Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αύξηση βάρους στην εγκυμοσύνη


Πόσα κιλά πήρατε συνολικά στην εγκυμοσύνη σας;  

1.055

  1. 1. Πόσα κιλά πήρατε συνολικά στην εγκυμοσύνη σας;



Recommended Posts

Σε υχαριστώ Βικτόρια, εχώ δοκιμάσει και σε ατμο, και σουπεσ, και οτι μπορεισ να φανταστεισ, αλλα τιποτα...... ο γιατροσ μου λεει να μιν ανισυχω γιατι το μωρο ειναι μια χαρα..... αλλα εγω δεν ειμαι ομωσ, δεν μπορω να χαρω την εγκυμοσυνη μου.... το μονο που μπορο να φάω πολύ..... ειναι παγωτο..... μα δεν γινετε να ζω με αυτο... χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε υχαριστώ Βικτόρια, εχώ δοκιμάσει και σε ατμο, και σουπεσ, και οτι μπορεισ να φανταστεισ, αλλα τιποτα...... ο γιατροσ μου λεει να μιν ανισυχω γιατι το μωρο ειναι μια χαρα..... αλλα εγω δεν ειμαι ομωσ, δεν μπορω να χαρω την εγκυμοσυνη μου.... το μονο που μπορο να φάω πολύ..... ειναι παγωτο..... μα δεν γινετε να ζω με αυτο... χαχαχα

 

 

Καλά σου λέει ο γιατρός σου το μωράκι σου παίρνει ότι χρειάζεται από σένα, εσύ όμως εξασθενείς. Μην στενοχωριέσαι, μην τα παρατάς, θα δεις που όλα θα στρώσουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 3 months later...
εγώ προς το παρόν έχω πάρει 4 κιλά αλλά είναι πολλά νομίζω για την εβδομάδα που διανύω και εξάλλου στο τέλος τα παίρνεις πιο εύκολα

 

 

αυτο ειναι αληθεια εγω μετα τον εκτο πηρα 27 κιλα , δν ξερω τη γεινετε προς το τελος ανοιγη η ορεξη , παντος κ αλλα να κανω τα ιδια κιλα θα παρο κ δν χαλαει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο πρώτο τρίμηνο έχασα τρία-τέσσερα κιλά, λόγω εμετών και ναυτίας, και τελικά στο σύνολο πήρα 11 κιλά. Αλλά ήμουν μάλλον από τις τυχερές, γιατί δεν άνοιξε υπερβολικά η όρεξή μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κι απο εμενα εγω ειμαι στη 13 εβδομαδα κι ζυγιστηκα χθες αισιως 1,100 κιλα εχω παρει...τωρα βρε κοριτσια ξερετε αν αυτο ειναι καλο ...δηλαδη ειναι πολλα για πρωτο τριμηνο???

o0rgp3.png euUPp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Μόλις πριν λίγες μέρες έμαθα ότι είναι έγκυος στα 79 κιλά δεν νομίζω ότι ξεκινάω και πολύ καλά υπάρχει κάποια διατροφή σωστή για να ελέγχω το βάρος μου κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...