Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπαλόνια έξω...μέσα τιιιι;;;;


summerday

Recommended Posts

Κορίτσια πήγα σήμερα και έκλεισα την εξωτερική διακόσμηση της εκκλησίας για τη βάφτιση της ζουζούνας μου. Επειδή θα έχω θέμα "Νεράιδες", κανόνισα να έχω από μπαλόνια έξω στην είσοδο 2 μεγάλες νεραίδες με αψίδα από πάνω που θα γράφει το όνομα της μικρής μου και στα σκαλιά 4 μικρότερα λουλουδια πάλι από μπαλόνια που θα συνδεόνται μεταξύ τους με ροζ τούλι. Ωραία μέχρι εδώ. Μέσα τώρα, την κολυμπήθρα θα την στολίσω εγώ με την πεθερά μου που είναι ράφτρα και θα μου φτιάξει από τούλια κάτι για να κρεμάσω. Πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω κάτι άλλο για μέσα; Εσείς τί θα κάνετε; Λουλούδια δεν θα πάω καθόλου να κλείσω...Τί άλλο προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λουλούδια δεν θα πάω καθόλου να κλείσω...Τί άλλο προτείνετε;

 

Μα υπάρχει κάτι ομορφότερο απο έναν ανθοστολισμένο διάδρομο που να καταλήγει σε μια ανθοστολισμένη κολυμβήθρα?

Θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς το θέμα των λουλουδιών.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα το κάνω...ρωτάω για εκτός από την κολυμπήθρα τί άλλο προτείνετε εναλλακτικά εκτός λουλουδιών...

 

 

Αφου θα ραψει τουλια η πεθερα σου, μπορεις να κρεμασεις πανω νεραιδουλες..
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως θα σου έλεγα να αρκεστείς σε ελάχιστο στολισμό μέσα στην Εκκλησία. Εγω στην αρχη είχα ενοχληθεί που δε μου επέτρεψαν το στολισμό μέσα στο χώρο του Ναού, αλλά τελικά ομολογώ οτι μου φάνηκε ομορφότερη η Εκκλησία αστόλιστη. Και για τον στολισμό έξω να σου πω εμένα μου αρέσουν λίγα πραγματάκια και καλόγουστα... και αυτό το πράγμα δηλαδή που κάνουμε τις Εκκλησίες λούνα πάρκ είναι λίγο κάπως....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και γω συμφωνώ. μόνο την κολυμπήθρα να στολίσετε και τίποτα άλλο μέσα στην εκκλησία.ας είναι το μυστήριο απλά και κατανικτικό όπως πρέπει και οι στολισμοί ας μείνουν έξω απ αυτό.έχουμε χώρο και για το προαύλιο της εκκλησίας και για το τραπέζι αν υπάρχει. εγώ ούτε καν τη κολυμπήθρα δεν στόλισα. δεν με άφησε και ο παπάς βέβαια αλλά ήμουν και γω σύμφωνη. ειδικά τα λουλούδια εμένα πιο πολύ σε γάμο μου ταιριάζουν παρά σε βάφτιση. ειδικά για το διάδρομο.

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

και αυτό το πράγμα δηλαδή που κάνουμε τις Εκκλησίες λούνα πάρκ είναι λίγο κάπως....

 

και εγω της ιδιας γνωμης ειμαι... μην σου πω οτι θα προτιμουσα λιγα λουλουδακια ισως μεσα, παρα τα μπαλονια εξω...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το συζήτησα και νομίζω ότι θα αρκεστώ σε ότι έχω κανονίσει μέχρι τώρα..Αφού έξω θα έχω ένα έντονο στολισμό θα αφήσω μέσα να στολίσω μόνο την κολυμπήθρα και τα τραπέζια βέβαια με τις μπομπονιέρες και το ευχολόγιο...Ευχαριστώ κορίτσια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω δεν θα κανω τιποτα στην εκκλησια...

οτι στολισω μετα στην ταβερνα... τραπεζι ευχων, και καλεσμενων...

τις μπομπο θα τις εχουν ηδη παρει στην εκκλησια, οπου θα τις μοιραζουν κανα 2 κοπελες...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...