Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επειγον! Χαπι επομενης μερας


elen15

Recommended Posts

Με τον φιλο μου καναμε την τριτη ερωτα και καιως τελειωσε (το μισο της διαδικασιας ) μεσα μου μετα βγηκε για να τελειωσει τελειως. Φοραγε προφυλακτικο αλλα τελειωνοντας την ολη διαδικασια ειδαμε οτι ειχαν σταξει απο τα δικα του υγρα μεχει και τους ορχεις χωρις ομως να ειχε σπασει το προφυλακτικο γιατι το ελεγξαμε. Ισως εφυγε απο τη θεση του καπως . δν ξερω... Επειδη ημουν στις γονιμες μερες πηρα κατευθειαν το χαπι ( μετα απο κανενα μισαωρο απο την επαφη). Ειμαι καλυμμενη ετσι; φοβαμαι πολυ γτ διαβαζω κατα καιρους διαφορα και εχω φρικαρει. Η επομενη περιοδος ειναι να ερθει αρχες οκτωβρη. Υπαρχει καποιο σημαδι που να μου δειχνει οτι το χαπι λειτουργησε;; δν ξερω καν αν μεσα μου ειχα υγρα του αν και οσο κοιταξα δν βρηκα κατι αλλα πεθαινω αποβτο αγχος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

Θα σου απαντησω συνοπτικά :wink:

Μην φοβαςαι ολα καλα τα έκανες...

Ακομη και ολοκληρωμένη να γινει η επαφή με το χάπι αυτο λενε πως οι πιθανοτητες σχεδον μηδενίζουν!

Ελπιζω να εισαι ενημερωμένη για θεματα τέτοια... Αν οχι ρωτα μας να μαθεις!

Επισης ελπιζω να εχεις επισκεφτεί γυναικολογο, με την έναρξη των επαφών επιβάλλεται να μας δει γυναικολογος και να γίνονται οι εξετασεις ναι μεν "ρουτίνας" αλλα πολυ σημαντικές :wink:

Να προσεχεις την υγεια σου! Πανω απ ολα αυτο εχει σημασία!!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Καπως καθυσηχαστηκα αλλα δν παυει να υπαρχει αυτη η αγωνια. Οποια αλλη απαντηση θα ηταν ευπροσδεκτη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς! Αν ακολούθηςες τις οδηγίες σωστά και πήρες το χάπι εγκαίρως δεν θα εχεις κανενα προβλημα! Το ειχα πάρει κι εγω πολύ παλιά σε ανάλογη φάση! Γενικά να διπλοτσεκάρετε το προφυλακτικό στην αρχή αφού το έχει φορέσει ο φίλος σου ώστε να μην εχετε ατυχήματα. Το χαπι αυτο δεν κάνει να το παίρνεις τακτικά. Ηρέμησε και θα αδιαθετήσεις! Μπορει να σου αργήσουν λιγο με το χάπι ή να σου έρθουν νωριτερα αλλά θα αδιαθετήσεις μην αγχώνεσαι!!!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Οι οδηγιες δεν ελεγαν κατι ιδιαιτερο για την χρηση του απλα για τον χρονο που πρεπει να παρθει αλλα το πηρα στο πρωτο μισαωρο. Το προφυλακτικο το ειχαμε τσεκαρει και πριν και μετα. Μετα το γεμισαμε με νερο για να σιγουρευτουμε και δν ετρεχε απο πουθενα ευτυχως. Ωστοσο κατι με την σταση πρεπει να εγινε και να ψιλοκουνηθηκε το προφυλακτικο. Το οτι ημουν στις γονιμες παιζει ρολο;;. Ευχαριστω και παλι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Θεωρώ απίθανο να είσαι έγκυος αφού ουτε το προφυλακτικό έσπασε και πήρες και το χάπι.

Πρεπει όμως να προσεχείς.δεν ειναι καλό να παίρνεις το χάπι πολλές φορές στη ζωή σου.οπως είπε και το xristinaki91 θα πρέπει να πας σε ένα γυναικολόγο ούτως η άλλως.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

αχ ρε κοριτσια και εγω εχω ενα παρομοιο θεματακι και με εχει φαει η αγωνια..Στις 14/11 ηρθα με το αγορι μου 2 φορες σε σεξουαλικη επαφη χωρις προφυλακτικο αλλα στα προκαταρκτικα δεν μπορουσε να εκσπερματωσει οσες φορες και να προσπαθουσαμε..και τις 2 φορες κατά την διαρκεια της πραξης δεν εκσπερματωσε και η διεισδυση εγινε μονο για 1-2 λεπτα..ομως εξαιτιας του αγχους για προσπερματικα υγρα μεσα σε ένα 12ωρο πηρα το χαπι της επομενης μερας..βρισκομουν στην 18η μερα του κυκλου μου και περιμενω για την επομενη εμμηνο ρηση στις 28/11..υπαρχει περιπτωση να μεινω εγκυoς;

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε κοριτσια και εγω εχω ενα παρομοιο θεματακι και με εχει φαει η αγωνια..Στις 14/11 ηρθα με το αγορι μου 2 φορες σε σεξουαλικη επαφη χωρις προφυλακτικο αλλα στα προκαταρκτικα δεν μπορουσε να εκσπερματωσει οσες φορες και να προσπαθουσαμε..και τις 2 φορες κατά την διαρκεια της πραξης δεν εκσπερματωσε και η διεισδυση εγινε μονο για 1-2 λεπτα..ομως εξαιτιας του αγχους για προσπερματικα υγρα μεσα σε ένα 12ωρο πηρα το χαπι της επομενης μερας..βρισκομουν στην 18η μερα του κυκλου μου και περιμενω για την επομενη εμμηνο ρηση στις 28/11..υπαρχει περιπτωση να μεινω εγκυoς;

Όνομα έχετε βρει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια το χάπι της επόμενης μέρας δεν ειναι καραμέλα!!Στο μέλλον μπορεί να προκαλέσει προβλήματα.

Να προσέχετε κ λίγο αν δε θέλετε παιδιά, αλλα εκτός αυτού να προσέχετε και τα αφροδίσια!! Δε παίζουμε με αυτά.

Ενημερωθείτε απο τους γονείς σας, απο έναν γιατρό απο κάποιον τέλος πάντων.

 

 

Όσο για σένα monkey αν καταλαβαίνω καλα όπως τα λες δε νομίζω να έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

:confused:Καλησπέρα

Έχω κύκλο 25 ημερών και η τελευταία περίοδος ξεκίνησε 28/11 (διάρκεια 7 ημερών) και τελείωσε 4/12. Την προβλεπόμενη ημέρα ωορρηξία (10/12) μετά από ένα ατύχημα που είχα, πήρα το χάπι της επόμενης μέρας σε διάστημα 12 ωρών από την επαφή. Στις 16/12 παρατήρησα λίγο αίμα μέχρι τις 19/12 και περίμενα κανονικά περίοδο στις 23/12. Σήμερα (7/1) έχω καθυστέρηση 16 ημερών και δεν ξέρω... το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ανεβασμένη θερμοκρασία 36,9 εδώ και πολλές μέρες ενώ συνήθως έχω 35,6-35,7. Φυσιολογική θερμοκρασία και μερικά πονάκια σαν περιόδου. Η επόμενη περίοδος πρέπει να μου έρθει 17/1. Να περιμένω η να κάνω τεστ; υπάρχει κάποια που να έμεινε έγκυος παρά τη λήψη του χαπιού;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...