Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επαφές μετα τη γεννα... ?


rena

Recommended Posts

...ποτε επανηλθατε στην ενεργο δραση στον σεξουαλικο τομεα?Εμενα ο γιατρος μου απο τις 40 μερες μου ειχε πει οτι μπορω να εχω επαφες κανονικα.Στους δυο μηνες βρηκαμε την ευκαιρια να το δοκιμασουμε με τον αντρα μου, αλλα πονουσα και ειχα μετα και λιγο αιμα!Σκεφτομαι οτι για να ξαναδοκιμασω θα περασει κανενας μηνας!Το εχω παρει απο φοβο!

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 277
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

With both kids the child have been about 2-3 month old when we have had sex for first time :wink: Slowly slowly with no pressure, or hurry to do it. Like my husband said, we will be together our whole life, we'll have plenty of opportunities having sex later.

 

So 2 times now we are not having sex for over 6 months :shock: (we stop few months before the birth and start again few months after the birth...) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου είχε πει ότι ο πόνος έχει να κάνει με τις ορμόνες, οπότε θα μπορούμε να απανέλθουμε όποτε ένιωθα εγώ έτοιμη, και φυσικά με το μαλακό.

 

Δεν θυμάμαι ακριβώς το διάστημα, όμως νομίζω πρέπει να ήταν τουλάχιστον ότι 2-3 μήνες μετά την γέννα πόναγα.

 

Πρέπει να έχει να κάνει και με την γυναίκα...

Link to comment
Share on other sites

rena μου και εγώ το ίδιο μετά τους 2 μήνες το προσπαθήσαμε γιατί σκυλοπόναγα με τα ράμματα...πάντως παιδιά ακόμα πονάω...όχι πολύ βεβαια, αλλά πονάω...ελπιζω να διορθωθεί με τον καιρό :):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:roll: θελω να το ξεχασωωω,Μετα απο 40 μερες ακριβως!! πηγα στο γιατρο και μου ειπε οκ.Αλλα ΠΟΝΑΓΑΑΑΑ δεν βολευομουνα πουθενα!!!Νομιζα οτι θα σκιστουν τα ραμματα.Αλλα μετα απο λιγο καιρο δεν καταλαβαινα τιποτα.Μπορω να σου πω μετα την γεννα εχω καλιτερη σεξουαλικη ζωη σε σχεση με πριν.Δεν ξερω τι αλλαξε.Την ωρα που μ'εραβε του ελεγα ραψε με καλα..ενοια σου μου λεει δουλευω για τον ανδρα σου :lol:

KeDzp2.png

 

CBqup3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

Μόλις αισθανθείς εσύ έτοιμη, ξεκούραστη και χαλαρή.........

 

Δεν κατάλαβες καλά Ρούλα μου!!! Παραείναι ετοιμη η μικρή και κρατιέται!!!!!!!!!!!! :lol::lol:

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εν τω μεταξύ ήρθαν τα πράγματα όπως τα είπα... Δουλεύουμε και οι 2 γυρίζουμε σπίτι μεσημεράκι τρώμε κάνουμε μπάνιο μετά χαλαρώνουμε λίγο και όταν ξεκουραστούμε σηκωνόμαστε πάμε καμιά βόλτα οι 2 μας ή κρατάμε τη ζουζούνα και παίζουμε.. σε αυτό βοηθάει και η μαμά μου πολύ αλλά και η μικρή μου που είναι βολική αλλά και ήσυχη... κοιμάται πολλές ώρες όμως... πάρα πολλές...! Πρέπει να κάνουμε αίτηση για να κάτσει ξύπνια πάνω από 20 λεπτά!

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Νική πολύ καλή σε βρίσκω!

 

Εγώ άργησα πολύυυυυυυυυ!Είμουν πολύ χάλια απο κάτω για αρκετό καιρό,αργήσαμε να βρούμε τους ρυθμούς μας και όταν αρχίσαμε να επανερχόμαστε πονούσα,έτρεχαν και γάλατα απο το στήθος και παρέμενε για αργότερα!

Θα πέρασε κανένα τετράμηνο μέχρι να τα καταφέρουμε!

.png.png.png
Link to comment
Share on other sites

και τις δύο φορές περιμέναμε να σαραντήσω....

Εντάξει στην αρχή πόναγα αλλά μετά από την 4η, 5η φορά όλα καλά...

 

Βέβαια η κούραση από τα παιδιά, πάντα υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ να σαραντίσω περιμένω να με δει η γιατρός να πάρω το οκ... πάντως τα ράματα δε με πονάνε .. ούτε καν τα νιώθω... αλλά θέλω να με δει να σιγουρευτώ...

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...