Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ


Recommended Posts

Καλησπερα σε όλες τις μέλλουσες μαμάδες!!!

Είμαι και εγώ σε διαδικασία για την απόκτηση ενός παιδιού!

Προσπαθούμε εδώ και 2,5 χρ χωρίς αποτέλεσμα!

Έχω κάνει ήδη δύο σπερματεγχύσεις και τώρα θα πάω για εξωσωματική!!

Γιατρός μου είναι ο κος Πετρογιαννης!

Έχει κάποια από εσάς εμπειρία από τον συγκεκριμένο ιατρό????

Σας παρακαλώ ενημερώστε με!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχω εμπειρια μονο σαν μαιευτηρα -γυναικολογο και οχι εξωσωματικο (δεν εχω κανει εξωσωματικη).

Ειναι φοβερος γιατρος και πολυ αξιολογος σαν ανθρωπος.

Φιλικο μου ζευγαρι τον ειχε και ως εξωσωματικο και εχουν ενα αγορακι.

Ολα να πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εμπειρια μονο σαν μαιευτηρα -γυναικολογο και οχι εξωσωματικο (δεν εχω κανει εξωσωματικη).

Ειναι φοβερος γιατρος και πολυ αξιολογος σαν ανθρωπος.

Φιλικο μου ζευγαρι τον ειχε και ως εξωσωματικο και εχουν ενα αγορακι.

Ολα να πανε καλα.

 

Σευχαριστώ πολύ Ζωή μου!

Να είσαι καλά!!!Ειλικρινα έχω αγχωθεί παρα πολύ!

Σευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Mην αγχωνεσαι καθολου. Ο Νικος θα σου εξηγησει τα παντα, θα ειναι διπλα σου ανα πασα στιγμη, οπως και οι μαιες του.

Μεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι οτι καλυτερο και συντομα να μας γραψεις για να χαρουμε με την εγκυμοσυνη σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Mην αγχωνεσαι καθολου. Ο Νικος θα σου εξηγησει τα παντα, θα ειναι διπλα σου ανα πασα στιγμη, οπως και οι μαιες του.

Μεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι οτι καλυτερο και συντομα να μας γραψεις για να χαρουμε με την εγκυμοσυνη σου.

κοριτσια καλησπερα!προσπαθω κ γω για παιδακι 1 1/2 χρονο κ εδω κ μερικουσ μηνεσ ειμαι με τον κ πετρογιαννη!θα θελα τη γνωμη σασ για το γιατρο κ αν μπορω να τον εμπιστευτω παντα βεβαια απο τη δικη σασ εμπειρια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
κοριτσια καλησπερα!προσπαθω κ γω για παιδακι 1 1/2 χρονο κ εδω κ μερικουσ μηνεσ ειμαι με τον κ πετρογιαννη!θα θελα τη γνωμη σασ για το γιατρο κ αν μπορω να τον εμπιστευτω παντα βεβαια απο τη δικη σασ εμπειρια!

Καλησπέρα, μετά απο δύο παλίνδρομες κυήσεις τον τελευταίο καιρό με παρακολουθεί ο κος Πετρογιάννης και πραγματικά νιώθω πιο σίγουρη για την επόμενη φορά. Απο εμπειρίες που μου έχουν εμπιστευθεί πρόκειται για εξαιρετικό άνθρωπο & επιστήμονα! Πιστεύω όλα θα σου πάνε καλά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά απο δύο παλίνδρομες κυήσεις τον τελευταίο καιρό με παρακολουθεί ο κος Πετρογιάννης και πραγματικά νιώθω πιο σίγουρη για την επόμενη φορά. Απο εμπειρίες που μου έχουν εμπιστευθεί πρόκειται για εξαιρετικό άνθρωπο & επιστήμονα! Πιστεύω όλα θα σου πάνε καλά

μακαρι να πανε ολα καλα..εμενα με παρακολουθει απο το καλοκαιρι!!ακομα δεν εχω μεινει εγκυοσ ελπιζω συντομα!!ευχομαι το ιδιο κ σε σενα!!!ελπιζω ο νικος να μασ βοηθησει!!!εμενα μου πε να παρω τα σερπαφαρ...μαλλον απο τον επομενο κυκλο...

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να πανε ολα καλα..εμενα με παρακολουθει απο το καλοκαιρι!!ακομα δεν εχω μεινει εγκυοσ ελπιζω συντομα!!ευχομαι το ιδιο κ σε σενα!!!ελπιζω ο νικος να μασ βοηθησει!!!εμενα μου πε να παρω τα σερπαφαρ...μαλλον απο τον επομενο κυκλο...

 

κι εμείς απο τον επόμενο κύκλο θα προσπαθήσουμε ξανά βέβαια προσπαθώντας να ρυθμίσουμε όλα τα θεματακια που έχω!!!! κι ο θεος μαζί μας!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

κι εμείς απο τον επόμενο κύκλο θα προσπαθήσουμε ξανά βέβαια προσπαθώντας να ρυθμίσουμε όλα τα θεματακια που έχω!!!! κι ο θεος μαζί μας!!!!!!:)

να σε ρωτησω κατι dimialex μου???με τα σερπαφαρ σου κανει κ υπερηχο???γιατι εμενα δε μου πε κατι τετοιο οταν μιλησαμε στο τηλ...απλα μου πε ποιεσ μερεσ να τα παιρνω κ ποτε να χω επαφεσ...εγω ενα προβληματακι με την προλακτινη εχω κ παιρνω παρλοντελ κ μου πε επισησ να κοψω τα γλυκα γιατι εκανα καμπυλη σακχαρου/ινσουλινησ κ ηταν καπωσ απορρυθμισμενο...

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω κατι dimialex μου???με τα σερπαφαρ σου κανει κ υπερηχο???γιατι εμενα δε μου πε κατι τετοιο οταν μιλησαμε στο τηλ...απλα μου πε ποιεσ μερεσ να τα παιρνω κ ποτε να χω επαφεσ...εγω ενα .

κοριτσάκι μου εμένα σερπαφάρ δεν μου τα έχει δώσει άρα δεν ξέρω να σε βοηθήσω πάνω σε αυτό.. εγώ παίρνω κορτιζόνη για τα νκ, ασπιρίνη (& στην εγκυμοσύνη clexan ) για τη θρομβοφιλία και μετά απο ακολουθώ διατροφή καθώς παίρνω & το glucophase γιατί η ινσουλίνη μου είναι υπερδραστήρια....αυτά τα λίγα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσάκι μου εμένα σερπαφάρ δεν μου τα έχει δώσει άρα δεν ξέρω να σε βοηθήσω πάνω σε αυτό.. εγώ παίρνω κορτιζόνη για τα νκ, ασπιρίνη (& στην εγκυμοσύνη clexan ) για τη θρομβοφιλία και μετά απο ακολουθώ διατροφή καθώς παίρνω & το glucophase γιατί η ινσουλίνη μου είναι υπερδραστήρια....αυτά τα λίγα...

κ γω το παιρνω το γκλουκοφαζ...κ μενα μου πε οτι παραγω πολυ ινσουλινη κ αυτο κανει κακο στα ωαρια...α σορυ νομιζα οτι ξεκινησεσ κ συ σεροπαφαρ...εμενα μου τα δωσε λεει για ενισχυση τησ ωορηξιασ μιασ κ δε βλεπει το λογο που δεν εχω μεινει ακομα...πριν τα παρω θα τον ρωτησω βεβαια για τον υπερηχο!!ευχομαι συντομα να πετυχουν οι προσπαθειεσ μασ κ να δουμε τα μωρακια μασ στο ποστερ του νικου!!!δεν ειναι εκπληκτικεσ οι τοοοσες φωτογραφιεσ με τα μωρακια στο ιατρειο του????

Link to comment
Share on other sites

κ γω το παιρνω το γκλουκοφαζ...κ μενα μου πε οτι παραγω πολυ ινσουλινη κ αυτο κανει κακο στα ωαρια...α σορυ νομιζα οτι ξεκινησεσ κ συ σεροπαφαρ...

 

σίγουρα είναι απο τις πιο όμορφες & ταυτόχρονα ανατριχιαστικές εικόνες!!!! απο το στόμα σου & στου θεού τ'αυτί!!! πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου να δούμε και τα δικά μας εκεί!!! κι εγώ που έμενα αμέσως έγκυος ...τι κατάλαβα??? το καλό πράγμα αργεί να γίνει μάλλον!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα είναι απο τις πιο όμορφες & ταυτόχρονα ανατριχιαστικές εικόνες!!!! απο το στόμα σου & στου θεού τ'αυτί!!! πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου να δούμε και τα δικά μας εκεί!!! κι εγώ που έμενα αμέσως έγκυος ...τι κατάλαβα??? το καλό πράγμα αργεί να γίνει μάλλον!!!!!!

μακαρι να μην παρει πολυ χρονο ακομα!!!!κ να χουμε μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!!ειχα κ γω μια παλληνδρομη πριν 1 1/2 χρονο κ ξερω το συναισθημα να χανεισ κατι που θεσ πολυ....απο τοτε προσπαθω (αλλα με καποιεσ διακοπεσ για διαφορουσ λογουσ) αλλα ακομα δεν εχει ερθει:(

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μην παρει πολυ χρονο ακομα!!!!κ να χουμε μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!!ειχα κ γω μια παλληνδρομη πριν 1 1/2 χρονο κ ξερω το συναισθημα να χανεισ κατι που θεσ πολυ....απο τοτε προσπαθω (αλλα με καποιεσ διακοπεσ για διαφορουσ λογουσ) αλλα ακομα δεν εχει ερθει:(

θετική σκέψη να έχουμε & υπομονή! είμαι σίγουρη πως σύντομα θα μοιραστούμε χαρμόσυνα γεγονότα!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

θα πάω και γω για εξωσωματική τον άλλο μήνα (ελπίζω.. να δω τι θα κάνω με τα φαρμακεία που έχουν κάνει παύση πληρωμών στο ΤΣΜΕΔε :( ) . Ο Πετρογιάννης είναι γιατρός μου εδώ και 8 χρόνια αλλά τώρα είναι η πρώτη μου εξωσωματική.. έχει καμία σχετική εμπειρία με αυτόν το γιατρό??

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

@marytheamazon συγχαρητήρια mary! Εγώ δυστυχώς απέτυχα στην πρώτη εξωσωματική, οπότε συνεχίζουμε σε επόμενη προσπάθεια με 3 κατεψυγμένα :) Είναι όντως πολύ καλός και λεπτολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Εγώ κορίτσια τον επισκεφτηκα εχτές πρώτη φορά και μπορώ να πω ότι είναι πολύ προσεκτικός και δεν προτρέχει,εχω γυρίσιε τους τελευταιους 10 μήνες όλα τα μεγάλα ονόματα του λεκανοπεδίου και όμως δε με κέρδισαν, μου φάνηκαν πολύ του κέρδους ακόμα και αυτή που με ξεγεννησε τελικα αποδείκτηκε αναξιόπιστη, μακάρι να είχα πάει κατευθείαν στον Πετρογιάννη, τώρα μπορεί να είχα το δεύτερο παιδάκι μου.

5o64p3.png

CQZ6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Πετρογιαννης με παρακολουθει εδω και 6 χρονια.Εχω ενα αγορακι 4,5 χρονων και ειμαι απολυτα ευχαριστημενη απο την παρακολουθηση της εγκυμοσυνης μου.Τελειος ανθρωπος κι αυτος και οι μαιες του!!!Πολυ λεπτολογος σε σημειο που καποιες φορες με κουραζε τοτε αλλα με οσα βλεπουμε καλα κανει και μας προσεχει τοσο!!!Σαν εξωσωματικο τον εχει η ξαδερφη μου και περιμενει να γεννησει απο μερα σε μερα!!!Ελπιζω να μεινω γρηγορα και να πανε ολα καλα και στο δευτερο.:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια!Σκέφτομαι να επισκεφτώ και γω αυτό το γιατρό και θα ήθελα αν μπορεί κάποια κοπέλα που τον έχει γιατρό να μ ενημερώσει για κόστος επίσκεψης,με ποιά μαιευτηρια συνεργάζεται κι επίσης για κόστος γέννας μαζί του.Κάθε εντύπωση δεκτή!

Link to comment
Share on other sites

Εγω τον εχω γιατρο κι εκανα μαζι του εξωσωματικη αλλα δυστυχως δεν πετυχε.Εχω ακουσει κι εγω τα καλυτερα και πολλες θετικες συστασεις.Σιγουρα ειναι καλος γιατρος και λεω να συνεχισω μαζι του τη 2η μου προσπαθεια.Οκ δεν το βαζουμε κατω ,χαθηκε μια μαχη αλλα οχι ο πολεμος!

Link to comment
Share on other sites

Εγω τον εχω γιατρο κι εκανα μαζι του εξωσωματικη αλλα δυστυχως δεν πετυχε.Εχω ακουσει κι εγω τα καλυτερα και πολλες θετικες συστασεις.Σιγουρα ειναι καλος γιατρος και λεω να συνεχισω μαζι του τη 2η μου προσπαθεια.Οκ δεν το βαζουμε κατω ,χαθηκε μια μαχη αλλα οχι ο πολεμος!

 

Popaki σαφώς και δεν το βάζουμε κάτω μέχρι να επιτύχουμε το στόχο μας.Να σε ρωτήσω,με ποια μαιευτήρια συνεργάζεται και πώς είναι ως άνθρωπος?Είναι συζυτήσιμος και καθυσυχαστικός?

Link to comment
Share on other sites

Popaki σαφώς και δεν το βάζουμε κάτω μέχρι να επιτύχουμε το στόχο μας.Να σε ρωτήσω,με ποια μαιευτήρια συνεργάζεται και πώς είναι ως άνθρωπος?Είναι συζυτήσιμος και καθυσυχαστικός?

Συνεργαζεται με το Μητερα εκει κανει τις εξωσωματικες και τους τοκετους στο ΙΑΣΩ.Επισης επειδη ειναι στρατιωτικος γιατρος ειναι και αν.διευθυντης στο ΝΝΑ.Ως ανθρωπος σαφως και δεν μπορω να σου πω ,εχω ακουσει κι εχω διαβασει βεβαια τα καλυτερα.Δεν λεει πολλα λογια σαν γιατρος ,θα σου τα πει ετσι οπως ειναι ,ουτε θα σου φουσκωσει τα μυαλα με ψευτικες ελπιδες,αν υπαρχει προβλημα θα σου πει ακριβς ποιο ειναι το προβλημα.Δειχνει οτι ξερει ακριβως τι να κανει και σου εμπνεει εμπιστοσυνη.Νομιζω οτι αυτο ειναι και το πιο σημαντικο!Ευχομαι να πανε ολα καλα.Καλη χρονια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι νέα στο forum, αλλά είδα ότι έχει ανοιχτεί συζήτηση με θέμα τον συγκεκριμένο γιατρό και διαβάζοντας προσεκτικά όσα γράφτηκαν για αυτόν, θα ήθελα να καταθέσω και εγώ την άποψή μου. Δυστυχώς , εγώ τον γνώρισα στο τέλος του 2008 . Είχα πιο πριν αποβολή, σε προχωρημένο μήνα και τον επισκέφτηκα μετά από συστάσεις φίλων, επειδή ακριβώς είχα ακούσει ότι ήταν πολύ προσεκτικός και λεπτολόγος. Τελικά ούτε το ένα ήταν ούτε το άλλο !!! Μετά από πολύμηνες εξετάσεις σε γιατρούς διαφόρων ειδικοτήτων που με έστελνε, δεν κατάφερε να βρει πραγματικά τι φταίει !!!! Αοριστίες και εικασίες έλεγε και ευχολόγια ότι ήλπιζε ότι όλα θα είναι καλύτερα την επόμενη φορά !! Και ακόμα και όταν μου έδωσε το "πράσινο φως" να ξανά μείνω έγκυος, γιατί πια ανακάλυψε ότι είχα κάποιους παράγοντες θρομβοφιλίας (αφού πρώτα πλήρωσα ένα σκασμό λεφτά να κάνω όλες τις ειδικές εξετάσεις), είχα επίσης αποβολή (τη δεύτερη κατά σειρά, μέσα σε διάστημα 3 ετών περίπου), ενώ ήδη είχα πάρει ένα σακούλι φάρμακα - υποτίθεται για να θεραπεύσω τους παράγοντες θρομβοφιλίας κατά τη διάρκεια της σύντομης εγκυμοσύνης μου. Το αποκορύφωμα όμως ήταν , ότι όταν μιλήσαμε για να μου εξηγήσει το αποτέλεσμα της 2ης ιστολογικής εξέτασης , μου είπε να απευθυνθώ και σε αιματολόγο (ενώ ήδη με είχε στείλει ένα tour σε όλων των ειδών τους γιατρούς, για να τους δείξω το φάκελό μου - λες και ήμουν κανένα είδος του πλανήτη υπό εξαφάνιση) και να πάω να "μιλήσουμε" !!! Επίσης όχι μόνο δεν μου εξήγησε τι έλεγε η ιστολογική (που ο ίδιος επέμενε να την στείλουμε στη Τζανάτου, αφού πρώτα μαζεύαμε τα πήγματα με τσιμπιδάκι και τα βάζαμε σε φορμόλη!!(παλιά μας τέχνη κόσκινο, αφού το είχαμε κάνει το ίδιο πράγμα για τον ίδιο λόγο ήδη 2 φορές και δεν μάθαμε τίποτε καινούργιο που να μπορεί να μας βοηθήσει ιδιαίτερα) , παρά μου είπε και την ατάκα: "Πήγαινε στον αιματολόγο, για να μας πει την άποψή του και να δούμε ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ μπορείς να κάνεις παιδί ή ΤΣΑΜΠΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕ !!!" ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ !!! Αντί να με ενθαρρύνει , με έριξε και ψυχολογικά !! Τελικά αποφάσισα ότι πρέπει να αλλάξω γιατρό μπας και ηρεμήσει το κεφάλι μου !!! Συγνώμη κορίτσια που σας απογοήτευσα, αλλά μιας και διάβασα τις δικές σας απόψεις, για αυτόν τον άνθρωπο, θεώρησα υποχρέωση μου να καταθέσω και τις δικές μου εμπειρίες, που δυστυχώς ήταν τραυματικές , από την "συνεργασία" μου μαζί του !!! Ίσως να έχετε δίκιο εσείς και να είναι όντως καλός γιατρός, απλά εμένα ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ή ήμουν ιδιαίτερα άτυχη και πάντα έπεφτε έξω σε όλες τις προβλέψεις και τα "προγνωστικά του" . Καλό βράδυ και συγνώμη αν σας κούρασα !!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...