Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΙΜΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις νυν και μέλλουσες μαμάδες. Βρίσκομαι 5 ημέρες πριν την χοριακή εξέταση και σήμερα είδα σκούρο καφέ στο εσώρουχό μου. Μήπως καμία κοπέλα είχε παρόμοια εμπειρία με την δική μου? Έχω πανικοβληθεί γιατί ο γιατρός δεν μου δίνει σαφή απάντηση πριν την χοριακή!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν δεν μίλησες με τον γιατρό σου, αύριο οπωσδήποτε να τον ενημερώσεις!

Μήπως βάζεις αντιπηκτικές ενέσεις?Αν ναι μπορεί να κάνει συσπάσεις η μήτρα.

Μην απελπίζεσαι πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Όσο είναι καφέ... μην ανησυχείς. Αν είναι κόκκινο τότε ανησυχείς.

 

Αυτός ήταν ο γενικός κανόνας που είχα καταλάβει από τα λόγια του γιατρού.

Είχα τετοιες εκκρίσεις αρκετές για να με κάνουν να πανικοβληθώ.... στις μέρες που υποθετικά θα είχα περίοδο... για όλο το πρώτο τρίμηνο. Τελικά απέκτησα ένα σετάκι... δίδυμα. ;)

Το ίδιο φαινόμενο το είχα και στην επόμενη εγκυμοσύνη μου επίσης για το πρώτο τρίμηνο.

Εγώ είχα σοκαριστεί!! Αλλά ο γιατρός επέμενε.... καφέ δεν ανησυχούσε (έλεγχε πάντα.... ).

 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

basil καμια φορα αυτο μπορει να συμβει και λογο της εμφυτευσης, και επειδη εχω καταλαβει οτι εισαι σαν και μενα στην εμβρυομεταφορα ολο αγχος, να εχεις θετικη σκεψη! αν εκανες εμβρυομεφορα την 2η η 3η μερα η εμφυτευση σου λογικα ξεκιναει αυτες τις μερες:mrgreen:

an1cM8O-O7-0000MTM3bGR8MjMzNDRsZGF8ZWlzYWkgbWF6aSBtYXM.gif

as1cMmScso00020NzUzNzFifDE1Mzk4ZGJ8c2UgcGVyaW1lbm91bWUhISE.gif

Link to comment
Share on other sites

ουπς sorry νομιζα οτι ησουν 5 μερες μετα την εμβρυομεταφορα. ομως ισχυει οτι το καφε μπορει να ειναι απο την εμφυτευση.

 

καλημέρα,

Είναι δυνατόν τόσες ημέρες μετά από την εμφύτευση (5 σίγουρα εφόσον συμβαίνει 2-3 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά) να προέρχεται το αίμα από την εμφύτευση? Τόσες ημέρες πού κρυβόταν???

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι καφέ σημαίνει πως είναι "παλιό" ....

 

Αν και η εμφύτευση έχω την εντύπωση πως εμφανίζεται ως 1-2 ρος κηλίδες (που συχνά δεν τις παίρνει κάποιος χαμπάρι).

 

Σημασία δεν έχει από πού έρχεται... Σημασία έχει να μην αποκλείει καλή έκβαση... ;)

 

Εύχομαι θετική χοριακή και ένα υγιές μωρό σε 9 μήνες.. !

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μήπως αυτό το αίμα είναι επειδή μπορεί να μου έρχεται περίοδος? Και σήμερα 4 ημέρες πριν την χοριακή πάλι καφέ είδα και γενικά έχω κάτι ψιλοκράμπες σαν αίσθημα έναρξης περιόδου.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε μπορεί να σου το πει αυτό.... Μόνο η χοριακή θα δείξει. Οποιαδήποτε άλλη υπόθεση είναι 50%-50% να βγει αληθινή ή ψευδής.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΝΥΝ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ!!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΘΑΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ.ΧΘΕΣ (ΔΗΛΑΔΗ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ)ΑΠΤΟ ΠΡΩΙ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΑΝ ΣΚΟΥΠΙΖΟΜΟΥΝ ΡΟΖ ΑΧΝΟ ΑΙΜΑ.ΑΠΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ?ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΩ ΣΥΝΕΧΗ ΡΟΗ.ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΧΩ Κ ΔΕΚΑΤΑ 37-37,2.ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ.ΤΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ?

Link to comment
Share on other sites

amygdalenia καλησπερα

 

ευχομαι να ειναι το νινι και να κρατιεται σταθερα !!!

 

μη ψαχνεις συμπτωματα, ειδικα αν παιρνεις φαρμακα μετα την εμβρυομεταφορα!!!

 

ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις το ποθητο αποτελεσμα

 

καλη επιτυχια...α τα δεκατα ειναι σιγουρα πολυ θετικο στοιχειο!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...