Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

prooraki 24&i1 750 gr


Recommended Posts

:(poso ma poso ipomoni na exei kaneis na anteksei autin tin katastasi na vlepei etsi to splaxno tou?geia sas koritsia exo diavasei themata sxetika me ta proorakia k exo parei poli kouragio apo esas k as min sas ksero.ego gennisa proora stis 31 12 2015 to moro m ena agoraki molis stin 24 evdomada vriskomaste aisios panagia mou sxedon ena mina stin monada entatikis neognon ioanninon doska to theo sxetika einai statheros o mikros m ala kathe mera pao me tin idia agonia me tin kardia petra ti tha akouso exoume mia limoksi apo tin koilia m akoma logo oti spasan ta nera m apo tin 21 proti evdomada k exoume mia egkefaliki aimoragia deuterou vathmou k gennika para poli dromo akoma mprosta mas

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:(poso ma poso ipomoni na exei kaneis na anteksei autin tin katastasi na vlepei etsi to splaxno tou?geia sas koritsia exo diavasei themata sxetika me ta proorakia k exo parei poli kouragio apo esas k as min sas ksero.ego gennisa proora stis 31 12 2015 to moro m ena agoraki molis stin 24 evdomada vriskomaste aisios panagia mou sxedon ena mina stin monada entatikis neognon ioanninon doska to theo sxetika einai statheros o mikros m ala kathe mera pao me tin idia agonia me tin kardia petra ti tha akouso exoume mia limoksi apo tin koilia m akoma logo oti spasan ta nera m apo tin 21 proti evdomada k exoume mia egkefaliki aimoragia deuterou vathmou k gennika para poli dromo akoma mprosta mas

 

Εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά! πόσο υπομονή και κουράγιο πρέπει να έχετε. Ο θεός μαζί σας!

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχομαι το αγορακι σου να γινει γρηγορα καλα, ευτυχως ειναι σταθερος, αυτο ειναι πολυ καλο σημαδι. σε σενα καλο κουραγιο και υπομονη. να σας πανε ολα καλα, και να το παρεις συντομα σπιτι σου.

Link to comment
Share on other sites

:(poso ma poso ipomoni na exei kaneis na anteksei autin tin katastasi na vlepei etsi to splaxno tou?geia sas koritsia exo diavasei themata sxetika me ta proorakia k exo parei poli kouragio apo esas k as min sas ksero.ego gennisa proora stis 31 12 2015 to moro m ena agoraki molis stin 24 evdomada vriskomaste aisios panagia mou sxedon ena mina stin monada entatikis neognon ioanninon doska to theo sxetika einai statheros o mikros m ala kathe mera pao me tin idia agonia me tin kardia petra ti tha akouso exoume mia limoksi apo tin koilia m akoma logo oti spasan ta nera m apo tin 21 proti evdomada k exoume mia egkefaliki aimoragia deuterou vathmou k gennika para poli dromo akoma mprosta mas

 

ο ανηψιος μου γεννήθηκε 24 εβδομάδα και 600γρ. τώρα είναι 4 χρονών και υγιέστατος!

όλα θα πάνε καλα!

κουράγιο και δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

Καλη δύναμη σας ευχομαι κ όλα θα πανε καλα.Ο γιος μου γεννηθηκε 28εβδ κ 4ημ κ μειναμε στο νοσοκομειο 45μερες.Χρειαζεται υπομονή κ θετική σκεψη.Ο Θεος να σας δινει δυναμη κ γρηγορα να παρετε το μικρο σας σπιτι με το καλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπομονή, πίστη και προσευχή! Να σκέφτεστε με αισιοδοξία και όλα θα πάνε καλά. Ο Θεός να σας δίνει κουράγιο και μια μέρα όλα αυτά να είναι μια μακρινή ανάμνηση.

μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για τα λογια σασ να ειστε ολοι καλα εγω σημερα ειμαι πολυ χαλια δυστιχος γιατι δεν ακουσα καλα λογια στην επισκεψη ο γιατρος μ ειπε οτι ο μικρουλης μου επιδινώθηκε η κατσταση του απο εχθες εχει ενα μικροβιο και το ψαχνουν ανεωασαν και το οξυγονο γιατι εχει περισσοτερη αναγκη και κατι για τη νκαρδουλα του εκλεγα και δεν τα καταλαβα ολα οσα μ ελεγε ευχομαι να ειναι περαστηκο και να τα καταφερει ο γιγαντακος μου να βγει νικητης :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπελα μου...Εχω πολύ καιρο να γραψω στο φορουμ αλλα διαβασα την ιστορια σου και θυμηθηκα τα δικα μας.Γεννησα κι εγω ένα προωρακι 26εβδ και 2ημερων,970γρ.Περισυ τετοια εποχη ημασταν στη μενν και παλευαμε...περασε και μενα τρεις λοιμώξεις σοβαρες και είχαμε βρογχοπνευμονικη δυσπλασια.μειναμε 4μηνες στη μενν και πηγαμε σπιτι με οξυγονο το οποιο όμως βγαλαμε μετα από τρεις μηνες.ειμαστε 10 μηνων διορθωμενη και ειμαστε κουκλοι και πανεξυπνοι και τιποτα δε θυμιζει πανω μας ότι είμασταν τοσο προωροι..σε καταλαβαίνω απολυτα...θα πιστευεις στο παιδι σου και όλα θα πανε καλα..Εχουμε πολύ καλους νεογνολογους που παλευουν για τα παιδακια μας..Και όταν θα πηγαίνεις να το βλέπεις να του γελας και να του μιλας και να του λες ότι τα παει μια χαρα και ότι θα ερθει γρηγορα κοντα σας.Εγω το ειχα ταξει και ελεγα και μια προσευχη συνεχεια και αυτό μας εδωσε δυναμη...θα μπαινω να μαθαίνω νεα σου..ολα θα πανε καλα...πιστη να εχεις και υπομονή..

Link to comment
Share on other sites

chis80 εχω διαβασει την ιστορια σας και πραγματικα χερομαι παρα πολυ που ολα πηγαν καλα εχω παρει κουραγιο απο σας πολυ ξερεις πως ειναι εδω μεσα εχω βρει παρηγορια γιατι ο κοσμος που με αγαπαει κ με ξερει δεν μπορει να καταλαβει τι περναω τωρα ενο εδω μεσα ειμαστε μανουλες που τα εχουμε περασει κ καταλαβαινουμε!δεν ξερω αν στραβοσει κατι θα τρελαθω δεν θελω καν να σκευτομαι πως θα μου φυγει πως τελικα δεν θα τα καταφερει εχει απο εχθες που μου ειπαν οτι επιδινοθηκε η κατασταση του εχω τρελαθει περιμενω πως κ πως να παει 12 η ωρα να τρεξω κοντα του και να μιλισω για νεοτερα με τους γιατρους ελπιζω να το ξεπερασουμε και αυτο και να σηνεχισουμε τον μακρυ μας δρομο ευχαριστω απο καρδιας για το ενδιαφερον και να χερεσε το παιδακι σου να ειναι παντα γερος οπως και ολα τα παιδακια!ευχαριστω ολες σας για το ανδιαφερον και τις ευχες σας και εγω και ο γιγαντακος μου (γινγαντα τον φοναζουν ολοι εκει μεσα λογο οτι ειναι ο πιο μικρουλις)

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη και δυναμη κουκλα μου να εχετε και να τη μεταφερετε στο γιγαντακο σας!!Να πηγαινεις με ΧΑΜΟΓΕΛΟ και ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ διπλα του...κι αυτος θα το παιρνει..ολα τα καταλαβαινουν!!Ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου ολα να πανε ΤΕΛΕΙΑ κι ο μικρος γιγαντακος να ειναι γερος!!Ο δρομος ειναι μακρυς...αλλα το εχουν καταφερει πολλα παιδακια...ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ κι ολα θα πανε καλα!!Εχεις την αγαπη και την σκεψη μας κοντα σας κοπελα μου κι ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!

hIRop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου στελνω και εγω την αγαπη μου και τις ευχες μου να παρετε γρηγορα βαρος κ να πατε σπιτακι σας. Και τα δικα μου εμειναν ενα με ενα μιση μηνα στην εντατικη. Η μικρη ηταν 1240 γραμμαρια. Ειναι πολυ δυσκολο αλλα οταν γυρισετε σπιτι θα σου φαινεται σαν μακρυνο ονειρο.

 

Υπομονη και δυναμη κουκλα μου να εχετε και να τη μεταφερετε στο γιγαντακο σας!!Να πηγαινεις με ΧΑΜΟΓΕΛΟ και ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ διπλα του...κι αυτος θα το παιρνει..ολα τα καταλαβαινουν!!Ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου ολα να πανε ΤΕΛΕΙΑ κι ο μικρος γιγαντακος να ειναι γερος!!Ο δρομος ειναι μακρυς...αλλα το εχουν καταφερει πολλα παιδακια...ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ κι ολα θα πανε καλα!!Εχεις την αγαπη και την σκεψη μας κοντα σας κοπελα μου κι ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω μεσα απο τα βαθει της καρδιας μου ευχαριστω για την θετικη ενεργια και σκεψη μακαρι να πανε ολα καλα εγω μεσα μου ελπιζω πως ολα θα τα ξεπερασουμε στο τελος και θα ειναι ενα μακρινο ολο αυτο και θα ειναι γερος το αξιζει δεν εφτεξε σε κατι δεν εκανε κατι εκεινος και ειναι κριμα ολο αυτο που τραβει τωρα αυτο ειναι κατι που με τρελενει αλλα εχω υποσχεθει οταν βγει πρωτα ο θεος απο εκει και ερθει στο σπιτι του θα κανω τα παντα να μην ξαναπονεσει ποτε και θα του δωσω ολη μα ολη την αγαπη μου εμπρακτα προς το παρων το μονο που μπορω να κανω ειναι ενα χαδι και δυο λογακια για 5 λεπτα την ημερα ελπιζω να το νιωθει!και παλυ ευχαριστω ¨)

Link to comment
Share on other sites

Ειχες νεοτερα σημερα κοπελα μου;

 

εχω νεοτερα ναι μου ειπαν οτι ειμαστε στην κοψη του ξιραφιου ετσι ακριβος και του λεω ποτε θα φυγουμε απο αυτην την θεση?και μ ειπε εχουμε ξεκινησει αντιβιοση και ειναι κρισιμα τα 3 εικοσιτετραωρα απο εχθες αρα ακομα αυριο κ μεθαυριο η καρδια μ εχει σταματισει ειπα στον μικρο μ να ειναι δινατος και να παλεψει ακομα μια φορα να το ξεπερασει κ να βγει νικιτης κ απο αυτο

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυσκολα το ξερω..θα το ξεπερασει κοπελα μου..θα το ξεπερασει κι αυτό...είναι πολύ δυνατα τα μικρα μας...όλα τα προωρακια δηλαδή...σε σκέφτομαι πολύ να το ξερεις και προσευχομαι για το μικρουλη σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα τρελαθω δεν ειμαι καλα κοντεβω να τρελαθω μ ειπαν οτι χειροτερεψε πολυ οτι δεν εχει ελιδα κ αν εχει θα εχει προβλημα εγκεφαλικο επεκταθικε το αιματομα σε ολο τον εγκεφαλο και αν τα καταφερει αποκλιετε να ειναι καλα κολολιμοξη γιατι???τι εεχει κανει το παιδι μ γιατι γιατι γιατι δεν αντεχω να μ φυγει δεν αντεχω κοριτσια ποναει πολυ πολυ

Link to comment
Share on other sites

θα τρελαθω δεν ειμαι καλα κοντεβω να τρελαθω μ ειπαν οτι χειροτερεψε πολυ οτι δεν εχει ελιδα κ αν εχει θα εχει προβλημα εγκεφαλικο επεκταθικε το αιματομα σε ολο τον εγκεφαλο και αν τα καταφερει αποκλιετε να ειναι καλα κολολιμοξη γιατι???τι εεχει κανει το παιδι μ γιατι γιατι γιατι δεν αντεχω να μ φυγει δεν αντεχω κοριτσια ποναει πολυ πολυ

κοπελα μου δεν εχω λογια...προσευχη στο Θεο.Μονο αυτο...όλα τα μπορει...

Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα είναι δυσκολα το ξερω αλλα εχε πιστη στο μικρακι σου...και στο θεο και την παναγια...οι γιατροι οφειλουν να σε προετοιμασουν για το χειροτερο σεναριο.κι εμενα μου ελεγαν τα χειροτερα...είναι λογικο.δεν είναι θεοι..θα το ξεπερασει το μικρο σου..και θα συνεχισει τον αγωνα του,απλα ισως σας πισωγυρισει λιγο.θα σου στειλω μια προσευχη που την ελεγα συνεχεια.μπορει και 100φορες τη μερα..

Link to comment
Share on other sites

Θεοτοκε παρθενε χαιρε κεχαριτωμενη Μαρια ο κυριος μετα σου

ευλογημενη συ εν γυναιξι και

ευλογημένος ο καρπος της κοιλιας σου ότι σωτηρα ετεκες των ψυχων ημων.

Link to comment
Share on other sites

μολις μιλισα στο τηλεφωνο με την μοναδα μου επετρεψαν να παρω σημερα λογο τις καταστασεις τι να μ πουν ομως τα χειροτερα ο μικρουλις μου δεν παει καλα η αιμοραγια δεν σταματαει κ δεν μπορουν να κανουν κατι γιαυτο ειμαι συντετριμενη μου ειπε καλυτερα να φυγει γιατι η αιμοραγια εχει κανει ανεπανορθοτο κακο και θα μας αφισει σηγουρα νευρολογικα προβληματα εχω τρελαθει ο αντρας μ δεν αντεχει ουτε να ερθει στο νοσοκομειο δεν αντεχει εγω εχω πεσει στα πατοματα αλλα δεν μπορω να μην παω δεν αντεχω να μην τον δω αλλα κ οταν τον βλεπω πλεον ποναω κ υποφερω εχει αλαξει η εικονα του ωοπος μ ειπε κ ο γιατρος μεγαλοσε πολυ το κεφαλακι του λογικα απο την αιμοραγια αλα το ειδα κ εγω σημερα οτι μεγαλοσε χριστε μ παναγια μου ας ειναι ενα ονειρο δεν ξερω τι να σκευτω τι να ζιτισω απο την παναγια αλα ειναι το παιδι μου το σπλαχνο μου τον αγαπωωωωωω τον βλεπω ενα μηνα στην μενν και δεν τον εχω παρει ακομα μια αγκαλιτσα μονο χαδακια θελω να του πω πως τον αγαπω με ολη μ την καρδια τον αγαπω

Link to comment
Share on other sites

Τι να πουμε? Μονο ποναμε βαθια. Μακαρι μεσα απο τα βαθη της καρδισς μου να το ξεπερασει κ να μην υπαρχει προβλημα εγκεφαλικο. Γιατι να ταλαιπωρουνται τα μωρακια? Εχε δυναμη κ κουραγιο ψυχη μου κ εσυ κ ο αντρας σου.

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι οτι ειναι καλυτερο για το μωρο αλλα και για σενα και τον αντρα σου να συμβει.σου εχω στειλει προσωπικο μηνυμα...αν θελεις τη βοηθεια μου...επικοινωνησε μαζι μου.εχω βρεθει ακριβως στην ιδια θεση.

ΕΛΙΖΑ...ΑΝΝΑΛΙΖΑ...ΙΣΑΒΕΛΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...