Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μολις 11 ημερων


Recommended Posts

11 μέρες.11 υπέροχες και εφιαλτικές μέρες.εσύ σε ένα γυάλινο κλουβακι με τόσα σωληνάκια πάνω σου και εμείς δυο χαμένοι να κλαίμε και να σου μιλάμε.αγκαλιά δεν σε πήραμε όμως με άφησαν να σε ακουμπήσω.και εβαλα το χέρι μου στην καρδιά σου.τι ευτυχία.τι υπεροχή αίσθηση.

για 7 μερες δεν μπορουσαν να βρουν τι λοιμωξη εχεις.οταν ζητησαμε διακομηδη σε δημοσιο νοσοκομειο ειπαν οτι το σε ειχαν υπο ελεγχο.δευτερα ζητησαμε ιατρικο συμβουλιο με δικο μας γιατρο.κανονιστηκε τριτη πρωι.ομως εσυ δεν αντεξες καρδουλα μου.δευτερα βραδυ εφυγες κουράστηκες το ξέρω.11 μέρες σε μια θερμοκοιτίδα να σε τρυπάνε.εμείς να ρωτάμε και αυτοί να λένε "δεν θα σας κάνουμε μάθημα ιατρικής".11 μόνο μέρες.δεν θα τις ξεχάσουμε ποτέ.δεν θα σε ξεχασουμε ποτέ.ούτε αυτούς θα τους ξεχάσω.θα τους κυνηγήσω αντράκι μου δεν θα τους αφήσω έτσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 591
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ξερω πολυ καλα την αγωνια της θερμοκοιτιδας και σας νιωθω μεσα απο την ψυχη μου. Λυπαμαι απιστευτα που το μωρακι σας δεν τα καταφερε. Δεν μπορω να διανοηθω αυτο που περνατε, κουραγιο ευχομαι και σιγουρα μην το αφησετε ετσι, πρεπει οπωσδηποτε να τιμωρηθει καποιος αν ειναι υπευθυνος για την απωλεια σας. Λυπαμαι ειλικρινα!!!!!!!

 

Σε ποια μοναδα ηταν το παιδι, αν επιτρεπεται και θελεις να μου πεις???

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι πολύ για την κατάληξη που είχε το αντρακι σας.Ελπίζω να βρείτε κουράγιο και να συνεχισετε.Θέλω να πιστευω οτι ένα νέο αγγελάκι θα επουλώσει τις πληγές.

z3Ehp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξερω αν θα αντεξω να ξαναμεινω εγκυος.φοβαμαι.ημουν σιγουρη οτι θα πανε ολα καλα και δεν πηγαν.τωρα τρεμω στην ιδεα να περιμενω 9 μηνες.ουτε μπορω να "αντικαταστησω" αυτο το πλασματακι.

Link to comment
Share on other sites

...δεν ξερω τι να πω...σβηνω κ ξανασβηνω...κουραγιο μονο κ δυναμη

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Μεκανες να ξεσπάσω με λυγμούς...δεν ξερω...τι να σου πω...οπως τα εγραψες...το γεγονος απο μονο του...δεν ξερω...μονο να ξανακάνεις παιδάκι...και να δεις πως ολα θα αλλάξουν και θα βρεις δυναμη...

Θα δεις...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

πριν απο λιγο μιλαγα με τον ιατροδικαστη.ουτε απο τη νεκροψια βρηκαν το μικροβιο.γιατι να το περασει και αυτο το μαρτυριο το αντρακι μου αδικα?εκανα πυρετο λιγο πριν μπω για καισαρικη.ο γιατρος μου λεει οτι δεν υπαρχει περιπτωση να πηρε κατι απο μενα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ημουνα μανουλα για 11 μερες.δεν ημουν αξια φαινεται.του υποσχεθηκα να τον παρω υγιη και δεν τα καταφερα.

 

Αχ κοριτσι μου ...τι λες...

...και θα ξανα εισαι μανουλα και θα καμαρωσεις αυτη τη φορά παλικάρια και παλικάρια...

Αυτο στο εφερε ο Θεος και η τυχη για να ανεβεις ενα σκαλοπατάκι παραπάνω ...Μη τα λες αυτά...ειναι νωρις ακομα και ματωνεις αλλά καποια φορά και το αιμα σταματάει να τρεχει...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.

Δεν υπάρχουν λέξεις. Ανατριχιάζω και μόνο στην ιδέα του αβάσταχτου πόνου σου. Δεν θα σου πω κουράγιο. Το ξέρεις. Το κάνεις. Πόσο λυπάμαι.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι οι ψυχές των εμβρύων που δεν προλαβαίνουν να γεννηθούν και εκείνων που φεύγουν νωρίς έχουν κάτι σαν σειρά προτεραιότητας όταν η μανούλα τους ξαναμείνει έγκυος.

Σε κάθε περίπτωση αφού έφερες στον κόσμο μια καινούργια ζωή,είμαι σίγουρη πως είσαι και σε θέση να το ξεπεράσεις.

Έχεις πολύ περισσότερη δύναμη μέσα σου από ότι είσαι σε θέση τώρα να δείς.

Έχε πίστη,όλα γίνονται για κάποιο λόγο.

Σου στέλνω όλη μου την συμπάθεια και αγάπη και εύχομαι να μπορέσεις να προχωρήσεις σύντομα..

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω που απαντησατε.ολο αυτο τον καιρο ειμαι καθε μερα στο ιντερνετ και ψαχνω απαντησεις.διαβαζω ιστοριες σαν τη δικη μου.παω στο νεκροταφειο και κοιταζω γυρω μου και βλεπω ολα αυτα τα αγγελουδια και σκεφτομαι τους γονεις τους.δεν ειμαι η πρωτη και δυστυχώς μαλλον ουτε η τελευταια.ομως οτι και αν σκεφτομαι οτι και αν μου λενε εγω το μονο που θελω να φωναξω ειναι οτι "θελω το αντρακι μου".να το εχω αγκαλια.δεν το πηρα αγκαλια.δεν ακουσα το κλαμα του.δεν θα το ακουσω να με φωναζει μαμα και να λιωνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάπου διάβασα ότι οι ψυχές των εμβρύων που δεν προλαβαίνουν να γεννηθούν και εκείνων που φεύγουν νωρίς έχουν κάτι σαν σειρά προτεραιότητας όταν η μανούλα τους ξαναμείνει έγκυος.

Σε κάθε περίπτωση αφού έφερες στον κόσμο μια καινούργια ζωή,είμαι σίγουρη πως είσαι και σε θέση να το ξεπεράσεις.

Έχεις πολύ περισσότερη δύναμη μέσα σου από ότι είσαι σε θέση τώρα να δείς.

Έχε πίστη,όλα γίνονται για κάποιο λόγο.

Σου στέλνω όλη μου την συμπάθεια και αγάπη και εύχομαι να μπορέσεις να προχωρήσεις σύντομα..

ποιος ειναι αυτος ο λογος ομως δεν θα μαθω ποτε.οταν ειδα το τεστ εγκυμοσυνης εκλαιγα.δεν ηξερα αν το θελω(η ηλιθια)και οταν ηρθε ο (τοτε) φιλος μου και τωρα αντρας μου και με πηρε αγκαλια και μου ειπε οτι θα τα καταφερουμε ειπα ναι!και 8 μηνες τον ειχα μαζι μου.για ποιο λογο να μου τον παρει?

Link to comment
Share on other sites

λυπάμαι πολύ........

 

μόνο 1 ημέρα έμεινε ο δικός μου στην εντατική (ευτυχώς όπως αποδείχτηκε προληπτικά μόνο) και ακόμα σκέφτομαι ότι την 1η ημέρα της ζωής του δεν ήμουν δίπλα του.

 

εύχομαι να περάσει γρήγορα ο καιρός και σύντομα, πολύ σύντομα να έχεις αγκαλιά το δεύτερο παιδάκι σου

δεν θα ξεχάσεις ποτέ το πρώτο, αλλά θα είναι τόσο μεγάλη η χαρά σου που θα σε βοηθήσει πολύ

απλά κάντε λίγο υπομονή να περάσει ο καιρός

δεν υπάρχουν λόγια από εμάς που είμαστε από έξω

νομίζω μεταξύ σας μόνο - πρέπει αυτή την στιγμή να είστε κοντά ο ένας στον άλλον

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν εχω λογια να πω!!μην νιωθεις τυψεις...απλα ζητα ευθυνες επειδη το χρωστας σε αυτο το μωρακι πανω απο ολα...κ επειτα κανε την προσπαθεια να μεινεις ξανα εγκυος γιατι οτι κ να λεμε...μονο ενα νεο μωρο θα σου απαλυνει τον πονο!!με τιποτα αλλο δεν θα νιωσεις ανακουφιση καθως ειναι μια επωδυνη κατασταση αυτη που δεν την ξεχνας ποτε!!ειλικρινα λυπαμαι

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοπελα μου δεν ξερω τι να πω... δεν υπαρχει τιποτα.

Ενα μονο ξερω, που τωρα σου φαινεται εντελως ηλιθιο, αλλα θα ερθει ο καιρος κ θα το καταλαβεις, θα μαλακωσει ο πονος σου με τα χρονια. Αυτο μονο..

Λυπαμαι για το παιδι σου

Link to comment
Share on other sites

Χριστέ μου.... τί λογια να σου πω?? Δεν έχω... Λυπάμαι στ'αλήθεια λυπάμαι πολύ, και για εσένα και για εκείνο. Ας τοχει αγκαλιά η παναγίτσα και ο Θεός να σου δίνει δύναμη.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους.να χαιρεστε τα αγγελουδια σας και να τα προσεχετε σαν τα ματια σας.εγω δεν προλαβα.καποοι συγγενεις μου ειχαν πει να παω νεογνολογο απο την αρχη και δεν τους ακουσα.ελεγα τετοια μοναδα?εβλεπα τις φωτογραφιες παιδιων με 500γρ. που εζησαν και ελεγα ειναι εμπειροι.τωρα ειμαι στα χερια με το πορισμα της νεκροψιας και σκεφτομαι τι θα γινοταν αν τους ειχα ακουσει.ισως και τιποτα.αλλα αυτο το ΑΝ με τρωει καθε μερα αργα και σταθερα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα αγγελάκι θα σε προσέχει πάντα από ψηλά και θα έχει τα μάτια που είχε το αντράκι σου....

τα πιο ωραια ματια του κοσμου.αν και πιο πολυ κοιταζε το μπαμπα του.και αυτα τρεις φορες τα ειδαμε ολο και ολο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...