Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΚΓΕΦΑΛΙΚΗ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ ΣΕ ΠΡΟΩΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΟΙΜΩΞΗ ΕΝΔΟΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΗ


Recommended Posts

Καλησπερα....Γεννησα τον γιο μου στη 28η εβδομαδα κυησης και μεχρι σημερα ειμαστε σχεδον 2 μηνες μεσα.στη ΜΕΝΝ....Ενω το μωρο μεχρι και προτινως ειχε πολυ καλη εικονα και αναπτυξη εμφανιζε καποιους ανεξηγητους μετεωρισμους στην κοιλιτσα του....Μεχρι το προηγουμενο Σαββατο ηταν πολυ ζωηρος και ανταποκρινοταν στα παιχνιδια που καναμε....ωσπου ξαφνικα τη Κυριακη το απογευμα τον αντικρυσα διασωληνομενο λογω λοιμωξης...Και σαν να μη φτανει αυτο, την ωρα που πηγα να τον δω αρχισε να καταρρεει και η καρδουλα του και το αναπνευστικο του. Δεν μπορω να σας περιγραψω τις ωρες αγωνιας ολη την Κυριακη μεχρι τη Δευτερα το πρωι που πηγαμε να τον δουμε...κοντεψαμε να τον χασουμε μας ειπαν....φτασαμε πατο μας ειπαν....και το μικροβιο?Η λοιμωξη??Ακομη δεν το βρισκανε και ακομη αλωνιζε στο σωματακι του μπεμπουλη μου...

την Τεταρτη το πρωι μας ειχαν πει οτι τα εργαστηριακα αποτελεσματα του μπεμπη δεν ειναι καθολου καλα και οτι η λοιμωξη χτυπαει τα αιαμοπεταλεια και υπαρχει σοβαρος κινδυνος για εγκεφαλικη αιμορραγια.....Οπως και δυστυχως εγινε...

Σημερα ο μπεμπης μας, το λιονταρακι μας, εχει εγκεφαλικη αιμορραγια σε μεγαλο μερος του φλοιου, και περιμενουμε να υποχωρησει για να δουμε τι θα αφησει πισω του....Κοντευουμε να τρελλαθουμε!!!!δεν ξερουμε ουτε τι να περιμενουμε και ουτε και οι γιατροι μας ενθαρρυνουν...

Εγω το μονο που εκανα ηταν να τον αεροβαπτισω, οχι γιατι θεωρω οτι ειναι τερματικα τα πραγματα, αλλα γιατι πιστευω στα θαυματα και στην αγαλιαση της ψυχης...Του δινουν φαρμακο για τον περιορισμο της βλαβης , αλλα δν μας ειπαν τιποτε για επεμβαση...

Ειναι το πρωτο μας παιδι και η στεναχωρια μεγαλη...Μεχρι το πρωι σημερα ανοιγε τα ματακια του..σημερα το απογευμα προσπαθουσε αλλα δεν τα ανοιγε....Δεν ξερω πια τι να προσμενω.....αν εχετε αναλογη εμπειρια....πειτε μας....Ευχαριστω...

fnGBp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περαστικά καλό μου. Ευχομαι όλα να πάνε καλα και γρήγορα να πάρετε το παιδάκι σας σπίτι. Να είσαι δυνατή το χρειάζεται το μωρό σου καινα έχεις πίστηκαιόλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ξεπεράσει το μωρό γρήγορα το πρόβλημά του και να έχει την καλύτερη δυνατή εξέλιξη.

Πολλά περαστικά, πολλή δύναμη στο μωρό και καλό κουράγιο σε σας.

Οι άγιες μέρες αυτές ελπίζω να φέρουν τα καλύτερα στην οικογένειά σας και στο μωράκι....

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εύχομαι σύντομα να έχετε καλά νέα!Να προσεύχεσαι στον Θεό για το μωρό σου για να δώσει δύναμη και κουράγιο και σε εσάς σε αυτή την δύσκολη στιγμή και να μιλάς όσο μπορείς στο μωράκι σου.Να του λες πόσο το αγαπάς και πόσο θες να πάτε μαζί στο σπίτι σας!Κουράγιο.Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου εύχομαι απ' τα βάθη της καρδιάς μου να βοηθηθεί το παιδάκι σου απο εκεί που όντως μπορεί να υπάρξει βοήθεια...Να μας πεις το ονοματάκι του...

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να πάτε όσο πιο γρήγορα μπορείτε σπιτάκι σας με το μικρό σας λιονταράκι!!

Το αγοράκι σου έχει αποδείξει ότι είναι μαχητής, αφού γεννήθηκε προωράκι και 2 μήνες το παλεύει όσο μπορεί. Σίγουρα θα βγει και από αυτή τη δοκιμασία και σύντομα θα το πάρετε αγκαλίτσα για να φύγετε μακριά από νοσοκομεία και άσχημες αναμνήσεις!!

Οι ευχές μας μαζί σας και περιμένουμε να μας ενημερώσεις για την εξέλιξη της υγείας του...

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια και για την συμπαρασταση..Ελπιζω για το καλυτερο...δε θελω να χασω την πιστη μου...Τον ονομασα Ραφαηλ...και προσευχομαι ο Αγιος του να τον βοηθησει.....

fnGBp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου κουράγιο σε σένα και και στον άντρα σου...εύχομαι ολόψυχα ο,τι καλύτερο για το μωράκι σου, το μικρό Ραφαήλ, να επιστρέψετε όλοι μαζί σπίτι σας το συντομότερο...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου κουράγιο! Και εγώ τον μικρό μου τον έταξα στον Αγιο Ραφαήλ όταν μπήκε στη νεογνων λόγω ταχυπνοιας! Ευτυχώς μετά από δέκα μέρες στην εντατική βγήκαμε και ο μικρός μου Ραφαηλος είναι ένα αντρακι σχεδόν 9 μηνών! Ελπίζω όλα να πανε καλά και ο Αγιος Ραφαηλ να βοηθησει και το δικόσου το μικράκι οπως βοήθησε και το δικό μου! Δύναμη να έχεις και να του μιλάς όσο περισσότερο μπορείς! Πολλά περαστικά!

Το χαμογελό σου μου φτιάχνει τη μέρα!!! Σε λατρεύω μικρέ μου πρίγκιπα!!!:P

Link to comment
Share on other sites

μανουλα δυνατη ευχομαι συντομα ο Ραφαηλακος να τα καταφερει κ ναβγει γερος κ δυνατος απο τον αγωνα που σημερα δινει!οι προσευχες μας ειναι μαζι σας,περιμενουμε τα νεα σας!

 

υσ.αν θελεις φυσικα μπορεις να μου πεις σε ποια εντατικη ειστε(νοσοκομειο)?

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακι μου σου ευχομαι οτι καλυτερο και να τελειωσουν ολα παρα παρα παρα πολυ γρηγορα και να μην χρειαστει να ξαναδειτε νοσοκομειο ουτε ζωγραφιστο.Να εχεις πιστη και θα τα καταφερει το αστερακι σου.Σου ευχομαι τα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΥΡΙΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΝΙΟΘΩ ΑΠΟΛΥΤΑ Κ ΜΑΚΑΡΗ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΗ ΠΑΝΑΓΙΑ Κ Ο ΧΡΙΣΤΟΥΛΗΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ....

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι να πανε ολα καλα μεσα απο την καρδια μου ,και να μας πεις τα καλα νεα!ο θεος να σας βοηθησει και να ειναι κοντα σας !μην χανεις την πιστη σου!ελπιζω οι προσευχες και οι ευχες ολων μας να βοηθησουν!!!!μια μεγαλη αγκαλια σου στελνω!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια και για την συμπαρασταση..Ελπιζω για το καλυτερο...δε θελω να χασω την πιστη μου...Τον ονομασα Ραφαηλ...και προσευχομαι ο Αγιος του να τον βοηθησει.....

 

Α χα...Κοίτα το όνομα του μεγάλου μου...:)

Μην ανησυχείς για τίποτα, ο γιος σου έχει μεγάλο προστάτη!

Περιμένουμε τα ευχάριστα!

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....Γεννησα τον γιο μου στη 28η εβδομαδα κυησης και μεχρι σημερα ειμαστε σχεδον 2 μηνες μεσα.στη ΜΕΝΝ....Ενω το μωρο μεχρι και προτινως ειχε πολυ καλη εικονα και αναπτυξη εμφανιζε καποιους ανεξηγητους μετεωρισμους στην κοιλιτσα του....Μεχρι το προηγουμενο Σαββατο ηταν πολυ ζωηρος και ανταποκρινοταν στα παιχνιδια που καναμε....ωσπου ξαφνικα τη Κυριακη το απογευμα τον αντικρυσα διασωληνομενο λογω λοιμωξης...Και σαν να μη φτανει αυτο, την ωρα που πηγα να τον δω αρχισε να καταρρεει και η καρδουλα του και το αναπνευστικο του. Δεν μπορω να σας περιγραψω τις ωρες αγωνιας ολη την Κυριακη μεχρι τη Δευτερα το πρωι που πηγαμε να τον δουμε...κοντεψαμε να τον χασουμε μας ειπαν....φτασαμε πατο μας ειπαν....και το μικροβιο?Η λοιμωξη??Ακομη δεν το βρισκανε και ακομη αλωνιζε στο σωματακι του μπεμπουλη μου...

την Τεταρτη το πρωι μας ειχαν πει οτι τα εργαστηριακα αποτελεσματα του μπεμπη δεν ειναι καθολου καλα και οτι η λοιμωξη χτυπαει τα αιαμοπεταλεια και υπαρχει σοβαρος κινδυνος για εγκεφαλικη αιμορραγια.....Οπως και δυστυχως εγινε...

Σημερα ο μπεμπης μας, το λιονταρακι μας, εχει εγκεφαλικη αιμορραγια σε μεγαλο μερος του φλοιου, και περιμενουμε να υποχωρησει για να δουμε τι θα αφησει πισω του....Κοντευουμε να τρελλαθουμε!!!!δεν ξερουμε ουτε τι να περιμενουμε και ουτε και οι γιατροι μας ενθαρρυνουν...

Εγω το μονο που εκανα ηταν να τον αεροβαπτισω, οχι γιατι θεωρω οτι ειναι τερματικα τα πραγματα, αλλα γιατι πιστευω στα θαυματα και στην αγαλιαση της ψυχης...Του δινουν φαρμακο για τον περιορισμο της βλαβης , αλλα δν μας ειπαν τιποτε για επεμβαση...

Ειναι το πρωτο μας παιδι και η στεναχωρια μεγαλη...Μεχρι το πρωι σημερα ανοιγε τα ματακια του..σημερα το απογευμα προσπαθουσε αλλα δεν τα ανοιγε....Δεν ξερω πια τι να προσμενω.....αν εχετε αναλογη εμπειρια....πειτε μας....Ευχαριστω...

Αχ κοριτσακι ποσο σε καταλαβαινω.....

Ευχομαι απο τα βαθη της ψυχης μου,να γινει γρηγορα καλα το μωρακι σου και Ο Χριστουλης να κανει το θαυμα του,τις αγιες αυτες μερες.

Κι ο μικρος μου γεννηθηκε προωρακι,μολις 32 εβδομαδων.

Εμεινε στην μεν 2 μηνες και περασε πολυ δυσκολες μερες.Οσπου τον αεροβαπτισαμε.....Ραφαηλ-Κων/νος το ονομα του...Και μια μερα τον πηραμε σπιτι μας γερο και δυνατο.

Καλα εκανες και τον αεροβαπτισες.θα δεις οτι θα παρει τα πανω του...

Να δινεις και το ονομα του στη εκκλησια...να το διαβαζουν υπερ υγειας.

Και να εχεις πιστη μεσα σου,ολα θα πανε καλα,θα δεις!!!!

Σου κανω μια αγκαλια και ευχομαι να πανε ολα καλα και συντομα να εχετε το μικρακι σας αγκαλιτσα στο σπιτακι σας!!!!!!!

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι ο μικρός Ραφαήλ σου να το ξεπεράσει γρήγορα και να πάτε στο σπιτάκι σας το συντομότερο δυνατό.

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...