Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρόβλεψη γιατρού για τη γέννα


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας,είμαι 38 εβδομάδων στο δεύτερο μου παιδάκι, ειναι εμπεδωμενο έχω εδώ κ πόσες μέρες πονάκια κ ενοχλήσεις έχω κ δυο δάχτυλα διαστολή.Πάνω που ηλπιζα οτι μπορεί κ να ερθει αυτές τις μέρες αφού έχω τοσα συμπτώματα κάθε μέρα,η γιατρός που με είδε μου είπε με μεγάλη σιγουριά οτι θα γεννησω στην ωρα μου δλδ κοντά στην Πητ. Ηθελα να σας ρωτησω αν έπεσαν μέσα οι δικοί σας γιατροί στη πρόβλεψη τους για το πότε θα ερθει το παιδί. Πως γίνεται να ξέρει τόσο σίγουρα? Είμαι πολύ κουρασμένη γιατί έχω κ τον διαβήτη κύησης...

2SJAp1.png

 

8iqvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χριστινακι καλησπερα

Εμενα ο γιατρος μου στην τελευταια εξεταση που εκανα δεκα μερες περιπου νομιζω πριν τη τελικη ημερομηνια τοκετου επειδη ειχα διαστολη κ με κολπικη εξεταση ειχε πιασει κ το κεφαλι του παιδιου μου ειπε: σε δυο τρεις μερες θα γεννησεις σιγουρα εχει κατεβει πολυ.

Δε γεννησα δεν εσπασαν τα νερα ουτε τοτε ουτε αργοτετα κ τελικα πηγα με προκληση..οποτε ο δικος μου δεν επεσε μεσα σιγουρα.

Υπομονη κ κουραγιο για το διαβητη.ειναι σιγουρα δυσκολο κ οσο παμε προς το τελος της εγκυμοσυνης ολες θελουμε να τελειωνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ κατάλαβα αρα ο δικός σου δεν έπεσε μέσα!Βασικά με την κοινη λογική σκέφτομαι οτι δε γίνεται να ξέρουν σίγουρα.. Ειναι απρόβλεπτος ο τοκετός..Τι να πω!

2SJAp1.png

 

8iqvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ κατάλαβα αρα ο δικός σου δεν έπεσε μέσα!Βασικά με την κοινη λογική σκέφτομαι οτι δε γίνεται να ξέρουν σίγουρα.. Ειναι απρόβλεπτος ο τοκετός..Τι να πω!

 

Ο μόνος που ξέρει κορίτσι μου είναι ο θεός και το μωράκι σου. Εμένα με είδε ο γιατρός μου 40 εβδομάδων και δεν είχα ούτε διαστολή ούτε πόνους τίποτα και την ίδια μέρα το βράδυ έκανα μπάνιο φόρεσα το νυχτικό μου ξάπλωσα και έβλεπα τηλεόραση και ένιωσα ότι κατουρήθηκα και γελούσα με τον άντρα μου αλλά τελικά ήταν τα νερά μου και γεννούσα........ Οι πρώτοι πόνοι που ένιωσα ήρθαν μετά από 3 ώρες και γέννησα μετά το 24ωρο. :-)

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος που ξέρει κορίτσι μου είναι ο θεός και το μωράκι σου. Εμένα με είδε ο γιατρός μου 40 εβδομάδων και δεν είχα ούτε διαστολή ούτε πόνους τίποτα και την ίδια μέρα το βράδυ έκανα μπάνιο φόρεσα το νυχτικό μου ξάπλωσα και έβλεπα τηλεόραση και ένιωσα ότι κατουρήθηκα και γελούσα με τον άντρα μου αλλά τελικά ήταν τα νερά μου και γεννούσα........ Οι πρώτοι πόνοι που ένιωσα ήρθαν μετά από 3 ώρες και γέννησα μετά το 24ωρο. :-)

 

Αχ ποσο με ενθαρρύνει αυτό που λες!!Για να δούμε τι θα γίνει με μένα...Εχω χασει την υπομονή μου πραγματικά!

2SJAp1.png

 

8iqvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...