Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαμηλή χοριακη και καθυστέρηση


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα... είμαι καινουργια εδώ..Ο λόγος που γράφω είναι γιατί είμαι πολύ μπερδεμένη..τελευταία περίοδος 2 Ιουλιου..Πολύ άστατος κυκλος γενικά που δεν οφείλεται σε πολυκυστικες.προσπαθουμε με τον άντρα μου για παιδάκι.Ακομα περίοδος δεν έχει εμφανιστεί.εκανα τεστ αρνητικό και χωριακη 2.1 πριν τρεις ημέρες..τι λέτε να συμβαίνει?συγνώμη για το μεγάλο μηνυμα αλλά δεν μπορώ να το εξηγήσω..έχει συμβεί σε κάποια?μήπως άργησε να γίνει ή σύλληψη και γιαυτό αυτή ή τιμή?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα... είμαι καινουργια εδώ..Ο λόγος που γράφω είναι γιατί είμαι πολύ μπερδεμένη..τελευταία περίοδος 2 Ιουλιου..Πολύ άστατος κυκλος γενικά που δεν οφείλεται σε πολυκυστικες.προσπαθουμε με τον άντρα μου για παιδάκι.Ακομα περίοδος δεν έχει εμφανιστεί.εκανα τεστ αρνητικό και χωριακη 2.1 πριν τρεις ημέρες..τι λέτε να συμβαίνει?συγνώμη για το μεγάλο μηνυμα αλλά δεν μπορώ να το εξηγήσω..έχει συμβεί σε κάποια?μήπως άργησε να γίνει ή σύλληψη και γιαυτό αυτή ή τιμή?

 

Καλησπέρα,ο κύκλος σου περίπου πόσο είναι;;;;

Την χοριακή την έκανες κ μέτραγες καθυστέρηση;;;

Το λέω γιατί τα τέστ δεν είναι έγκυρα αλλά η χοριακή δεν κάνει λάθος.

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ο κύκλος σου περίπου πόσο είναι;;;;

Την χοριακή την έκανες κ μέτραγες καθυστέρηση;;;

Το λέω γιατί τα τέστ δεν είναι έγκυρα αλλά η χοριακή δεν κάνει λάθος.

 

Ο κύκλος μου είναι περίπου 45 με. +-3..είμαι πολύ μπερδεμένη γιατί δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου..και ο γυναικολόγος μου λείπει εξωτερικό και δεν μπορώ να πάρω μία απάντηση..

Link to comment
Share on other sites

Ο κύκλος μου είναι περίπου 45 με. +-3..είμαι πολύ μπερδεμένη γιατί δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου..και ο γυναικολόγος μου λείπει εξωτερικό και δεν μπορώ να πάρω μία απάντηση..

 

Άρα 45 ημέρες ήταν 15/8 και είσαι συν 5 έως σήμερα.

Με την χοριακή στις 47 μέρες...

Κανονικά αν ήσουν θα σου έβγαζε έστω κ χαμηλό αριθμό όχι αρνητικό.

Περίμενε έως την δευτέρα κ αν δεν αδιαθετήσεις ξανακάνε μια χοριακή.

Μπορεί να κρύωσες λόγω θάλασσας,αλλά όπως κ να έχει αν σου καθυστερήσει και άλλο πήγαινε σε κάποιον άλλο γυναικολόγο να σε δεί,μην το αφήσεις μέχρι να γυρίσει ο δικός σου!!!

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άρα 45 ημέρες ήταν 15/8 και είσαι συν 5 έως σήμερα.

Με την χοριακή στις 47 μέρες...

Κανονικά αν ήσουν θα σου έβγαζε έστω κ χαμηλό αριθμό όχι αρνητικό.

Περίμενε έως την δευτέρα κ αν δεν αδιαθετήσεις ξανακάνε μια χοριακή.

Μπορεί να κρύωσες λόγω θάλασσας,αλλά όπως κ να έχει αν σου καθυστερήσει και άλλο πήγαινε σε κάποιον άλλο γυναικολόγο να σε δεί,μην το αφήσεις μέχρι να γυρίσει ο δικός σου!!!

 

Έχεις δίκιο αυτό θα κάνω..απλα είχα μία μικρή ελπίδα μήπως και...γιατί το θέλω πολύ..όπως και να έχει σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανταπόκρισή σου και τις συμβουλές σου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχεις δίκιο αυτό θα κάνω..απλα είχα μία μικρή ελπίδα μήπως και...γιατί το θέλω πολύ..όπως και να έχει σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανταπόκρισή σου και τις συμβουλές σου..

 

Ποτέ δεν ξέρεις για αυτό κ σου είπα ξανακάνε απο δευτέρα,αλλά αφού έχεις άστατο κύκλο κ θέλεις παιδάκι τότε πρέπει να παρακολουθείς την ωορηξία σου πότε ακριβώς είναι.

Αυτό μπορείς είτε με υπέρηχο στον γυναικολόγο σου ή με τεστάκια ωορηξίας μόνη σου.

Όπως κ να έχει εύχομαι σύντομα να δείς μια θετική χοριακή!!!!

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ξέρεις για αυτό κ σου είπα ξανακάνε απο δευτέρα,αλλά αφού έχεις άστατο κύκλο κ θέλεις παιδάκι τότε πρέπει να παρακολουθείς την ωορηξία σου πότε ακριβώς είναι.

Αυτό μπορείς είτε με υπέρηχο στον γυναικολόγο σου ή με τεστάκια ωορηξίας μόνη σου.

Όπως κ να έχει εύχομαι σύντομα να δείς μια θετική χοριακή!!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ...κι εσύ με το καλό το μωρακι σου...να είσαι καλά..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...