Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Help!! Μεσα στο γαλα μου...


elenik

Recommended Posts

βρηκα ενα κιτρινο πιχτο πραγματακι. Αντλησα με το θηλαστρο σημερα και επεπλεε στο μπιμπερο. Το θηλαστρο και ολα ηταν πλυμενα και απωστειρωμενα. Ειναι δυνατον να βγηκε απο εμενα? Και αν βγηκε τι ειναι? Τελευται πνιγετε με το γαλα μου. Υπαρχει περιπτωση να βγαζω τετοια?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Και εμένα πνίγετε συνέχεια ο μικρός όταν πίνει, στην αρχή συνήθως. Δεν ξέρω γιατί το παθαίνει. Η λύση που βρήκα είναι να τον σταματάω για μερικά δευτερόλεπτα όταν βλέπω πως πίνει γρήγορα γιατί καμιά φορά από τη βιασύνη του, πνίγετε και βγάζει το γαλατάκι.

 

Αυτό που βρήκες σου ξαναέτυχε, ή μόνο μία φορά?

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχω διαβάσει στο βιβλίο της Πατσούρου οτι κάποιες φορές οι γαλακτοφόροι αδένες φράζουν και πήζει το γάλα(αν το θυμάμαι σωστά).Δεν είναι κάτι κακό απλά βάζεις το μωρό να θηλάσει και ξεφράζει. Μήπως ήταν κάτι τέτοιο;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι οταν το ζουλαγα (αυτο που βρηκα) εμοιαζε με πηχτο γαλα κιτρινο ομως. Το πεταξα ολο το μπιμπερο. Δεν τραβαω συχνα (συνηθως θηλαζει) και ετσι δεν ξερω αν εχει ξαναγινει. Αλλα σε συνδυασμο με το οτι πνιγεται φοβηθηκα μηπως βγαζω τετοια και πιγεται. Ο γιατρος μου ειναι ασχετος με το θηλασμο και μου εχει δηλωσει οτι εχει πληρη αγνοια. Οποτε δεν βοηθαει σε κατι. :?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

H αληθεια ειναι οτι οταν το ζουλαγα (αυτο που βρηκα) εμοιαζε με πηχτο γαλα κιτρινο ομως. Το πεταξα ολο το μπιμπερο. Δεν τραβαω συχνα (συνηθως θηλαζει) και ετσι δεν ξερω αν εχει ξαναγινει. Αλλα σε συνδυασμο με το οτι πνιγεται φοβηθηκα μηπως βγαζω τετοια και πιγεται. Ο γιατρος μου ειναι ασχετος με το θηλασμο και μου εχει δηλωσει οτι εχει πληρη αγνοια. Οποτε δεν βοηθαει σε κατι. :?

 

Έμοιαζε με βούτυρο;; Αν ναι είναι κρέμα γάλακτος! Μιαμ, μιαμ! κρίμα που το πέταξες...

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι οταν το ζουλαγα (αυτο που βρηκα) εμοιαζε με πηχτο γαλα κιτρινο ομως. Το πεταξα ολο το μπιμπερο. Δεν τραβαω συχνα (συνηθως θηλαζει) και ετσι δεν ξερω αν εχει ξαναγινει. Αλλα σε συνδυασμο με το οτι πνιγεται φοβηθηκα μηπως βγαζω τετοια και πιγεται. Ο γιατρος μου ειναι ασχετος με το θηλασμο και μου εχει δηλωσει οτι εχει πληρη αγνοια. Οποτε δεν βοηθαει σε κατι. :?

 

Έμοιαζε με βούτυρο;; Αν ναι είναι κρέμα γάλακτος! Μιαμ, μιαμ! κρίμα που το πέταξες...

:lol::lol::lol: μην ανησυχεις δεν βγαζει το στηθος σου χαλασμενο γαλα,ουτε θα μπορουσε ποτε.Φανταζομαι καποιος διαχωρισμος εγινε στη συσταση του.
Link to comment
Share on other sites

Ελενη εγω που αντλω ολα τα γευματα του μωρου μου,το εχω δει απειρες φορες αυτο.Εβγαζα τετοια κομματια μονο ομως απο το αριστερο στηθος! :shock: Οταν αδειαζα το μπουκαλακι απο το αριστερο στηθος εκανε ενα πλαφφφφ σαν να ειχε μεσα το γαλα,2 κουταλιες γιαουρτι!

Καποια στιγμη ειχε φραξει ο πορος σε αυτο το στηθος,οταν "ξεβουλωσε"βγηκε μονο τετοιο πηκτο γαλα!!!

Καπου γυρω στον 6ο μηνα σταματησα πια να το βλεπω...

 

Α και τετοια κομματια εβρισκα μεσα στα κιτρινα βαλβιδακια.Τα καθαριζεις ξεχωριστα;Τα αποσυνδεεις απο την χοανη και τα καθαριζεις μονα τους;

Link to comment
Share on other sites

Ολο το λυνω το πλενω και το αποστειρωνω (δεν το χρησιμοποιω και πολυ).

Ετσι μου ρχετε να ξανατραβηξω να δω τι γινεται.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...