Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συναντηση κατα την εβδομαδα θηλασμου 1-7 Νοεμβριου/Αθηνα+θεσ


cruelty

Recommended Posts

Γραφω αυτο το τοπικ με κινδυνο να "παρεξηγηθω" ομως αισθανομαι πως καποιος πρεπει να κανει την αρχη.Προτεινω σε ολες τιςμαμαδες του φορουμ να συναντηθουμε τις μερες της εβδομαδος θηλασμου.Οι εκδηλωσεις γινονται

Δευτέρα 3 Νοεμβρίου 2008

 

18:00-20:00

 

Ομιλίες στο Αμφιθέατρο "Λεωνίδας Ζέρβας" του Εθνικού Ιδρύματος Ερευνών

 

Λεωφόρος Βασιλέως Κωνσταντίνου 48

 

3-9 Νοεμβρίου γίνονται διάφορες εκδηλώσεις στον ίδιο χώρο

 

Η είσοδος είναι ελεύθερη.

 

Ας ΔΙαλεξουμε καποιες μερες που βολευομαστε να παρακολουθησουμε και γιατι οχι να γνωριστουμε μεταξυ μας οχι μονο εμεις του "θηλασμου" αλλα ολες μας.Ειμαστε ολες μαμαδες κι ας μερικες δεν θηλασαν δεν εχει να κανει.

 

Ο λογος που επιμενω τοσο ειναι γιατι παλι απο μια πρωτοβουλια τετοιου στυλ ιδρυθηκε στην Ελλαδα η κοινοτητα Στροφη .(ναι αυτη για τα ναρκωτικα).Κοντρα στον κρατικο μηχανισμο που παρειχε ελειπη ενημερωση για το θεμα των ναρκωτικων η κοινοττητα ξεκινησε με 3 παιδια...Ομως η θεληση εφερε τωρα να ιδρυθουν αλλες 3 κοινοτητες εφηβων

 

Τελοσπαντων τι σχεση εχει ο θηλασμος? Εχει μια και στην Ελλαδα αλλα λενε στα μαιευτηρια και οπως εχουμε καταντησει ευτυχως που μπηκαμε στο φορουμ αλλιως ...Ειμαστε μια "μειονοτητα" εμεις που θελουμε να θηλασουμε,ενω ολες το θελουμε ετσι δεν ειναι βρε κοριτσια?

 

Νομιζω εκεινη τη μερα πρεπει να μαστε πολλες και ακομα και να μη θηλαζετε ακομα τα παιδια σας ειναι ισως μια καλη ευκαιρια να ειμαστε μια ομαδα...

 

Γινονται κι αναλογες εκδηλωσεις στη Θεσσαλονικη στο Μακεδονια Παλλας

 

 

Τι λετε?

 

θα θελετε να συμετασχουμε ως φορουμ?

 

συγνωμη για την υπερβολη μου αλλα νομιζω αν ο κοσμος ηταν πιο ενημερωμενος για τετοια θεματα που τιμωνται "κεκλεισμενων των θυρων" δε θα ειχαμε τοσο μικρο ποσοστο θηλασμου στην Ελλαδα οπως και ποσοστο αρνητικης αντιμετωπισης των μητερων που θηλαζουν τα παιδια τους δημοσια .Κι ας μην θηλασουμε εμεις τουλαχιστον να θηλασουν οι κορες μας,οι νυφες μας και οι εγγονες μας

 

 

Δηλωνω συμμετοχη θα ειμαι εκει 3 Νοεμβριου με τον αντρα μου και το γιο μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...