Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική στην Κυπρο


Recommended Posts

Γειά σας. Ανοίγω καινούριο θέμα για να μπορούμε και εμείς στην Κύπρο να ανταλλάσουμε ιδέες και απόψεις, εμπειρίες για τους γιατρούς μας εδώ.

Εγώ εχω κανει την πρωτη μου εξωσωματικη. Στις 18/11/12 εγινε η εμβρυομεταφορα αρα σημερα ειναι η εκτη μου μερα. Θα ηθελα κοπελες απο Κυπρο να μου πουν γενικα εμπειριες-επιτυχειες,πρωτοκολα,φαρμακα, γενικα πληροφοριες, ωστε να διασταυρωσουμε πληροφοριες ισως μεσα απο τις εμπειριες μας να βοηθησουμε η μια την αλλη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας. Ανοίγω καινούριο θέμα για να μπορούμε και εμείς στην Κύπρο να ανταλλάσουμε ιδέες και απόψεις, εμπειρίες για τους γιατρούς μας εδώ.

Εγώ εχω κανει την πρωτη μου εξωσωματικη. Στις 18/11/12 εγινε η εμβρυομεταφορα αρα σημερα ειναι η εκτη μου μερα. Θα ηθελα κοπελες απο Κυπρο να μου πουν γενικα εμπειριες-επιτυχειες,πρωτοκολα,φαρμακα, γενικα πληροφοριες, ωστε να διασταυρωσουμε πληροφοριες ισως μεσα απο τις εμπειριες μας να βοηθησουμε η μια την αλλη.

 

Δεν ειμαι απο κυπρο απλα επειδη κ γω προσπαθω για παιδακι,σου ευχομαι καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι απο κυπρο απλα επειδη κ γω προσπαθω για παιδακι,σου ευχομαι καλη επιτυχια

 

Ευχαριστω πολυ Svaou μου. Σου ευχομαι συντομα μανουλα καλη μου!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ από κύπρο είμαι...

αν και έχω νομίζω κατασταλάξει που θα πάμε για την εξωσωματική...

δεν έχω διαβάσει τίποτα γι αυτόν ούτε θετικά ούτε αρνητικά...

σας παρακαλώ κορίτσια εσείς αν είναι να μου πείτε ποίους να αποφύγω...

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ κορίτσια στο τροκκούδη , έχω ήδη κάνει εκεί τις σπερματεγχύσεις..και είμαι πολύ ευχαριστημένη...

το προβλημά μου είναι να βρω και ένα καλό γυναικολόγο...

αν μπορείτε να μας πείτε και ποίους να αποφύγουμε καλό θα ήταν..

δεν ξέρω κι άλλας αν γίνεται να τα λέμε εδώ...αν δεν γίνεται να μου στείλετε πμ...

έχω στείλει και εγώ αλλά απάντηση δεν πήρα///

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου γλυκα. Βασικα στην Κυπρο εχω ακουσει καποια ονοματα που τους εχουν για πολυ καλους στις εξωσωματικες. Αυτοι ειναι:

 

1. Fasouliotis-Nicosia-ISIS CLINIC

2.Mavrides-Nicosia-ISIS CLINIC

3.Chrysostomou-Paphos and Limassol-IASO CLINIC

 

Και σε δευτερη κατηγορια θα εβαζα:

 

4. Kountouro-Limassol

5. Trokkoudi-Nicosia

 

Eγω απο Λεμεσο ειμαι. Οχι πως δεν ειμαι ευχαριστημενη εκει που παω, απλα εχω καποια παραπονα, σκεφτομαι να επισκευθω την Λευκωσια. Εχω ακουσει τα καλυτερα για την ISIS CLINIC. Θα δειξει.

 

Καλο ειναι κοπελες με πετυγχεμενες εξωσωματικες να μας ελεγαν λεπτομεριες οπως ονομα γιατρου, ποσες προσπαθειες, πρωτοκολο, φαρμακα, ποια μερα εγινε η εμβρυομεταφορα, ποσα εμβρυα, ποσων κυτταρων, προβληματα κτλ

Link to comment
Share on other sites

και εγώ από κύπρο είμαι...

αν και έχω νομίζω κατασταλάξει που θα πάμε για την εξωσωματική...

δεν έχω διαβάσει τίποτα γι αυτόν ούτε θετικά ούτε αρνητικά...

σας παρακαλώ κορίτσια εσείς αν είναι να μου πείτε ποίους να αποφύγω...

 

εγω ειμαι απο Λεμεσο. Θα σου ελεγα να αποφυγεις Μιτα και Πανταζη. Δεν ξερω για αλλες πολεις.

Link to comment
Share on other sites

kalimera kopela mou..! kat'arxin kali epitixia!!! kai ego apo kypro eimai - lemeso..eimai 37-38 xronon me 3 exosomatikes kai xoris akoma paidaki..:-(

pes mas leptomereies gia sena..kai se pion giatro piges!!

 

Ειρηνη μου καλο θα ηταν να μας πεις που εκανες τις εξωσωματικες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μία από τυχερές στην ατυχία μου....μία σπερματένχυνση, 2 παιδάκια με τον γιατρό Φασουλιώτη στην κλινική ΙΣΙΣ. Εχω γράψει όλη την ιστορία σε άλλο πόστ εδώ για να μην σας κουράζω. Οτι θέλετε εδώ είμαι!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!

 

έχω ακούσει και εγώ τα καλύτερα για το φασουλιώτη...

για το χρυσοστόμου δεν έχω ακούσει πολύ καλά λόγια...

όχι για ιατρικά θέματα αλλά περισσότερο για ανθρωπιστικά θέματα αν και ξέρω πάρα μα πάρα πολλές που πάνε κοντά του...

 

το μίτα και το πανταζή και εγώ τους έχω αποκλείσει...

 

εμείς μάλλον θα συνεχίσουμε στο τροκκούδη αν και με βάλατε σε σκέψεις να κλείσω ένα ραντεβού μαζί με το φασσουλιώτη να ακούσουμε ακόμα μια άποψη...

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

Μία από τυχερές στην ατυχία μου....μία σπερματένχυνση, 2 παιδάκια με τον γιατρό Φασουλιώτη στην κλινική ΙΣΙΣ. Εχω γράψει όλη την ιστορία σε άλλο πόστ εδώ για να μην σας κουράζω. Οτι θέλετε εδώ είμαι!

να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!

 

μπορείς να μας πεις τους άλλους γιατρούς που έχεις επισκεφθεί?

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σε όλες

παρακoλουθώ αρκετό καιρό το site αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω.

εγώ έκανα την πρώτη μου εξωσωματική και ήταν επιτυχημένη και είμαι 8 εβδομάδων, περιμένω δίδυμα :-D.

είμαι 32 ετών και ο λόγος που έκανα εξωσωματική είναι γιατί έχω ενδομητρίωση σε προχωρημένο στάδιο (έκανα κ λαπαροσκόπηση και βελτίωσα αρκετά τη κατάσταση μου)

Την εξωσωματική την έχω κάνει στη κλινική ISIS στη Λευκωσία με το γιατρό Φασουλιώτη και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Νομίζω είναι εξαίρετος επιστήμονας, τον έχω συστήσει και σε φίλες μου που είχαν προβλήματα και είδαν και αυτές αποτελέσματα (εγκυμοσύνης εννοώ)

Η κλινική έχει όλες τις ανέσεις .

Συστήνω το γιατρό Φασουλιώτη και τη κλινική Isis ανεπιφύλακτα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες

παρακoλουθώ αρκετό καιρό το site αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω.

εγώ έκανα την πρώτη μου εξωσωματική και ήταν επιτυχημένη και είμαι 8 εβδομάδων, περιμένω δίδυμα :-D.

είμαι 32 ετών και ο λόγος που έκανα εξωσωματική είναι γιατί έχω ενδομητρίωση σε προχωρημένο στάδιο (έκανα κ λαπαροσκόπηση και βελτίωσα αρκετά τη κατάσταση μου)

Την εξωσωματική την έχω κάνει στη κλινική ISIS στη Λευκωσία με το γιατρό Φασουλιώτη και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Νομίζω είναι εξαίρετος επιστήμονας, τον έχω συστήσει και σε φίλες μου που είχαν προβλήματα και είδαν και αυτές αποτελέσματα (εγκυμοσύνης εννοώ)

Η κλινική έχει όλες τις ανέσεις .

Συστήνω το γιατρό Φασουλιώτη και τη κλινική Isis ανεπιφύλακτα

 

Γεια σου contcy!

 

Και γω στην ΙΣΙΣ στον Μαυρίδη. Συμφωνώ με όλα!

Είμαι έγκυος με δίδυμα στην 10η βδομάδα!

Καλή επιτυχία σε όλες.

 

χ

TFPMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

έχει κάνει καμία κοπέλα σπερματέγχυση στο χρυσοστόμου?

εντυπώσεις???

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα σπερματεγχυση με τον γιατρο τον αντωνιαδη.εσυ,έχεις προχωρήσει με τον γιατρο σ;

 

εγώ έχω κάνει ήδη 3 αποτυχημένες με το τροκκούδη...

πιστεύω ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα ότι είναι πάρα μα πάρα πολύ καλός γιατρός..

 

όμως επειδή είμαι από λεμεσό δεν μπορούσα να πηγαίνω κοντά του και για τους υπέρηχους...

αν πάρω την απόφαση και ξανακάνω σπερματέγχυση θα ήθελα να τη κάνω λεμεσό για να με βλέπει ο ίδιος και στους υπέρηχους..

έτσι σκέφτηκα το χρυσοστόμου..ακόμη δεν έχω αποφασίσει τίποτα ούτε έχω μιλήσει με άλλο γιατρό εκτός από το τροκκούδη (Τα φάρμακα της εξωσωματικής με περιμένουν στο ψυγείο μου)

την εξωσωματική θα τη κάνω στο τροκκούδη..

 

πολύ καλή επιτυχία..πότε περιμένεις αποτέλεσμα?

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα πρωι θα πάω να κάνω β χοριακη εξεταση αίματος..αγωνιω να δώ αν πέτυχε!!ειχα κάνει Περσυ την πρωτη μ σπερματεγχυση,κ πέτυχε!!ημουνα τότε σε άλλο γιατρο,δυστυχώς την 8 βδομαδα κυησης σταμάτησε η εγκυμοσυνη,καρυοτυπος εμβρυου έδειξε χρομοσωματικη ανωμαλια.

Τωρα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα να δώ τι θα δείξει την Δευτέρα

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα πρωι θα πάω να κάνω β χοριακη εξεταση αίματος..αγωνιω να δώ αν πέτυχε!!ειχα κάνει Περσυ την πρωτη μ σπερματεγχυση,κ πέτυχε!!ημουνα τότε σε άλλο γιατρο,δυστυχώς την 8 βδομαδα κυησης σταμάτησε η εγκυμοσυνη,καρυοτυπος εμβρυου έδειξε χρομοσωματικη ανωμαλια.

Τωρα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα να δώ τι θα δείξει την Δευτέρα

πολύ λυπάμαι ...:(

σε ποιο γαιτρό ήσουνα?

 

σου εύχομαι ολόψυχα να βγει θετικότατη και να πάνε μέχρι το τέλος όλα καλά!!!!!

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ!

ο χρυσοστομου μιας κ εισαι απο λεμεσσο,ακουσα ειναι πολυ καλος!ευχομαι με το καλο οποτε αποφασισεις να προχωρησεις,να πανε ολα καλα..

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ!

ο χρυσοστομου μιας κ εισαι απο λεμεσσο,ακουσα ειναι πολυ καλος!ευχομαι με το καλο οποτε αποφασισεις να προχωρησεις,να πανε ολα καλα..

ευχαριστώ πάρα πολύ..σε όλες μας μακάρι να πάνε όλα καλά....

πέρσυ σε ποιο γιατρό ήσουνα?

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

Μετά από θεραπεία με εξωσωματική στο Γένεσις έχουμε μείνει έγκυος σε 4διμακια μετά το σκάν των 3 μηνών μας έχουν πει ότι τα παιδάκια μας είναι φυσιολογικά ( αφχενικο,πόδια,χέρια,εγκέφαλικα ημισφαίρια ) και κατα 80% είναι 3 κοριτσάκια και 1 αγοράκι οι γιατροί επειμένουν για Μείωση αλλά εμείς αποφασίσαμε να προχωρίσουμε

Βρισκόμαστε στην 13η εβδομάδα

Ξέχασα να σας πω ότι βάλαμε 3 έμβρυα και το βράδυ πριν την εμφύτευση μας είπε ο εμβρυολόγος μας να έρθουμε σε επαφή γιατί θα βοηθήσει στην εξωσωματική

Υ.Γ. Δεν ποιάσανε όλα τα ωάρια γιατί η μια σάλπιγκα ήταν κρυμμένη και είχαν πάρει 11 από την πρώτη και 3 από την κρυμμένη και από 3 έμβρυα γίνανε 4.

Το 4 μωράκι το οποίο είναι και κοριτσάκι είναι λίγο πιο μικρό από τα άλλα 3 και παίζει να γονιμοποιήθηκε φυσικά με την επαφή το βράδυ πριν την εμβρυομεταφορά:D:confused::D:confused:

Link to comment
Share on other sites

axxx kali sinexia na exeis!!! bravo sou kopella mou!! piges ston filo mou to Savva..katapliktikos..kai ego ekei piga alla den proxorisa se embryometafora giati apo ta 11 embrya kanena den emeine...eixan xromatosomatikes anomalies distixoss...tin epomeni mou prospatheia pali ekei tha pao!!

na se rotiso..esy apo tin arxi piges ekei? i ston papacosta???

Link to comment
Share on other sites

Για εξωσωματική από την αρχή στον κρ. Σάββα και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι και εγώ και ο σύζυγος μου από την αρχή. Είχα κάνει 2 αποτυχημένες προσπάθειες με σπερματένχυνση με άλλο γιατρό αλλά δυστυχώς δεν. Αλλά τελικά βρήκαμε το Κ. Σάββα και το Γένεσις στο δρόμο μας και μας έκανε να τον εμπιστευτούμε, έν το μεταξύ και ο Σάββας μας είχε πει για Μίωση στα 2 έμβρυα από τα 4 αλλά όταν άκουσα καρδιές να χτυπούν είπα όχι και έτσι θα προχωρήσω και με τα 4 και ελπίζω στον Θεό να πάνε κάλα όλα. Υπάρχουν τα αρνητικά αλλα ελπίζω να πανε κάλα όλα και σε σένα εύχομαι να σου πανε όλα καλά μέσα από την ψυχή μου.

Που θα σου πανε δεν το συζητώ, αφού το θέλεις τόσο πολύ, και όσο για τον Σάββα είσαι σε πολύ καλά χέρια;););)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...