Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστερεί τις πληρωμές το ΙΚΑ


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους ,γεννήσαμε το Δεκέμβρη και το μωρό χρειάστηκε να νοσηλευτεί στη ΜΕΘ του Μητέρα.Καταθέσαμε τα χαρτιά στο ΙΚΑ στις αρχές Γενάρη αλλά μέχρι σήμερα (6μήνες μετά)δεν μας έχει πληρώσει και απότι κατάλαβα θα φάνε κανα 2 μήνες ακόμα.

Εσάς σας έχουν πληρώσει ?Τί να κάνω?Υπάρχει τρόπος να επιταχύνω τις διαδικασίες?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και μεις μετα απο 6 μηνες περιπου πηραμε τα χρηματα για την νοσηλεια της μικρης μας στην Μοναδα του ΙΑΣΩ. Μην περιμενεις να σε παρουν τηλ οταν βγουν να πας απο εκει να ρωτησεις

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πήραμε μόλις πρίν απο 15ημέρες τα χρήματα για τη νοσηλεία του μπέμπη στη ΜΕΘ του Μητέρα(7 μήνες έκαναν) αλλά με το επίδομα καισαρικής ακόμα τίποτα, και πάμε για 8μήνες αναμονή, για να πάρουμε τα ψίχουλα του ΙΚΑ.

Τουλάχιστον ντροπή ...

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι απαραδεκτοι οι ανθρωποι. Απο το ΙΚΑ Αλεξανδρας μου ειχαν πει να παω τον ΜΑΡΤΙΟ στο δικο μου ΙΚΑ για το επιδομα καισαρικης. παω τωρα και μου λενε οτι θελει....ραντεβου (!!!!!) για τα 300 ψωροευρω (ενω μας κοστισε μια περιουσια) και απο ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.

Τους λεω δεν μπορω, ειμαι πλεον κατοικος εξωτερικου και ηρθα για 20 μερες, δεν μπορω να αφησω την εργασια μου και να ξαναρθω Σεπτεμβριο! Να αφησω δλδ μωρο και δουλεια και να ερθω για ενα επιδομα-και να μου κοστισει το ταξιδι τα διπλασια!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...