Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΟΥΝΙΑΣ και ΑΛΛΩΝ


Recommended Posts

Απλά διάβασα οτι ζεσταίνονται επειδή είναι πλαστικό αυτο το αδιαβροχο υλικό, κι εγώ θα γεννήσω Ιούλιο..

 

Οχι καλε, από πάνω έχει ύφασμα. Και θα έχεις και σεντονάκι επάνω. Αλλιώς πραγματικά, όλη μέρα θα πλένεις στρώματα!

Στο κρεβάτι, είχα μεγάλο, σε μέγεθος σεντονιού. Φαντάσου διαρροές από τσίσα (και όχι σταγόνες), διάρροια σαν καφέ νερό (πολύ συνηθισμένο, έτσι είναι τα κακάκια τους όταν είναι μικρούλια, όχι αν αρρωστήσουν) και γουλίτσες ξυνισμένο γάλα. Ολα αυτά και σταγόνες να είναι τη φορά, θα καταντήσει το στρώμα μία αηδία αν τα απορροφάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 277
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καταλαβα.. Αρα πριν γεννήσω πρεπει να έχω αγοράσει ..

Απο είδη προικος..

2 πικέ αγκαλιας

4-5 σελτεδάκια

4-5λαβέτες

3 σετ σεντόνια

2 μπουρνουζακια με κεφάλι μονο

Απο ρούχα μιας και θα γεννήσω Ιούλιοο

καμια 10αρια κοντομανικα φορμάκια 0-3

2-3 ζευγάρια βαμβακερα καλτσάκια

Σετάκια εξόδου δεν παίρνω γιατι σίγουρα θα φέρουν δώρα..

Διορθώστε με αν δεν τα λέω καλά..

Επαναλαμβάνω ότι αναφέρομαι στα απαραίτητα του πρώτου μήνα μόνο..

Μετά μπιμπερό πιπίλες κτλ χρειάζονται απ την αρχή? Απ το πρώτο μήνα?

 

Α και κανα δυο μακρυμανικα 0-3 για τα βραδακια

Link to comment
Share on other sites

Σοκολατάκι απ' ότι βλέπω είμαστε κοντά-κοντά. Κι εγώ κοριτσάκι έχω με ΠΗΤ 22/7. Βέβαια την άλλη βδομάδα έχω β' επιπέδου κι εκεί φαντάζομαι θα το σιγουρέψουμε περισσότερο. Που θα γεννήσεις; Εγώ αν όλα πάνε καλά στο Γαία.

 

Ellaki85 άστα με το μητρικό ένστικτο... Κι εγώ το αντίθετο προαίσθημα είχα κι έπεσα έξω! Αλλά ευτυχώς, γιατί μ' αρέσουν τα φορεματάκια τόσο πολύ που τα χαίρομαι σα παιδί κι εγώ...

 

Εγώ παρήγγειλα καρότσι 3 σε 1 και κούνια απλή με ένα λεπτό συρτάρι απο κάτω για να μπορώ να σκουπίζω κιόλας το πάτωμα. Τα πολυμορφικά κρεβάτια-κούνιες, τα φοβήθηκα μην τυχόν και κλαίω τα λεφτά μου σε περίπτωση που δε βγει γερό ως τα 6 χρόνια.

Η επιλογή στρώματος κούνιας είναι κάτι που απασχολεί κι εμένα. Θα 'θελα να ακούσω κι εγώ γνώμες, γιατί υπάρχουν ένα σωρό στρώματα.

Ellaki που κάνατε τα ψώνια σας και σας κάναν δώρο την καρέκλα; Εγώ παρήγγειλα απο τα ΗΡΑ και το πολυκαρότσι και την κούνια (και λογικα και το στρώμα κουνιας και το έξτρα που λέγαμε εδώ για το πορτ μπεμπέ), αλλά ούτε κουβέντα για δώρο. Μου κακοφαίνεται λίγο...

 

Μμμμ... Μη μου λες τετοια γιατι κι εγώ ηρα ελεγα να παω..Ποιο 3 σε ενα πηρες? Εγω της peg perego..

Στο Ρεα θα γεννησω πρωτα ο θεος..

Αλλαξιέρα θα πάρεις Titti? Η θα αλλάζεις στο κρεβάτι όπως προτεινουν τα κορίτσια πιο κάτω?

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα.. Αρα πριν γεννήσω πρεπει να έχω αγοράσει ..

Απο είδη προικος..

2 πικέ αγκαλιας

4-5 σελτεδάκια

4-5λαβέτες

3 σετ σεντόνια

2 μπουρνουζακια με κεφάλι μονο

Απο ρούχα μιας και θα γεννήσω Ιούλιοο

καμια 10αρια κοντομανικα φορμάκια 0-3

2-3 ζευγάρια βαμβακερα καλτσάκια

Σετάκια εξόδου δεν παίρνω γιατι σίγουρα θα φέρουν δώρα..

Διορθώστε με αν δεν τα λέω καλά..

Επαναλαμβάνω ότι αναφέρομαι στα απαραίτητα του πρώτου μήνα μόνο..

Μετά μπιμπερό πιπίλες κτλ χρειάζονται απ την αρχή? Απ το πρώτο μήνα?

 

Α και κανα δυο μακρυμανικα 0-3 για τα βραδακια

 

Περισσότερα σεντόνια θα έλεγα. Κατωσέντονα

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα.. Αρα πριν γεννήσω πρεπει να έχω αγοράσει ..

Απο είδη προικος..

2 πικέ αγκαλιας

4-5 σελτεδάκια

4-5λαβέτες

3 σετ σεντόνια

2 μπουρνουζακια με κεφάλι μονο

Απο ρούχα μιας και θα γεννήσω Ιούλιοο

καμια 10αρια κοντομανικα φορμάκια 0-3

2-3 ζευγάρια βαμβακερα καλτσάκια

Σετάκια εξόδου δεν παίρνω γιατι σίγουρα θα φέρουν δώρα..

Διορθώστε με αν δεν τα λέω καλά..

Επαναλαμβάνω ότι αναφέρομαι στα απαραίτητα του πρώτου μήνα μόνο..

Μετά μπιμπερό πιπίλες κτλ χρειάζονται απ την αρχή? Απ το πρώτο μήνα?

 

Α και κανα δυο μακρυμανικα 0-3 για τα βραδακια

 

ωχ....

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετά μπιμπερό πιπίλες κτλ χρειάζονται απ την αρχή? Απ το πρώτο μήνα?

 

Α και κανα δυο μακρυμανικα 0-3 για τα βραδακια

 

Θα σου έλεγα ότι αν έχεις σκοπό να θηλάσεις δεν χρειάζονται ούτε μπιμπερό, ούτε πιπίλες. Αλλά φοβάμαι μη το πάρεις και αυτό ως έμμεση καταπίεση και κριτική :roll:

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα ότι αν έχεις σκοπό να θηλάσεις δεν χρειάζονται ούτε μπιμπερό, ούτε πιπίλες. Αλλά φοβάμαι μη το πάρεις και αυτό ως έμμεση καταπίεση και κριτική :roll:

 

Φυσικά κι ο στόχος μου είναι να θηλάσω αποκλειστικά μέχρι να μπούμε σε στερεες δηλ τους πρώτους έξι μηνες.. Μετά θα αρχίσω και δουλεια οπότε ίσως περιοριστούμε στο βραδινό θηλασμό..

Ομως έχω ακουσει περιπτώσεις που δεν εγιναν τα πράγματα οπως τα ήθελαν.. Τ

ελος πάντων.. Στη βαλίτσα του μωρού γιατί το ζητάνε?? μαλλον γιατί δεν ξέρουν αν θα είναι εφικτός ο θηλασμός υποθέτω

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω ότι αναφέρομαι στα απαραίτητα του πρώτου μήνα μόνο..

Μετά μπιμπερό πιπίλες κτλ χρειάζονται απ την αρχή? Απ το πρώτο μήνα?

 

Α και κανα δυο μακρυμανικα 0-3 για τα βραδακια

 

Καταρχήν με το καλό να έρθει το μωράκι σας!

 

Μακάρι να μπορέσεις να θηλάσεις και να μην τα χρειαστείς αλλά

εγώ στην θέση σου θα αγόραζα 1-2 μπιμπερό γιατί ποτέ δεν ξέρεις...

 

BdmAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επαναλαμβάνω ότι αναφέρομαι στα απαραίτητα του πρώτου μήνα μόνο..

Μετά μπιμπερό πιπίλες κτλ χρειάζονται απ την αρχή? Απ το πρώτο μήνα?

 

Α και κανα δυο μακρυμανικα 0-3 για τα βραδακια

 

Καταρχήν με το καλό να έρθει το μωράκι σας!

 

Μακάρι να μπορέσεις να θηλάσεις και να μην τα χρειαστείς αλλά

εγώ στην θέση σου θα αγόραζα 1-2 μπιμπερό γιατί ποτέ δεν ξέρεις...

 

Αρα και αποστειρωτή.. Σωστά? Και θα είμαι εντάξει μ αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κι ο στόχος μου είναι να θηλάσω αποκλειστικά μέχρι να μπούμε σε στερεες δηλ τους πρώτους έξι μηνες.. Μετά θα αρχίσω και δουλεια οπότε ίσως περιοριστούμε στο βραδινό θηλασμό..

Ομως έχω ακουσει περιπτώσεις που δεν εγιναν τα πράγματα οπως τα ήθελαν.. Τ

ελος πάντων.. Στη βαλίτσα του μωρού γιατί το ζητάνε?? μαλλον γιατί δεν ξέρουν αν θα είναι εφικτός ο θηλασμός υποθέτω

 

Οι λίστες αυτές έχουν ένα στόχο. Να πουλήσουν στις μαμάδες όσα περισσότερα πράγματα μπορούν και είναι βασισμένες στην ανασφάλεια που νιώθει η νέα μαμά που τα θέλει όλα τέλεια.

 

Από το μαιευτήριο κιόλας θα ξέρεις αν θα χρειαστεί να αγοράσεις μπιμπερό. Αν βγεις από το μαιευτήριο με αποκλειστικό θηλασμό, μάλλον δεν θα χρειαστείς. Αν όχι, το πιο εύκολο να αγοράσεις από ένα φαρμακείο επιτόπου. Πιπίλα αν δώσεις στην αρχή μπορεί και να σου σαμποτάρει το θηλασμό, μπορεί και όχι, μπορεί και το ίδιο το παιδί να μη τη θέλει (η δική μου πχ ουδέποτε θέλησε).

Link to comment
Share on other sites

Επομένως ήταν οκ η λίστα μου αν προσθέσω κατωσέντονα.. Τέλεια!

Λίγα πραγματάκια..

Τα πιο πολλά θα τα χρειαστώ εγώ .. Νυχτικά σουτιεν επιθεματα κτλ..

πφφφφφφ

Αν θέλετε γράψτε και για αυτο να ξέρω τι μου λείπει ακόμα γιατι θα δουλευω για καιρό ακομα και πρεπει λιγα λιγα να τα παιρνω τα Σαββατα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν με το καλό να έρθει το μωράκι σας!

 

Μακάρι να μπορέσεις να θηλάσεις και να μην τα χρειαστείς αλλά

εγώ στην θέση σου θα αγόραζα 1-2 μπιμπερό γιατί ποτέ δεν ξέρεις...

 

Αρα και αποστειρωτή.. Σωστά? Και θα είμαι εντάξει μ αυτά?

 

Ο αποστειρωτής ίσως δεν χρειάζεται. Αν βράσεις τα μπουκάλια και τα φυλάξεις καλά κουμπωμένα στο ψυγείο νομίζω ότι είσαι εντάξει.

 

BdmAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ... Μη μου λες τετοια γιατι κι εγώ ηρα ελεγα να παω..Ποιο 3 σε ενα πηρες? Εγω της peg perego..

Στο Ρεα θα γεννησω πρωτα ο θεος..

Αλλαξιέρα θα πάρεις Titti? Η θα αλλάζεις στο κρεβάτι όπως προτεινουν τα κορίτσια πιο κάτω?

Τι να σου πω βρε Σοκολατάκι, ίσως ανά υποκατάστημα να αλλάζει η πολιτική τους με τα δώρα, εγώ είμαι κι απο μικρή πόλη, άρα μικρό υποκατάστημα, άρα ίσως πιο φειδωλοί με τα δώρα...

Πήραμε της mutsy το evo.

Ναι θα πάρω αλλαξιέρα, δε ρισκάρω τυχόν ατυχήματα στο κρεβάτι. Απλά δεν έχω αποφασίσει εαν θα είναι καμμιά απλή συρταριέρα απο ΙΚΕΑ και να βάλω το ειδικό μαξιλαράκι ή κανονική αλλαξιέρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι ε? τοτε γιατι τα γράφουν στις λίστες?

 

Οι λιστες είναι το άθροισμα όλων των πραγμάτων που μπορεί ποτέ κανείς να αγοράσει. Οχι ο,τι θα χρειαστεί κάθε μαμά και κάθε μωρό.

Μία μαμά που θέλει να θηλάσει, δεν θα δώσει ιδανικά ούτε πιπίλα ούτε μπιμπερό στην αρχή, για να μην πάθει σύγχιση θηλής το μωρό και να το βάζει και στο στήθος όσο πιο συχνά μπορεί, να αυξηθεί η παραγωγή της.

Η μπορεί να θέλει να έχει και 1 μπιμπερό, να νιώθει μια ασφάλεια. Αλλη μαμά μπορεί να το βλέπει σαν πειρασμό, σαν κάτι που θα την παροτρύνει να εγκαταλείψει.

Η να μην εχει τίποτα, και αν χρειαστεί ή αλλάξει γνώμη, πάει στο φαρμακείο και παίρνει, ολα έχουν.

Αν πάλι δε θες να θηλάσεις, προφανώς παίρνεις πολλά μπιμπερό, και αποστειρωτή, και θηλές κλπ κλπ

 

Οπότε εδώ εξαρτάται αποκλειστικά από το τι θες αλλά και το τι σε κάνει να νιώθεις πιο καλά

Link to comment
Share on other sites

Α, πιπιλα η κόρη μου ήθελε, αλλά μόνο μία συγκεκριμένη μάρκα/μέγεθος/τύπο, τις άλλες τις έφτυνε. Τα άλλα δύο παιδιά, τις εφτυναν όλες.

Αμα δεις ότι χρειάζεσαι, το κοιτάς οταν έρθει η ώρα. Μπουκάλια και πιπίλες, επειδή παιρνεις απο φαρμακείο, τα παίρνεις όταν τα θες, και μεσάνυχτα να σου ρθει, κάποιο φαρμακείο εφημερεύει.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω βρε Σοκολατάκι, ίσως ανά υποκατάστημα να αλλάζει η πολιτική τους με τα δώρα, εγώ είμαι κι απο μικρή πόλη, άρα μικρό υποκατάστημα, άρα ίσως πιο φειδωλοί με τα δώρα...

Πήραμε της mutsy το evo.

Ναι θα πάρω αλλαξιέρα, δε ρισκάρω τυχόν ατυχήματα στο κρεβάτι. Απλά δεν έχω αποφασίσει εαν θα είναι καμμιά απλή συρταριέρα απο ΙΚΕΑ και να βάλω το ειδικό μαξιλαράκι ή κανονική αλλαξιέρα...

 

Εγώ εχω συρταρίερα αλλα είναι ψηλη γι αυτή τη χρήση.. Οπότε ή θα την αλλάζω στο κρεβάτι ή θα αντικαταστήσω αυτή την συρταριέρα με συρταριέρα - αλλαξιέρα.. Μια φίλη μου βολευτηκε με το να αλλάζει τον μικρό στο πλυντήριο, ενώ μια άλλη αλλη είχε αλλαξιέρα-μπανιεριτσα..

Πολύ μπερδεμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπουκαλια μπορεις να στειλεις και τον αντρα σου να παρει αν χρειαστεις, μην αγχωνεσαι. Και για τον αποστειρωτη, κριμα ειναι να δωσεις τοσα χρηματα για κατι που μπορει να μην χρειαστεις καθολου. Κανε αν θες μια ερευνα αγορας ετσι ωστε αν σου χρειαστει να μην ψαχνεσαι εκεινη την ωρα.

 

Για τα επιθεματα στηθους σου προτεινω τα chicco τα οποια ειχα χρησιμοποιησει κι εγω και με βολεψαν πολυ. Δεν μαδανε καθολου (αλλα που μου ειχαν δωσει σε δειγμα αφηναν ινες πανω στο στηθος) και ειναι πολυ απορροφητικα.

 

Νυχτικα θα σου προτεινα να παρεις για θηλαζουσες. Βολευουν πααααρα πολυ στον θηλασμο γιατι εχουν μεγαλα ανοιγματα μπροστα. Ακομα κι αν δεν προκυψει ο θηλασμος ομως ειναι πολυ ανετα και δροσερα. Μια ρομπα για το μαιευτηριο θα την χρειαστεις επισης για να βολταρεις ανετα.

 

Πανακια απο αυτα που βαζουμε στον ωμο μας για να ακουμπαει το προσωπακι του μωρου για να ρευτει παρε. Βαμβακερα και λεπτα. Αφενος θα τα χρειαστεις για να μην λερωνεσαι αν του φυγει καμια γουλια εφετερου για να μην ακουμπαει το προσωπακι του στα ρουχα σας (μπορει να ειναι καποιος ιδρωμενος ή να φοραει μαλλινο κλπ)

 

Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.... αν ειναι θα επανελθω.

Link to comment
Share on other sites

Νυχτικά θα χρειαστείς στο μαιευτήριο αν κάνεις καισαρική. Αν όχι βολεύουν πιτζάμες καλοκαιρινές με μπλουζάκι που έχει κουμπιά. Εγώ τέτοιες πήρα και ήταν πολύ βολικές ειδικά όταν κάθεσαι, ξαπλώνεις, σηκώνεσαι να μην έχεις άγχος να φανεί το βρακί. By the way, οπωσδήποτε βρακάκια μιας χρήσης για τις πρώτες μέρες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ανέφερες, απο μπανάκι τι σκέφτεσαι να πάρεις; Τα άλλα κορίτσια καμμιά γνώμη;

Σχετικά με τα μπανάκια:

Αν παρετε από αυτά που έχουν "αυτιά" ή βραχίονες να στερεώνονται στην μπανιέρα, πρέπει να τσεκάρετε αν χωράνε ή αν φτάνουν στα πλαϊνά της μπανιέρας (ανάλογα με το πλάτος της μπανιέρας σας).

Αν έχετε πρόβλημα με τη μέση σας (όπως εγώ...) καλύτερα να πάρετε ένα μπανάκι με βάση, που είναι ψηλο και δε θα χρειάζεται να σκύβετε πολύ, και που μπορείτε να το μεταφέρετε όπου θέλετε.

Εάν πάρετε τέτοιο που να έχει ανάγλυφη εσωτερική διαμόρφωση για να "αγκαλιάζει" το μωρό (που νομίζω ότι είναι καλύτερα να πάρετε τέτοιο, γιατί μπορεί να το πλένει και ένα άτομο μόνο του) να φροντίσετε εκεί που είναι το "στοπ" για να μη γλιστράει το μωρό προς τα κάτω να είναι ψηλό. Δε μπορώ να σας το περιγράψω καλύτερα: εκεί που θα ακουμπά ο πωπός του το "σήκωμα" του ανάγλυφου να είναι ψηλό. Εγώ δυστυχώς στη δική μας μπανιέρα δεν το πρόσεξα αυτό, και το μωρό έφευγε προς τα κάτω, οπότε με το ένα χέρι έπρεπε να κρατάω το μωρό να μην τσουλήσει.

Τέλος, υπάρχουν πάρα πολλά προϊόντα για να μην ακουμπά το μωρό απευθείας στο πλαστικό της μπανιέρας (φιλέτα σφουγγαριού, "ειδικές βάσεις πετσετέ", κλπ) μία απλή πετσέτα που θα πλένεται συχνά είναι μια χαρά. Το φιλέτο σφουγγαριού, ειδικά το χειμώνα, μπορεί να πιάσει μούχλα.

Μερικά μπανάκια έχουν ενσωματωμένα θερμόμετρα (αλλά οκ...).

Και καλύτερα το μωρό να πλένεται με μαλακό φυσικό σφουγγάρι.

Link to comment
Share on other sites

Σοκολατάκι απ' ότι βλέπω είμαστε κοντά-κοντά. Κι εγώ κοριτσάκι έχω με ΠΗΤ 22/7. Βέβαια την άλλη βδομάδα έχω β' επιπέδου κι εκεί φαντάζομαι θα το σιγουρέψουμε περισσότερο. Που θα γεννήσεις; Εγώ αν όλα πάνε καλά στο Γαία.

 

Ellaki85 άστα με το μητρικό ένστικτο... Κι εγώ το αντίθετο προαίσθημα είχα κι έπεσα έξω! Αλλά ευτυχώς, γιατί μ' αρέσουν τα φορεματάκια τόσο πολύ που τα χαίρομαι σα παιδί κι εγώ...

 

Εγώ παρήγγειλα καρότσι 3 σε 1 και κούνια απλή με ένα λεπτό συρτάρι απο κάτω για να μπορώ να σκουπίζω κιόλας το πάτωμα. Τα πολυμορφικά κρεβάτια-κούνιες, τα φοβήθηκα μην τυχόν και κλαίω τα λεφτά μου σε περίπτωση που δε βγει γερό ως τα 6 χρόνια.

Η επιλογή στρώματος κούνιας είναι κάτι που απασχολεί κι εμένα. Θα 'θελα να ακούσω κι εγώ γνώμες, γιατί υπάρχουν ένα σωρό στρώματα.

Ellaki που κάνατε τα ψώνια σας και σας κάναν δώρο την καρέκλα; Εγώ παρήγγειλα απο τα ΗΡΑ και το πολυκαρότσι και την κούνια (και λογικα και το στρώμα κουνιας και το έξτρα που λέγαμε εδώ για το πορτ μπεμπέ), αλλά ούτε κουβέντα για δώρο. Μου κακοφαίνεται λίγο...

 

Εγώ κρεβάτι αλλαξιέρα, στρώμα και προίκα πήρα από το kiddo που πήρα και το καρότσι! Γιατί το καρότσι που ήθελα μόνο αυτοί το φέρνουν! Καλέ την πολυθρόνα είπα μας την κάναμε δώρο! χαχαχχα Γιατί δεν είναι κάτι απαραίτητο αλλά μας άρεσε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Οι μπανιέρες που είναι διαμορφωμένο ήδη το πλαστικό τους σαν θέση για το μωρό (πχ ΟΚΒΑΒΥ) είναι συνήθως αρκετά μεγάλες γιατί έχουν χώρο όταν μεγαλώσει το μωρό να μπορεί να κάθεται μόνο του από την άλλη πλευρά που δεν είναι διαμορφωμένη. Έχουν βάση για να είναι στο ύψος σου αλλά όταν μεγαλώσει το παιδί γίνονται πολύ άβολες και πρέπει η μπανιέρα σου να είναι πολύ φαρδιά για να τις χωρέσει.

 

Εμείς έχουμε ακόμα το πρώτο μπανάκι, δλδ αυτό http://www.irabebe.gr/banio-frontida/bania-vaseis-2/rotho-banaki-tor-tender-rose_53185/ χωρίς τη βάση. Χωρούσε άνετα επάνω στη λεκάνη αλλά και αργότερα μέσα στη μπανιέρα. Μέχρι το μήνα την έκανα μπάνιο όπως μου είχαν δείξει οι μαίες, δεν την άφηνα δηλαδή σε σχαράκι. Μετά αγόρασα ένα έξτρα πλαστικό το οποίο βεντουζάρει στον πάτο της μπανιερίτσας.

 

Αν έχεις θέμα με τη μέση, θα χρειαστείς να έχεις ψηλά τη μπανιέρα, άρα θέλεις κάτι με βάση. Πρακτικά βέβαια, το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένας ψηλός πάγκος. Η ξαδέλφη μου πχ χρησιμοποιούσε ένα σπαστό τραπεζάκι μπαλκονιού :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...