Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα λόγια σας, αλλά δυστυχώς η περιπέτεια δεν τελείωσε...απέβαλλα λίγο πριν την 6η βδομάδα.. Το είχα πιστέψει τόσο πολύ ότι αυτή η φορά θα ήταν και η τυχερή μας..σα να ήταν σταλμένο απ'το Θεό...τελικά απ'ότι φαίνεται η ζωή έχει περισσότερη φαντασία και μου επιφυλλάσσει κι άλλες εκπλήξεις..ελπίζω θετικές! Αφού έκλαψα και πόνεσα, μάζεψα τα κομμάτια μου κ αποφάσισα να συνεχίσω..ούτως ή άλλως κι αυτό για κάποιο λόγο θα'γινε! Τώρα περιμένω να τελειώσει η "περίοδος" για να δει ο γιατρός μου αν όλα είναι καλά και να συνεχίσουμε!

 

Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου!😔 Οπως ειπες και μονη σου ολα για καποιο λογο γινονται..ευχομαι ολοψυχα η επομενη φορα να ειναι και η τυχερη!! Ξερω ειναι δυσκολο να μη στεναχωριεσαι αλλα θα βρεις τη δυναμη( γιατι φαινεσαι δυνατη) και τωρα θα το ψαξεις ισως λιγο παραπανω απο τις προηγουμενες φορες και θα τα καταφερεις!!😊

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα λόγια σας, αλλά δυστυχώς η περιπέτεια δεν τελείωσε...απέβαλλα λίγο πριν την 6η βδομάδα.. Το είχα πιστέψει τόσο πολύ ότι αυτή η φορά θα ήταν και η τυχερή μας..σα να ήταν σταλμένο απ'το Θεό...τελικά απ'ότι φαίνεται η ζωή έχει περισσότερη φαντασία και μου επιφυλλάσσει κι άλλες εκπλήξεις..ελπίζω θετικές! Αφού έκλαψα και πόνεσα, μάζεψα τα κομμάτια μου κ αποφάσισα να συνεχίσω..ούτως ή άλλως κι αυτό για κάποιο λόγο θα'γινε! Τώρα περιμένω να τελειώσει η "περίοδος" για να δει ο γιατρός μου αν όλα είναι καλά και να συνεχίσουμε!

 

Μη στενοχωριέσαι, κοπέλα μου. Όπως λες κι εσύ, όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Ο δικός μου γιατρός λέει ότι τα έμβρυα που αποβάλλονται πολύ νωρίς συνήθως έχουν χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Σου εύχομαι αυτή τη φορά ο Θεός να σας χαρίσει ένα υγιέστατο μωράκι!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Επανέρχομαι μετα απο τόσο καιρό και μετα απο αλλη μια αποτυχημένη εγκυμοσυνη για να σας πω οτι είμαι ακόμη στα ίδια! Με τη διαφορα οτι τώρα έχω και διαγνωσμενη αυτοανοση θρομβοφιλια η οποία είχε προκαλέσει την τελευταία αποβολή στην 8η βδομάδα. Μετα λοιπον απο 2 φυσιολογικές συλλήψεις κ αποβολές την προηγούμενη (τραγική) χρονια,μετα απο εναν απορρυθμισμενο θυροειδή,ο οποίος τώρα ρυθμίστηκε και μετα απο μια διαγνωσμενη θρομβοφιλια κ καθημερινή λήψη ασπιρινης,ακόμα προσπαθούμε κ ελπίζουμε...Ειναι πλεον ο 4ος μήνας συστηματικών προσπαθειών και ακόμη τίποτα! Ειναι πολλές οι φορες που χάνω το κουράγιο μου,που απελπιζομαι και μου φαίνεται τόσο απίθανο πια να τα καταφέρω να φτάσω ως το τέλος αλλα ευτυχώς έχω ενα σύζυγο που με στηρίζει απίστευτα και δε μαφηνει να σκέφτομαι αρνητικά! Εύχομαι φέτος να ειναι όντως η χρονια μας κ να γίνει αυτό που τόσο περιμένουμε! Το ίδιο εύχομαι κ σε όλες εσάς που δε σταματατε να ελπιζετε!

Όλα στη ζωή γίνονται για κάποιο λόγο...:P

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετα απο τόσο καιρό και μετα απο αλλη μια αποτυχημένη εγκυμοσυνη για να σας πω οτι είμαι ακόμη στα ίδια! Με τη διαφορα οτι τώρα έχω και διαγνωσμενη αυτοανοση θρομβοφιλια η οποία είχε προκαλέσει την τελευταία αποβολή στην 8η βδομάδα. Μετα λοιπον απο 2 φυσιολογικές συλλήψεις κ αποβολές την προηγούμενη (τραγική) χρονια,μετα απο εναν απορρυθμισμενο θυροειδή,ο οποίος τώρα ρυθμίστηκε και μετα απο μια διαγνωσμενη θρομβοφιλια κ καθημερινή λήψη ασπιρινης,ακόμα προσπαθούμε κ ελπίζουμε...Ειναι πλεον ο 4ος μήνας συστηματικών προσπαθειών και ακόμη τίποτα! Ειναι πολλές οι φορες που χάνω το κουράγιο μου,που απελπιζομαι και μου φαίνεται τόσο απίθανο πια να τα καταφέρω να φτάσω ως το τέλος αλλα ευτυχώς έχω ενα σύζυγο που με στηρίζει απίστευτα και δε μαφηνει να σκέφτομαι αρνητικά! Εύχομαι φέτος να ειναι όντως η χρονια μας κ να γίνει αυτό που τόσο περιμένουμε! Το ίδιο εύχομαι κ σε όλες εσάς που δε σταματατε να ελπιζετε!

 

Καλησπέρα ...

Δεν έτυχε να μιλήσουμε ποτέ αλλά η ιστορία σου με τάραξε!!!!

Πάντα πίστευα πως όλα γίνονται για κάποιο λόγο..και σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να μην σταματήσεις να ελπίζεις γιατί σύντομα θα γεμίσει την αγκαλιά σας το μωράκι σας!!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!!

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ...

Δεν έτυχε να μιλήσουμε ποτέ αλλά η ιστορία σου με τάραξε!!!!

Πάντα πίστευα πως όλα γίνονται για κάποιο λόγο..και σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να μην σταματήσεις να ελπίζεις γιατί σύντομα θα γεμίσει την αγκαλιά σας το μωράκι σας!!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!!

 

Σ'ευχαριστω πολύ!! Η αλήθεια ειναι οτι τελικά παντα βρίσκεις τη δυναμη και τα ξεπερνας ολα! Δε σταματάω να ελπίζω !

Όλα στη ζωή γίνονται για κάποιο λόγο...:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστω πολύ!! Η αλήθεια ειναι οτι τελικά παντα βρίσκεις τη δυναμη και τα ξεπερνας ολα! Δε σταματάω να ελπίζω !

 

Και πολύ καλά κάνεις..

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία λένε κ ισχύει!!!!

Και εγώ ελπίζω πως κάποια στιγμή θα έρθει κ το δικό μας μωράκι..🌹🌹

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...