Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παλινδρομος κυηση


Recommended Posts

Κορίτσια την προηγούμενη Πέμπτη είχα κάνει χοριακη ήταν 536 μονάδες και σήμερα με φώναξε ο γιατρός για υπερηχο είδαμε μόνο σάκο Και μου έκανε χοριακη και προγεστερονη η χοριακη βγήκε486 και η προγεστερονη ανέβηκε από 6.1 σε 7.5 μου είπε ότι 90%παλινδρομησε αλλά να πάω αύριο το πρωί να κανω άλλη μια χοριακη για να είμαστε σίγουροι και να πάω για αποξηση την Άλλη εβδομαδα .τα φώτα σας προσεύχομαι όλο το βράδυ να ανέβει αύριο η χοριακη μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια την προηγούμενη Πέμπτη είχα κάνει χοριακη ήταν 536 μονάδες και σήμερα με φώναξε ο γιατρός για υπερηχο είδαμε μόνο σάκο Και μου έκανε χοριακη και προγεστερονη η χοριακη βγήκε486 και η προγεστερονη ανέβηκε από 6.1 σε 7.5 μου είπε ότι 90%παλινδρομησε αλλά να πάω αύριο το πρωί να κανω άλλη μια χοριακη για να είμαστε σίγουροι και να πάω για αποξηση την Άλλη εβδομαδα .τα φώτα σας προσεύχομαι όλο το

 

βράδυ να ανέβει αύριο η χοριακη μου

 

Κανεις τίποτα??

Link to comment
Share on other sites

To ότι η χοριακή σου έπεσε δεν είναι καθόλου καλό σημάδι για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης (και μάλιστα μετά από τόσες ημέρες)

Ωστόσο, συζήτησε με το γιατρό σου να σε εξετάσει πρώτα στον υπέρηχο (και για να δει τι γίνεται στη μήτρα σου, και μήπως δε χρειαστεί τελικά να κάνεις απόξεση-γιατί από τις τιμές που λες ήσουν στις πρώτες ημέρες που ανακάλυψες την εγκυμοσύνη σου).

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα, να κάνεις συτό ακριβώς που σου λέει ο γιατρός σου. Πριν προδικάσεις το οτιδήποτε να κάνεις μια επαναληπτική χοριακή (και μακάρι να πάνε όλα καλά!), κι όποιο κι αν είναι τελικά το αποτέλεσμα να το συζητήσεις μαζί του.

Εγώ π.χ. που σου έγραψα είχα μία αποβολή, που τελικά δε χρειάστηκα απόξεση,

εσένα, όμως θα πρέπει να σε καθοδηγήσει ο γιατρός σου

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα, να κάνεις συτό ακριβώς που σου λέει ο γιατρός σου. Πριν προδικάσεις το οτιδήποτε να κάνεις μια επαναληπτική χοριακή (και μακάρι να πάνε όλα καλά!), κι όποιο κι αν είναι τελικά το αποτέλεσμα να το συζητήσεις μαζί του.

Εγώ π.χ. που σου έγραψα είχα μία αποβολή, που τελικά δε χρειάστηκα απόξεση,

εσένα, όμως θα πρέπει να σε καθοδηγήσει ο γιατρός σου

 

 

Ο γιατρός μου είπε ότι παλινδρομησε

Και να περιμένω μέχρι την Κυριακή και αν δεν πέσει μόνο του την Δευτέρα να πάω για αποξηση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και κάτι ακόμα, να κάνεις συτό ακριβώς που σου λέει ο γιατρός σου. Πριν προδικάσεις το οτιδήποτε να κάνεις μια επαναληπτική χοριακή (και μακάρι να πάνε όλα καλά!), κι όποιο κι αν είναι τελικά το αποτέλεσμα να το συζητήσεις μαζί του.

Εγώ π.χ. που σου έγραψα είχα μία αποβολή, που τελικά δε χρειάστηκα απόξεση,

εσένα, όμως θα πρέπει να σε καθοδηγήσει ο γιατρός σου

 

Έκανα σήμερα επαναληπτική χοριακη έπεσε κι άλλο 414 μοναδες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...