Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΓΝΩΣΤΗΣ ΑΙΤΙΑΣ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤα / LOCUS MEDICUS ...Γνώμες ;


Recommended Posts

lenilena η διατροφη που σας εδωσε η διαιτολογος της βαρλα βασιζεται στην αρχη των intralipids.την συστηνει γιατι ειναι δημοσιο νοσοκομειο κ τα intralipids δεν εχουν παρει ργκριση απο τον εοφ.τσαμπα ταλαιπωρηθηκες με η διατροφη.

 

Ναι μωρε το ξερω.... Αλλα καταλαβαινεις πως και στο Καστελοριζο κολυμπωντας θα πηγαινα για να φαω σκουμπρι γεματο απο μακρας αλυσου λιπαρα αν αυτο βοηθουσε...

Ασε που στην αρχη μου ελεγε κατι για ενδοφλεβια χορηγηση ανοσοσφαιρινης κ κατι τετοια διαστημικα...

Εγω παντως τελος με τα ΝΚ. Δεν ξανασχολουμαι με τη μπαρουφα του καθενα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 280
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

annamariag77 είπε:
Κλασικα με τις φλεγμονες ο τσιλιβακος......και ενα τονο αντιβιωσεις...υπαρχουν ουρολογοι εξειδικευμενοι στα ανδρικα θεματα .εγω θα ελεγα πολυ προσοχη μην σε παρασυρει η απογοητευση .το σπερμα δεν φτιαχνει ειναι θεμα dna τι να πω και εμεις υψηλη κατατμηση και ακομα στο 0!!!αναφορικα με τυχον μικροβια βρες εναν καλο ουρολογο οχι του κεντρου του τσιλιβακου βεβαια. 

 

Καλησπερα, θελω να συνεισφερω φιλικακαι να δωσω ελπιδες, το σπερμα φτιαχνει μετα απο:

1. βιταμινες c d e coq10 larginine lcarnitine pycnogenol zinc sellenium follic acid

2. Θεραπεια μικροβιου εφοσον υπαρχει μικροβιο ρωτηστε ουρολογο και οχι γυναικολογο για θεραπεια στους αντρες. Εχουν ιδιαιτεροτητες.

3. Βελτιωση στο τροπο ζωης υπνο αγχος διατροφη καπνισμα αλκοολ

4. Βελτιωση θερμοκρασιας ορχεων, καταργηση εσωρουχων ειδικα κατα τον υπνο, ελεγχο και τυχον θεραπεια κιρσοκηλης, αδυνατισμα, πολυωρο καθισμα σε ζεστη καρεκλα κλπ

 

Τα αποτελεσματα ειναι σταδιακα, κατ ελαχιστο 3 μηνες και μετα ανα 3μηνο επισης υπαρχει πιθανοτητα να παρατηρησετε διαφορα και βελτιωση.

 

Μην απογοητευεστε , αναζητηστε και βελτιωστε οσο μπορειτε με τα ανωτερω.

 

Θα συμφωνησω με ανωτερω πως αν πρεπει να κανετε θεραπεια σε μικροβιο στο σπερμα πρεπει να πατε σε καλο ουρολογο και μονο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θελω να συνεισφερω φιλικακαι να δωσω ελπιδες, το σπερμα φτιαχνει μετα απο:

1. βιταμινες c d e coq10 larginine lcarnitine pycnogenol zinc sellenium follic acid

2. Θεραπεια μικροβιου εφοσον υπαρχει μικροβιο ρωτηστε ουρολογο και οχι γυναικολογο για θεραπεια στους αντρες. Εχουν ιδιαιτεροτητες.

3. Βελτιωση στο τροπο ζωης υπνο αγχος διατροφη καπνισμα αλκοολ

4. Βελτιωση θερμοκρασιας ορχεων, καταργηση εσωρουχων ειδικα κατα τον υπνο, ελεγχο και τυχον θεραπεια κιρσοκηλης, αδυνατισμα, πολυωρο καθισμα σε ζεστη καρεκλα κλπ

 

Τα αποτελεσματα ειναι σταδιακα, κατ ελαχιστο 3 μηνες και μετα ανα 3μηνο επισης υπαρχει πιθανοτητα να παρατηρησετε διαφορα και βελτιωση.

 

Μην απογοητευεστε , αναζητηστε και βελτιωστε οσο μπορειτε με τα ανωτερω.

 

Θα συμφωνησω με ανωτερω πως αν πρεπει να κανετε θεραπεια σε μικροβιο στο σπερμα πρεπει να πατε σε καλο ουρολογο και μονο

 

Ακριβώς αυτο! 100000%

Αυτά ακριβώς κάναμε και εμεις που ειχαμε ανώμαλη μορφολογία στα 95%!

Και ακριβώς 3 μηνες πήρε για αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εμενα ενας φιλος μου πηγε στον Τσιλιβακο Ανοσολογο. Ζητηθηκαν εξετασεις σπερματος 205 ευρω για τον ανδρα μεσα στο κεντρο του LOCUS MEDICUS. Από τη γυναικα ζητηθηκαν εξετασεις αιματος και κολπικου υγρου αξιας 325 ευρω. Το προβλημα είναι ότι χρησιμοποιει δικες του εξετασεις και όχι τις διεθνώς αναγνωρισμενες και δεν παραδεχεται καμια εξεταση όπως της Βιοιατρικης Ιλισσιων που είναι από τα πιο αξιοπιστα και αναγνωρισμενα κεντρα.

Εβγαλε λοιπον ότι ο ανδρας ειχε χλαμυδια στο σπερμα του και ερπητα γεννητικων οργανων στον τυπο 1 και 2!!! Ως αποτελεσμα του τριπλα μολυσμενου σπερματος λοιπον, η γυναικα δεν μπορουσε να κυοφορησει. Η λυση κατά τη γνωμη του ιατρου ηταν να γινουν πολλαπλοι εμβολιασμοί στη γυναικα , από μια ανακαλυψη παλι δικη του, που είναι εμβολιο που γινεται από το αιμα του ανδρα. Το κοστος των πολλαπλων επισκεψεων και των πολλαπλων εμβολιων δε το ρωτησε ο φιλος.

Όμως ο φιλος μου ηταν πολύ προσεκτικος στη ζωη του και ειχε κανει και εξετασεις με μοριακη μεθοδο στο παρελθον στο σπερμα και ηταν όλα καθαρα.

Τελικα όμως εκανε ο φιλος την αλλη μερα εξετασεις για σπερμα στη Βιοιατρικη Ιλισσιων με μοριακες μεθοδους που είναι οι πιο αναγνωρισμενες παγκοσμιως. Δεν ειχε ερπητα γεννητικων οργανων στο σπερμα κανενα από τους δυο τυπους, αυτη εγινε με μοριακη μεθοδο και με ειδικοτητα που προσεγγιζει το 96%, με διεθνη αναγνωρισμενη μεθοδο.

Δεν ειχε επισης χλαμυδια παλι με μοριακη μεθοδο ανινευσης που ειχε ειδικοτητα και ευαισθησια που προσεγγιζει το 98%.

Αρα λοιπον σε ένα αναγνωρισμένο και γενικώς παραδεκτο κεντρο ειχε πεντακαθαρο σπερμα, μετα από εξετασεις μοριακου τυπου που επιστημονικως είναι πολύ αξιοπιστες. Απογοητευθηκαν παρα πολύ από το συγκεκριμενο ιατρο και εβγαλα και εγω φωτογραφιες τις εξετασεις του φιλου μου μια και αισθανθηκα υπευθυνος που του τον συστησα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα και καλή τύχη σε όλους σας σε αυτη την τρυφερή προσπάθεια που κάνετε!

 

Θα ήθελα μόνο να προσθέσω κάτι μιας και έτυχε σε πολύ δικά μου άτομα να χρειαστεί να ψαχτούν για κοιλιοκάκη.

Όσοι δεν γνωρίζετε, η κοιλιοκάκη είναι αυτοάνοσο νόσημα, μια πιο σοβαρή μορφή ας το πούμε "δυσανεξίας" στη γλουτένη. Η θεραπεία είναι απλώς η δια βίου αποχή από τη γλουτένη.

Λοιπόν στα πλαίσια όλης αυτής της περιπέτειας έπεσε στα χερια μου ένα ιατρικό άρθρο που έλεγε πως σε αρκετές περιπτώσεις ανεξήγητης υπογονιμότητας η αιτία ήταν η κοιλιοκάκη....κάτι εντελώς άσχετο φαινομενικά! Και ακριβώς επειδή φαίνεται εντελως άσχετο κανείς δεν το ψάχνει.

Οπότε θα πρότεινα να κάνετε και αυτή την εξέταση...έτσι να αποκλειστεί κι αυτό βρε παιδί μου καλού κακού...

Είναι απλούστατη εξέταση αιματολογική και μάλιστα συνταγογραφείται  (τη γράφει γαστρεντερολόγος).

Επεξεργάστηκαν by nitsa_ge
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Έκανα εξετασεις πριν ένα χρόνο και είχα αμη 3.1 pmol δηλ 0.43ng. Ο άντρας μου έχει χαμηλη κινητικότητα και ποσότητα. Επισκεφτήκαμε τον κ φαίνονται και το locus medicus. Έχει κάποια το ίδιο θέμα; Έχει επισκεφτεί το συγκεκριμένο κεντρο;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...