Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΟΡΣΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ


margarita

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα και καλη χρονια σε ολες!!! Θελω να σας ρωτησω αν ο κορσες βοηθαει μετα τη γεννα στο να "μαζεψει" η κοιλιτσα :!::!::!:

 

Τι κορσες ειναι αυτος; Ειναι σαν τους κανονικους που φορανε οι γεματουλες η κατι ποιο εξειδικευμενο;

 

:?::?::?:

ikfUp2.png WTMrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 92
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

φυσικα και θα σε βοηθησει πολυ.ρωτησε και τον γιατρο σου.εμενα και στις 2 γενες εβαλε κορσε η γυναικα μου και δεν της εμεινε καθολου κοιλια.της το συστησε ο γυναικολογος.τον κορσε τον αγωραζεις απο το φαρμακειο.

θωμας

Link to comment
Share on other sites

κοιτα και γω φορεσα αλλα ο γιατρος μου πε πως δεν κανει και πολλα πραματα θελει γυμναστικη εσυ δεν εχεις να χασεις τιποτα.νομιζω πωλουνται στο φαρμακειο :)

5db512b769.pngae89dcbaef.png σας αγαπω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και καλη χρονια σε ολες!!! Θελω να σας ρωτησω αν ο κορσες βοηθαει μετα τη γεννα στο να "μαζεψει" η κοιλιτσα :!::!::!:

 

Τι κορσες ειναι αυτος; Ειναι σαν τους κανονικους που φορανε οι γεματουλες η κατι ποιο εξειδικευμενο;

 

:?::?::?:

 

ναι βοηθαει αν τον αντεξεις εγω δεν μπορεσα!

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σιγουρα θα θελει γυμναστικη... :?

 

Ακομη δεν φαινεται να εχω ραγαδες στην κοιλια, αν και μου ειπαν οτι απο δω και περα θα κανω!!! :cry:

 

Αυτο με τις ραγαδες παλι που το πας??? :?:

ikfUp2.png WTMrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα θελει γυμναστικη... :?

 

Ακομη δεν φαινεται να εχω ραγαδες στην κοιλια, αν και μου ειπαν οτι απο δω και περα θα κανω!!! :cry:

 

Αυτο με τις ραγαδες παλι που το πας??? :?:

 

Μην απελπιζεσαι :D:D:D

δεν θα κανεις σωνει και ντε ραγαδες :D

εγω δεν εκανα ουτε μια,(και ειχα παρει και 15κιλα)

κορσε δεν εβαλα πολυ σπαστικος...ειχα και τους πονους της καισαρικης.

η κοιλια μαζεβει αλλα θελει τον χρονο της (τουλαχιστον στην δικη μου περιπτωση,μετα τους 9μηνες μετα την γεννα μαζεψε) τωρα 15μηνες μετα ειναι σχεδον οπως πριν και το παλευω με γυμναστικη... :D

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΤΙΣ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΔΕΡΜΑΤΟΣ ΚΑΘΑΡΑ, ΕΓΩ ΕΒΑΖΑ ΑΛΟΙΦΕΣ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΗΚΑ.

ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΑΠΟΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΒΕΒΑΙΑ, ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΚΟΙΛΙΑ ΑΕΡΔΟΔΡΟΜΙΟ! ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΟΜΩΣ ΑΛΛΑΞΑΝ ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΧΕΔΟΝ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ.

Ο ΚΟΡΣΕΣ ΑΠ΄ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΩΦΕΛΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ, ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΧΡΟΝΟΣ ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για να μαζεψει η κοιλια δεν κανει τιποτα.Απλα προφυλασει την μεση και τα οργανα της κοιλιας απο κοιλη, επειδη οπως καταλαβαινεις μετα τον τοκετο οι κοιλιακοι μυες ειναι μηδενικοι. Ετσι μου ειπε τουλαχιστον η γιατρος μου. Εγω εβαλα εναν κορσε που ηταν σαν φαρδια ζωνη. Ηταν πιο πρακτικο, πρωτον διοτι το σφιγγεις οσο αντεχεις και δευτερον επειδη εμπαινε πιο ευκολα,λογω καισαρικης. Την αγορασα απο γνωστο καταστημα ειδων μπεμπε και εγκυμοσυνης.Δεν ξερω αν επιτρεπεται να γραψω ποιο. :)

.png.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

mama mia αν θελεις στειλε μου με pm απο που το αγορασες :)

 

Αχ κι εγω βαζω μια γνωστη κρεμα για ραγαδες και ελπιζω να μην κανω πολλες, αλλα και να κανω τι να κανουμε εγκυμοσυνη περασαμε δεν περασαμε γριπη... :lol::lol::lol:

ikfUp2.png WTMrp3.png
Link to comment
Share on other sites

ego ebaza kremes gia ragades stous 3 protous mhnes pou den eixa koilia :roll: ..meta barethika kai den bazo tipota...mono ligo baby oil meta to mpanio. Basika lene oti an exei kanei i mana sou i i aderfi sou ragades tote mallon tha kaneis kai esy...einai sto derma

 

H giagia mou epimenei na mou desoun thn koilia meta thn genna... palia etsi kanane kai mazeuotane h koilia...pantos kalutera oti pei o giatros..eidika otan ginete kaisariki

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια κι εγω βαριεμαι πολυ με την κρεμα αλλα ο αντρας μου ειναι αυτος που επιμενει καθε μερα!!!

Μου λεει οτι αν δε τη βαλω να μη του παραπονιεμαι μετα για τυχον ραγαδες!!! :oops::oops::oops:

 

Για να πω την αληθεια εχει δικιο...... :!::!::!:

ikfUp2.png WTMrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω που εκανα καισαρικη εβαλα μια ειδικη ζωνη που τη αυξομειωνεις οσο θελεις, η οποια μαζεψε απο την αρχη καπως την κοιλια αλλα δεν φτανει μονο αυτο.

Την πηρα απο το φαρμακειο αλλα πουλανε και στα καταστηματα των μαιευτηριων, μην αγχωνεσαι.

 

Προσωπικα με βηθησε παρα πολυ στη μεση και στην κοιλια γιατι δεν αντεχα στο σημειο της καισαρικης, στο δερμα, ουτε μπλουζακι να τριβεται (ακομη και τωρα καμια φορα)

 

Οσο για τις ραγαδες εβαζα την κρεμα της frezyderm στην εγκυμοσυνη και δεν ειχα ουτε μια, αλλα δυστυχως εβγαλα στην κοιλια και στους γλουτους 4 μηνες μετα ον τοκετο κια θα παω σε δερματολογο μεθαυριο να δω τι γινεται γιατι στα μπουτακια μου ειναι εντονες μοβ και με ανησυχουν πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Και γω κρέμα έβαζα τους πρώτους 7 μήνες, μετά βάρυνα και βαριόμουνα. Τελικά ραγάδες δεν έκανα παρ' ολο που έβαλα 22 κιλά. Αλλά η κοιλίτσα έχει κρεμάσει. Η γιατρος μου είπε ότι ο κορσές δεν φέρνει αποτέλεσμα, μόνο αισθητικό τη στιγμή που τον φοράς.

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έβαλα κορσε, παρά για τρεις ή τέσσερις ώρες συνολικά. πέρα από το ότι με δυσκόλευε πολύ, ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν κάνει κάτι στο να μαζέψει η κοιλιά, αντιθέτως δεν αφήνει τους μύες να δράσουν μόνοι τους και έτσι αδρανοποιούνται, αλλά κάνει καλό στη μέση για παράδειγμα που την βοηθά στην στήριξη μετα από την αλλαγή στο βάρος και στη στάση του σώματος.

όπως και να έχει πάντως, έχω επανέλθει στα κιλά μου, και δεν έχω κοιλιά, οπότε φαντάζομαι ότι είχε δίκιο.

 

naOIp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έβαλα κορσε, παρά για τρεις ή τέσσερις ώρες συνολικά. πέρα από το ότι με δυσκόλευε πολύ, ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν κάνει κάτι στο να μαζέψει η κοιλιά, αντιθέτως δεν αφήνει τους μύες να δράσουν μόνοι τους και έτσι αδρανοποιούνται, αλλά κάνει καλό στη μέση για παράδειγμα που την βοηθά στην στήριξη μετα από την αλλαγή στο βάρος και στη στάση του σώματος.

όπως και να έχει πάντως, έχω επανέλθει στα κιλά μου, και δεν έχω κοιλιά, οπότε φαντάζομαι ότι είχε δίκιο.

 

ΜΑΚΑΡΙ........... :cry::cry::cry:

ikfUp2.png WTMrp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πάντως εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα στο θέμα να βάλεις κορσέ μετά την γέννα!

Εχω αρκετές γνωστές που το κάνανε και είναι υπερευχαριστημένες...μάζεψαν οι κοιλίτσες και μάλιστα πολύ πιό γρήγορα από ότι θα μάζευαν χωρίς την βοήθεια του κορσέ! :wink:

 

Έχω σκοπό να βάλω 100% :lol::lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ραγάδες δεν έκανα σε καμία απο τις 2 εγκυμοσύνες μου,ίσως να είναι στον οργανισμό,κληρονομικό,η μαμά μου δεν έκανε καθόλου με 3 εγκυμοσύνες. Κορσέ δε φόρεσα,μετά την πρώτη μου εγκυμοσύνη το σώμα μου έγινε γενικά καλύτερο απο πρώτα,τώρα ελπίζω να το ξαναδώ το θαύμα :) προς το παρόν πάντως μια χαρά φαίνεται να τα πάμε.

Link to comment
Share on other sites

γενικά λένε πως άμα είναι να κάνεις ραγάδες θα κάνεις όσες κρέμες και να βάλεις. Πιστεύω πως είναι στον οργανισμό...

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...