Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματικη στο Ιασω Institute of life


Recommended Posts

Πριν κάτι μήνες είχα ένα θεματακι και ο Ζερβομανωλακης συνεργάζεται με τον ψάθα και με εξυπηρέτησε εκείνος και ειλικρινά μου φάνηκε πολύ καλός γιατρός μαλιστα πολλές φορές λέω στον Ψαθά θα σε αφήσω για εκείνον.😁😁😁😁

 

Χαχαχα! Θεά! ❤

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ με τον ψαθα κορίτσια!!!πετύχαμε με τη 2η αλλά δεν δεν ξέρουμε ακόμα αν έχουμε διδυμακια γιατί ο ένας σακος μας μεγαλώνει περίεργα και δεν είχε την 5η εβδομάδα εμβρυικα στοιχεία..το άλλο μας μωράκι πάει μια χαρά!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I'm in LOVE with two babies I haven't yet met...

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάτι μήνες είχα ένα θεματακι και ο Ζερβομανωλακης συνεργάζεται με τον ψάθα και με εξυπηρέτησε εκείνος και ειλικρινά μου φάνηκε πολύ καλός γιατρός μαλιστα πολλές φορές λέω στον Ψαθά θα σε αφήσω για εκείνον.😁😁😁😁

 

Χαχαχαχα. Όντως θεα!

 

Το θέμα μου είναι ότι μετά από την αρνητικη χοριακη που πήρα πριν από λίγες μέρες μετά από την εξωσωματικη που έκανα στο ιασω, ψάχνω να βρω τι φταίει.

Η αλήθεια είναι ότι έχω στο γιατρό μου τυφλή εμπιστοσύνη όπως λένε αλλά φοβάμαι μήπως τελικά η τυφλή εμπιστοσύνη δεν είναι πάντα Καλή.

Θέλω λοιπόν να δω όσο μπορώ αν ήταν θέμα τύχης , εργαστηρίου η γιατρού.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα. Όντως θεα!

 

Το θέμα μου είναι ότι μετά από την αρνητικη χοριακη που πήρα πριν από λίγες μέρες μετά από την εξωσωματικη που έκανα στο ιασω, ψάχνω να βρω τι φταίει.

Η αλήθεια είναι ότι έχω στο γιατρό μου τυφλή εμπιστοσύνη όπως λένε αλλά φοβάμαι μήπως τελικά η τυφλή εμπιστοσύνη δεν είναι πάντα Καλή.

Θέλω λοιπόν να δω όσο μπορώ αν ήταν θέμα τύχης , εργαστηρίου η γιατρού.

 

Και όντως αγάπη αυτό να κάνεις να λύσεις όλες τις απορίες που έχεις νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο που μπορείς να κάνεις και να μιλήσεις με τον γιατρό εγώ να πω την αλήθεια σε κάθε θεωρεία που έχω ακούσει έχω πάει και σε άλλους ειλικρινά έχω πολύ εμπιστοσύνη στον γιατρό διότι μου έχει αποδείξει πολλές φορές ότι έχει δίκιο. Αλλά εμείς ζούμε δράμα παιδευόμαστε και μέσα σε όλα αυτά προσπαθούμε να δούμε καθαρά να πας σε άλλο γιατρό να πάρεις μια γνώμη και μετά να αποφασίσεις εγώ αυτό θα σου πρότεινα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με τον ψαθα κορίτσια!!!πετύχαμε με τη 2η αλλά δεν δεν ξέρουμε ακόμα αν έχουμε διδυμακια γιατί ο ένας σακος μας μεγαλώνει περίεργα και δεν είχε την 5η εβδομάδα εμβρυικα στοιχεία..το άλλο μας μωράκι πάει μια χαρά!!!!!!!

 

Να φτιάξουμε φαν κλαμπ για το ψάθα με το καλό Πόπη και μακάρι να είναι δίδυμα 😇😇😇😙😙😙😙

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να φτιάξουμε φαν κλαμπ για το ψάθα με το καλό Πόπη και μακάρι να είναι δίδυμα 😇😇😇😙😙😙😙

 

Μακαρι κούκλα μου!!μακάρι!!!εγώ ενώ στην αρχή ήθελα 1 μωράκι από τη στιγμή που βάλαμε 2 έμβρυα τα θέλω και τα 2 τα μπεμπακια μου!!!εσύ είσαι σε διαδικασία προσπάθειας μετά την σπερματεγχυση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I'm in LOVE with two babies I haven't yet met...

Link to comment
Share on other sites

Και όντως αγάπη αυτό να κάνεις να λύσεις όλες τις απορίες που έχεις νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο που μπορείς να κάνεις και να μιλήσεις με τον γιατρό εγώ να πω την αλήθεια σε κάθε θεωρεία που έχω ακούσει έχω πάει και σε άλλους ειλικρινά έχω πολύ εμπιστοσύνη στον γιατρό διότι μου έχει αποδείξει πολλές φορές ότι έχει δίκιο. Αλλά εμείς ζούμε δράμα παιδευόμαστε και μέσα σε όλα αυτά προσπαθούμε να δούμε καθαρά να πας σε άλλο γιατρό να πάρεις μια γνώμη και μετά να αποφασίσεις εγώ αυτό θα σου πρότεινα

Ναι ρε κοριτσάκι. Είναι σαν να έβγαλες τις σκέψεις μου μέσα από το κεφάλι μου.

Έχω ραντεβού με το γιατρό μου την μεθεπόμενη εβδομάδα για να συζητήσουμε τι μπορεί να πήγε στραβά.

Παράλληλα έχω κλείσει ραντεβού με 2 ακόμη κέντρα για να δω τι θα μου πουν κι εκείνοι.

Είμαι πααααρα πολύ μπερδεμένη.

Ο γιατρός μου μέχρι τώρα (2 χρονια τον ξέρω ) δεν μου έχει πει κάτι που να μην έχει πέσει μεσα. Και ξέρω ότι η εξωσωματικη έχει να κάνει με πιθανότητες οπότε δε μπορώ να τον κατηγορήσω για αποτυχία. Απλά επειδή τα λεφτά δεν μας περισσεύουν ψάχνω τα πάντα πριν απ την επόμενη προσπάθεια.

 

Αλήθεια όσες έχετε κάνει εξωσωματική στον Ψαθά σας έχει ζητήσει υστεροσκοπηση πριν?

Link to comment
Share on other sites

Να φτιάξουμε φαν κλαμπ για το ψάθα με το καλό Πόπη και μακάρι να είναι δίδυμα 😇😇😇😙😙😙😙

 

Καλησπέρα και εγώ με τον ψαθα αλλά για πρώτη φορά θα πάω Σεπτέμβρη

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι κούκλα μου!!μακάρι!!!εγώ ενώ στην αρχή ήθελα 1 μωράκι από τη στιγμή που βάλαμε 2 έμβρυα τα θέλω και τα 2 τα μπεμπακια μου!!!εσύ είσαι σε διαδικασία προσπάθειας μετά την σπερματεγχυση?

Εγώ δυστυχώς Πόπη μου ήμουν πολύ δεν άκουσα εξαρχής τον γιατρό για την ενδομητριωση και πριν μια εβδομάδα έκανα λαπαρασκοπιση για ενδομητριωση και αφαίρεση ινομυώματος τώρα θα κάνω τεχνίτη εμμηνόπαυση και ο γιατρός μετά μας δίνει ένα εξάμηνο ελεύθερα αν έχει πέσει η κατατμιση του συζύγου μου η οποία στην τελευταία εξέταση ήταν υψηλή αν δεν έχει πέσει προχωράμε κατευθείαν για εξωσωματικη. Το νιώθω δύο θα είναι 😇😇😇😇

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε κοριτσάκι. Είναι σαν να έβγαλες τις σκέψεις μου μέσα από το κεφάλι μου.

Έχω ραντεβού με το γιατρό μου την μεθεπόμενη εβδομάδα για να συζητήσουμε τι μπορεί να πήγε στραβά.

Παράλληλα έχω κλείσει ραντεβού με 2 ακόμη κέντρα για να δω τι θα μου πουν κι εκείνοι.

Είμαι πααααρα πολύ μπερδεμένη.

Ο γιατρός μου μέχρι τώρα (2 χρονια τον ξέρω ) δεν μου έχει πει κάτι που να μην έχει πέσει μεσα. Και ξέρω ότι η εξωσωματικη έχει να κάνει με πιθανότητες οπότε δε μπορώ να τον κατηγορήσω για αποτυχία. Απλά επειδή τα λεφτά δεν μας περισσεύουν ψάχνω τα πάντα πριν απ την επόμενη προσπάθεια.

 

Αλήθεια όσες έχετε κάνει εξωσωματική στον Ψαθά σας έχει ζητήσει υστεροσκοπηση πριν?

 

Σε νιώθω πάνω κάτω τα ίδια παίρναμε τώρα να απολαύσετε το καλοκαίρι και Σεπτέμβριο κάνε την έρευνα γράψε σε ένα χάρτη όλες τις απορίες όλες τις ερωτήσεις και να λύσεις το μπέρδεμα που νιώθεις τωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και εγώ με τον ψαθα αλλά για πρώτη φορά θα πάω Σεπτέμβρη

 

Θα πας για εξωσωματικη Σεπτέμβριο? ??Πόσο καιρό τον έχεις γιατρό? ?Και αν επιτρέπεται γιατί θα κάνεις εξωσωματικη? ??

Link to comment
Share on other sites

Θα πας για εξωσωματικη Σεπτέμβριο? ??Πόσο καιρό τον έχεις γιατρό? ?Και αν επιτρέπεται γιατί θα κάνεις εξωσωματικη? ??

 

Τον έχω 5 χρόνια αλλά λόγω κάποιων προσωπικών γεγονότων δεν σκεφτόμασταν με τον άντρα μου για παιδί και τώρα λόγω ηλικίας θα κάνω ετ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τον έχω 5 χρόνια αλλά λόγω κάποιων προσωπικών γεγονότων δεν σκεφτόμασταν με τον άντρα μου για παιδί και τώρα λόγω ηλικίας θα κάνω ετ

Κατάλαβα καλή επιτυχία σου εύχομαι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς Πόπη μου ήμουν πολύ δεν άκουσα εξαρχής τον γιατρό για την ενδομητριωση και πριν μια εβδομάδα έκανα λαπαρασκοπιση για ενδομητριωση και αφαίρεση ινομυώματος τώρα θα κάνω τεχνίτη εμμηνόπαυση και ο γιατρός μετά μας δίνει ένα εξάμηνο ελεύθερα αν έχει πέσει η κατατμιση του συζύγου μου η οποία στην τελευταία εξέταση ήταν υψηλή αν δεν έχει πέσει προχωράμε κατευθείαν για εξωσωματικη. Το νιώθω δύο θα είναι 😇😇😇😇

 

εχετε δρομο μπροστα σας!!καλη δυναμη!!κι εγω ειχα κανει αφαιρεση 2 ινομυωματων πριν κανα 2 χρονια.τοτε ειχαμε ελεγξει και την περιοχη ταυτοχρονα.μετα αποχη για ενα 6μηνο και μετα αφου 1,1.5 χρονο δεν ηρθε το μπεμπε το πηραμε αποφαση!!προσωπικα μου φανηκε ευκολη η προσπαθεια μου μονο η ωοληψια μοε κακοφανηκε μαλλον λογω της μεθης...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I'm in LOVE with two babies I haven't yet met...

Link to comment
Share on other sites

εχετε δρομο μπροστα σας!!καλη δυναμη!!κι εγω ειχα κανει αφαιρεση 2 ινομυωματων πριν κανα 2 χρονια.τοτε ειχαμε ελεγξει και την περιοχη ταυτοχρονα.μετα αποχη για ενα 6μηνο και μετα αφου 1,1.5 χρονο δεν ηρθε το μπεμπε το πηραμε αποφαση!!προσωπικα μου φανηκε ευκολη η προσπαθεια μου μονο η ωοληψια μοε κακοφανηκε μαλλον λογω της μεθης...

 

Στο χειρουργείο ήταν θεός Πόπη από την πρώτη στιγμή που με κατεβασανε κάτω ήταν εκεί μαζί με την Άθανασία ενώ με είχε πιάσει μεγάλο φοβω μόλις τον είδα και άρχισε τα αστεία ηρέμησα και όταν μου έβγαλε τα ράμματα έχει ελαφρύ χέρι. Δεν με τρομάζει η εξωσωματικη αλλά αυτό το εξάμηνο που πρέπει να περάσει η αναμονή είναι το χειρότερο μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο χειρουργείο ήταν θεός Πόπη από την πρώτη στιγμή που με κατεβασανε κάτω ήταν εκεί μαζί με την Άθανασία ενώ με είχε πιάσει μεγάλο φοβω μόλις τον είδα και άρχισε τα αστεία ηρέμησα και όταν μου έβγαλε τα ράμματα έχει ελαφρύ χέρι. Δεν με τρομάζει η εξωσωματικη αλλά αυτό το εξάμηνο που πρέπει να περάσει η αναμονή είναι το χειρότερο μου.

 

αχ αυτη η αναμονη!!!

1η μεχρι την ωοληψια

2η μεχρι την εμβρυομεταφορα (αν πανε ολα καλα και γονιμοποιηθουν τα αυγουλακια!!)

3η και χειροτερη μεχρι την χοριακη!!!αιωνας πραγματικα!!!

4η,5η και 6η οι υπερηχοι (1ος για σακο,2ος για εμβρυο και 3ος που περιμενω πως και πως για καρδουλα!!!!!!!!!!)

και φυσικα αναμονη 9 μηνες με προσευχη να παρουμε στα χερια μας τα αγγελουδια μας!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I'm in LOVE with two babies I haven't yet met...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλημέρα

 

Μετά από την πρώτη μου αποτυχημένη εξωσωματικη που έκανα στο institute of life στο Ιασώ, θα ήθελα να μου πείτε τις εντυπώσεις και την πορεία σας όσες από εσάς κάνατε εκεί την εξωσωματικη σας.

Εκεί έκανα την 3 προσπαθεια με τον κ. Χάρη Καρπουζη είμαι πολύ ευχαριστημένη από το κέντρο κ από τον γιατρό.. Το περιβάλλον του κέντρου ήταν αρκετά φιλικό κ πάντα μας ενημέρωναν για τις διαδικασίε.... Όπως και οι εμβρυολογία μας ενημέρωσαν για την ποσότητα κ ποιότητα των εμβρύων.. κ σε όλα αυτά ειχααντα δίπλα μου τον γιατρό μού. Χαίρομαι που τον άκουσα κ πήγαμε στο Ιασώ.. τώρα έχω δύο υπέροχα παιδάκια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια,

διαβάζω πολύ καλά λόγια για το Ιασώ και τον Ψαθά και επειδή είμαι στην διαδικασία 6ης εμβρυομεταφοράς σε άλλο νοσοκομείο φοβάμαι ότι πάλι αρνητικό θα έχω μου πρότειναν κάποιοι γνωστοί μου τον γιατρό αυτό,

θα ήθελα όμως τις εξής πληροφορίες γιατί λόγο και της κατάστασης τα χρήματα δεν ρέεουν...

 

πόσο σας κόστισε όλη η διαδικασία της εξωσωματικής (από την αρχή - μέχρι την εμβρυομεταφορά) και γενικά τι αντιμετώπιση υπήρχε?

 

  αν έχετε την καλοσύνη :) ευχαριστώ!

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end!

 

IEC1p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα!!

Έχω περάσει επιτροπή για εξωσωματική και ετοιμάζομαι για την πρώτη μου προσπάθεια και θα ήθελα πληροφορίες από κορίτσια που έχουν κάνει προσπάθεια στο IOL τελευταία....

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2017 at 10:57 ΠΜ, lizaki1111 είπε:

 

Ναι η Κρίστι Αγαπητού ο Έρως Νικητος και τελευταία έχω ακούσει ότι και η Ελένη Κοντογιάννη .Πιο πολύ ποσοστά επιτυχίας και γνώμες από κορίτσια που έχουν κάνει εξωσωματική εκεί ήθελα να μάθω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα εξωσωματική εκει πριν ένα χρόνο και συνολικά 3 εμβρυομεταφορες (1 με φρέσκα & 2 με κατεψυγμένα)... Γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένη απο την εξυπηρέτηση.. Για ποσοστά επιτυχίας δεν μπορώ να σου πω, γτ αυτά έχουν να κάνουν με πολλούς διαφορετικούς παράγοντες και όχι αποκλειστικά με το κέντρο!! Πάντως είχαμε πολύ καλή γονιμοποίηση, γεγονός που οφείλεται σε καλό χειρισμό απο τους εμβρυολογους όπως μου είπε ο γιατρός μου!! 

Εγω έμεινα έγκυος στην δεύτερη εμβρυομεταφορα αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε στην 8η εβδομάδα!! 

Τωρα ετοιμάζομαι για την δεύτερη εξωσωματική την οποία θα κάνω στο ίδιο κέντρο αλλά με διαφορετικό γιατρό!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...