Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποτε θα ερθει το αιμα;


basoliakou

Recommended Posts

Κοριτσια γειας σας. Σας διαβαζω πολυ καιρο και δυστυχως δεν γραφω για καλο. Εκανα χοριακη τρεις μερες πριν την περιοδο και ηταν 327. Δυο μερες μετα 136. Ο γιατρος ειπε πως δεν θα τα καταφερω και να περιμενω το αιμα . περασαν πεντε μερες, το στηθος ειναι πρισμενο και εχω μικρες κραμπες στην κοιλια. Τι να περιμενω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια γειας σας. Σας διαβαζω πολυ καιρο και δυστυχως δεν γραφω για καλο. Εκανα χοριακη τρεις μερες πριν την περιοδο και ηταν 327. Δυο μερες μετα 136. Ο γιατρος ειπε πως δεν θα τα καταφερω και να περιμενω το αιμα . περασαν πεντε μερες, το στηθος ειναι πρισμενο και εχω μικρες κραμπες στην κοιλια. Τι να περιμενω;

 

Γεια σου! Εμενα σε κατι αντιστοιχο μου ηρθε το αιμα στις 9 μερες καθυστερησης. Οι πονοι οταν μου ηρθε ηταν δυνατοι πονοι περιοδου για 1,5 μερα περιπου. Καθαρισα εντελως σε 6 μερες κ επιβεβαιωσα οτι μηδενιστηκε η χοριακη. Σου ευχομαι τα καλυτερα! Να ξερεις οτι συμβαινει συχνα,ειδικα σε τοσο πρωιμο σταδιο. Αλλα δε σημαινει οτι θα σου ξανασυμβει εσενα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομιζω πως ηταν λαθος η πρωτη χοριακη. Μου φαινεται μεγαλη για τρεις μερες πριν την περιοδο.

 

Ναι οντως!εγω τετοια τιμη ειχα την 4η μερα καθυστερησης!οποτε η 2η τιμη μου φαινεται λογικη τωρα. Εγω ειχα πρηξιμο στο στηθος και ζαλαδα για μια βδομαδα!

Λοιπον εχεις ελπιδες αν ειναι ετσι και σου ευχομαι να παει καλα!!! Παλι με χοριακη θα το διαπιστωσεις ομως γιατι ειναι νωρις για να δει κατι ο γιατρος!

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως!εγω τετοια τιμη ειχα την 4η μερα καθυστερησης!οποτε η 2η τιμη μου φαινεται λογικη τωρα. Εγω ειχα πρηξιμο στο στηθος και ζαλαδα για μια βδομαδα!

Λοιπον εχεις ελπιδες αν ειναι ετσι και σου ευχομαι να παει καλα!!! Παλι με χοριακη θα το διαπιστωσεις ομως γιατι ειναι νωρις για να δει κατι ο γιατρος!

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. Υπαρχει μια μικρη ελπιδα μεσα μου. Οτι ειναι να γινει θα γινει. Απλα ειναι η πρωτη φορα μετα απο 16 μηνες προσπαθειας και καταλαβαινεις... Τελος παντων θα ξανακανω μια χοριακη. Θα σου γραψω αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. Υπαρχει μια μικρη ελπιδα μεσα μου. Οτι ειναι να γινει θα γινει. Απλα ειναι η πρωτη φορα μετα απο 16 μηνες προσπαθειας και καταλαβαινεις... Τελος παντων θα ξανακανω μια χοριακη. Θα σου γραψω αποτελεσματα

 

Καταλαβαινω πως νιωθεις, πιστεψε με!

Ειναι πολυ νωρις και δεν μπορεις να κανεις κατι αυτη τη στιγμη για να εξασφαλισεις μια εγκυμοσυνη που αρχισε, ειναι θεμα τυχης αυτη τη στιγμη. Αλλα να σκεφτεσαι θετικα! Πες μας νεα σου! καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γειας σας. Σας διαβαζω πολυ καιρο και δυστυχως δεν γραφω για καλο. Εκανα χοριακη τρεις μερες πριν την περιοδο και ηταν 327. Δυο μερες μετα 136. Ο γιατρος ειπε πως δεν θα τα καταφερω και να περιμενω το αιμα . περασαν πεντε μερες, το στηθος ειναι πρισμενο και εχω μικρες κραμπες στην κοιλια. Τι να περιμενω;

 

Κ οι δυο τιμές μπορει να υφίστανται...το αρνητικό στην περιπτωση σου ειναι οτι αντί να διπλασιαστεί έπεσε κατα το ήμισυ+...δεν ξέρω αν εχει νόημα τωρα αλλα ρωτα τον μήπως μπορεις να πάρεις προγεστερονη...ξεκουραση κ σιγουρα θα πρέπει να επαναλάβεις τη χοριακή...στο ίδιο πάντα εργαστήριο...εύχομαι να εχεις θετική εξέλιξη...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κ οι δυο τιμές μπορει να υφίστανται...το αρνητικό στην περιπτωση σου ειναι οτι αντί να διπλασιαστεί έπεσε κατα το ήμισυ+...δεν ξέρω αν εχει νόημα τωρα αλλα ρωτα τον μήπως μπορεις να πάρεις προγεστερονη...ξεκουραση κ σιγουρα θα πρέπει να επαναλάβεις τη χοριακή...στο ίδιο πάντα εργαστήριο...εύχομαι να εχεις θετική εξέλιξη...

Ευχαριστω για την ανταποκριση. Αν δεν ερθει αιμα θα κανω μια χοιριακη απο Δευτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι πολύ σημαντικό αυτό που σου λέει η sunrise, να είναι στο ίδιο εργαστήριο η χοριακη

Αλλά σε κάθε περίπτωση, αν δεν έρθει αίμα πρέπει να πας να σε δει ο γιατρός σου, να δει τι γίνεται με υπέρηχο. Κι όταν τελειώσει το αίμα πρέπει να πας να σε ξαναδεί για να επιβεβαιωθεί αν η μήτρα σου έχει καθαρίσει.

Φυσικά όλα αυτά σε περίπτωση που δεν εξελίσσεται η εγκυμοσύνη σου

Εύχομαι να πανε όλα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ σημαντικό αυτό που σου λέει η sunrise, να είναι στο ίδιο εργαστήριο η χοριακη

Αλλά σε κάθε περίπτωση, αν δεν έρθει αίμα πρέπει να πας να σε δει ο γιατρός σου, να δει τι γίνεται με υπέρηχο. Κι όταν τελειώσει το αίμα πρέπει να πας να σε ξαναδεί για να επιβεβαιωθεί αν η μήτρα σου έχει καθαρίσει.

Φυσικά όλα αυτά σε περίπτωση που δεν εξελίσσεται η εγκυμοσύνη σου

Εύχομαι να πανε όλα καλα!

Σιγουρα θα παω στο γιατρο και για χοριακη. Ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γειας σας. Σας διαβαζω πολυ καιρο και δυστυχως δεν γραφω για καλο. Εκανα χοριακη τρεις μερες πριν την περιοδο και ηταν 327. Δυο μερες μετα 136. Ο γιατρος ειπε πως δεν θα τα καταφερω και να περιμενω το αιμα . περασαν πεντε μερες, το στηθος ειναι πρισμενο και εχω μικρες κραμπες στην κοιλια. Τι να περιμενω;

Κοριτσακια μου σημερα πηγα να επιβεβαιωσω οτι η χοριακη μηδενιστηκε και αυτη ειχε φτασει 5895. Τελεια. Εκανα υπερυχο. Το σπορακι ειναι εκει το ειδα. Εχω ομως μια κυστη. Ειναι προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου σημερα πηγα να επιβεβαιωσω οτι η χοριακη μηδενιστηκε και αυτη ειχε φτασει 5895. Τελεια. Εκανα υπερυχο. Το σπορακι ειναι εκει το ειδα. Εχω ομως μια κυστη. Ειναι προβλημα;

 

Συγχαρητηρια!! Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ ενα γερο μπεμπακι!

Για την κυστη δεν ξερω να σου πω,ισως καποια αλλη κοπελα γνωριζει!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου σημερα πηγα να επιβεβαιωσω οτι η χοριακη μηδενιστηκε και αυτη ειχε φτασει 5895. Τελεια. Εκανα υπερυχο. Το σπορακι ειναι εκει το ειδα. Εχω ομως μια κυστη. Ειναι προβλημα;

έγινε το θαυματάκι σήμερα που είναι και της Παναγίας!!!μπράβο κοριτσάρα μου να εχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!θα θελα όμως να μου πεις κάποιες λεπτομερειες η εγκυμοσύνη είναι από εξωσωματική η φυσιολογικά??? τις 2 πρωτες χοριακέες τις είχες κανει στο ιδιο εργαστηριο?? και 5895 σε ποια μερα μετα την καθυστερηση εφτασε σε αυτό το νούμερο?? και εγώ είχα ενα σκαμπανέβασμα στην χοριακη μου, είμαι από εξωσωματική μου κοψανε τα χάπια και όταν πήγα να δω ότι μηδενίστηκε αυτη είχε ανέβει και από τοτε ανεβαίνει σιγα και σταθερα, διπλασιαζεται αν 72 ωρες σήμερα είναι 790 και περιμενουμε την τετάρτη αν φτάσει 1000 να το δούμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου σημερα πηγα να επιβεβαιωσω οτι η χοριακη μηδενιστηκε και αυτη ειχε φτασει 5895. Τελεια. Εκανα υπερυχο. Το σπορακι ειναι εκει το ειδα. Εχω ομως μια κυστη. Ειναι προβλημα;

 

Πρώτον, εγώ θα άλλαζα γυναικολόγο...δεύτερον, εμείς εδώ τι ακριβώς να σου πούμε για την κύστη;...ο γιατρός δλδ τι σου είπε;...τρίτον, εύχομαι όλα να πάνε κατ'ευχήν...

 

υγ: πήρες προγεστερόνη τελικά;

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

έγινε το θαυματάκι σήμερα που είναι και της Παναγίας!!!μπράβο κοριτσάρα μου να εχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!θα θελα όμως να μου πεις κάποιες λεπτομερειες η εγκυμοσύνη είναι από εξωσωματική η φυσιολογικά??? τις 2 πρωτες χοριακέες τις είχες κανει στο ιδιο εργαστηριο?? και 5895 σε ποια μερα μετα την καθυστερηση εφτασε σε αυτό το νούμερο?? και εγώ είχα ενα σκαμπανέβασμα στην χοριακη μου, είμαι από εξωσωματική μου κοψανε τα χάπια και όταν πήγα να δω ότι μηδενίστηκε αυτη είχε ανέβει και από τοτε ανεβαίνει σιγα και σταθερα, διπλασιαζεται αν 72 ωρες σήμερα είναι 790 και περιμενουμε την τετάρτη αν φτάσει 1000 να το δούμε..

Φυσιολογικα συνελαβα. Η χοριακη απο 136 την πρωτη μερα καθυστερησης πηγε 5895 την 10η μερα καθυστερησης. Ο γιατρος ειπε πως το σκαμπανεβασμα οφειλεται στην κυστη. Εγω νομιζω πως ηταν λαθος η πρωτη χοριακη. Την πηρα τηλεφωνικα. Για την κυστη το εψαξα και λογικα θα απορροφηθει.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, εγώ θα άλλαζα γυναικολόγο...δεύτερον, εμείς εδώ τι ακριβώς να σου πούμε για την κύστη;...ο γιατρός δλδ τι σου είπε;...τρίτον, εύχομαι όλα να πάνε κατ'ευχήν...

 

υγ: πήρες προγεστερόνη τελικά;

Εχω μαγαλη εμπθστοσυνη στο γιατρο. Προγεστερονη δεν πηρα τελικα. Δεν ειχα ποτε αιμα. Ευχαριστω για τις ευχες.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια!! Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ ενα γερο μπεμπακι!

Για την κυστη δεν ξερω να σου πω,ισως καποια αλλη κοπελα γνωριζει!

Ευχαριστω Ζουζου. Σε φιλω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα basoliakou, με το καλό!

 

Κύστη είχα κι εγώ στην τελευταία μου εγκυμοσύνη (που μόλις χτες έβγαλε δοντάκι πλέον). Ο γιατρός μου είχε πει ότι αυτές απορροφούνται όταν το ωχρό σωμάτιο τελειώσει τον αποστολή του και απορροφηθεί στην 8η εβδομάδα. Δημιουργήθηκε κατά την ωορρηξία. Είχα πόνο έντονο αριστερά και με ενοχλούσε αρκετά μπορώ να πω, αλλά πέρασε γρήγορα. Την χοριακή δεν την επηρέαζε καθόλου όμως.

 

Ο γιατρός με βάση τα δεδομένα που του είπες, ορθώς σου είπε να περιμένεις αίμα, αλλά βρε παιδί μου τι άσχημο λάθος ήταν αυτό;

 

Maraki2608, εύχομαι τα καλύτερα. Υπάρχει περίπτωση, αφού ήταν εξωσωματική να εμφυτεύτηκαν περισσότερα από ένα ωάρια αλλά τελικά να συνεχίζει μόνο ένα; Και έτσι να εξηγείται η όχι κανονική αύξηση της χοριακής σου;

xhHtp2.pngkSQIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα basoliakou, με το καλό!

 

Κύστη είχα κι εγώ στην τελευταία μου εγκυμοσύνη (που μόλις χτες έβγαλε δοντάκι πλέον). Ο γιατρός μου είχε πει ότι αυτές απορροφούνται όταν το ωχρό σωμάτιο τελειώσει τον αποστολή του και απορροφηθεί στην 8η εβδομάδα. Δημιουργήθηκε κατά την ωορρηξία. Είχα πόνο έντονο αριστερά και με ενοχλούσε αρκετά μπορώ να πω, αλλά πέρασε γρήγορα. Την χοριακή δεν την επηρέαζε καθόλου όμως.

 

Ο γιατρός με βάση τα δεδομένα που του είπες, ορθώς σου είπε να περιμένεις αίμα, αλλά βρε παιδί μου τι άσχημο λάθος ήταν αυτό;

 

Maraki2608, εύχομαι τα καλύτερα. Υπάρχει περίπτωση, αφού ήταν εξωσωματική να εμφυτεύτηκαν περισσότερα από ένα ωάρια αλλά τελικά να συνεχίζει μόνο ένα; Και έτσι να εξηγείται η όχι κανονική αύξηση της χοριακής σου;

Το ξερω πως ηταν τρομερο το λαθος. Ειχα ενα πολυ αχνο τεστ. Φαινοταν δεν φαινοταν γραμμη ενω η χοριακη 327; απο την πρωτη στιγμη ενιωσα το λαθος. Ευχαριστω παντως για το οτι μου γραφεις την εμπειρια σου. Ειναι σωτηριο. Να σου ζησει το μικρακι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

έγινε το θαυματάκι σήμερα που είναι και της Παναγίας!!!μπράβο κοριτσάρα μου να εχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!θα θελα όμως να μου πεις κάποιες λεπτομερειες η εγκυμοσύνη είναι από εξωσωματική η φυσιολογικά??? τις 2 πρωτες χοριακέες τις είχες κανει στο ιδιο εργαστηριο?? και 5895 σε ποια μερα μετα την καθυστερηση εφτασε σε αυτό το νούμερο?? και εγώ είχα ενα σκαμπανέβασμα στην χοριακη μου, είμαι από εξωσωματική μου κοψανε τα χάπια και όταν πήγα να δω ότι μηδενίστηκε αυτη είχε ανέβει και από τοτε ανεβαίνει σιγα και σταθερα, διπλασιαζεται αν 72 ωρες σήμερα είναι 790 και περιμενουμε την τετάρτη αν φτάσει 1000 να το δούμε..

Μαρακι παντως σου ευχομαι οτι καλυτερο. Το οαλεψα και εγω πολυ λογω πολυκυστικων με διατροφη και ασκηση. Οχι ζαχαρη,οχι αλευρι,οχι το ενα οχι το αλλο. Εκανα διατροφη διαβητικων θα ελεγα. Αλλα ηταν ολα σωστα. Με το καλο λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...