Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΑΜΗΛΗ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ....


Recommended Posts

καλησπερα! Δε μπορω να βρω πουθενα αυτο που ψαχνω και σκεφτηκα μηπως καποια απο εσας γνωριζει. Ποια ειναι η χαμηλοτερη τιμη χοριακης που σημαινει σιγουρη 100% εγκυμοσυνη?:confused:

 

Αναλογα το εργαστηριο. Σ'αυτο που παω εγω ειναι πανω απο 10. Ομως το πιο σημαντικο ειναι να διπλασιαζεται καθε 2-3 μερες οποτε θελει παρακολουθηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 214
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημερα και απο εμενα. Ειμαι καινουρια στο forum και χρειαζομαι την βοηθεια σας. Ειμαι 31ετων. Εκανα την δευτερη εξωσωματικη μου στις 11/04 με δυο βλαστοκυστες 5ημερων (κρυοσυντηρημενα εμβρυα). Ο γιατρος μου ειπε να κανω χοριακη την Δευτερα στις 25/04 αλλα εγω επειδη δεν αντεχα να περιμενω εκανα την Παρασκευη στις 22/4 με ποσοστο 208.5 μοναδες. Ο γιατρος μου ειπε να επαναλαβω την Δευτερα. Τον ακουσα πολυ συγκρατημενο στο τηλεφωνο. Να ανυσηχω για κατι? Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Ειμαι καινουρια στο forum και χρειαζομαι την βοηθεια σας. Ειμαι 31ετων. Εκανα την δευτερη εξωσωματικη μου στις 11/04 με δυο βλαστοκυστες 5ημερων (κρυοσυντηρημενα εμβρυα). Ο γιατρος μου ειπε να κανω χοριακη την Δευτερα στις 25/04 αλλα εγω επειδη δεν αντεχα να περιμενω εκανα την Παρασκευη στις 22/4 με ποσοστο 208.5 μοναδες. Ο γιατρος μου ειπε να επαναλαβω την Δευτερα. Τον ακουσα πολυ συγκρατημενο στο τηλεφωνο. Να ανυσηχω για κατι? Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας...

 

Αχ ανυπόμονο πλάσμα! Συγχαρητήρια!!! Θα εχει ανεβεί κι αλλο ως τη Δευτερα θα δεις! Ήδη είναι τριψήφια... Με το καλό!!!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ μακαρι ο Μεγαλοδυναμος να βαλει το χερι του και να μου πανε ολα καλα αυτη τη φορα και γιατι οχι να εχω και διδυμακια...!!!

 

Θα πάνε κορίτσι μου... Δεν είναι χαμηλή η χοριακή σου απλά ο γιατρος θελει τυπικά να δει το νούμερο να αυξάνεται. Να μας γράψεις τα νεα σου τη Δευτερα! Φιλιά!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Θα πάνε κορίτσι μου... Δεν είναι χαμηλή η χοριακή σου απλά ο γιατρος θελει τυπικά να δει το νούμερο να αυξάνεται. Να μας γράψεις τα νεα σου τη Δευτερα! Φιλιά!

 

Δευτερα πρωι θα παω μεχρι το μεσημερι θα σας εχω νεα....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μολις πηρα και τα αποτελεσματα της δευτερης χοριακης και ειναι 954.30 μοναδες. Πλεον μπορω να πω πως ειμαι 100% εγκυος... Ο γιατρος μου εκλεισε ραντεβου για τα μεσα Μαιου για τον πρωτο υπερηχο...

Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μολις πηρα και τα αποτελεσματα της δευτερης χοριακης και ειναι 954.30 μοναδες. Πλεον μπορω να πω πως ειμαι 100% εγκυος... Ο γιατρος μου εκλεισε ραντεβου για τα μεσα Μαιου για τον πρωτο υπερηχο...

Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα.

 

Συγχαρητήρια!!!! Μακάρι να έχω τη τυχη σου κοριτσι μου... Κι εγώ με βλαστοκύστες θα πάω... Να εχεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσυνη!!!!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια!!!! Μακάρι να έχω τη τυχη σου κοριτσι μου... Κι εγώ με βλαστοκύστες θα πάω... Να εχεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσυνη!!!!

Charra μου σε ευχαρισυω παρα πολυ. Ευχομαι και σε εσενα τα καλυτερα και συντομα. Ποτε με το καλο θα τα βαλεις εσυ?

Φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...

Καλησπέρα,

 

Περίμενα περίοδο στις 29/1 αλλά είχα συμπτώματα 1βδομάδα πριν.

Έκανα τεστ εγκυμοσύνης 28/1 και βγήκε θετικό.

Στις 30/1 έκανα Β Χοριακή και βγήκε πολύ χαμηλή μόλις 14.

Φοβάμαι για παλίνδρομη κύηση!!! Μπορείτε να με βοηθήσετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Περίμενα περίοδο στις 29/1 αλλά είχα συμπτώματα 1βδομάδα πριν.

Έκανα τεστ εγκυμοσύνης 28/1 και βγήκε θετικό.

Στις 30/1 έκανα Β Χοριακή και βγήκε πολύ χαμηλή μόλις 14.

Φοβάμαι για παλίνδρομη κύηση!!! Μπορείτε να με βοηθήσετε?

 

Γενικα εχεις σταθερο κυκλο? Αν για παραδειγμα εχεις κανει κ μεγαλητερους κυκλους να εγινε πιο αργα η ωορηξια σου κ αυτο δικαιολογη την χαμηλη χοριακη. Βεβαια σημασια εχει η επομενη να εχει διπλασιαστει αν σε δυο μερες εχεις διπλασιασμο ολα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω σταθερό κύκλο 30ημερών!

Απλά στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου όταν είχα κάνει χοριακή με τις ιδιες μέρες καθυστέρηση ήταν 2000.

Έκανα σήμερα πάλι εξέταση και περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα!!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου!!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα. .παρακολουθώ πολύ καιρό τις συζητήσεις σας και έχω μεγάλη ανάγκη τις συμβουλές σας.εδώ και τρία χρόνια προσπαθούμε με τον σύζυγό μου για μωράκι και μετά από μια εγκυμοσυνη που δεν πήγε καλά λόγω κακής αυχενικης είμαστε ξανά στις προσπάθειες. Στις 12/3 ειχα ένα θετικό τεστ ωορρηξιας.είχαμε ελεύθερη επαφή εκεινες τις δύο μέρες και 11 ημέρες μετά έκανα σήμερα β χοριακη με αποτέλεσμα 0.100 περιμένω σε 4 ημέρες περίοδο. Υπάρχει περιπτωση απλά να μην έχει ανέβει ακόμη? Έχω αγχωθει πολύ με το θέμα του μωρού και κάθε μήνα που αδιαθέτω είμαι σε κακό χαλί. .σας ευχαριστώ πολύ εκ των προταιρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κοριτσια ηθελα να ρωτησω αν ξεκινησε καποια την εγκυμοσυνη της μετα απο εξωσωματικη με χαμηλη χοριακη. Εκανα σημερα β χοριακη και ηταν 45. Μιλησα με το γιατρο και μου ειπε δεν ειναι πολυ καλη αλλα θα την επαναλαβω σε 2 μερες. Υπαρχει καποια με παρομοια εμπειρια;

 

Παράθεση

 

Edit Admin


 

"Γειά σας

το θέμα είναι κλειδωμένο,

μπορείτε να συμβουλευτείτε για 

Τιμές χοριακής στο θέμα αυτό τα άλλα μέλη

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/18550-times-choriakis/

Ενώ για θέματα εξωσωματικής 

εδώ, 

Καφέ εξωσωματικής

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/17539-kafe-exosomatikis/

  Ευχαριστούμε θερμά   από την διαχείριση"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...