώ δηλαδή, αφού βλέπω ότι πολλές λέτε πως δύο είναι καλά...

Θα κοιτάξω σίγουρα στα h & m πάντως και για τα μπλουζάκια θηλασμού που αναφέρθηκαν παραπάνω, γιατί ξέρω πως και οι τιμές είναι καλές και μ' αρέσει και το νεανικό τους στυλ... Ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει διάφορα. Κατέληξα στα Hot Milk, πολύ όμορφα, πολύ άνετα, πολύ καλή ποιότητα. Μπορείς να τα αγοράσεις από διάφορα καταστήματα διαδικτυακά όπως και από το κατάστημα της εταιρίας ( μην σε προβληματίσει που τα στέλνουν από την Νέα Ζηλανδία φτάνουν σε 4-5 μέρες) http://www.hotmilklingerie.com/. Περίπου 30$ το ένα.

Του Mothercare τα θεωρώ απαράδεκτα, είχα αγοράσει στο πρώτο παιδί ως άπειρη και δεν τα έβαλα ποτέ.

Τα Made in Femmes μακρυά, πολύ όμορφα σχέδια αλλά πανάκριβα, και το σύστημα με τον μαγνήτη δεν κρατάει πάνω απο 2-3 μήνες. Ασε που δεν πλένονται στο πλυντήριο.

Έχω 2 σετ από το Topshop επίσης http://www.topshop.com Clothing, Maternity, όμορφα σχέδια, οικονομικά, αλλά έχουν γενικά μικρές φόρμες, τα χρησιμοποίησα κυρίως μετά το πρώτο έτος που δεν είχα τόσο γάλα και δεν ήταν τόσο πρησμένο το στήθος.

Επίσης είχα αγοράσει 2-3 ακόμα από το Λητώ αν θυμάμαι καλα πριν γεννήσω το πρώτο παιδί. Τα φόρεσα ελάχιστα καθότι ούτε με βόλευαν και ήταν τόσο απαράδεκτα εμφανισιακά (ενδεικτυκά ο άντρας μου όταν τα είχε δει με ρώτησε απελπισμένος αν θα φοράω τέτοια εσώρουχα από εδώ και πέρα).

Εγώ το θεωρώ πολύ σημαντικό το σουτιέν θηλασμού και για την άνεση και για την ψυχολογική μου διάθεση.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα περίπου θα λέγατε χρειάζονται (όχι μόνο για το μαιευτήριο) γενικά? Εγώ σκέφτομαι πως θα 'ταν καλά να χα 4... Πολλά, λίγα λέω?

 

3-4 ειναι καλα.

 

εμενα με εχει βολεψει πολυ μια μαρκα που φερνουν τα ΛΗΤΩ, λεγεται Emma Jane.Δεν ειναι και τοσο οικονομικα, καπου 45 τοενα αν δεν κανω λαθος, αλλα ειναι καλης ποιοτητας, δεν χαλανε στο πλυντηριο κλπ, εγω τα εχω χαρει πολυ.

Eχω και 2 απο το Mothercare αλλα δεν με βολευουν καθολου, εχουν λιγο χοντρο υφασμα και δεν τα φορεσα καθολου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε κορίτσια, είναι τόσο απαρίτητα τα σουτιέν θηλασμού? σε τι βοηθάνε πρακτικά? Για να δούμε και εμείς οι άπειρες να κάνουμε τελικά τόσα έξοδα...:rolleyes:

 

Είναι ειδικά διαμορφωμένα ώστε να διευκολύνουν τον θηλασμό.... μπορείς να κατεβάσεις το cup και να έχεις εκτεθειμένο το ένα σου στήθος για να θηλάσεις, χωρίς να το ξεκουμπώνεις απο πίσω ή να το τσαλακώνεις απο εδώ και απο εκεί όπως θα έκανες με ένα κανονικό σουτιέν. Επιπλέον, όταν θηλάζεις, το στήθος πρήζεται και οι αδένες δεν επιτρέπεται να πιέζονται. (θυμήσου ότι όταν ήθελαν να αποθηλάσουν - μπορεί να γίνεται και σήμερα δεν ξέρω- έδεναν γύρω γύρω σφιχτά το στήθος τους για να σταματήσει η παραγωγή) Και έχουν και σωστή στήριξη, με τις ανάλογες τιράντες κλπ. Δεν είναι όμορφα όσο τα άλλα, αλλά αυτό συμβαίνει και στα αθλητικά σουτιέν. Προτεραιότητα έχει η πρακτικότητα και η σωστή στήριξη του στήθους και όχι η αισθητική. :D

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Αν κ δεν ειμαι γενικοτερα φαν του καταστηματος για διαφορους λογους (ακριβο, πιεστικες πωλητριες που θα προσπαθησουν να σου πουλησουν οτιδηποτε αχρηστο) πιστευω πως η καλυτερη επιλογη για σουτιεν θηλασμου ειναι το ΛΗΤΩ.

Πηγαινε απευθειας στο τμημα με τα εσωρουχα, στην πωλητρια που θα σε σταματησει πες απλα "εχω κ αλλα παιδια κ ξερω τι θελω" διαλεξε δυο ωραιοτατα σουτιεν (εχει κ ωραια σχεδια για ολα τα στηθη, ακομα κ για τα ανυπαρκτα:lol:) πληρωσε οσο κανουν κ φυγε.

Τα πιο ακριβα τους ειναι στα 50 ευρω (αυτα θα παρεις σιγουρα γιατι ειναι τα πιο ωραια)

Αλλα εγω βρηκα εξισσου (κ περισσοτερο θα ελεγα) βολικα κατι μπουστακια της venus victoria. Που τα βρισκεις σε ολα τα καταστηματα εσωρουχων.. Ειναι πολυ μαλακα, υπερβολικα ελαστικα με λεπτες ραντουλες..το κατεβαζεις απο το στηθος κ τελος.. ουτε κουμπωνε ξεκουμπωνε ουτε τιποτα..

Επισης θεωρω τις μπλουζες θηλασμου εντελως μουφα... Γιατι ουσιαστικα με αυτες δεν μπορεις να θηλασεις σε εξωτερικο χωρο...

Ολες οι εμπειρες θα σου πουν το εξης.. Τομονο που χρειαζεται να φορας ειναι κατι να ανεβαινει κ κατι να κατεβαινει.. Δηλαδη φορας απο μεσα ενα ελαστικο φανελακι αυτα με τις λεπτες ραντιτσες που κατεβαινουν κ απο πανω ενα ανετο μπλουζακι που να ανεβαινει επισης ευκολα..

Ανεβαζεις την πανω μπλουζα,κατεβαζεις λιγακι το φανελακι (εδω τα μπουστακια ειναι ιδιαιτερα βολικα) βγαζεις λιγο βυζι (οσο χρειαζεται να πιασει το μωρο) κ θηλαζεις κ δεν φαινεται τιποτα..

Επισης για το μαιευτηριο οι πιτζαμες με κουμπακια δεν θεωρω οτι ειναι ιδιαιτερα βολικες.. Εμενα με βολεψαν λεπτα μπλουζακια που μπορουσα να ανεβαζω ευκολα..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Στα prenatal εχει πολυ βολικα σουτιεν και οικονομικα, γυρω στα 17 ευρω το ενα.Ξεκινα με 2 ζευγαρια και βλεπεις στην πορεια.Αυτο που αναφερθηκε για την ραφη στη μεση,δεν ξερω τι ειναι.Εγω αυτα που αγορασα δεν ειχανε ραφη,εχει διαφορα σχεδια,μπορεις να τα δεις πριν τα αγορασεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εκει που εισαι υπαρχει αλυσιδα "καπετανιος" ειναι μαγαζι με καλτσες καλτσον εσωρουχα και πιτζαμες,εγω απο εκει ειχα παρει για το πρωτο μου παιδακι απο εκει 12 ευρω το ενα,πηρα 2 αθανατα πλυνε βαλε στεγνωτηρια τιποτα δε παθανε αφου τωρα κ στο δευτερο ακομη αυτα εχω:rolleyes:

 

Και γω απο εκεί πήρα τα σουτιέν θηλασμού και 2 απλά βαμβακερά της triumph. Και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. όντως πλύνε βάλε και δεν έχουν πάθει τίποτα.

3OQKp2.png

Tyj9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα 2 σουτιέν θηλασμού από τα Mothercare, δυστυχώς δεν θυμάμαι με ακρίβεια πόσο είχαν (νομίζω 40 ευρώ) και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη. Είχαν πολύ ωραίο σχέδιο, ήταν πακέτο των 2 σε πολύ ρομαντικό στυλ, ένα ροζ και ένα εμπριμέ με ροζ ανθάκια. Με αυτά βολεύτηκα σε όλη τη διάρκεια του θηλασμού. Περισσότερα των 2 θεωρώ πώς είναι υπερβολικά.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω και εγώ H&M. έχει σετάκια των 2 -1 άσπρο-1 μαύρο 20 ευρώ (μαζί) και είναι βαμβακερά ωραιότατα!

Κι έχει και κάποια γκρι με σχεδιάκια μονά, δε θυμάμαι πόσο αλλά αντίστοιχες τιμές!

Επίσης έχει φανελάκια θηλασμού πολύ ωραία και πολύ οικονομικά και πάντα εννοείται βαμβακερά!

Εγω τα έχω ήδη πάρει τα σουτιέν για την εγκυμοσύνη. Γενικά είναι πολύ καλή λύση από οικονομικής άποψης το h&M σε ρούχα εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites

σου προτείνω κι εγώ Η&Μ ανεπιφύλακτα! έχει σετάκια -1 άσπρο 1 μαύρο σουτιέν θηλασμού, 20 ευρώ περίπου το σετ! έχει και κάποια μονά γκρι, δε θυμάμαι τιμές αλλά πολύ οικονομικά!

επίσης έχει πολύ ωραία φανελάκια θηλασμού.

εγώ έχω πάρει τα σουτιέν για τώρα στην εγκυμοσύνη κι είμαι ευχαριστημένη!

έχω πάρει κι ένα άλλο σετάκι, 35 τα 2 από Mothercare, κι αυτά είναι πολύ καλά!

Πάντως γενικώς αξίζει το Η&Μ για ρούχα εγκυμοσύνης γιατί και ωραία σχέδια έχει και καλές τιμές, όταν στα άλλα μαγαζιά τύπου Λητώ θες ένα κάρο λεφτά για ρούχα λίγων μηνων

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα 2 σουτιέν θηλασμού από την αγγλία (του mothercare δεν μου αρέσουν καθόλου):

 

http://www.nursingbra.co.uk/

 

Δεν έχω παραλάβει ακόμη για να πω εντυπώσεις, απλά μου έστειλαν mail ότι έφυγαν από αγγλία προχθές.

 

 

από εκει παρηγγειλα κι εγώ πριν γεννήσω την κόρη μου, μου ήρθαν μεσα σε μια βδομαδα, ειναι καταπληκτικά τα σχεδια, αφού και η μαία μου τα χαζευε στο μαιευτήριο, ειναι σαν κανονικά σουτιέν, με τις δαντελιτσες και τα σχεδιάκια τους, δεν ειναι τα βαρετα σχεδια που εχουν όλα τα υπολοιπα καταστήματα.

πήρα δυο από εκει και είχα παρει άλλα 4 από το λητω την πρωτη μου γέννα, 6 στο σύνολο, αλλά αν σκεφτείς ότι θηλάζω από τον Μαρτιο του 2009, δεν ειναι πολλά.

μπλουζες θηλασμού, φορεματα θηλασμού και λοιπα τετοια κι εγώ τα θεωρώ υπερβολικά, το σουτιέν θηλασμού όμως ειναι μεγάλη ανακαλυψη, σου λύνει τα χέρια!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...