Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πρώτη φορά εξωσωματικη


Recommended Posts

Αρνητική η χοριακη τελικα! Τα όνειρα χάθηκαν δυστυχως... νιώθω απαίσια κορίτσια μου.

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.Ότι και να σου πω θα είναι λίγο.Το συναίσθημα αυτό το έχω νιώσει τόσες φορές και όλο έλεγα δε μπορώ άλλο,δε μπορώ να πάρω ξανά αρνητικό και όμως έβρισκα δυνάμεις να συνεχίσω.Κάθε φορά που έπαιρνα αρνητικό ήταν χειρότερη από τις προηγούμενη.Όμως ξέρω πως για να πετύχω πρέπει να το παλέψω και να βρω δυνάμεις.Η πρώτη σου είναι έτσι?Εγώ σε ένα μήνα θα πάω για τη πέμπτη προσπάθεια.Πάρε το χρόνο σου,κλάψε,ξέσπασε,θα δεις ότι μετά από λίγο καιρό θα σκέφτεσαι την επόμενη προσπάθεια,η οποία θα είναι και η τυχερή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 163
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Iollou75. Εγω το θελω το ιδιο και ο αντρας μου. Πρεπει να το θελει και ο θεος ομως. Κατι θα ξερει για να το καθυστερει... τι να πώ!!!!Καθε εμποδιο για καλο λενε. Σημερα νιωθω πως γκρεμιστηκαν τα παντα γυρω μου. Τωρα μας απομενει αλλη μια προσπαθεια με ενα εμβρυο.

Link to comment
Share on other sites

Oly75 Ναι ειναι η πρωτη μου προσπάθεια ,αλλα πίστευα τοσο πολυ σ'αυτην!!! Απο ο,τι μου γραφεις το συναιθημα αυτο το γνωριζεις. Μεχρι χθες επιανα τη κοιλια μου και σκεφτομουν τα 2 εμβρυακια και σημερα τιποτα κενό.θελει πολυ υπομονη και ΕΠΙΜΟΝΗ. Αυτο καταλαβα,ναι ηταν η πρωτη μας προσπάθεια. Τι να κανουμε ... πρεπει να καταλαβουμε πως και οι αποτυχιες ειναι μεσα στη ζωη. Σου εύχομαι ολόψυχα καλη επιτυχια στη προσπάθεια σου,ευχομαι ολα να σου πανε τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Oly75 Ναι ειναι η πρωτη μου προσπάθεια ,αλλα πίστευα τοσο πολυ σ'αυτην!!! Απο ο,τι μου γραφεις το συναιθημα αυτο το γνωριζεις. Μεχρι χθες επιανα τη κοιλια μου και σκεφτομουν τα 2 εμβρυακια και σημερα τιποτα κενό.θελει πολυ υπομονη και ΕΠΙΜΟΝΗ. Αυτο καταλαβα,ναι ηταν η πρωτη μας προσπάθεια. Τι να κανουμε ... πρεπει να καταλαβουμε πως και οι αποτυχιες ειναι μεσα στη ζωη. Σου εύχομαι ολόψυχα καλη επιτυχια στη προσπάθεια σου,ευχομαι ολα να σου πανε τελεια.

 

Κοριτσι λυπαμαι πολυ οπως κ να το κανεις ειναι αδικο. Υπομονη στην επομενη προσπαθησε αν μπορεσεις να κανεις καποιες επιπλεον εξετασεις για να αποκλισεις κ αλλους παραγοντες κ πηγαινε πιο δυνατη. Σιγουρα ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

loullou75 ειχα συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων για το οποιο εκανα καποια θεραπεια πρωτα. Αλλα μου ειπε και για καποια καρουμπαλακια που ειχα αλλα ηταν εξω απο τη μητρα,λεγοντας μας πως δε θα σταθουν εμποδιο. Την ημερα της εμβρυομεταφορας μας ειπαν πως οι πιθανοτητες ηταν 50-50.

Link to comment
Share on other sites

katalaveno pos niwthis Kai sigoura tipota Kai Oti Kai na sou poume den se parigori.... Pare ton xrono sou Kai siga siga tha eisai kalitera... Na skeftese auta pou exeis kai pou einai poli simantika :) ugeia tin oikogenia mas Kai kurios ton sintrofo mas pou eimai sigouri Oti einai Sto plai sou ....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια μου,θέλω να μου πει καποια εάν ξερει,πότε μια γυναικα φαινεται πως εχει το συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων; ποια ειναι τα συμπτώματα;

 

Καταρχας το βλεπει ο γιατρος στον υπερηχο σου κ μετα σου κανει ορμονικες εξετασεις lh fsh e2 οπου στις πολυκοιστικες η lh ειναι μεγαλητερη απο την fsh. Τα συμπτωματα διαφερουν απο κοπελα σε κοπελα καποιες εχουν πολυ αστατο κυκλο πανω απο 4 μερες διαφορες απο κυκλο σε κυκλο καποιες εχουν μεγαλη τριχοφυια επισης κ παχυσαρκια αλλα διαφερει απο κοπελα σε κοπελα. Μονο ο γιατρος θα βγαλει διαγνωση.

Link to comment
Share on other sites

ninaki80 Τη Πέμπτη έχω ραντεβού για υπέρηχο στη γυναικολόγο μου. Απο τρυχοφυια δε μπορω να πω πως εχω ιδιαιτερη. Απλα 2 μικρες τριχουλες κατω στο πηγούνι. Εχω σταθερο κυκλο,1 με 2 μερες διαφορα. Α

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ninaki80 Τη Πέμπτη έχω ραντεβού για υπέρηχο στη γυναικολόγο μου. Απο τρυχοφυια δε μπορω να πω πως εχω ιδιαιτερη. Απλα 2 μικρες τριχουλες κατω στο πηγούνι. Εχω σταθερο κυκλο,1 με 2 μερες διαφορα. Α

 

Γιατι νομιζεις οτι εχεις πολυκοιστικες?? Θα στο ειχε πει η γυναικολογος σου κ στους προηγουμενους υπερηχους οτι εχεις δεν υπαρχει περιπτωση εγινε κατι που σε εβαλε σε υποψια??? Ορμονικες λογικα θα εχεις κανει θα ειχε φανει κ εκει.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,θέλω να μου πει καποια εάν ξερει,πότε μια γυναικα φαινεται πως εχει το συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων; ποια ειναι τα συμπτώματα;

εγω εχω αστατο κυκλο και απο ορμονες εχω αυξημενη τεστοστερονη και ανδογονα...ολες οι αλλες ειναι καλες απλα μετα απο οτι καταλαβα απο τον ενδοκρινολογο μπορει να επηρεάζονται διαφορες αλλες οχι ορμονες αλλα απο την γενικη αιματος.το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας σε ενδοκρινολογο να σου δωσει τις εξετασεις..απλα λεω για ενδοκρινολογο γτ εμενα μου βρηκε ελλειπη τις εξετασεις που μου ειχε γραψει ο γυναικολογος..

Link to comment
Share on other sites

ninaki80, Οταν πηγα στο κεντρο και ξεκινησα τη διαδικασια,επαθα υπερδιεγερση οωθηκων με την αγωγη και οταν ηρθε η στιγμη μετα την οωλληψια μου ειπαν πως εχω το συνδρομο. Αλλα και σε υπερηχους και στις ορμονικες που ειχα κανει ολα βγηκαν ολα καθαρα. Αλλιως δε θα φαινοταν; δε θα μου το ελεγε η γιατρος μου; εχω πολυ καλη γιατρο

Link to comment
Share on other sites

ninaki80, Οταν πηγα στο κεντρο και ξεκινησα τη διαδικασια,επαθα υπερδιεγερση οωθηκων με την αγωγη και οταν ηρθε η στιγμη μετα την οωλληψια μου ειπαν πως εχω το συνδρομο. Αλλα και σε υπερηχους και στις ορμονικες που ειχα κανει ολα βγηκαν ολα καθαρα. Αλλιως δε θα φαινοταν; δε θα μου το ελεγε η γιατρος μου; εχω πολυ καλη γιατρο

 

Ι σως ειναι ελαφρως πολυκοιστικες κ δεν σου εχουν δημιουργησει συπτωματα. Υπερδιεργεση ισως επαθες κ επειδη εισαι μικρουλα κ ετσι κ αλλιως εχεις πολλα ωαρια ισως κ ο γιατρος δεν προσεξε κ τις ορμονες σου κ δεν σου εδωσε σωστη δοση ορμονες. Την διατροφη σου την προσεξες πολυ στη διαρκεια της διεργεσης οχι αλατι οχι ζαχαρη κτλ? Παιζει κ αυτο ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...