Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιλογη κεντρου για εξωσωματικη


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους και ολες. Ειμαι απο Ροδο. Ειμαι 40 χρονων και μετα απο εναμιση χρονο προσοαθειων αποφασισαμε με το συγυγο μου να παμε σε κεντρο υποβοηθουμενης εγγυμοσυνης. Ειμαστε ανοιχτοι για οπουδηποτε. Ακουμε για Αθηνα για Παντο και Μαστρομηνα. Ακουμε για θεσσαλονικη και τελευταια για Κρητη. Ομολογω πως εχω μπερδευτει. Τι μας προτεινετε;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σε ολους και ολες. Ειμαι απο Ροδο. Ειμαι 40 χρονων και μετα απο εναμιση χρονο προσοαθειων αποφασισαμε με το συγυγο μου να παμε σε κεντρο υποβοηθουμενης εγγυμοσυνης. Ειμαστε ανοιχτοι για οπουδηποτε. Ακουμε για Αθηνα για Παντο και Μαστρομηνα. Ακουμε για θεσσαλονικη και τελευταια για Κρητη. Ομολογω πως εχω μπερδευτει. Τι μας προτεινετε;;;

 

Καλησπερα!!! Στα χανια υπαρχει πολυ καλο κ οικονομικο κεντρο εξωσωματικης. Εχω προσωπικη εμπειρια αλλα κ φιλεναδων μου.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! Στα χανια υπαρχει πολυ καλο κ οικονομικο κεντρο εξωσωματικης. Εχω προσωπικη εμπειρια αλλα κ φιλεναδων μου.

 

Σε ευχαριστω πολυ. Θα το ψαξω μιας και σε ακουω τοσο θετικη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και ολες. Ειμαι απο Ροδο. Ειμαι 40 χρονων και μετα απο εναμιση χρονο προσοαθειων αποφασισαμε με το συγυγο μου να παμε σε κεντρο υποβοηθουμενης εγγυμοσυνης. Ειμαστε ανοιχτοι για οπουδηποτε. Ακουμε για Αθηνα για Παντο και Μαστρομηνα. Ακουμε για θεσσαλονικη και τελευταια για Κρητη. Ομολογω πως εχω μπερδευτει. Τι μας προτεινετε;;;

 

Εγω θα σου προτεινα στο γεννεσις τον σφακιανουδη. Νομιζω οτι αν θελετε να μην χασετε χρονο πρεπει να πατε εκει αν κανεις μια μικρη ερευνα για το ονομα θα καταλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα στο γεννεσις τον σφακιανουδη. Νομιζω οτι αν θελετε να μην χασετε χρονο πρεπει να πατε εκει αν κανεις μια μικρη ερευνα για το ονομα θα καταλαβεις.

 

Σ'ευχαριστω πολυ!! Ηδη ξεκινησα να ψαχνω και για αυτο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολους και ολες. Ειμαι απο Ροδο. Ειμαι 40 χρονων και μετα απο εναμιση χρονο προσοαθειων αποφασισαμε με το συγυγο μου να παμε σε κεντρο υποβοηθουμενης εγγυμοσυνης. Ειμαστε ανοιχτοι για οπουδηποτε. Ακουμε για Αθηνα για Παντο και Μαστρομηνα. Ακουμε για θεσσαλονικη και τελευταια για Κρητη. Ομολογω πως εχω μπερδευτει. Τι μας προτεινετε;;;

 

Καλησπέρα και καλή δύναμη! Εγώ έκανα την εξωσωμστική στο Κέντρο Εξωσωμστικής Αθηνών στο Μαρούσι με τον Βασίλη Αθανασίου κι εμεινα πάρα πολύ ευχαριςτημενη σε όλα τα επίπεδα! Έχω δύο διδυμα αγοράκια 25 ημερών. Ακόμη κι αν δεν είχα πετύχει δεν θα τον άλλαζα σε καμία περίπτωση! Τελειομανής, ειλικρινέστατος, επικοινωνιακός και με πολύ δυνατο εμβρυολογικό εργαστήριο! Καλή επιτυχία κορίτσι μου!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και ολες. Ειμαι απο Ροδο. Ειμαι 40 χρονων και μετα απο εναμιση χρονο προσοαθειων αποφασισαμε με το συγυγο μου να παμε σε κεντρο υποβοηθουμενης εγγυμοσυνης. Ειμαστε ανοιχτοι για οπουδηποτε. Ακουμε για Αθηνα για Παντο και Μαστρομηνα. Ακουμε για θεσσαλονικη και τελευταια για Κρητη. Ομολογω πως εχω μπερδευτει. Τι μας προτεινετε;;;

 

Καλησπέρα, Γεωργία. Να σε ρωτήσω...Στη Ρόδο δεν υπάρχουν αξιόπιστα κέντρα; Το ρωτάω αυτό, γιατί σε περίπτωση που καταλήξεις πχ σε κάποιο κεντρο στην Αθήνα, να ξέρεις οτι για ένα διάστημα θα πρέπει να επισκέπτεσαι συχνά πυκνά το κέντρο. Με τις μετακινήσεις τι θα κανεις; Έχεις κάπου να μείνεις; Ίσως να υπαρχουν κέντρα στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη που να συνεργάζονται με κέντρα στη Ρόδο...για δείτε το κ αυτό...Επίσης, να σου πω οτι 10 κοπέλες να σου απαντήσουν, 10 διαφορετικούς γιατρούς θα σου συστήσουν κ θα μπερδευτείς περισσοτερο. Κ δη κοπέλες που έχουν πετύχει κ σχετικά εύκολα με ένα γιατρό μόνο καλά λόγια θα σου πουν για το γιατρό τους. Υπάρχουν φίρμες στο χώρο, είναι γεγονός, απλά να ξέρεις οτι επιτυχίες έχουν όλοι οι γιατροί οπως κ αποτυχίες βέβαια....Κ εγω πέτυχα με την πρώτη, με μια απο αυτες τις φιρμες αλλα για εμενα δε λέει κάτι αυτο γι αυτο το λόγο δε θα πω κ όνομα...απλά να σου τονίσω ότι μεγάλη σημασία θα πρέπει να δωσεις στο εμβρυολογικό τμήμα του κεντρου...εγώ λοιπόν, θα σου πρότεινα να κανεις μια έρευνα αγοράς κ αφου καταλήξεις σε μία πόλη, να κλείσεις ρβ με 2-3 γιατρούς κ να ακολουθήσετε αυτόν που θα σας "κερδίσει"...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και ολες. Ειμαι απο Ροδο. Ειμαι 40 χρονων και μετα απο εναμιση χρονο προσοαθειων αποφασισαμε με το συγυγο μου να παμε σε κεντρο υποβοηθουμενης εγγυμοσυνης. Ειμαστε ανοιχτοι για οπουδηποτε. Ακουμε για Αθηνα για Παντο και Μαστρομηνα. Ακουμε για θεσσαλονικη και τελευταια για Κρητη. Ομολογω πως εχω μπερδευτει. Τι μας προτεινετε;;;

 

Γεια σου, φίλη Γεωργία από Ρόδο.

 

Εγώ μόλις έμεινα έγκυος στο Μαστρομηνά και πλησιάζω κι εγώ τα 40!:mrgreen:

Καλό κέντρο, καταρτισμένο και φιλικό το προσωπικό και πολύ καλό εργαστήριο. Για να αποφασίσετε όμως σίγουρα πρέπει να κλείσετε ένα ραντεβού και να σχηματίσετε δική σας γνώμη.

Καλή επιτυχία και σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή δύναμη! Εγώ έκανα την εξωσωμστική στο Κέντρο Εξωσωμστικής Αθηνών στο Μαρούσι με τον Βασίλη Αθανασίου κι εμεινα πάρα πολύ ευχαριςτημενη σε όλα τα επίπεδα! Έχω δύο διδυμα αγοράκια 25 ημερών. Ακόμη κι αν δεν είχα πετύχει δεν θα τον άλλαζα σε καμία περίπτωση! Τελειομανής, ειλικρινέστατος, επικοινωνιακός και με πολύ δυνατο εμβρυολογικό εργαστήριο! Καλή επιτυχία κορίτσι μου!

 

Ευχαριστω πολυ!! Να σου ζησουν τα αγορακια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Γεωργία. Να σε ρωτήσω...Στη Ρόδο δεν υπάρχουν αξιόπιστα κέντρα; Το ρωτάω αυτό, γιατί σε περίπτωση που καταλήξεις πχ σε κάποιο κεντρο στην Αθήνα, να ξέρεις οτι για ένα διάστημα θα πρέπει να επισκέπτεσαι συχνά πυκνά το κέντρο. Με τις μετακινήσεις τι θα κανεις; Έχεις κάπου να μείνεις; Ίσως να υπαρχουν κέντρα στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη που να συνεργάζονται με κέντρα στη Ρόδο...για δείτε το κ αυτό...Επίσης, να σου πω οτι 10 κοπέλες να σου απαντήσουν, 10 διαφορετικούς γιατρούς θα σου συστήσουν κ θα μπερδευτείς περισσοτερο. Κ δη κοπέλες που έχουν πετύχει κ σχετικά εύκολα με ένα γιατρό μόνο καλά λόγια θα σου πουν για το γιατρό τους. Υπάρχουν φίρμες στο χώρο, είναι γεγονός, απλά να ξέρεις οτι επιτυχίες έχουν όλοι οι γιατροί οπως κ αποτυχίες βέβαια....Κ εγω πέτυχα με την πρώτη, με μια απο αυτες τις φιρμες αλλα για εμενα δε λέει κάτι αυτο γι αυτο το λόγο δε θα πω κ όνομα...απλά να σου τονίσω ότι μεγάλη σημασία θα πρέπει να δωσεις στο εμβρυολογικό τμήμα του κεντρου...εγώ λοιπόν, θα σου πρότεινα να κανεις μια έρευνα αγοράς κ αφου καταλήξεις σε μία πόλη, να κλείσεις ρβ με 2-3 γιατρούς κ να ακολουθήσετε αυτόν που θα σας "κερδίσει"...

 

Ευχαριστω πολυ!! Εχεις δικιο σε οτι λες. Προς τα εκει που λες προσανατολιζομαι. Μαλλον θα επισκεφθω 2 γιατρους. Στη ροδο δυστυχως δεν εχουμε κεντρο ουτε γιατρο με υποβοηθουμενη εγγυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου, φίλη Γεωργία από Ρόδο.

 

Εγώ μόλις έμεινα έγκυος στο Μαστρομηνά και πλησιάζω κι εγώ τα 40!:mrgreen:

Καλό κέντρο, καταρτισμένο και φιλικό το προσωπικό και πολύ καλό εργαστήριο. Για να αποφασίσετε όμως σίγουρα πρέπει να κλείσετε ένα ραντεβού και να σχηματίσετε δική σας γνώμη.

Καλή επιτυχία και σύντομα!

 

Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μεγάλη σημασία θα πρέπει να δωσεις στο εμβρυολογικό τμήμα του κεντρου...εγώ λοιπόν, θα σου πρότεινα να κανεις μια έρευνα αγοράς κ αφου καταλήξεις σε μία πόλη, να κλείσεις ρβ με 2-3 γιατρούς κ να ακολουθήσετε αυτόν που θα σας "κερδίσει"...

 

 

Αυτό ακριβώς θα σου πρότεινα και εγώ, να κάνεις την έρευνα σου και μετά να επιλέξεις όποιον γιατρό σε κερδίσει.

Και εννοείται όπως το λεέι και η sunrise να δώσεις βάση και στο εμβρυολογικό τμήμα του κέντρου.

Η επιτυχία μίας προσπάθειας δεν εξαρτάται μόνο από τον εξωσωματικό, είναι αποτέλεσμα ομαδικής δουλειάς εξωσωματικού - εμβρυολόγου !

Εύχομαι καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και ολες. Ειμαι απο Ροδο. Ειμαι 40 χρονων και μετα απο εναμιση χρονο προσοαθειων αποφασισαμε με το συγυγο μου να παμε σε κεντρο υποβοηθουμενης εγγυμοσυνης. Ειμαστε ανοιχτοι για οπουδηποτε. Ακουμε για Αθηνα για Παντο και Μαστρομηνα. Ακουμε για θεσσαλονικη και τελευταια για Κρητη. Ομολογω πως εχω μπερδευτει. Τι μας προτεινετε;;;

 

Σφακιανουδης στο γενεσις εγγύηση.

Κατά δεύτερον εγώ σε όλα τά κέντρα πού πήγα στην Αθήνα και πιστέψτε με δεν ήταν λίγα ποτέ δεν πλήρωναν στην παρακολούθηση 120αρια. Στο πρώτο ραντεβού ναι έδινα επίσκεψη.

Ας μην παραπληροφόρηση τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Σφακιανουδης στο γενεσις εγγύηση.

Γεωργία κι εγώ θα συμφωνήσω με την egina mama. Μαζί του τα κατάφερα με την πρώτη και τώρα είμαι στον 5ο μήνα κύησης. :)

Είναι ευγενικός και αισιόδοξος χωρίς όμως να φουσκώνει μυαλά. Ότι σου λέει ισχύει και δεν βάζει σάλτσες ούτε για να σε κερδίσει, αλλά ούτε να σου ρίχνει την ψυχολογία στα τάρταρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω επισκεφθεί δύο κέντρα υποβοηθουμενης αναπαραγωγής και

Την επιτυχία την είχα στον Κύριο Πάντο με την 4η προσπάθεια.

 

Χάρηκα παρά πολύ για σένα, παρακολουθώ καιρό τα μηνύματα σου. Εγώ δεν έκανα εξωσωματική, αλλά είχα κάθ΄εξιν αποβολές και ταλαιπωρήθηκα μέχρι να τα καταφέρω. Σήμερα έχω άλλο ένα κοριτσάκι 4,5 μηνών χάρη στον κ. Σφακιανουδη που είναι με τον κ. Πάντο στο Γενεσις. Με το καλό τα μωράκια σου. Στο γαία θα γεννήσεις;

Είναι τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...