Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ... ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Μη απογοητεύεσαι κούκλα μου.... Και η κουμπαρούλα μου είχε μια παλίνδρομη πέρσυ τον Δεκέμβρη και σήμερα κρατάει αγκαλιά της την κόρη της. Όλα θα πάνε καλά και σύντομα θα έχεις και εσύ το μωράκι σου αγκαλιά :)

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάσου για τα καλά που ερχονται...και ερχονται καμουφλαρισμένα, μεσα σε συσκέυασία ξενυχτιού, κούρασης, αυπνίας, αλλά ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ γλυκά και τρυφερά συναισθήματα...θα δεις...θα ειναι ωραια...με το καλό σου ευχομαι και μέσα απο την καρδιά μου...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι καλώς ήρθες! Αν δεις στο φόρουμ είματε πολλές που είχαμε αυτή την εμπειρία. Πολλές όμως είναι και αυτές που το ξεπερέσανε, συνεχίσανε και τώρα έχουν το παιδάκι τους! Υπομονή και θα έρθουν και για μας αυτή η ώρα... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες.

 

Μη σε παίρνει από κάτω... Υπομονή και τα καλύτερα έρχονται, είμαι σίγουρη... :D

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

:( ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ...

 

θα συμφωνήσω μαζί σου, αλλα τα καλύτερα θα έρθουν να είσαι σίγουρη :D:D:D:D αααααααα...καλως όρισες :wink:

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

:( ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ...

Το ξερω κοπελα μου το εχω βιωσει. Απογοητευση και ενα κενο.

Μετα απελπισια και φοβος. Φυσικα πονος.

Θα ερθουν ομως τα καλυτερα και θα ξεχαστουν τα παλια.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με πονάει ακόμη και ας πέρασαν 2 χρόνια (4/1/2007). Πάντα θα είναι η χειρότερη μέρα της ζωής μου. Μα που πήγε αυτή η μικρή ψυχουλα που ήταν εκεί μέσα;

πάντως, ήρθε στη ζωή μου ο μικρούλης μου, όπως θα έρθει και στη δική σου ένας άλλο γλυκό μικράκι και θα απαλύνει τον πόνο σου. Εύχομαι ότι καλύτερο!!!

WbmQ.jpg.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ξέρεις πάντως εμένα από τις τρεις παλίνδρομες αυτή που με γονάτισε ήταν η πρώτη. Όχι ότι οι άλλες δυο δε με πείραξαν αλλάδε μου κόστισαν τόσο. Εγώ να φανταστείς και τις τρεις φορες δεν είχα καμία ένδειξη οτι όλα είχαν τελειώσει.Πηγαίνα μες την καλή χαρά στο γιατρό και έφευγα μες τη κακή χαρά. Όμως έχω να σου πω ότι εδώ και τεσσερις μήνες δε θυμάμαι τίποτα απολύτως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

K6Nzp2.pngv6d5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη. Τωρα ομως εχω πισμωσει και το μονο που θελω να κανω ειναι ενα παιδι... Δεν προκειτε να καταπιεσω αυτο μου το συναισθημα παλι... ειναι χειροτερα για μενα...

 

Και για να γελασουμε λιγο

 

Τι κοινό έχουν ένα σπερματοζωάριο και ένας ανδρας;

 

- Και τα δυό έχουν μια στο εκατομμύριο πιθανότητες να γίνουν ανθρωποι!

.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ,ΠΕΝΤΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ.Κ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ?ΤΟ ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΕΘΑΜΕΝΟ (ΠΝΙΓΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟ ΛΩΡΟ) ΕΞΙ ΜΗΝΩΝ.ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ.ΘΕΣ ΚΙ ΑΛΛΑ?ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΧΩ ΔΥΟ ΥΓΙΗΣ ΚΟΡΟΥΛΕΣ!

TWDAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!! Σε όλες σας!!!! Το δικο μου προβλημα ειναι μια σταγονα στον δικο σας ωκεανο... Να χαιρεστε την οικογενεια σας και παντα ευτυχισμενοι με αγαπη και υγεια!!! Μακαρι να μου ξανασυμβει και μενα συντομα και να πανε ολα καλα αυτη τη φορα. Δεν θελω να το ξαναπαρασω. Ουτε να το στερησω απο τον αντρα μου...

.png
Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

Δεν ξέρω τι να κάνω και πως θα το ξεπεράσω. Πονάω, πονάω αβάσταχτα. Ο ορμονικός μου χρόνος τελειώνει και εγώ να αριθμώ πέντε σπερματεγχύσεις εκ των οποίων η μία με αποβολή με πόνους, δύο εξωσωματικές με την τελευταία να δείχνει την 7η εβδομάδα κενό αμνιακό σάκο. Θεέ μου, όλα για κάποιο λόγο γίνονται αλλά είναι αβάσταχτο αυτό. Τα δάκρυα κυλούν ασταμάτητα, οι σκέψεις τρελές μέσα στο κεφάλι μου, ο χρόνος νιώθω να σταμάτησε και να μη ζω. Δεν μπορώ να σκεφτώ, δεν μπορώ να ανασάνω καν. Αυτό που τόσο λαχταρώ γλιστράει από τα "χέρια" μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να κάνω και πως θα το ξεπεράσω. Πονάω, πονάω αβάσταχτα. Ο ορμονικός μου χρόνος τελειώνει και εγώ να αριθμώ πέντε σπερματεγχύσεις εκ των οποίων η μία με αποβολή με πόνους, δύο εξωσωματικές με την τελευταία να δείχνει την 7η εβδομάδα κενό αμνιακό σάκο. Θεέ μου, όλα για κάποιο λόγο γίνονται αλλά είναι αβάσταχτο αυτό. Τα δάκρυα κυλούν ασταμάτητα, οι σκέψεις τρελές μέσα στο κεφάλι μου, ο χρόνος νιώθω να σταμάτησε και να μη ζω. Δεν μπορώ να σκεφτώ, δεν μπορώ να ανασάνω καν. Αυτό που τόσο λαχταρώ γλιστράει από τα "χέρια" μου.

 

Κοριτσακι σε καταλαβαινω το εχω περασει 3 φορες .και θα σε καταλαβει μονο αυτη που το εχει περασει.ποναει παρα πολυ ψυχικα και σωματικα σε δευτερη μοιρα , ο πονος της ψυχης θα περασει το σημαδι ομως θα μεινει.θα δεις θα το ξεπερασεις ειναι δυσκολο οταν ειναι αρχη ακομα.ξερεις κατι....? Κοιτα γυρω σου ...ειναι ανθρωποι που σ αγαπανε, και δεν θελουν να σε βλεπουν να στεναχωριεσαι παρε δυναμη και πνιξτο γιαυτους.μην ανχωνεσαι ολα για καποιο λογο γινονται.το σωμα σου ξερει καλυτερα απο σενα.και χαμογελα :-D καθε εμποδιο για καλο λεει ο αντρουλης μου....;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εχουν περάσει σχεδόν τρεις μήνες περίπου και ακόμα τίποτα διότι το ένα πρόβλημα εμφανίζεται μετά το άλλο. Οικονομικός αδυνατούμε να κάνουμε κάτι αλλά παρά να περιμένω το δεύτερο ραντεβού στο Παπαγεωργίου. Ο πόνος σιγά σιγά κρύφτηκε σε μια μικρή ακρούλα του μυαλού μου που όμως δεν ξεχνάει να κάνει αισθητή την παρουσία του σε κάθε ευκαιρία. Όλα για κάποιο λόγο γίνονται αλλά τι γίνεται με την επιθυμία να γίνεις μητέρα; Γεννηθήτω το θέλημα Σου μόνο αυτό μπορώ να πω. Και ίσως κάποια μέρα τα δάκρυα μου να σβήσουν έστω και λίγα από τα λάθη μου. Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αλλά είναι αδύνατον να σβήσω το μητρικό μου ένστικτο ακόμα και τώρα στα 48 μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...