Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ενδονοσοκομειακη λοιμωξη : μυκητιαση στο αιμα


Recommended Posts

Η μικρη μου διδυμουλα που γεννηθηκε στις 11/4 με βαρος 950γρ και στην 35η εβδομαδα (με ενδομητρια καθυστερηση αναπτυξης), ειναι στη ΜΕΝΝ εδω και 2 εβδομαδες. Σημερα μας ειπαν οτι εμφανισε μυκητες στο αιμα, οι οποιοι μπορει να 'χτυπησουν ' διαφορα οργανα οπως εγκεφαλο με μηνιγγιτιδα, καρδια, νεφρους, ματια. Της εκαναν ολες τις εξετασεις και προς το παρον δε διατρεχει κινδυνο, ωστοσο εχω φοβηθει παρα πολυ. Εχει αντιμετωπισει κανενας καποια παρομοια κατασταση με το μωρακι του στη ΜΕΝΝ??? Ας ελπισουμε ο Θεος να στειλει ενα αγγελακι να την προστατευει εκει που ειναι μοναχουλα της, αφου η μανουλα δε μπορει να ειναι διπλα της..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακι μου ευχομαι τα καλυτερα

Παιζει ρολο σημαντικο η εβδομαδα που γεννηθηκε το παιδακι σου (και ας ειναι τοσο μικρουλι) Αυτο ειναι υπερ σου στο να το ξεπερασει

 

Οπλισου με δυναμη και πιστη

Ευχομαι αρνητικες καλλιεργειες πολυ συντομα

Ολα θα πανε καλα!!!

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

ολα θα πανε καλα γιατι θα προσευχηθουμε ολες!! εμενα 1350γρ και στην 36 εβδ και πηγαν όλα καλα,στην αρχη περνανε πολλες φασεις μεχρι να σταθεροποιηθει η κατασταση τους.ευχομαι το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μικρη μου διδυμουλα που γεννηθηκε στις 11/4 με βαρος 950γρ και στην 35η εβδομαδα (με ενδομητρια καθυστερηση αναπτυξης), ειναι στη ΜΕΝΝ εδω και 2 εβδομαδες. Σημερα μας ειπαν οτι εμφανισε μυκητες στο αιμα, οι οποιοι μπορει να 'χτυπησουν ' διαφορα οργανα οπως εγκεφαλο με μηνιγγιτιδα, καρδια, νεφρους, ματια. Της εκαναν ολες τις εξετασεις και προς το παρον δε διατρεχει κινδυνο, ωστοσο εχω φοβηθει παρα πολυ. Εχει αντιμετωπισει κανενας καποια παρομοια κατασταση με το μωρακι του στη ΜΕΝΝ??? Ας ελπισουμε ο Θεος να στειλει ενα αγγελακι να την προστατευει εκει που ειναι μοναχουλα της, αφου η μανουλα δε μπορει να ειναι διπλα της.

 

 

και εγω γεννησα τα μωρα μου τα κοριτσια μου στην 26 εβδομαδα και τη δευτερη εβδομαδα ζωης μεσα στην θερμοκ. η μια επαθε συψαιμια στο αιμα, ηταν πολυ σοβαρη η κατασταση της.καθε μερα με κλαματα φευγαμε.....αλλα εγινε θαυμα και το μικρο μου ειναι καλα....μεσα ειναι και κοιμαται μαζι με την αδερφη της.παρακαλα στην παναγια και ολα θα πανε καλα.....την προσευχη σου....

:P
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...