Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλημέρα και από εμένα, πραγματικά σε εχει πάρει τελείως από κάτω!!:( Άκου και τα υπόλοιπα κορίτσια που έχουν περάσει πολύ χειρότερα και σε μεγαλύτερη ηλικία από εσένα, και δεν το έβαλαν κάτω.... συνέχισαν να ζουν και να ελπίζουν σε ένα μωράκι υγιές!!! Νομίζω πως έχεις εστιάσει τόσο πολύ στην ανάγκη σου για ένα παιδί που δεν έχεις συνειδητοποιήσει πως ο γάμος σου δεν πηγαίνει καλά, νιώθεις δυσαρεστημένη από τον σύντροφό σου για τον τρόπο που σου συμπαραστέκεται!!

Συγνώμη που θα στο πω λίγο ωμά, όμως στην ζωή υπάρχουν πολύ μεγαλύτερες κακοτοπιές από αυτήν που βίωσες....Μήπως λοιπόν δεν είναι η κατάλληλη ώρα για να κάνεις ένα παιδάκι...??? Αν δεν μπορείτε να συνυπάρξετε και να καταλάβετε ο ένας τον άλλο τώρα, όταν κάνετε ένα παιδάκι το χάσμα μεταξύ σας θα μεγαλώσει!!!! Το παιδί δεν είναι η λύση για να φτιάξουν τα πράγματα Έχω περάσει και εγώ από μια τέτοια κατάσταση ήμουν έγκυος ένα μήνα πριν το γάμο μου( σε ηλικία 21 ετών) με τον άντρα της ζωής μου...Στεναχωρηθήκαμε πολύ και οι δύο όμως Το ξεπεράσαμε... και σήμερα ύστερα από δυο χρόνια κρατάμε την κόρη μας αγκαλίτσα:D είναι 4 μηνών και την έχουμε ερωτευτεί!! Όμως πρώτα από όλα είμαστε ερωτευμένοι οι δυο μας!! Όσο επιμένεις και το αφήνεις να σου γίνετε εμμονή, τόσο δεν θα έρχεται και εσύ θα χάνεις όμορφες στιγμές από την ζωή σου!! Το πένθησες το παιδάκι σου, τώρα είναι ένα αγγελάκι και αυτό δεν αλλάζει!! Εσύ όμως είσαι ΖΩΝΤΑΝΗ μην συμπεριφέρεσαι λοιπόν διαφορετικά και γίνε και πάλι ευτυχισμένη, πρώτα με το άντρα σου και ο θεούλης θα σας γεμίσει την αγκαλίτσα σας!!

Συγνώμη για το μεγάλο post και αν σας κούρασα

sA0lp3.png
Link to comment
Share on other sites

για να παλλινδρομησει μια κυηση παει να πει πως η μητρα δεν αναγνωριζει το εμβρυο ως υγιες και βιωσιμο. σιγουρα υπηρχε καποιο προβλημα. σιγουρα πονας αλλα σκεψου και ποσες μανουλες εχασαν τα μωρα τους σε προχωρημενη εγκυμοσυνη ή τα γεννησαν και αναγκαστηκαν να τα αποχωριστουν μετα? η μαμα μου εχασε διδυμα αγορια 5,5 μηνων απο λαθος του γιατρου, της τα πηρε ζωντανα. με τα χιλια ζορια και με 9 μηνες κρεβατι καταφερε να κανει εμενα και μετα απο 4,5 χρονια τον αδερφο μου. περασαν 24 χρονια και ενα βραδυ ο αδερφος μου δεν ξαναγυρισε στο σπιτι. ειχε ενα θανατηφορο τροχαιο. πανω στην καλυτερη ηλικια, δεν προλαβε να ζησει τιποτα!!!κι ομως η μανα μου περνει κουραγιο, δε θελει να την λυπαται κανεις. αυτο πρεπει να κανεις κι εσυ, κι αν θελεις να γινεις συντομα μανουλα προσπαθησε να το ξεπερασεις. με το να κλαις ολη την ωρα και τον αντρα σου θα χασεις και σιγουρα δε θα καταφερεις αυτο που τοσο πολυ θελεις. παντα φιλικα οσα σου λεω απο μια γυναικα με πολυ πονο στην καρδια της. κανω ομως κουραγιο.

 

 

ανατριχιασα ολοκληρη...θεε μου τι δυναμη ψυχης εχει η μητερα σου?????????????

Link to comment
Share on other sites

KΑΡΔΟΥΛΑ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ [b]ΝΙΚΕΝΑ![/b. ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΒΙΩΝΕΙΣ ΕΝΤΟΝΟ ΠΕΝΘΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ! ΛΟΓΙΚΟ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΕΝΘΟΥΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΌΤΙ ΕΧΕΙ ΤΑΣΗ ΝΑ ΧΡΟΝΙΣΕΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΡΧΗ! ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΘΛΙΨΗ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ! ΜΗΝ ΠΝΙΓΕΙΣ ΑΛΛΟ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ! ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ! ΑΛΛΑ ΔΩΣΕ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ! ΜΗΝ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΜΕΝΑ! ΕΓΙΝΕ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ. ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ! ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ! ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΩΝΕΙΣ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ! ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΕΤΕ ΑΥΤΟ!

 

ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΑΓΑΠΗ ΜΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΠΟΥ ΖΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΠΟΝΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ έχασα το πρώτο μου μωράκι πρίν απο 2 μήνες και ένιωθα άδεια,κενή..Ο πόνος της απώλειας είναι δυνατός αλλά θα πρέπει να τον κάνεις στην άκρη και να βελτιώσεις την ψυχολογική σου κατάσταση για να σου πάνε όλα καλά...Οι άντρες επειδή δεν μπορούν να το ζήσουν απο την αρχή όπως εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν και συνεπώς δεν ξέρουν πως να συμπαρασταθούν..Δεν ένιωσε τις αλλαγές όπως τις ένιωσες εσύ...Το ξέρω από τον δικό μου άντρα και απο την μια τον καταλαβαίνω...Πήγαινε ενα ταξιδάκι με τον άντρα σου αρχίστε να κάνετε τρέλλες και μαζί με την βελτίωση της ψυχολογικής σου κατάστασης θα έρθει και το μωράκι σας!!!Να σκέφτεσαι θετικά...Όλα θα γίνουν!!!!Σου στέλνω ενα φιλί και μια μεγάλη αγκαλιά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα πήγα στον γυναικολόγο γιατί είχα πάρα πολύ αίμα και τρόμαξα δεν ήξερα καν ότι είμαι έγκυος ο γυναικολόγος με εξέτασε και κατάλαβε πως ήταν αποβολή μου είπε ότι ήμουν έγκυος και το έχασα δεν κατάλαβα ακριβώς τι έγινε πως γίνεται αυτό στον πρώτο μήνα

Έχασα την γη κατω από τα πόδια μου

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Σήμερα, είναι 28 ιουλιου του 2016 και γιορτάζω το όνομα του μωρού μου! Χρυσοβαλαντης!! το αγοράκι μας είναι ένα θαύμα μετά από ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα υπογονιμότητας, όταν οι γιατροί δεν μας έδιναν καμία έλπίδα!!!!!!!! μην απελπίζεστε μελλοντικές μανούλες! Πιστέψτε και η Αγία Ειρήνη θα σας βοηθήσει!!! την Ευχαριστώ νύχτα μέρα για το παιδάκι μου γιατι χωρίς τη βοήθεια της θα ήταν ακατόρθωτο και το λιγότερο που μπορούσα να κάνω ήταν να δώσω το όνομα της και όποιος με ρωτάει ναι ήταν ταμένος! Καντε υπομονή! δεν θα σας ξεχάσει! Πίστη και Υπομονή! Θαύματα γίνονται ακόμα στις μέρες μας!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...