Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διαστημα μεταξυ της μιας εγκυμοσυνης με την αλλη !!!


Διαστημα μεταξυ της μιας εγκυμοσυνης με την αλλη !!!  

1.096

  1. 1. Διαστημα μεταξυ της μιας εγκυμοσυνης με την αλλη !!!

    • από 1 μέχρι 3 μήνες
      24
    • από 3 μέχρι 6 μήνες
      37
    • από 6 μήνες έως 1 χρόνο
      127
    • από 1 χρόνο μέχρι 2 χρόνια
      245
    • πάνω από 2 χρόνια
      307


Recommended Posts

εγω ψηφισα 1-2 χρονια..η μικρη μου ειναι τωρα 10μηνων, θελω πολυ 2ο παιδακι,αλλα θελω να την χαρω τωρα που ειναι μικρουλη!!νομιζω και τα 2χρονια διαφορα δεν ειναι ασχημα..εγω με τον αδερφο μου εχουμε 6..δεν ειναι κ ασχημα!!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έμεινα έγκυος όταν η κουκλίτσα μου ήταν 10 μηνών. Δυστυχώς όμως το χάσαμε όταν ήμουν 7 εβδομάδων, λίγες μέρες πρίν γίνει η μπουμπού 1 έτους. Τώρα που είναι 14 μηνών προσπαθούμε πάλι για το δεύτερο! Ελπίζω να έχουμε σύντομα θετικό τεστ! Θα ήθελα τα παιδάκια μου να έχουν μικρή διαφορά μεταξύ τους γιατί εγώ με τον αδερφό μου έχουμε 6 χρόνια διαφορά και ήταν αρκετά δύσκολα. Διαφορετικές ηλικίες, διαφορετικό φύλο...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα σας,

εγω εμεινα εγκυος οταν η μικρη μου ηταν 16 μηνων.Αρα πρωτα ο Θεος θα εχουν 2 χρονια διαφορα τον Φεβρουαριο που θα γεννηθει το καινουριο μπεμπακι μας.

Αν και πιστευω το πιο σωστο ειναι να εχεις ξεμπερδεψει με τισ πανες απ το 1 οταν θα κανεις το 2 αλλα εγω δεν κρατιομουν ..Ειναι πολυ ωραιο τα αδελφακια να εχουν μικρη διαφορα ..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα σας...είμαι 11 εβδομάδων έγκυος στο 2ο και ο μικρός μου είναι 19 μηνών ....πρώτα ο Θεός θα έχουν 25 μηνές διαφορά.Πιστεύεται ότι έιναι καλή διαφορά? Φοβάμαι ότι θα ζηλέυει γιατί έχω μια ανηψία 2 μηνών και όποτε πάμε να την δούμε δεν πλησιάζει πολύ και όταν την πέρνω αγκαλία με κοιτάει καλά καλά απο μακριά και ας του λέω να έρθει κοντά να δει το μωρό και να το χαιδέψει...

a>

a>

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εμένα τα μωρά μου έχουν διαφορά 19 μηνών. Εμεινα έγκυος όταν η μεγάλη ήταν 11 μηνών.

Τρομερά δύσκολο να είσαι έγκυος και να φροντίζεις το μεγάλο παιδί, εμένα ήταν 12 κιλά, δεν περπατούσε ακόμη, είχα πάθει αποκόλληση και μετά δεν το έπιανα αγκαλιά και είχαμε άλλα - δεν καταλάβαινε γιατί η μαμά δεν το έπαιρνε αγκαλίτσα πια... καταλαβαίνετε..

Είναι πολύ δύσκολο παιδιά και καλό είναι να υπάρχει βοήθεια - κυρίως αν δουλεύεις. Κλαίνε και τα δύο, είναι μωράκια και τα δύο, η μεγάλη ήθελε να θηλάσει ξανά... τέλος πάντων, η ζήλεια ήταν τους πρώτους 2-3 μήνες, τώρα περιμένει να περπατήσει το μωρό για να μπορούν να παίζουν (έτσι της έχω πει!!).

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ!

Τώρα όση και να είναι η κούραση, όοοοοοσο και να'ναι το τρέξιμο.... τα παιδιά κερδίζουν μία καλύτερη σχέση όταν είναι κοντινές οι ηλικίες και φυσικά εμείς τα ξεχνάμε όλα μ'ένα τους χαμόγελο και ξεκουραζόμαστε μέσα από τη χαρά τους!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Σε δυο εβδομαδες περιμενω τη δευτερη κορουλα μου η οποία θα εχει 19 μηνες διαφορα με τη πρωτη.:P:p

Δυσκολευτηκα λιγο και εγω στην αρχη της εγκυμοσυνης γιατι δε περπατουσε ακομα η μικρη μου και και την σηκωνα συνεχεια αλλα ευτυχως ημουν τυχερη που δεν ειχα καποια αποκολληση η αλλο προβλημα..ανυπομονω τωρα που θα γεννηθει σε λιγες μερες το δευτερο να δω πως θα αντιδρασει η κορη μου.νομιζω πως θα ειναι φυσιολογικο να ζηλευει αλλα ελπιζω να το ξεπερασουμε γρηγορα...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γεια σας..ο μικρός μου σε 10 μέρες κλείνει 5 μηνών κ ενώ περιμένω σήμερα ν αδιαθέτησω έχω την αίσθηση ότι κάτι δεν παει καλά από μια φορά που δεν προσέξαμε μέτρον άντρα μου κ έχω αγχώθει πολύ όχι ότι δεν θέλω να είμαι έγκυος απλά φοβάμαι τι λέτε; Θα τρελαθω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εμενα 16 μήνες διαφορα έχουν οταν ξ μικρη ητσν 7 έμεινα έγκυος στο μικρό. Τα προκοψα... πολυ ζόρι στην αρχή αλλα μεγαλώνουν μαζί

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Κορίτσια γεια σας πολύ φοβάμαι ότι είμαι έγκυος δεύτερη φορά και γεννησα τελος Νοεμβριου. Ουσιαστικά είχαμε επαφή κοντά στην ωορηξία με προφυλακτικό ωστόσο στην αρχη υπηρξε επαφη χωρις προφυλαξη. Δεν ξερω κορίτσια μου βοηθήστε με! Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνη? Αδιαθετησα στις 08/12 και κανονικα αυριο πρεπει να αδιαθετήσω για δευτερη φορα μετα την γεννα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πώς γίνεται να γέννησες τέλος Νοεμβρίου και να αδιαθέτησες 8/12? Λένε ότι μετά τη γέννα για κάποιο καιρό γίνεται εύκολα σύλληψη, αλλά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας εφόσον πήρατε προφυλάξεις..

Link to comment
Share on other sites

Τέλος Οκτωβρίου γέννησα, χιλια συγνωμη για την λαθος καταχωρηση. Σ'ευχαριστω παντως για την απαντηση σου!! Ακομη δεν εχω ωστόσο καποιο σημαδι ή ενόχληση που να προμηνύει περίοδο. Για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τους πρώτους 6 μήνες είναι αρκετά δύσκολο να ξαναμείνεις έγκυος ακόμη δεν έχει επανέρθει το σώμα και επίσης η γυναίκα μετά την γέννα έχει αίμα για αρκετό καιρό κατά την περίοδο της λοχείας. και μετά η περίοδος όταν ξεκινησει για πρώτη φορά μπορεί σε κάποιες γυναίκες να έρθει κανονικά και σε άλλες αν θηλάζουν ναι έρχεται και να σταματάει να είναι ακανόνηστο. Κι εμείς με τον αντρα μου μετά την γέννα είχαμε επαφές χωρίς προφυλάξεις και τελικά ξαναέμεινα μετα απο 13 μήνες όμως θήλαζα θα μπορούσα να είχα μείνει νωρίτερα αν δεν θήλαζα.

 

 

«Πίστεψε πως μπορείς, και έχεις διανύσει ήδη τη μισή διαδρομή».

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...