Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λαρισα- Θεσσαλία


Recommended Posts

ειναι καποια απο σας απο Λάρισα?????? ή απο Θεσσαλία?? εχω ενα θεματακι με την αυχενικη διαφανεια και την Β' επιπέδου και θα ηθελα να ακουσω και αλλες εμπειρίες...help!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπον...εδω στην Λάρισα εχει 2 γιατρους που κανουν αυχενικη και Β'επιπεδου, λογω της μεγαλης ζητησης εκει που κανεις την αυχενικη κλεινεις και την Β' επιπ.

 

εχω ακουσει πολλα για τον εναν, η κουνιαδα μου ειχε προβλημα, μια φιλη μου και αλλη μια γνωστη αλλα και εχω ακουσει πολλα, βασικα τι κανει ο τυπος, σου λεει οτι εχεις υποψια προβληματος στην Β' επιπ. και σε βαζει στην διαδικασια αμνιοπαρακεντισης σε οτι ηλικια και να σαι, να πω οτι ειναι ο μαναδικος που κανει αμνιοπαρακεντιση στην Λάρισα. Σε αυτον μου ειπε ο γιατρος μου να παω.

 

Εγω προσπαθησα να κλεισω στον αλλο που εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλος αλλα μου ειπε απο τωρα οτι την εβδομαδα που πρεπει να κανω την Β' επιπεδου δε θα μπορει γιατι γενναει η γυναικα του με καισαρικη...εχω ακουσει καλα λογια και για το Πανεπιστημιακο της Λαρισας αλλα δεν ειναι ευκολο να βρεις ραντεβου εκει...

 

ηθελα λοιπον μια γνωμη απο κοπελες που εχουν μπει στην διαδικασια και ποιον θεωρουν καλο...επειδη δεν καταγομαι απο Λαρισα σκεφτομαι να κατεβω μεχρι το Μητερα και να τελειωνει η ιστορια...εσεις τι θα κανατε?

Link to comment
Share on other sites

στην 8η, χθες μου ειπε ο γιατρος να κλεισω την αυχενικη, και μετα τα αποτελεσματα θα εκλεινα στον ιδιο και την Β' επιπεδου (ακουγεται νωρις το ξερω αλλα ειναι πολυ μεγαλη η ζητηση)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον...εδω στην Λάρισα εχει 2 γιατρους που κανουν αυχενικη και Β'επιπεδου, λογω της μεγαλης ζητησης εκει που κανεις την αυχενικη κλεινεις και την Β' επιπ.

 

εχω ακουσει πολλα για τον εναν, η κουνιαδα μου ειχε προβλημα, μια φιλη μου και αλλη μια γνωστη αλλα και εχω ακουσει πολλα, βασικα τι κανει ο τυπος, σου λεει οτι εχεις υποψια προβληματος στην Β' επιπ. και σε βαζει στην διαδικασια αμνιοπαρακεντισης σε οτι ηλικια και να σαι, να πω οτι ειναι ο μαναδικος που κανει αμνιοπαρακεντιση στην Λάρισα. Σε αυτον μου ειπε ο γιατρος μου να παω.

 

Εγω προσπαθησα να κλεισω στον αλλο που εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλος αλλα μου ειπε απο τωρα οτι την εβδομαδα που πρεπει να κανω την Β' επιπεδου δε θα μπορει γιατι γενναει η γυναικα του με καισαρικη...εχω ακουσει καλα λογια και για το Πανεπιστημιακο της Λαρισας αλλα δεν ειναι ευκολο να βρεις ραντεβου εκει...

 

ηθελα λοιπον μια γνωμη απο κοπελες που εχουν μπει στην διαδικασια και ποιον θεωρουν καλο...επειδη δεν καταγομαι απο Λαρισα σκεφτομαι να κατεβω μεχρι το Μητερα και να τελειωνει η ιστορια...εσεις τι θα κανατε?

 

εγω είμαι απο Λάρισα αλλά τωρα ζω Αθήνα...στο μητέρα για πιο λόγο να έρθεις?ποιος σου ειπε ότι είναι καλυτερα?

αυτο που ειπες για τον 1το γιατρο για να στο κάνει παει να πει ότι κάτι έχει δει...

επίσης ποιος ειναι ο γυναικολόγος σου και σε ποιον σου ειπε να πας

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

λοιπον...εδω στην Λάρισα εχει 2 γιατρους που κανουν αυχενικη και Β'επιπεδου, λογω της μεγαλης ζητησης εκει που κανεις την αυχενικη κλεινεις και την Β' επιπ.

 

εχω ακουσει πολλα για τον εναν, η κουνιαδα μου ειχε προβλημα, μια φιλη μου και αλλη μια γνωστη αλλα και εχω ακουσει πολλα, βασικα τι κανει ο τυπος, σου λεει οτι εχεις υποψια προβληματος στην Β' επιπ. και σε βαζει στην διαδικασια αμνιοπαρακεντισης σε οτι ηλικια και να σαι, να πω οτι ειναι ο μαναδικος που κανει αμνιοπαρακεντιση στην Λάρισα. Σε αυτον μου ειπε ο γιατρος μου να παω.

 

Εγω προσπαθησα να κλεισω στον αλλο που εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλος αλλα μου ειπε απο τωρα οτι την εβδομαδα που πρεπει να κανω την Β' επιπεδου δε θα μπορει γιατι γενναει η γυναικα του με καισαρικη...εχω ακουσει καλα λογια και για το Πανεπιστημιακο της Λαρισας αλλα δεν ειναι ευκολο να βρεις ραντεβου εκει...

 

ηθελα λοιπον μια γνωμη απο κοπελες που εχουν μπει στην διαδικασια και ποιον θεωρουν καλο...επειδη δεν καταγομαι απο Λαρισα σκεφτομαι να κατεβω μεχρι το Μητερα και να τελειωνει η ιστορια...εσεις τι θα κανατε?

 

μήπως καμια απο εσας δεν κατάλαβε σωστα τι σας είπαν οι γιατροί?

μήπως οι γνωστές σου σου τα παρουσιαζουν λάθος?

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

επίσης αν όντως θες γιατρο για την συγκεκριμένη εξέταση εδω στην αθηνα έχω να σου συστησω ειναι πολυ καλος αλλα δεν αξιζει τον κόπ[ο να κάνεις ταξιδι για κάτι τετοιο....καλυτερα είναι να μιλησεις με τον γυναικολόγο σου και να του πεις τι σε προβληματιζει....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

γεια σου fenaki, εγω μου λεω οτι ειναι καλυτερα γιατι αισθανομαι ασφαλεια στο Μητερα, ο γιατρος μου εκει ειναι πολυ καλος και εχω κανει επεμβασεις και εξετασεις και νιωθω που οικειο το μερος.

 

Και ο Λαρισαίος γυναικολογος μου ειναι πολυ καλος αλλα εκει που με εστειλε εχω ακουσει πολλα...βασικα καταλαβαινω την ψυχρη λογικη του γιατρος ειναι κατι ξερει αλλα επειδη ο αντρας μου ειναι στον ιατρικο κυκλο και επειδη τα συμφεροντα ειναι μεγαλα...πιστεψε με δεν ειναι τοσο απλο...δεν ειναι 1+1=2...δε ξερω αν με καταλαβαινεις...δε ξερω αν πρεπει να γραψω ονοματα...δε θα ηθελα να κατηγορησω καποιον, ο γυναικολογος μου ειναι ο Αλεξανδρης και του χω εμπιστοσυνη αλλα ξερω πως λειτουργει το ιατρικο συστημα ως προς τις συνεργασιες. Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

μήπως καμια απο εσας δεν κατάλαβε σωστα τι σας είπαν οι γιατροί?

μήπως οι γνωστές σου σου τα παρουσιαζουν λάθος?

 

 

ολες πηγαν για αμνιοπαρακεντηση και συμπτωματικα σε ολες βγηκε μια χαρα, σημειωση, η κουνιαδα μου στο 4ο στα 32, η φιλη μου στο 3ο στα 31...ολα τα προηγουμενα παιδια ηταν υγειη...ολα τα παραδειγματα που ακουω, απο γιατρους οχι απο φιλεναδες, ειναι στο ιδιο style...λες να ναι οοοολες χαζες-τρελες και αυτος αθωος? τι να πω...εχω παντως παρει απο φοβο τον τυπο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου fenaki, εγω μου λεω οτι ειναι καλυτερα γιατι αισθανομαι ασφαλεια στο Μητερα, ο γιατρος μου εκει ειναι πολυ καλος και εχω κανει επεμβασεις και εξετασεις και νιωθω που οικειο το μερος.

 

Και ο Λαρισαίος γυναικολογος μου ειναι πολυ καλος αλλα εκει που με εστειλε εχω ακουσει πολλα...βασικα καταλαβαινω την ψυχρη λογικη του γιατρος ειναι κατι ξερει αλλα επειδη ο αντρας μου ειναι στον ιατρικο κυκλο και επειδη τα συμφεροντα ειναι μεγαλα...πιστεψε με δεν ειναι τοσο απλο...δεν ειναι 1+1=2...δε ξερω αν με καταλαβαινεις...δε ξερω αν πρεπει να γραψω ονοματα...δε θα ηθελα να κατηγορησω καποιον, ο γυναικολογος μου ειναι ο Αλεξανδρης και του χω εμπιστοσυνη αλλα ξερω πως λειτουργει το ιατρικο συστημα ως προς τις συνεργασιες. Αυτα...

 

τον ξέρω γιατι τον είχα πελάτη στην πρωτη μου δουλεια.....μάλιστα του έφτιαξα και το σπιτι...όταν τελείωσα την σχολη

εισαι απο αθήνα?

κοίτα καλο είναι να πας όπου αισθάνεσαι οικεια...

δεν μπορω να θυμειθω το επωνυμο αυτουνου που έκανε οι νυφη μου....τα β επιπεδου και στα 2 μωρα....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω ρε συ...απο τη μια λες να μη παω εκει που φοβαμαι...απο την αλλη λες που να τρεχω στην Αθηνα Καλοκαιριατικο...μακαρι να μου κλεισει ο αντρας μου ραντεβου στο Πανεπιστημιακο και να ξεμπερδευω...εχεις ακουσει τιποτα για Πανεπ?

 

δε θελω να πω το ονομα...ο ενας ειναι μαζι με την γυναικα του ενω ο αλλος ειναι μονος του

 

ειμαι απο Ζακυνθο και Αθηνα (εχω μεγαλωσει και στα 2 :) ) και τωρα ζω με τον αντρα μου στην Λαρισα...αυτα

Link to comment
Share on other sites

ολες πηγαν για αμνιοπαρακεντηση και συμπτωματικα σε ολες βγηκε μια χαρα, σημειωση, η κουνιαδα μου στο 4ο στα 32, η φιλη μου στο 3ο στα 31...ολα τα προηγουμενα παιδια ηταν υγειη...ολα τα παραδειγματα που ακουω, απο γιατρους οχι απο φιλεναδες, ειναι στο ιδιο style...λες να ναι οοοολες χαζες-τρελες και αυτος αθωος? τι να πω...εχω παντως παρει απο φοβο τον τυπο

 

κοίτα από ότι μου είπε η αδερφη του άντρα μου και αυτη έκανε αυτη την εξέταση και αυτό γίνεται μου είχε πει όταν είσαι πάνω απο 30...εγω δεν την έκανα....ημουν 28...αλλά θυμάμαι με ειχαν ρωτήσει εκεινη την μέρα που πηρε η μαια να κλεισει ραντεβου για την αφχενικη ποσο χρονων είμαι ακριβως.....

θεμα δευτερο....εμένα ο γιατρος μου δεν με άφηνε να κάνω ταξίδια φαντάσου ο γάμος έγινε Αθήνα....ημουν 4 μηνων και ο γιατρος μου φωναζε.....δεν ήθελε να κάνω ταξίδι καθόλου..........για αυτο στο είπα....όσο για τον Αλεξανδρή εγω προσωπικά δεν έχω και την καλύτερη άποψη.....δεν τον ξέρω σαν γιατρο αλλα ξέρω ότι είναι λαμόγιο....

εγω παλια πήγαινα στον Καριώτη....αυτος ασχολείται πλεον με ογκους και έχει έναν συναίτερο νεο γυναικολόγο....απο Γκ....αρχιζει το επώνυμο του....Ο Καριωτης ήταν κορυφή στη Λάρισα και στο λεω γιατι η μανα μου είχε πολυ σοβαρα γυναικολογικά.....και την γλίτωσε απο πολλά....

πάντος όλες οι κοπελες που έκαναν στο μητερα το β επιπέδου και αφχενικη δεν έμειναν και σουπερ ευχαριστημένες.....έγω την έκανα σε έναν γιατρο που κάνει μόνο αυτη την εξέταση....και ειναι απο τους καλυτερους στην Αθήνα....και κάνει αυτος την διάγνωση αμέσως και σου εξηγει πολλά πράγματα που δεν είναι δουλεια του....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σε ολες, Μαρακι διαβασα το πμ, ευχαριστω πολυ αν χρειαστω θα δω, τελικα εκλεισα σε αυτον που ηθελα, fenaki ευχαριστω πολυ για την βοηθεια αλλα ξερεις δε λενε σε μια εγκυο οτι ο γιατρος της ειναι λαμογιο...anyway εγω του εχω μεγαλη εμπιστοσυνη και ξεγενναει 350 γυναικες τον χρονο...ειναι ευκολο να χαρακτηριζεις καποιον ασχημα μεσα απο την ανωνυμια του ιντερνετ αλλα δεν ειναι και ομορφο...εσυ εχεις νικ αλλα χρησιμοποιεις το επωνυμο του

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω ειμαι απο Λαρισα, ειμαι στον 7ο μηνα, ειμαι 36 χρονων και ολα αυτα τα περασα, εγω αυχενικη και β' επιπεδου εκανα σε αυτους που ειναι ζευγαρι (και αυτος και η γυναικα του κανουν αυτην την ειδικοτητα, το ονομα του αντρα απο Τ.) και επειδη ειχα πιασει κουβεντα και με τη γυναικα του συστηνουν να κανεις αμνιοπαρακεντση για το 100% του αποτελεσματος επειδη ειχαν στο παρελθον επεισοδιο οπου κοπελα 24 χρονων ειχε ολες τις εξετασεις αριστες και το παιδι γεννηθηκε με συνδρομο χωρις να υπαρχει καμια ενδειξη. Εγω που θεωρητηκα οι περισσοτερες στην ηλικια μου θα εκαναν αμνιοπαρακεντηση προτιμησα να μην κανω γιατι συμφωνα με τις εξετασεις μου οι πιθανοτητες να εχει Down ηταν 1:2000 ενω αν εκανα αμνιοπαρακετηση υπαρχει 1:100 πιθανοτητα να το χασω οποτε πηρα τα ρισκα μου. Βεβαια στο β' επιπεδου οι πιθανοτητες για Down πηγαν 1:10000 και πιστευω οτι δε θα υπαρχει προβλημα.

Η αποφαση ειναι δικη σου... εκτος αν σου βρουν ενδειξη οποτε τοτε να κανεις σιγουρα αμνιοπαρακεντηση

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κοπελα μου. εγω ολες τις εξετασεις στο πανεπιστημιακο της εκανα. εμεινα πολυ ικανοποιημενη. εμενα με παρακολουθουσε στο νοσοκομειο γιατρος. ειναι πολυ δυσκολο να βρεις ραντεβου. αν θες σου στελνω τα τηλ να παρεις. εμενα μου εκανε η Σκεντου. πολυ καλη αλλα τα λεει χυμα. δεν σου κανει την καρδια. αν κατι δεν δει καλο σου ξανακανει επανεξεταση (ετσι επαθα στο γιο μου, 3 φορες τη β' επιπεδου τις 2 χωρις λεφτα), απογευμα κανει 45 ευρω και πρωι για ΟΓΑ τιποτα και για ΙΚΑ 13 ευρω νομιζω.

καθε γυναικα ειναι διαφορικη οπως και καθε κυηση. δεν μπορουμε να κρινουμε τους γιατρους απο 1-2 περιστατικα. εμενα ο δικος μου στο πανεπιστημιακο εδωσε το γιο μου αλλα καποια πορει να μην εμεινε ικανοποιημενη. εμενα λιγο με νοιαζει. το μονο που ηθελα ηταν δημοσιο και οχι ιδιωτικο. αυτο ηταν και το καλο στη δευτερη γεννα αλλιως θα ειχα δραματα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω ειμαι απο Λαρισα, ειμαι στον 7ο μηνα, ειμαι 36 χρονων και ολα αυτα τα περασα, εγω αυχενικη και β' επιπεδου εκανα σε αυτους που ειναι ζευγαρι (και αυτος και η γυναικα του κανουν αυτην την ειδικοτητα, το ονομα του αντρα απο Τ.) και επειδη ειχα πιασει κουβεντα και με τη γυναικα του συστηνουν να κανεις αμνιοπαρακεντση για το 100% του αποτελεσματος επειδη ειχαν στο παρελθον επεισοδιο οπου κοπελα 24 χρονων ειχε ολες τις εξετασεις αριστες και το παιδι γεννηθηκε με συνδρομο χωρις να υπαρχει καμια ενδειξη. Εγω που θεωρητηκα οι περισσοτερες στην ηλικια μου θα εκαναν αμνιοπαρακεντηση προτιμησα να μην κανω γιατι συμφωνα με τις εξετασεις μου οι πιθανοτητες να εχει Down ηταν 1:2000 ενω αν εκανα αμνιοπαρακετηση υπαρχει 1:100 πιθανοτητα να το χασω οποτε πηρα τα ρισκα μου. Βεβαια στο β' επιπεδου οι πιθανοτητες για Down πηγαν 1:10000 και πιστευω οτι δε θα υπαρχει προβλημα.

Η αποφαση ειναι δικη σου... εκτος αν σου βρουν ενδειξη οποτε τοτε να κανεις σιγουρα αμνιοπαρακεντηση

 

συμφωνω πολυ με αυτα που λες, ειναι λιγο νωρις βεβαια, δεν ηξερα το θεμα περιστατικο, τι να πω, ακους τοσα πολλα... τεσπα θα δω, αν χρειαστω την βοηθεια σου θα σε ξαναενοχλησω, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κοπελα μου. εγω ολες τις εξετασεις στο πανεπιστημιακο της εκανα. εμεινα πολυ ικανοποιημενη. εμενα με παρακολουθουσε στο νοσοκομειο γιατρος. ειναι πολυ δυσκολο να βρεις ραντεβου. αν θες σου στελνω τα τηλ να παρεις. εμενα μου εκανε η Σκεντου. πολυ καλη αλλα τα λεει χυμα. δεν σου κανει την καρδια. αν κατι δεν δει καλο σου ξανακανει επανεξεταση (ετσι επαθα στο γιο μου, 3 φορες τη β' επιπεδου τις 2 χωρις λεφτα), απογευμα κανει 45 ευρω και πρωι για ΟΓΑ τιποτα και για ΙΚΑ 13 ευρω νομιζω.

καθε γυναικα ειναι διαφορικη οπως και καθε κυηση. δεν μπορουμε να κρινουμε τους γιατρους απο 1-2 περιστατικα. εμενα ο δικος μου στο πανεπιστημιακο εδωσε το γιο μου αλλα καποια πορει να μην εμεινε ικανοποιημενη. εμενα λιγο με νοιαζει. το μονο που ηθελα ηταν δημοσιο και οχι ιδιωτικο. αυτο ηταν και το καλο στη δευτερη γεννα αλλιως θα ειχα δραματα.

 

και γω εχω εμπιστοσυνη στο Πανεπιστημιακο και παντα ελεγα οτι θα προτειμουσα να γεννησω εκει, ξερεις για τους γνωστους λογους...μη συμβει κατι κτλ κτλ...ε αλλο το Πανεπιστημιακο αλλο η καθε κλινικη κακα τα ψεματα, οταν δυσκολευτικα να μεινω εγκυος και προχωρησαμε στην υποβοηθουμενη διαδικασια, ηταν πολυ δυσκολο να μπω σε διαδικασιες σπερματεγχυσης ή εξωσωματικης στο Παν. τα ραντεβου, ξερεις...ειναι ποιο ευκολο στο ιατρειο με ραντεβου...οποτε μπηκα στο τριπακι του ιδιωτικου γιατρου, τωρα δεθηκα μαζι του και καταλαβαινεις...τωρα εκλεισα ραντεβου με τον γιατρο που ηθελα για την αυχενικη και αν δω κατι περιεγο θα κλεισω Β' επιπεδου Πανεπιστημιακο, λογικα δε θα χω προβλημα να κλεισει ο αντρας μου το ραντεβου, αν χρειαστω ομως θα σε πριξω και σενα...ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ........

 

ΕΓΩ Α ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΙΜΟΥΝ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟς

 

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΩΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ.

 

ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΧΑ ΤΩΝ ΔΑΠΟΝΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΕΝΤΟΥ....

 

ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ

 

ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΟΝ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΕΣ

ΕΜΗΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝ ΚΑΙ ΣΙΝΤΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩς ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΜΙΝΟΠΑΡΑΚΑΝΤ.

 

ΑΛΛΑ Η ΣΚΕΝΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ Ο ΛΕΥΤΕΡΑΚΙς ΜΙΑ ΧΑΡΑ..................

 

ΑΥΤΕΣ Η ΕΞΕΤΑΣΕΙς ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΝΧΩς ΤΕΛΙΚΑ ΠΩς ΘΑ ΕΙΝΑΙ ?

 

ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ?

 

 

ΑΝ ?

 

 

ΑΝ/?

 

ΠΡΟΣΟΠΙΚΑ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΕΞΑΛΟΥ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΕΓΩ ΕΚΤΡΩΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΟΠΟΤΕ ΠΟΙΟς Ο ΣΚΟΠΟς ΟΛΛΩΝ ΑΥΤΟΝ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ??????????????

 

ΑΝΧΩςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς ΤΡΕΛΟ

.....

Link to comment
Share on other sites

ΚΙΕΓΏ ΤΟ Β΄ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ.ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑ ΕΠΕΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΙΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια , ειμαι απο βολο, 17 εβδομαδων , 38 ετων κ ναι, κ γω θα την κανω την αμνιοκεντηση. στη λαρισα στον Τριψανα φυσικα, εδω δεν κανουνε . ο γιατροσ μου , αλλα κ 1 του ικα που ρωτησα , μου προτειναν Τριψανα ωσ πολυ εμπειρο γιατρο. εννοειτε οτι θα ειχε καποιες ασχημες στιγμες στην καριερα του , αλλα με τοσα περιστατικα που εχει , ειναι φυσικο. Γιαυτο μην ακουτε οτι σας λεει η καθεμια. Απλα πρεπει να εμπιστευτουμε τον γιατρο μας, τι αλλο ? Στις 19 μαιου εχω ραντεβου, σε 10 μερες.Οτι ειναι να γινει ,θα γινει

Link to comment
Share on other sites

fotinoula, maraki και μαμαλευτεράκι...συμφωνω με ολες βασικα, και στρες προκαλουν ολα αυτα ετσι κ αλλιως και συγουρα πρεπει να εμπιστευθει καθε μια τον γιατρο της και συγουρα καθε γιατρος εχει την ατυχη στιγμη του, fotinoula γιατι κανεισ αμνιοπαρακέντηση? Μαράκι πολυ ενδιαφέρον αυτο που λες...λες να με τρομαξαν χωρις λογο...ισως ειμαι και σε φαση λιγο περιεργη και πανικοβαλομαι αυκολα... ουφ! Τελικα μου εκλεισε ενας γνωστος παθολογος φιλος μας στον Σωτηριου και θα τα κανω εκει...ελπιζω να πανε ολα καλα και να πληρωσω με κατι κακο την επιλογη μου να παρεκλεινω απο την συμβουλη του γιατρου μου...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...